Ετικέτα: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: 17.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 17.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΑΤΕΚ -ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ -ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -ΟΦΘ
7. ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 21-1 τον Εθνικό
Άνετη νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστική της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 με 21-1 επί του συμπολίτη Εθνικού.
Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη με αυτόν τον τρόπο πέτυχε το απόλυτο τόσο στη Γ’ Φάση, όσο και συνολικά στο πρωτώθλημα, αφού σε 12 αναμετρήσεις μετράει ισάριθμες νίκες.
Το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά από το πρώτο οκτάλεπτο, όταν οι «ερυθρόλευκες» προηγήθηκαν με 6-1, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 12-1. Στη συνέχεια οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν συστήματα και παίκτριες, με το 21-1 να είναι το τελικό σκορ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 21-1
Τα οκτάλεπτα: 6-1, 6-0, 4-0, 5-0
Ολυμπιακός
Εθνικός
Διαμαντοπούλου
Δουρέκα Σ.
Πλευρίτου Ελ. 4
Παναγιωτοπούλου
Ελευθεριάδου 
Δουρέκα Αδ.
Σώρα 3
Βάσιλα
Ζοφώλη
Αποστολίδου
Αβραμιδου 2
 
Ασημάκη 4
Κούβδου Ν.
Πλευρίτου Μ. 1
Γονίδη
Έμολο  1
Πετάση 1
Πλευρίτου Β.  1
Φραγκιουδάκη 
 
Γκούζουλα
Λογοθέτη 2
Μιχαηλίδου
Σταματοπούλου 
Στραβάκου
Πέττα 2
Κατσίμπρη
Νίνου 1
 
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Δημητροπούλου
Πέρασε από τη Γλυφάδα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 12-6 τον ΑΝΟ Γλυφάδας
Την τρίτη του νίκη σε τέσσερις αγώνες πέτυχε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στη Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών, επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-6.
Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, με αποτέλεσμα να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης από την πρώτη περίοδο, αφού προηγήθηκε με 5-1. Στο δεύτερο οκτάλεπτο η διαφορά αυξήθηκε στα έξι γκολ (9-3), ενώ από εκεί και πέρα οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικές, μην αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να ξεφύγει περαιτέρω.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-12
Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 1-1, 2-2
ΑΝΟ Γλυφάδας
ΝΟ Βουλιαγμένης
Παπαϊωάννου
Κούβδου
Τσελέντη
Τσουκαλά 1
Ελληνιάδη 2
Χυδηριώτη 2
Λούδη Ε. 1
Ο’ Ντόνελ
Κολιτσοπούλου
Πρωτοπαπά 2
Κόλλια
Ξενάκη 3
Παπαναστασίου Αν. 1
Μαυρωτά Ιφ. 1
Κωνσταντά
Πάτρα
Μαμόγλου
Μαστροκάλου
Κολτσίδα 1
Διαμαντοπούλου 2
Κοντονή
Σελετοπούλου
Νιαρχάκου 1
Λούδη Αν. 1
Αρχοντάκη
Κοτσιώνη
Κουρούτσαλη
Κοκκινάκη
Γιαννοπούλου
Ιωαννίδη
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Διαιτητές: Κραβαρίτης, Μαρκοπούλου
Το απόλυτο στη Γ’ Φάση για το ΝΟ Ρεθύμνου, 14-7 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Την 4η νίκη σε ισάριθμους αγώνες στη Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου απέναντι στον Τρίτωνα Αμαρουσίου με 14-7. Πλέον οι παίκτριες του Κώστα Φιτσανάκη χρειάζονται μόλις ένα βαθμό στους δύο εναπομείναντες αγώνες για να καταλάβουν την 5η θέση στο πρωτάθλημα.
Η αθηναϊκή ομάδα κατέβηκε στον αγώνα που διεξήχθη στο Ηράκλειο με μόλις εννέα παίκτριες και μοιραιά υπέστη την τέταρτή της ήττα σε ισάριθμους αγώνες στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις Ρεθυμνιώτισσες να μπαίνουν δυνατά από την αρχή και να προηγούνται με 3-1 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη συνέχεια, εκμεταλλεύτηκαν και την κούραση του αντιπάλου και έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτριών του Τρίτωνα. Το τελικό 14-7 ήταν αυτό που επισφράγισε τις προσπάθειες των αθλητριών των δύο ομάδων.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 14-7
Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-2, 6-2, 2-2
ΝΟ Ρεθύμνου
Τρίτων Αμαρουσίου
Καζάνα
Λάζαρη
Σαφέτη
Τουλουμτζίδου
Φαρμάκη Μ.
Μουλλάκη 2
Καραβάνου
Τζελέπη 2
Καριπίδου Μ. 1
 
Γαγάνη
 
Καριπίδου Ηρ. 4
Χατζηκυριακάκη 2
Μυριοκεφαλιτάκη  6
 
Λιμπιτάκη 1
Μαλλιαρού
Φαρμάκη Ελ. 1
Δημητροκάλη
Γαβαλά 1
Αργυρού 1
Σολανάκη  
 
Συριανόγλου
 
 
Κούζουνα
 
 
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Κωνσταντίνος Βαμβακάρης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Καζούλης
Νίκη της ΝΕ Πατρών στο Πεπανός, 12-8 τον Ηλυσιακό
Στο παιχνίδι που εκκρεμούσε για να ολοκληρωθεί η 4η αγωνιστική του Ομίλου 5-8 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, η ΝΕ Πατρών επιβλήθηκε με 12-8 επί του Ηλυσιακού, στο κολυμβητήριο «Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας, την Κυριακή (26/3) το απόγευμα.
Με τη νίκη τους αυτή οι Πατρινές έχουν σιγουρέψει και μαθηματικά την κατάκτηση της 2ης θέσης στη βαθμολογία του συγκεκριμένου Ομίλου και θα παλέψουν για όσες μαθηματικές πιθανότητες τους απομένουν για την 1η, καθώς είναι έξι βαθμούς πίσω από τον 1ο ΝΟ Ρεθύμνου και απομένουν δύο αγωνιστικές, με τη μία από τις δύο να αντιμετωπίζουν την κρητική ομάδα.
Η ΝΕΠ προηγήθηκε, ο Ηλυσιακός το πάλεψε και ισοφάρισε στο ημίχρονο, αλλά η ομάδα της Πάτρας κυριάρχησε στο δεύτερο μισό του αγώνα, με καλή άμυνα και σωστές επιλογές επιθετικά και έφτασε στη νίκη.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 12-8
Οκτάλεπτα: 5-3, 1-3, 4-2, 2-0.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Μανέτα Β.
Τζούρκα
Ανδρουτσέλη 1
Σαμαρά
Τσιμάρα Ευδ. 1
Μπαλάτσα Μ. 3
Κανάκη 1
Πάτερου
Παντελίδου 3
Μανέτα Σ. 2
Λαμπρινούκα
Μπαλάτσα Ν.
Κωστοπούλου
Παπαδοπούλου
Καράβολα
Μοίραλη
Γρηγοριάδη 1
Μπιτσάκου 2
Παλαιοδήμου
Κουτέλη 3
Λυμπεροπούλου
Λυκοθανάση
Παπαδάκη 3
Γιαννακέα
Σκαρπαλέζου Ν.
Πασσά
Γούση
Τσιμάρα Ευφρ.
 Σκαρπαλέζου Ό.
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης
Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας
Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Άνετα ο Ολυμπιακός, 17-4 τον ΑΝΟ Γλυφάδας
Εύκολο απόγευμα είχε ο πρωταθλητής Ελλάδας της υδατοσφαίρισης των γυναικών Ολυμπιακός απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας στο παιχνίδι που διεξήχθη στον Πειραιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης, αφού επιβλήθηκε με 17-4.
Οι «ερυθρόλευκες» μετά την πρόκριση επί της Πάντοβα για τα προημιτελικά της Ευρωλίγκα μπήκαν με πολύ καλή ψυχολογία και κατάφρεαν να προηγηθούν με 10-0 στο ημίχρονο, έχοντας σε μεγάλα κέφια τη φουνταριστή και αρχηγό της Εθνικής ομάδας Αλεξάνδρα Ασημάκη.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να κάνουν δοκιμές, αφού τα πάντα είχαν κριθεί και το 17-4 σφράγισε τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 17-4
Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-0, 5-2, 2-2
Ολυμπιακός
ΑΝΟ Γλυφάδας
Διαμαντοπούλου
Αρχοντάκη
Πλευρίτου Ελ.
Τσελέντη
Ελευθεριάδου 1
Ελληνιάδη 1
Σώρα
Λούδη Ε. 1
Ζοφώλη
Κολιτσοπούλου
Αβραμιδου 2
Κόλλια
Ασημάκη 5
Παπαναστασίου Αν.
Πλευρίτου Μ. 3
Κωνσταντά
Έμολο 1
Κοντονή 1
Πλευρίτου Β.
Κολτσίδα 1
Λογοθέτη 1
Παπαναστασίου Δ.
Σμιτ 3
Νιαρχάκου
Σταματοπούλου 
 
Φουντωτού 1
Κουρούτσαλη
Νίνου
Γιαννοπούλου
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Εύκολη νίκη για το ΝΟ Βουλιαγμένης, 18-5 τον Εθνικό
Εύκολη, όσο και αναμενόμενη νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του ΝΟ Βουλιαγμένης με 18-5 επί του Εθνικού για την 3η αγωνιστική της Γ’ Φάσης της Α1 Γυναικών. Το συγκρότημα της Αλεξίας Καμμένου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πήρε διαφορά έντεκα γκολ (14-3). Στη συνέχεια η έμπειρη τεχνικός έδωσε ευκαιρίες σε πολλές νεαρές παίκτριες και η διαφορά δεν αυξήθηκε σε επίπεδα μεγαλύτερα των δεκατριών γκολ.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Τίνα Κοντογιάννη με 5 γκολ.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 18-5
Τα οκτάλεπτα: 5-1, 9-2, 2-0, 2-2
ΝΟ Βουλιαγμένης
Εθνικός
Κοτσιώνη
Δουρέκα Σ.
Τσουκαλά 3
 
Χυδηριώτη 2
Δουρέκα Αδ.
Λούδη
Βάσιλα 
Πρωτοπαπά 4
Αποστολίδου 
Ξενάκη 2
Μπίσμπα  1
Μαυρωτά Ιφ.
Κούβδου Ν. 
Πάτρα
Γονίδη
Κούλχαας  1
Πετάση
Διαμαντοπούλου 1
Φραγκιουδάκη 2
Μαστροκάλου
Γκούζουλα
Κοντογιάννη 5
Μιχαηλίδου 1
Κοτσιώνη
Στραβάκου
Κοκκινάκη
Κατσίμπρη 1
Ιωαννίδη
 
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας
Νίκη πρωτιάς στον όμιλο θέσεων 5-8 για το ΝΟ Ρεθύμνου, 16-11 τη ΝΕ Πατρών
Νίκη που του εξασφαλίζει κατά πολύ μεγάλο μέρος την 1η θέση στον όμιλο των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου με 16-11 απέναντι στη ΝΕ Πατρών στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.
Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη είχε σε μεγάλη ημέρα τη φουνταριστό Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη που σημείωσε 5 γκολ και ήταν πρωταγωνίστρια για την ομάδα της. Οι Κρητικές πήραν προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, αφού η λήξη του πρώτου οκταλέπτου τις βρήκε μπροστά στο σκορ με 6-3. Στη συνέχεια διαχειρίστηκαν άριστα το παινχίδι και αύξησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 16-11
Τα οκτάλεπτα: 6-3, 4-4, 3-2, 3-2
ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΕ Πατρών
Καζάνα
Μανέτα Π.
Σαφέτη
Ανδρουτσέλη
Καραβάνου
Τσιμάρα Ευδ. 1
Θεοδωράκη
Μπαλάτσα Μ. 3
Φαρμάκη Μ.
Πάτερου 1
Καριπίδου Μ.  1
Μανέτα Σ. 1
Μαυρέλλου  2
Μπαλάτσα Ν. 2
Μυριοκεφαλιτάκη  5
Πασσά 1
Λιμπιτάκη 1
Μοίραλη
Φαρμάκη Ελ. 3
Μπιτσάκου
Πατσαχάκη 2
Κουτέλη 2
Σολανάκη  1
Λυκοθανάση
Γαβαλά
Γιαννακέα
Καριπίδου Ηρ. 1
 
 
 
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος
Μεγάλη νίκη για τον Ηλυσιακό, 6-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Το γκολ της Γεωργίας Λυμπεροπούλου, 0:20 πριν το τέλος του αγώνα του Ηλυσιακού με τον Τρίτωνα Αμαρουσίου για την Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών, χάρισε μεγάλη νίκη στην ομάδα των Ιλισίων που την φέρνει στην 3η θέση του ομίλου των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης. Με αυτή την επικράτηση ο Ηλυσιακός έχει πλέον προβάδισμα για το πλεονέκτημα έδρας στη διαδικασία των πλέι άουτ, όπου κατά πάσα πιθανότητα οι δύο ομάδες θα συναντηθούν.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Τρίτωνα να παίρνει προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησε καθ όλη της διάρκεια του πρώτου οκταλέπτου, το οποίο έληξε με 2-3. Στη δεύτερη περίοδο ο Ηλυσιακός ισοφάρισε αρχικά σε 3-3, με το ημίχρονο να λήγει στην απόλυτη ισορροπία 4-4.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι ομάδες ήταν άστοχες, με τον Ηλυσιακό να φτάνει στο πρώτο του προβάδισμα στον αγώνα (5-4), λίγο πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου.
Το τελευταίο οκτάλεπτο είχε συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με μεγαλύτερη ένα χαμένο πέναλτι της Κούζουνα για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου που απέκρουσε η Τζούρκα. Στη συνέχεια η ομάδα των βορείων προαστίων ισοφάρισε με τη Μουλλάκη, 1:30 πριν τη λήξη, όμως μία πολύ ωραία λόμπα της Γ. Λυμπεροπούλου 0:20 πριν το τέλος του παιχνιδιού, χάρισε τη νίκη στον Ηλυσιακό με 6-5.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 6-5
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-1, 1-0, 1-1
Ηλυσιακός
Τρίτων Αμαρουσίου
Τζούρκα
Λάζαρη
 Σαμαρά 3
Τουλουμτζίδου
 
Μουλλάκη 3
Κανάκη
Τζελέπη 1
Παντελίδου 
Καλογερά 
Λαμπρινούκα 2
Ανδρή 
Κωστοπούλου
Χατζηκυριακάκη 
Λυμπεροπούλου Στ.
 
Γρηγοριάδη 
Μαλλιαρού
Παλαιοδήμου
Δημητροκάλη 1
Λυμπεροπούλου Γ. 1
Αργυρού
Παπαδάκη
Κορμά
 
Λίβα
Γούση
Κούζουνα
Αλυτάρχης: Κωνσταντίνος Καραμουσουλάκης
Διαιτητές: Κατσώνης, Κραβαρίτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Νίκη – Πρωτιά για τον Ολυμπιακό, 6-5 το ΝΟ Βουλιαγμένης
Τη νίκη που ουσιαστικά του εξασφαλίζει το απόλυτο πλεονέκτημα στα πλέι οφ της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο Ολυμπιακός στο κολυμβητήριο του ΝΟ Βουλιαγμένης, στο Λαιμό, απέναντι στην ομάδα της Αλεξίας Καμμένου με 6-5. Οι «ερυθρόλευκες» του Χάρη Παυλίδη με αυτόν τον τρόπο αποσπάστηκαν με 6 βαθμούς από τη συνδιεκδικήτρια ομάδα του τίτλου και μόνο με θαύμα δε θα τερματίσουν στην πρώτη θέση.
Το παιχνίδι ήταν νευρικό για τις δύο ομάδες που δεν έδειξαν τις επιθετικές τους αρετές που έχουν δείξει σε άλλα μεταξύ τους παιχνίδια. Αντίθετα κυριάρχησαν τα λάθη και οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες. Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε χάρη στην πολύ καλή πρώτη περίοδο που πραγματοποίησε στο παιχνίδι, στη λήξη της οποίας προηγήθηκε με 3-1.
Στη συνέχεια η ομάδα της Βουλιαγμένης αντέδρασε και έφτασε δύο φορές στην ισοφάριση (3-3 και 4-4), πριν οι «ερυθρόλευκες» με μικρό σερί 2-0 φτάσουν προηγούμενες με 6-4 στη λήξη της τρίτης περιόδου. Εκεί, κυριάρχησαν οι άμυνες, όπως αποδεικνύεται και από το ένα γκολ που σημείωθηκε, με το οποίο ο ΝΟ Βουλιαγμένης απλά μείωσε σε 6-5.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-6
Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-1, 1-2, 1-0
ΝΟ Βουλιαγμένης
Ολυμπιακός
Κούβδου
Διαμαντοπούλου
Τσουκαλά 3
Πλευρίτου Ελ. 2
Χυδηριώτη 
Ελευθεριάδου 
Ο Ντόνελ
Σώρα 
Πρωτοπαπά 
Μανωλιουδάκη 
Ξενάκη  2
Αβραμιδου 
Μαυρωτά Ιφ.
Ασημάκη 
Πάτρα 
Πλευρίτου Μ.
Κούλχαας 
Λογοθέτη
Διαμαντοπούλου  Β.
Πλευρίτου Β.  1
Μαστροκάλου
Μπιανκόνι 1
Κοντογιάννη 
Σμιτ 2
Κοτσιώνη
Πουλοπούλου
Κοκκινάκη
Πέττα
Ιωαννίδη
Νίνου
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Αλυτάρχης: Πέτρος Καρακώστας
Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπουδραμής
Μεγάλο «διπλό» για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 9-6 τον Εθνικό στον Πειραιά
Πολύ σημαντική νίκη στη μάχη κατάληψης της τρίτης θέσης στον Α’ Όμιλο της Γ΄Φάσης της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΑΝΟ Γλυφάδας με 9-6 απέναντι στον Εθνικό στο κολυμβητήριο του Πειραιά. Οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή με αυτόν τον τρόπο ξεπέρασαν τον αντίπαλό τους και με νίκη ή ισοπαλία στο μεταξύ του παιχνίδι του δεύτερου γύρου στη Γλυφάδα, θα καταλάβουν την τρίτη θέση που θα τους δώσει το πλεονέκτημα έδρας στους μικρούς τελικούς των πλέι οφ, στους οποίους κατά πάσα πιθανότητα θα συναντηθούν και πάλι.
Η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας μπήκε πολύ πιο δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να φτάσει σε προβάδισμα ακόμη και τεσσάρων γκολ (6-2) πριν η αρχηγός του Εθνικού Αντωνία Βάσιλα μειώσει σε 6-3 με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στη συνέχεια οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή διατήρησαν το προβάδισμά τους και έφτασαν σε μια άνετη σχετικά νίκη με 9-6 που τους δίνει μεγάλη βαθμολογική και ψυχολογική ώθηση.
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-9
Τα οκτάλεπτα: 2-4, 1-2, 1-2, 2-1
Εθνικός
ΑΝΟ Γλυφάδας
Δουρέκα Σ.
Παπαϊωάννου
Παναγιωτοπούλου
Τσελέντη 1
Δουρέκα Αδ.
Ελληνιάδη 2
Βάσιλα  2
Λούδη Ε. 2
Αποστολίδου 
Κοντονή
Μπίσμπα  1
Κόλλια
Κούβδου Ν. 1
Παπαναστασίου Αν.
Γονίδη
Κωνσταντά
Πετάση
Μαμόγλου 3
Φραγκιουδάκη 
Κολτσίδα
Γκούζουλα 1
Παπαναστασίου Δ.
Μιχαηλίδου 1
Νιαρχάκου 1
Στραβάκου
 
Κατσίμπρη 
Κουρούτσαλη
 
Κολιτσοπούλου
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Πολυχρονόπουλος
Στην κορυφή του Ομίλου 5-8 ο ΝΟ Ρεθύμνου, 14-6 τον Ηλυσιακό
Σημαντική νίκη που τον εδραιώνει στην πρώτη θέση του Β’ Ομίλου της Γ’ Φάσης της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου με 14-6 απέναντι στον Ηλυσιακό εκτός έδρας.
Με αυτό τον τρόπο το συγκρότημα του Κώστα Φιτσανάκη έφτασε του 12 βαθμούς και μπορεί να μη χρειαστεί ούτε έναν στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια, προκειμένου να αποφύγει τις δύο τελευταίες θέσεις, που θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού. Αντίθετα, η αθηναϊκή ομάδα πλέον πολύ δύσκολα θα αποφύγει να παίξει για την παραμονή της στα πλέι άουτ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ πέραν του ενός τέρματος μέχρι και τα τελευταία λεπτά της δεύτερης περιόδου. Εκεί δύο συνεχόμενα γκολ της Μυριοκεφαλιτάκη έδωσαν προβάδισμα 6-4 υπέρ της κρητικής ομάδας.
Στο δεύτερο μέρος, οι Ρεθυμνιώτισσες ήταν καλύτερες και κατάφεραν να ανοίξουν την διαφορά, φτάνοντάς την στα 6 γκολ στη λήξη της τρίτης περιόδου (11-5).
Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι προπονητές των δύο ομάδων έδωσαν ευκαιρίες σε νεαρότερες ηλικιακά αθλήτριες, αφού το αποτελέσμα του αγώνα ήταν πολύ δύσκολο να αλλάξει, με το τελικό 6-14 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 6-14
Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-4, 1-5, 1-3
Ηλυσιακός
ΝΟ Ρεθύμνου
Τζούρκα
Καζάνα
Σαμαρά 2
Σαφέτη
Κωστοπούλου
Φαρμάκη Μ. 1
Κανάκη 1
 
Παντελίδου 1
Καριπίδου Μ. 2
Λαμπρινούκα
Καριπίδου Ηρ.  2
Παλαιοδήμου 
Μαυρέλλου  
Λυμπεροπούλου Σ. 1
Μυριοκεφαλιτάκη 3
Γρηγοριάδη  1
Λιμπιτάκη 
Μπούμπουρα
Φαρμάκη Ελ. 3
Λυμπεροπούλου Γ.
Γαβαλά 1
Παπαδάκη
Σολανάκη 2
Σκαρπαλέζου
 
Καράβολα
 
Γούση
Θεοδωράκη
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης
Διαιτητές: Σταυρίδης, Δερελής
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη η ΝΕ Πατρών, 16-9 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Η ΝΕ Πατρών πήρε μια σημαντική νίκη μέσα στο Μαρούσι επί του Τρίτωνα με 16-9, για τη 2η αγωνιστική του Ομίλου 5-8 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών και παραμένει στη 2η θέση της βαθμολογίας, τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΝΟ Ρεθύμνου.
Οι Πατρινές μπήκαν αποφασιμένες από το ξεκίνημα του αγώνα και προηγούνταν ήδη με 7-2 στο τέλος του πρώτου οκτάλεπτου και 10-2 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα και κράτησαν τη νίκη με τη διαφορά των επτά γκολ, καθώς στο τέλος οι γηπεδούχες μείωσαν στο τελικό 16-9.
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-16
Οκτάλεπτα: 2-7, 0-3, 3-4, 4-2.
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
 
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
Λάζαρη
 
 
 
Μανέτα Β.
 
 
Τουλουμτζίδου
 
 
Ανδρουτσέλη
 
 
Μουλάκη 3
 
 
Τσιμάρα
 
 
 
Τζελέπη 1
 
 
 
Μπαλάτσα Μ. 3
 
 
Μπαλωμενάκη 2
 
 
Πάτερου
 
 
 
Αποστόλου
 
 
Μανέτα Σ. 4
 
 
Χατζηκυριακάκη 2
 
 
Μπαλάτσα Ν.
 
 
Ανδρή
 
 
 
Πασσά 2
 
 
 
Μαλλιαρού
 
 
Μοίραλη
 
 
 
Δημητροκάλη 1
 
 
Μπιτσάκου 3
 
 
Αργυρού
 
 
 
Κουτέλη 2
 
 
Κορμά
 
 
 
Λυκοθανάση 2
 
 
Καλογερά
 
 
Γιαννακέα
 
 
Κουζούνα
 
 
Ρακιτζή
 
 
 
Λίβα
 
 
 
Σινεμόγλου
 
 
Προπονητής: Κώστας Βαμβακάρης
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Σαρρής
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Άνετα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 14-4 τον ΑΝΟ Γλυφάδας

Χωρίς να συναντήσει μεγάλα εμπόδια, ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε 14-4 του ΑΝΟ Γλυφάδας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Ομίλου 1-4 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, στο κολυμβητήριο του Λαιμού και ακολουθεί κατά πόδας τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14-4

Οκτάλεπτα: 4-0, 4-2, 4-1, 2-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Κούβδου Έλ. Παπαϊωάννου
Τσουκαλά Τσελέντη
Χυδηριώτη 3 Σακέτου
Μαστροκάλου Λούδη
Πρωτόπαπα 2 Τερεζάκη 2
Ξενάκη 2 Κόλλια
Μαυρωτά Ιφ. Παπαναστασίου Άνθ.
Πάτρα Μ. 1 Κωνσταντά
Αντωνιάδη Μαμόγλου
Διαμαντοπούλου Β. 1 Κολτσίδα
Σελετοπούλου 2 Παπαναστασίου Δ. 2
Κοντογιάννη 2 Νιαρχάκου
Κρασάκη Αρχοντάκη
Κοκκινάκη 1 Κοντονή
Ιωαννίδη Γιαννοπούλου
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Ορ. Σαλάχας

Διαιτητές: Δασκαλοπούλου, Μαρκοπούλου.

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Επίδειξη δύναμης ο Ολυμπιακός, 18-3 τον Εθνικό στον Πειραιά

Ο Ολυμπιακός έκανε περίπατο στο ματς κόντρα στον συμπολίτη του Εθνικό, στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ», για την πρώτη αγωνιστική του Ομίλου 1-4 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών (που οδηγεί στα πλέι οφ), επικράτησε με 18-3 και είναι πρωτοπόρος στη βαθμολογία με 9 βαθμούς (καθώς μεταφέρει και 6 β. από τη Β’ φάση).

Οι ερυθρόλευκες έκαναν επίδειξη δύναμης από το ξεκίνημα και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στις αντιπάλους τους, ενώ είχαν πρώτες σκόρερ τις Ελευθερία Πλευρίτου και Μπιανκόνι, που πέτυχαν από 4 γκολ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-18

Οκτάλεπτα: 1-5, 1-5, 0-4, 1-4.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Δουρέκα Στ. Διαμαντοπούλου Χρ.
Παναγιωτοπούλου Πλευρίτου Ελ. 4
Δουρέκα Δ. Ελευθεριάδου
Βάσιλα 1 Σώρα
Αποστολίδου Μανωλιουδάκη
Μπίσμπα 1 Αβραμίδου 2
Κούβδου Ν. 1 Ασημάκη 3
Γονίδη Πλευρίτου Μ. 3
Πετάση Έμολο 2
Φραγκιαδάκη Πλευρίτου Β.
Γκούζουλα Μπιανκόνι 4
Μιχαηλίδου Λογοθέτη
Στραβάκου Σταματοπούλου
Κατσίμπρη Πέττα
Ζοφώλη
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος

Διατητές: Κατσώνης Σαρρής

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Πέρασε εύκολα από το Μαρούσι ο ΝΟ Ρεθύμνου, 13-5 τον Τρίτωνα

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κρατάει γερά το προβάδισμα στη βαθμολογία του Ομίλου 5-8 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 13-5, για την 1η αγωνιστική, και έφτασε τους 9 βαθμούς (κουβαλούσε 6 από τη Β΄φάση).

Η ομάδα του Φιτσανάκη έδειξε κυρίαρχη από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, ενώ οι γηπεδούχες, φάνηκε να αντιστέκονται σθεναρά μόνο στο τρίτο οκτάλεπτο.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-13

Οκτάλεπτα: 1-4, 0-2, 3-3, 1-4.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Λάζαρη Καζάνα
Τουλουμτζίδου Σαφέτη 3
Μουλάκη Φαρμάκη Μ. 1
Τζελέπη 2
Μπαλωμενάκη Πάλη
Καρυπίδου Σ. 1
Χατζηκυριακάκη 1 Μαυρέλου
Αποστόλου Μυριοκεφαλιτάκη 3
Μαλλιαρού Λιμπιτάκη
Δημητροκάλη 1 Φαρμάκη Ελ.
Αργυρού Καραβάνου
Κορμά Σολανάκη 2
Καλογερά
Κουζούνα 1 Καρυπίδου Β. 3
Λίβα
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Με ξέσπασμα στο τέταρτο οκτάλεπτο η ΝΕΠ, 12-8 τον Ηλυσιακό στο Ιλίσιο

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ΝΕ Πατρών, με 12-8 επί του Ηλυσιακού, μέσα στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 1ης αγωνιστικής του Ομίλου 5-8 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών.

Το ματς ήταν ντέρμπι, ο Ηλυσιακός προηγείτο με ένα γκολ, αλλά με ένα τρομερό ξέσπασμα στο τελευταίο οκτάλεπτο, η ΝΕΠ έφτασε στη νίκη και με μεγάλη διαφορά. Πρώτη σκόρερ για τις Πατρινές στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν η Σοφία Μανέτα με 3 γκολ, ενώ 3 γκολ για τον Ηλυσιακό πέτυχε η Χαραλαμπίδου.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, στο 3.48 του γ’ οκταλέπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή της ΝΕΠ Λευτέρης Μπόκαρης για έντονη διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-12

Οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 2-2, 2-7.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
Τζούρκα Μανέτα Β.
Σαμαρά 1 Ανδρουτσέλη 1
Χαραλαμπίδου 3 Τσιμάρα Ευδ. 1
Κανάρη Μπαλάτσα Μ.
Παντελίδου Πάτερου
Λαμπρινούκα 1 Μανέτα Σ. 3
Παλαιοδήμου Μπαλάτσα Ν. 1
Λυμπεροπούλου Γ. Παπαδοπούλου
Γρηγοριάδη 1 Πασσά 2
Λυμπεροπούλου Σ. 1 Μπιτσάκου 2
Μπούμπουρα Κουτέλη 1
Παπαδάκη 1 Λυκοθανάση 1
Κοτίδα Γιανακέα
Σκαρπαλέζου Ρακιτζή
Καράβολα Τσιμάρα Ευφ.
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές:  Κουρτίδης, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης  Γαλήνας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Με πλεονέκτημα στον όμιλο υποβιβασμού της Γ’ Φάσης ο ΝΟ Ρεθύμνου, 11-9 τη ΝΕ Πατρών

Τη νίκη που του δίνει το πλεονέκτημα στον όμιλο υποβιβασμού της Γ’ Φάσης της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου απέναντι στη ΝΕ Πατρών με 11-9 στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας. Έτσι η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη τερμάτισε στην τρίτη θέση του ομίλου της Β’ Φάσης με 7 βαθμούς, αφήνοντας στην τέταρτη θέση της ΝΕ Πατρών με 6.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να δίνουν έμφαση στις άμυνες τους και οι Κρητικές προηγήθηκαν με 1-0 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο είχαμε ένα καταιγισμό τερμάτων για τις δύο ομάδες και το ημίχρονο έληξε με σκορ 6-5 υπέρ της ομάδας του Ρεθύμνου που δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα σημείο του αγώνα.

Στη συνέχεια η διαφορά έφτασε στα τρία γκολ (10-7 στη λήξη της τρίτης περιόδου), όμως δύο συνεχόμενα γκολ για την πατρινή ομάδα «έβαλαν φωτιά» στο παιχνίδι. Τελικά ο ΝΟΡ σημείωσε ακόμη ένα γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα (11-9).

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9-11

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 5-5, 2-4, 2-1

ΝΕ Πατρών ΝΟ Ρεθύμνου
Μανέτα Π. Κυριακάκη
Ανδρουτσέλη Σαφέτη
Τσιμάρα Ευδ. 1 Φαρμάκη Μ. 2
Μπαλάτσα Μ. 2
Πάτερου Παλληκαράκη
Μανέτα Σ. 5 Καριπίδου Μ 2
Μπαλάτσα Ν. Μαυρέλλου 1
Παπαδοπούλου Μυριοκεφαλιτάκη 2
Πασσά Λιμπιτάκη
Μπιτσάκου Φαρμάκη Ελ.
Κουτέλη Πατσαχάκη
Λυκοθανάση 1 Σολανάκη 1
Γιαννακέα Καζάνα
Μοίραλη Καριπίδου Ηρ. 3
Τσιμάρα Ευφ.
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: (Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.)

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης

Η Τελική Βαθμολογία του Ομίλου της Β’ Φάσης

  1. Εθνικός 12 (70-63)
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 10 (62-62)
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 7 (59-58)
  4. ΝΕ Πατρών 6 (52-60)

Οι βαθμολογίες στην έναρξη της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών

Όμιλος Πλέι – Οφ

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 3
  3. Εθνικός 1
  4. ΑΝΟ Γλυφάδας 0

Όμιλος Υποβιβασμού

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΝΕ Πατρών 3
  3. Τρίτων Αμαρουσίου 1
  4. Ηλυσιακός 0

Στον όμιλο των πλέι οφ ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 14-13 τον Εθνικό

Τη νίκη που τη φέρνει στον όμιλο των πλέι οφ της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών πέτυχε η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας που επιβλήθηκε με 14-13 του Εθνικού στην τελευταία αγωνιστική του ομίλου της Β’ Φάσης. Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή με αυτή τη νίκη τερμάτισε στη δεύτερη θέση και θα ξεκινήσει με 0 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός που κατέλαβε την πρώτη θέση θα εκκινήσει στη Γ’ Φάση από τον έναν βαθμό.

Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη με τον ΑΝΟΓ να έχει το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως ο Εθνικός με αντεπίθεση στο τελευταίο οκτάλεπτο πέρασε μπροστά με 13-12. Εκεί όμως ένα σερί 2-0 με δύο γκολ της Άνθιας Παπαναστασίου έδωσε τη νίκη στην ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας, αφού η τελευταία επίθεση για τον Εθνικό με παίκτη παραπάνω χάθηκε.

Στο 6:14 της τέταρτης περιόδου αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο προπονητής του ΑΝΟ Γλυφάδας Τάσος Πιρπιρής.

Πλέον στο παιχνίδι ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου θα κριθεί μόνο το ποια ομάδα θα μπει με πλεονέκτημα στον όμιλο του υποβιβασμού (έξι βαθμούς η τρίτη ομάδα της βαθμολογίας και τρεις η τελευταία)

ΑΝΟ Γλύφαδας – Εθνικός 14-13

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 6-5, 2-4, 2-2

ΑΝΟ Γλυφάδας Εθνικός
Παπαϊωάννου Δουρέκα Σ.
Τσελέντη Παναγιωτοπούλου
Ελληνιάδη 3 Δουρέκα Αδ.
Λούδη Ε. 4 Βάσιλα 4
Γρηγοροπούλου Αποστολίδου 3
Κόλλια 1 Μπίσμπα  2
Παπαναστασίου Αν. 3 Κούβδου Ν. 1
Κωνσταντά Γονίδη
Κολιτσοπούλου Πετάση
Κολτσίδα Φραγκιουδάκη 3
Παπαναστασίου Δ. 1 Γκούζουλα
Νιαρχάκου 2 Μιχαηλίδου
Αρχοντάκη Στραβάκου
Κουρούτσαλη Κατσίμπρη
Κολιτσοπούλου
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής Προπονητής: Γιώργος Τσόκας

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης

Πήρε τα πάνω της η ΝΕ Πατρών, νίκησε και τον ΑΝΟ Γλυφάδας 12-7

Η ΝΕ Πατρών εμφανίζεται εκπληκτικά μεταμορφωμένη προς το καλύτερο στον Β’ γύρο του Ομίλου της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, οι αγώνες του οποίου γίνονται στην έδρα της στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας.

Έτσι η ομάδα του Μπιτσάκου πέτυχε και δεύτερη σπουδαία νίκη (μετά από αυτή επί του Εθνικού την Παρασκευή), αυτή τη φορά επί του ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-7, ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας και διεκδικεί ακόμα και την προνομιούχο 2η (που σημαίνει συμμετοχή στον πρώτο Όμιλο της Γ’ φάσης και οδηγεί στα πλέι οφ), στην τελευταία αγωνιστική την Κυριακή (12/2) το μεσημέρι.

Το ματς ήταν ντέρμπι και πήγαινε γκολ γκολ στα πρώτο μισό του. Στο 5.11 πριν από τη λήξη της β’ περιόδου και ενώ το σκορ ήταν 3-2 υπέρ του ΑΝΟΓ, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και χωρίς αντικατάσταση η Μαμόγλου του ΑΝΟ Γλυφάδας για βιαιοπραγία , καθώς χτύπησε τη Μπιτσάκου (σύμφωνα πάντα με το φύλλο αγώνα). Έτσι η ΝΕΠ έπαιξε για 4 λεπτά με παραπάνω παίκτρια και στο διάστημα αυτό η ομάδα της Πάτρας πέτυχε ένα γκολ και ισοφάρισε σε 3-3, σκορ με ο οποίο έληξε και η β΄περίοδος. Στο 1.53 πριν από τη λήξη της β’ περιόδου, εξάλλου, αποβλήθηκε ο προπονητής της Γλυφάδας Σαλάχας για έντονη διαμαρτυρία. Στο τρίτο και το τέταρτο οκτάλεπτο η ΝΕΠ ήταν κυρίαρχη και έφτασε στη μεγάλη νίκη με το τελικό 12-7.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12

Οκτάλεπτα:3-2, 0-1, 2-5, 2-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
Παπαϊωάννου Μανέτα Β.
Τσελέντη Ανδρουτσέλη
Ελληνιάδη 2 Τσιμάρα 3
Λούδη 1 Μπαλάτσα Μ.
Γρηγοροπούλου 1 Πάτερου
Κόλια 2 Μανέτα Σ. 5
Παπαναστασίου Αν. Μπαλάτσα Ν. 2
Κωνσταντά Παπαδοπούλου
Μαμόγλου Πασσά
Κολτσίδα Μπιτσάκου
Παπαναστασίου Δ. 1 Κουτέλη 1
Νιαρχάκου Λυκοθανάση 1
Αρχοντάκη Γιαννακέα
Κουρούτσαλη Μοίραλη
Τερεζάκη Σινέμογλου
Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάνης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Σπουδαία νίκη – μισή πρωτιά ο Εθνικός, 12-10 με ανατροπή τον ΝΟ Ρεθύμνου

Ο Εθνικός συνήλθε από το σοκ της ήττας του την Παρασκευή από τη ΝΕΠ και πέτυχε μια τεράστια νίκη το Σάββατο το βράδυ (11/2) με 12-10 επί του ΝΟ Ρεθύμνου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Β’ γύρου του Ομίλου της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών που τον φέρνει πολύ κοντά στην πρωτιά. Οι κυανόλευκοι του Πειραιά περιμένουν το αποτέλεσμα του παιχνιδιού του ΑΝΟΓ με τη ΝΕΠ που γίνεται αμέσως μετά, ενώ στην τελευταία αγωνιστική, την Κυριακή (12/2), αντιμετωπίζουν τον ΑΝΟΓ.

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε και αυτό το παιχνίδι, στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της Πάτρας, με τον ΝΟ Ρεθύμνου να παίρνει προβάδισμα, αλλά τις Πειραιώτισσες να κάνουν στο τέλος τη μεγάλη αντεπίθεσή τους και την ανατροπή.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12-10

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-5, 4-3, 5-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Δουρέκα Στ. Κυριακάκη
Παναγιωτοπούλου Σαφέτη 1
Δουρέκα Αδ. Φαρμάκη Μ.
Βάσιλα 1
Αποστολίδου 4 Παλληκαράκη
Μπίσμπα 1 Καριπίδου Μ. 4
Κούβδου Ν. 1 Μαυρέλου 2
Γονίδη Μυριοκεφαλιτάκη 2
Πετάση Λιμπιντάκη
Φραγκιουδάκη 3 Φαρμάκη Ελ. 1
Γκούζουλα Πατσαχάκη
Μιχαηλίδου Σολανάκη
Στραβάκου Καζάνα
Κατσίμπρη 2 Καρυπίδου Ηρ.
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Μοίραλης, Κυράνης

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης

Ο Τρίτων Αμαρουσίου νικητής της σειράς (με 2-1), επικράτησε 10-7 του Ηλυσιακού

Ο Τρίτων Αμαρουσίου αναδείχθηκε νικητής επί του Ηλυσιακού στη σειρά των μεταξύ τους αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών, με 2-1 νίκες, κι έτσι θα μπει στον δεύτερο όμιλο της Γ’ φάσης με 1 βαθμό, έναντι 0 του αντιπάλου του.

Η ομάδα του Τρίτωνα επιβλήθηκε με 10-7 του Ηλυσιακού στο Μαρούσι, στον τρίτο μεταξύ τους αγώνα, και πέτυχε το στόχο να βρεθεί με ένα βαθμό παραπάνω στη Γ’ φάση από τον αποψινό αντίπαλό του.

Οι κοπέλες του Ιντζέ πήραν ένα προβάδισμα στο ξεκίνημα, η ομάδα των Ιλισίων ισοφάρισε σε 5-5 στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου, αλλά με ένα ξέπασμα στην τελευταία περίοδο οι Μαρουσιώτισσες πήραν τη νίκη.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 10-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 3-2, 0-2. 5-2.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Λάζαρη Τζούρκα
Τουλουμτζίδου Σαμαρά 1
Μουλάκη 3 Χαραλαμπίδου 2
Τζελέπη 1 Γούση 1
Μπαλωμενάκη Παντελίδου 1
Όλσεν Λαμπρινούκα
Χατζηκυριακάκη 3 Κανάκη
Αποστόλου Λυμπεροπούλου
Μαλλιαρού Γρηγοριάδη
Δημητροκάλη 3 Παπαδήμου 2
Αργυρού Κωστοπούλου
Κορμά Παπαδάκη
Καλογερά Μπούμπουρα
Κουζούνα Σκαρπαλέζου Όλ.
Λίβα Σκαρπαλέζου Ν.
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές Προπονητής Άγγελος Γαρελίδης

Διαιτητές: Κουρέτας, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Η ΝΕ Πατρών «χτύπησε» στο φινάλε, 10-9 τον Εθνικό

Νέο τεράστιο ενδιαφέρον αποκτά ο Όμιλος της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών με το ξεκίνημα των αγώνων του Β’ γύρου, την Παρασκευή το βράδυ στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της Πάτρας.

Στον εναρκτήριο αγώνα, που ήταν συγκλονιστικός σε εξέλιξη και με συνεχείς ανατροπές, η ΝΕ Πατρών νίκησε με 10-9 τον Εθνικό Πειραιά -που ερχόταν ως πρωτοπόρος και αήττητος μέχρι απόψε στο συγκεκριμένο Όμιλο-, και πέτυχε την πρώτη της νίκη στη Β’ φάση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και εξελίχθηκε σε διαφήμιση του γυναικείου πόλο. Οι Πατρινές προηγήθηκαν με 6-4 στο ημίχρονο, αλλά ο Εθνικός ανέκαμψε και πέρασε μπροστά με 7-6 και 8-7, στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου, αλλά και 9-8, περίπου δύο λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού. Με δύο γκολ της Σοφίας Μανέτα, όμως, η ΝΕΠ ισοφάρισε (στο 1.12) και πήρε τη νίκη, στο 0.37 πριν από το φινάλε.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-10

Οκτάλεπτα: 3-3, 1-3, 4-1, 1-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
Δουρέκα Στ. Μανέτα Β.
Παναγιωτοπούλου Ανδρουτσέλη
Δουρέκα Α. Τζιμάρα
Βάσιλα Μπαλάτσα Μ.
Αποστολίδου 2 Πάτερου 1
Μπίσμπα Μανέτα Σ. 3
Κούβδου Ν. 1 Μπαλάτσα Ν.
Γονίδη Παπαδοπούλου
Πετάση Πασσά
Φραγκιουδάκη 5 Μπιτσάκου 3
Γκουζούλα 1 Κουτέλη 2
Μιχαηλίδου Λυκοθανάση 1
Στραβάκου Γιαννακέα
Κατσίμπρη Μοίραλη
Ρακιτζή
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Ισοπαλία 11-11 ανάμεσα σε ΑΝΟ Γλυφάδας και ΝΟ Ρεθύμνου

Συναρπαστικό ήταν και το δεύτερο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής του Β’ Γύρου του Όμίλου της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της Πάτρας, το βράδυ της Παρασκευής (10/2), στο οποίο ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο ΝΟ Ρεθύμνου ήλθαν ισόπαλοι με 11-11.

Ανατροπές έγιναν στη διακύμανση του σκορ και αυτού του ματς. Η ομάδα του Ρεθύμνου προηγήθηκε 5-3 στο πρώτο οκτάλεπτο, οι Γλυφαδιώτισσες πέρασαν μπροστά στο δεύτερο με 8-6, ενώ λίγο πριν από το φινάλε ήταν μπροστά με 11-10.

Η Ηρώ Καριπίδου πέτυχε την ισοφάριση για τον ΝΟ Ρεθύμνου και το τελικό 11-11 στα 10 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του παιχνιδιού.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11-11

Οκτάλεπτα: 3-5, 5-1, 2-3, 1-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Παπαϊωάννου Κυριακάκη
Τσελέντη Σαφέτη
Ελληνιάδη 1 Φαρμάκη 3
Λούδη 2
Γρηγοροπούλου Παλληκαράκη
Κόλλια 2 Καρυπίδου Μ. 1
Παπαναστασία Α. 1 Μαυρέλου 2
Κωνσταντά Μυριοκεφαλιτάκη
Μαμόγλου 1 Λιμπιντάκη
Κολτσίδα 1 Φαρμάκη Ελ. 3
Παπαναστασίου Δ. Πατσαχάκη
Νιαρχάκου 3 Σολανάκη 1
Αρχοντάκη Καζάνα
Κουρούτσαλη Καριπίδου Ηρ. 1
Κολιτσοπούλου
Προπονητής: Σαλάχας Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Δύο στα δύο για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 11-5 τη ΝΕ Πατρών

Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον Όμιλο της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών σημείωσε η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας απέναντι στη ΝΕ Πατρών με 11-5 σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη. Πλέον, η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή ισοβαθμεί με τον Εθνικό στους 6 βαθμούς μετά από δύο αγώνες και ο νικητής (αν προκύψει τέτοιος) του μεταξύ τους αυριανού (29/1) παιχνιδιού θα αποκτήσει ισχυρό προβάδισμα εισόδου στα πλέι οφ, αφού προκρίνονται οι δύο πρώτοι και θα μένουν ακόμη τρεις αγωνιστικές.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, αφού με το καλημέρα έφυγε με τέσσερα γκολ διαφορά και η λήξη της πρώτης περιόδου την βρήκε προηγούμενη με 5-1.

Στη δεύτερη περίοδο αυτό το προβάδισμα διευρύνθηκε και έφτασε τα έξι γκολ (7-1) χάρη στην εκπληκτική άμυνα και την εξαρετική Σταυρούλα Παπαϊωάννου που έκανε σωρεία επεμβάσεων.

Στο τρίτο οκτάλεπτο ήρθε μια αντίδραση από την αχαϊκή ομάδα που μείωσε σε 7-3, όμως αυτό δεν είχε συνέχεια αφού με σερί 3-0 ο ΑΝΟ Γλυφάδας έκλεισε την περίοδο προηγούμενος με 10-3.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές δοκιμές με τις άμυνες να παίζουν κυριάρχο ρόλο και το 11-5 ήταν αυτό που επισφράγησε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 11-5

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 2-0, 3-2, 1-2

ΑΝΟ Γλυφάδας ΝΕ Πατρών
Παπαϊωάννου Μανέτα Π.
Τσελέντη Ανδρουτσέλη
Ελληνιάδη 3 Τσιμάρα Ευδ.
Λούδη Ε. 1 Μπαλάτσα Μ. 1
Μαμόγλου 1 Πάτερου
Κόλλια Μανέτα Σ.
Κοντονή Μπαλάτσα Ν.
Κωνσταντά Παπαδοπούλου 1
Γρηγοροπούλου Πασσά
Κολτσίδα 3 Μπιτσάκου 1
Παπαναστασίου Δ. 2 Κουτέλη  1
Νιαρχάκου 1 Λυκοθανάση
Αρχοντάκη Γιαννακέα
Κουρούτσαλη Μοίραλη
Κολιτσοπούλου Τσιμάρα Ευφ. 1
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Στεφανάκης , Σαρρής

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης

Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό, 11-9 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Εξαιρετικής σημασίας νίκη σημείωσε ο Εθνικός στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του ομίλου της Β’ Φάσης στο πρωτάθλημα της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών. Η ομάδα του Γιώργου Τσόκα κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με του ΝΟ Ρεθύμνου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Πειραιά που προηγήθηκε με 4-0 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε σε 4-2, πριν η Μπίσμπα διαμορφώσει το 5-2 με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στο τρίτο οκτάλεπτο ο ΝΟ Ρεθύμνου κατάφερε να μειώσει στο γκολ χάρη σε δύο συνεχόμενα γκολ της Έλενας Φαρμάκη (6-5), όμως ο Εθνικός βρήκε τον τρόπο με την Βάσιλα να πάρει εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ και να έχει πλεονέκτημα πριν την είδοσο του παιχνιδιού στην τελική του ευθεία.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, αφού το Ρέθυμνο μείωσε δύο φορές στο γκολ (7-6 και 8-7) και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 8-8, 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Εκεί όμως ο Εθνικός βρήκε και πάλι – όπως και στο πρωινό παιχνίδι – τα αποθέματα και πέτυχε δύο γκολ με την Μιχαηλίδου και την Δουρέκα παίρνοντας προβάδισμα δύο γκολ στα 0:55 πριν τη λήξη. Ο ΝΟΡ μείωσε σε 10-9 με την Έλενα Φαρμάκη 0:37 πριν το τέλος, όμως δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω, αφού δέχθηκε αποβολή στην τελευταία φάση, την οποία μετέτρεψε σε γκολ η Μιχαηλίδου διαμορφώνοντας το τελικό 11-9.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 1-2, 2-3, 4-4

Εθνικός ΝΟ Ρεθύμνου
Δουρέκα Σ. Κυριακάκη
Παναγιωτοπούλου Σαφέτη 1
Δουρέκα Αδ. 1 Φαρμάκη Μ.
Βάσιλα 3 Καριπίδου Ηρ.
Αποστολίδου Παλληκαράκη
Μπίσμπα 2 Καριπίδου Μ. 2
Κούβδου Ν. Μαυρέλλου
Γονίδη Μυριοκεφαλιτάκη 1
Πετάση 1 Λιμπιτάκη
Φραγκιουδάκη 2 Φαρμάκη Ελ. 4
Γκούζουλα Πατσαχάκη
Μιχαηλίδου 2 Σολανάκη 1
Στραβάκου Καζάνα
Κατσίμπρη
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιανέλλης

Το πρώτο βήμα για το πλεονέκτημα στη Γ’ Φάση ο Ολυμπιακός, 10-8 τον ΝΟ Βουλιαγμένης

Την πρώτη νίκη της σειράς που κρίνεται στους δύο αγώνες για το πλεονέκτημα στη Γ’ Φάση πέτυχε ο Ολυμπιακός απέναντι στον ΝΟ Βουλιαγμένης για το πρωτάθλημα της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυνακών. Οι παίκτριες του Χάρη Παυλίδη επιβλήθηκαν με 10-8 του ΝΟΒ στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να δίνουν λιγότερη έμφαση στην άμυνα και το πρώτο οκτάλεπτο έληξη με 4-3 υπέρ του Ολυμπιακού. Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκες» έφτασαν σε προβάδισμα τριών γκολ (7-4), όμως η ομάδα του Λαιμού με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε σε 8-8 λίγο πριν τα μισά της τελευταίας περιόδου. Σε εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός αντέδρασε και με δύο γκολ των Μπιανκόνι και Ασημάκη έφτασε στο τελικό 10-8.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-8

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 3-1, 1-1, 2-3

Ολυμπιακός ΝΟ Βουλιαγμένης
Διαμαντοπούλου Κούβδου
Πλευρίτου Ελ. 2 Τσουκαλά 2
Ελευθεριάδου 2 Χυδηριώτη
Σώρα Ο Ντόνελ
Μανωλιουδάκη 1 Πρωτοπαπά
Αβραμιδου Ξενάκη  2
Ασημάκη 2 Μαυρωτά Ιφ.
Πλευρίτου Μ. Πάτρα 1
Σμιτ 1 Κούλχαας 2
Πλευρίτου Β. Διαμαντοπούλου  Β. 1
Μπιανκόνι 2 Σελετοπούλου
Λογοθέτη Κοντογιάννη
Σταματοπούλου Κοτσιώνη
Πέττα Κοκκινάκη
Νίνου Αντωνιάδη
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου

Διαιτητές: Κουρέτας, Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

Με το δεξί ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 9-8 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Το πρώτο τρίποντο στον όμιλο της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πήρε η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας στον αγώνα που έγινε στο κολυμβητήριο «Αντ. Δημητρόπουλος της Γλυφάδας. Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή επικράτησε με 9-8 του ΝΟ Ρεθύμνου και μπήκε με το δεξί στη φάση που θα κρίνει ποιες δύο ομάδες θα καταφέρουν να περάσουν στα πλέι οφ μαζί με τον Ολυμπιακό και το ΝΟ Βουλιαγμένης. Στον όμιλο συμμετέχουν ακόμη ο Εθνικός και η ΝΕ Πατρών που αγωνίζονται αύριο (Π. Καπαγέρωφ, 11:30) για την 1η αγωνιστική.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό σε εξέλιξη με την ομάδα των νοτίων προαστίων να βρίσκεται συνεχώς μπροστά στο σκορ με διαφορά που έφτανε από το ένα έως και τα τρία γκολ. Το πρώτο οκτάλεπτο τελείωσε με 3-2, ενώ στη συνέχεια η ομάδα του ΑΝΟΓ πήγε στο ημίχρονο με το υπέρ της 4-3. Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν το καλύτερο για την νικήτρια ομάδα, αφού με επιμέρους 3-1, έφτασε τη διαφορά στη μέγιστή της τιμή (7-4).

Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη δεν το έβαλε κάτω. Μπόρεσε να μειώσει νωρίς στο τέταρτο οκτάλεπτο σε 7-6, όμως δύο ακόμη γκολ των Μαμόγλου και Κολτσίδα έφεραν και πάλι τον ΑΝΟΓ μπρορτά με 3 γκολ (9-6).

Το παιχνίδι πήγαινε έτσι μέχρι και τα τελευταία λεπτά. Η κρητική ομάδα σε αυτό το σημείο πέτυχε δύο γκολ μέσα σε λιγότερο από 1 λεπτό και μείωσε σε 9-8 με 1:02 να μένει για τη λήξη του αγώνα. Μάλιστα είχε την ευκαιρία να φτάσει στην ισοφάριση στην τελευταία επίθεση, όμως η Παπαϊωάννου είπε όχι στο σουτ της Έλενας Φαρμάκη και κράτησε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς για την ομάδα της.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9-8

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-1, 3-1, 2-4

ΑΝΟ Γλυφάδας ΝΟ Ρεθύμνου
Παπαϊωάννου Κυριακάκη
Τσελέντη Σαφέτη
Ελληνιάδη Φαρμάκη Μ.
Λούδη Ε. 1 Κυριπίδου Ηρ.
Γρηγοροπούλου Παλληκαράκη
Κόλλια 2 Καριπίδου Μ.
Κοντονή Μαυρέλλου
Κωνσταντά Μυριοκεφαλιτάκη 2
Μαμόγλου 1 Λιμπιτάκη
Κολτσίδα 2 Φαρμάκη Ελ. 2
Παπαναστασίου Δ. Πατσαχάκη
Νιαρχάκου 3 Σολανάκη 4
Αρχοντάκη Καζάνα
Κουρούτσαλη
Κολιτσοπούλου
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Θωμάς

Αλυτάρχης: Στέλιος Φόβος

Συγκλονιστικό παιχνίδι και νίκη του Εθνικού, 12-10 επί της ΝΕΠ

Ο Εθνικός ήταν ο νικητής στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του ομίλου της Β’ Φάσης στην Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών, αφού επικράτησε με της ΝΕ Πατρών με 12-10 στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά.

Η ομάδα του Γιώργου Τσόκα εκμεταλλεύτηκε το πολύ καλό ξεκίνημά στο παιχνίδι, καθώς προηγήθηκε με 4-0 και κατάφερε να διατηρεί τη διαφορά στα επίπεδα των 2-3 γκολ μέχρι και τη λήξη του τρίτου οκταλέπτου, όταν η ΝΕΠ μείωσε σε 8-6.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά, αφού οι Πατρινές με δικό τους σερί 3-0 πέτυχαν ολική ανατροπή και έφεραν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ για πρώτη φορά με 9-8. Η αντίδραση του Εθνικού ήταν άμεση. Με δικό τους 3-0 οι «Πειραιώτισσες» έφτασαν και πάλι τη διαφορά στα επίπεδα των δύο γκολ (11-9). Η ΝΕΠ μείωσε με γκολ της Μπιτσάκου σε 11-10, 0:36 πριν τη λήξη του παιχνιδιού, όμως η Μπίσμπα έσβησε τις όποιες ελπίδες της πατρινής ομάδας με δικό της γκολ, 0:10 πριν τη λήξη με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 12-10.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 12-10

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-3, 1-2, 4-4

Εθνικός ΝΕ Πατρών
Δουρέκα Σ. Μανέτα Π.
Παναγιωτοπούλου Ανδρουτσέλη
Δουρέκα Αδ. Τσιμάρα Ευδ.
Βάσιλα 3 Μπαλάτσα Μ. 1
Αποστολίδου 2 Πάτερου
Μπίσμπα 3 Μανέτα Σ.  2
Κούβδου Ν. Μπαλάτσα Ν.
Γονίδη Παπαδοπούλου
Πετάση Πασσά 1
Φραγκιουδάκη 2 Μπιτσάκου 2
Γκούζουλα Κουτέλη 4
Μιχαηλίδου Λυκοθανάση
Στραβάκου Γιαννακέα
Κατσίμπρη 2 Μοίραλη
Χουχούλη Τσιμάρα Ευφ.
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Βόσικας

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

Μεγάλη νίκη για τον Ηλυσιακό που έσπασε την έδρα του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 10-9

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ηλυσιακός στο πρώτο παιχνίδι της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, αφού επικράτησε με 10-9 του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο κολυμβητήριο των βορείων προαστιών. Η σειρά κρίνεται στις δύο νίκες και το επόμενο παιχνίδι θα διεξαχθεί στην έδρα του Ηλυσιακού. Ο νικητής της σειράς θα ξεκινήσει τον όμιλο του υποβιβασμού με 1 βαθμό και ο ηττημένος με 0.

Η ομάδα των Ιλισίων ήταν μπροστά από τη δεύτερη περίοδο του αγώνα και μετά με προβάδισμα που έφτασε μέχρι και τα τρία γκολ. Ο Τρίτων Αμαρουσίου προσπάθησε να αντιδράσει στο τελευταίο οκτάλεπτο. Αρχικά ισοφάρισε σε 9-9, όμως ο Ηλυσιακός κατάφερε να πετύχει το γκολ που έκρινε το παιχνίδι.

Στο 3:10 της τελευταίας περιόδου αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο προπονητής του Ηλυσιακού Άγγελος Γαρελίδης.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 9-10

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-4, 2-3, 4-2

Τρίτων Αμαρουσίου Ηλυσιακός
Λάζαρη Τζούρκα
Τουλουμτζίδου  Σαμαρά 2
Μουλλάκη 4 Χαραλαμπίδου 3
Τζελέπη Κανάκη
Μπαλωμενάκη Παντελίδου
Κορμά Λαμπρινούκα
Χατζηκυριακάκη  1 Παλαιοδήμου
Ανδρή Σκαρπαλέζου
Μαλλιαρού 1 Γρηγοριάδη 2
Δημητροκάλη 3 Λυμπεροπούλου Σ. 1
Αργυρού Κωστοπούλου
Κούζουνα Παπαδάκη 2
Σκοτίδα Ι.
Λυμπεροπούλου Γ.
Οκολίστα
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης

Διαιτητές: Στεφανάκης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

Με πλεονέκτημα στην Γ’ φάση ο Ολυμπιακός 12-10, τον ΝΟ Βουλιαγμένης

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση, ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΝΟ Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού με 12-10 και πήρε σημαντικό πλεονέκτημα για την γ’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα από νωρίς, με το πρώτο οκτάλεπτο να τελειώνει υπέρ της Βουλιαγμένης με 5-4.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στην αρχή της δεύτερης περιόδου και μάλιστα να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου (6-7).

Το παιχνίδι είχε πολλές εντάσεις και μάλιστα ο προπονητής του Ολυμπιακού Χάρης Παυλίδης, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες.

Ο Ολυμπιακός ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ, με την Βουλιαγμένη να ισοφαρίζει με την Τσουκαλά 4 λεπτά πριν το τέλος, όμως με δύο τέρματα της  Έμολο και της  Ελευθερίας Πλευρίτου, οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν να πάρουν  την νίκη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  10-12

Τα οκτάλεπτα: 5-4, 1-3, 1-1, 3-4

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Κούβδου Διαμαντοπούλου
Τσουκαλά 2 Πλευρίτου Ελ. 2
Χυδηριώτη Ελευθεριάδου
Ο Ντόνελ 1 Σώρα
Πρωτοπαπά Μανωλιουδάκη 2
Ξενάκη 3 Αβραμίδου
Μαυρωτά Ασημάκη 2
Πάτρα 1 Πλευρίτου Μ. 1
Κούλχαας Έμολο 2
Διαμαντοπούλου 2 Πλευρίτου Β. 2
Σελετοπούλου Μπιανκόνι 1
Κοντογιάννη 1 Λογοθέτη
Ζοφώλη Σταματοπούλου
Κοκκινάκη Πέττα
Ιωαννίδη Νίνου
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Χάρης Παυλίδης

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Ισοφάρισε τις νίκες ο Τρίτωνας, επικράτησε του Ηλυσιακού 12-8

Σε τρίτο παιχνίδι θα οδηγηθούν Ηλυσιακός και Τρίτωνας Αμαρουσίου, για το πολυπόθητο πλεονέκτημα της γ’  φάσης της Α1 γυναικών.

Η ομάδα του Γιώργου Ιντζέ επιβλήθηκε  εκτός έδρας του Ηλυσιακού με 12-8, ισοφαρίζοντας τις νίκες και έτσι οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι την ερχόμενη εβδομάδα.

Η ομάδα του Αμαρουσίου έδειξε από την αρχή πόσο πολύ ήθελε την νίκη και κατάφερε να πάρει  προβάδισμα, το οποίο διατήρησε καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Δημητροκάλη με 4 τέρματα, ενώ για τον Ηλυσιακό 3 γκολ πέτυχε η Χαραλαμπίδου.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ- ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 8-12

Τα οκτάλεπτα:  2-4, 2-2, 3-2, 1-4

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Τζούρκα Λάζαρη
Σαμαρά 1 Τουλουμτζίδου
Χαραλαμπίδου 3 Μουλάκη 1
Μπούμπουρα Τζελέπη 3
Παντελίδου 2 Μπαλωμενάκη 1
Λαμπρινούκα Όλσεν 2
Κανάκη Χατζηκυριακάκη 1
Λυμπεροπούλου Ανδρή
Γρηγοριάδη Μαλλιαρού
Λυμπεροπούλου Στ. Δημητροκάλη 4
Κωστοπούλου Αργυρού
Παπαδάκη 2 Κορμά
Σκοτίδα Καλογερά
Σκαρπαλέτου Ν. Κουζούνα
Σκαρπαλέτου Ολ. Λίβα
Προπονητής: Θεοδώρα Μιχαηλίδου Προπονητής: Γιώργος Ιντζές

 

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Χρήστος Τσαρούχας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ ΦΑΣΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Στην Αθήνα και την Πάτρα αντίστοιχα θα διεξαχθούν οι αγώνες του Α’ και Β’ Γύρου για την Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, όπως προέκυψε από τη σημερινή (11/1) κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ.
Στην Αθήνα, οι αγώνες θα διεξαχθούν 27-29 Ιανουαρίου και στην Πάτρα στις 10-12 Φεβρουαρίου.
Το πρόγραμμα των αγωνιστικών:
1η: Εθνικός – ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου
2η: Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών
3η: ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου
Σε ότι αφορά τους αγώνες των υπόλοιπων ομάδων (1ος, 2ος Α’ Ομίλου Α’ Φάσης και 3ος, 4ος Β’ Ομίλου Α’ Φάσης), θα διεξαχθούν:
28 Ιανουαρίου: Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου – Ηλυσιακός
4 Φεβρουαρίου: ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός, Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου
11 Φεβρουαρίου (αν χρειαστεί): Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου – Ηλυσιακός
Απαιτούνται 2 νίκες
Στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος (18 Φεβρουαρίου – 5 Απριλίου), σχηματίζονται 2 Όμιλοι ως εξής και με τα ακόλουθα δεδομένα μετά τα παιχνίδια της Β’ Φάσης:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Νικητής ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6β., Ηττημένος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3β., 1ος Ομίλου Β’ Φάσης 1β., 2ος Ομίλου Β’ Φάσης 0β.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: 3ος Ομίλου Β’ Φάσης 6β., 4ος Ομίλου Β’ Φάσης 3β., Νικητής ΤΡΙΤΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1β., Ηττημένος ΤΡΙΤΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 0β.
Στη συνέχεια (20 Απριλίου – 11 Μαϊου) ακολουθούν τα πλέι οφ και πλέι άουτ του πρωταθλήματος, ανάλογα με τις κατατάξεις των Ομίλων της Γ΄ Φάσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Επίδειξη δύναμης ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 22-3 τον Εθνικό

Καταιγιστικός ήταν ο ΝΟ Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού και κάνοντας επίδειξη δύναμης νίκησε με 22-3 τον Εθνικό για την 6η και τελευταία αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Α1 Γυναικών.

Έτσι ο ΝΟΒ παίρνει οριστικά τη 2η θέση στον Α’ Όμιλο και στη Β’ φάση θα παίξει έως τρεις αγώνες κόντρα στον Ολυμπιακό για δύο νίκες, ενώ ο Εθνικός κατέκτησε την 3η θέση στον ίδιο Όμιλο και στη Β’ φάση θα πάει στον Όμιλο με τις τέσσερις ομάδες (οι δύο τελευταίοι του Α’ και οι δύο πρώτοι του Β’ της Α’ φάσης) που θα παίξουν για νέα βαθμολογία από το 0.

Τα κορίτσια της Αλεξίας Καμμένου μπήκαν με φόρα, προηγήθηκαν 8-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στις αντιπάλους που φάνηκαν παραδομένες και σαν να μην έχουν τη διάθεση να κυνηγήσουν κάτι καλύτερο.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 22-3

Οκτάλεπτα: 8-0, 4-3, 7-0, 3-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Κούβδου Έλ. Δουρέκα Στ.
Τσουκαλά 3 Παναγιωτοπούλου
Χυδηριώτη Δουρέκα Αδ.
Ο’ Ντόνελ 1
Πρωτόπαπα 1 Αποστολίδου
Ξενάκη 4 Μπίσμπα 1
Μαυρωτά Ιφ. Κούβδου Ν.
Πάτρα Μ. 2 Γονίδη
Κούλχαας 3 Πετάση
Διαμαντοπούλου Β. 3 Φραγκιουδάκη 1
Σελετοπούλου 2 Γκούζουλα
Κοντογιάννη 2 Μιχαηλίδου 1
Κοτσιώνη Στραβάκου
Κοκκινάκη Κατσίμπρη
Ιωαννίδη 1
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Γιώργος Τσόκας

Διαιτητές: Σ

ταυρίδης, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Εύκολα η ΝΕ Πατρών, 17-6 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου

Η ΝΕ Πατρών επιβλήθηκε άνετα του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 17-6 στο μεταξύ τους αγώνα στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας για την 6η και τελευταία αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Α1 Γυναικών.

Η ΝΕΠ παίρνει οριστικά τη δεύτερη θέση στο συγκεκριμένο Όμιλο και στη Β΄φάση θα πάει στον όμιλο των 4 ομάδων, ενώ ο Τρίτων Αμαρουσίου είναι οριστικά 3ος στον Β’ Όμιλο της Α’ φάσης και στη Β΄φάση θα παίξει έως τρεις αγώνες με τον Ηλυσιακό για δύο νίκες.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 17-6

Οκτάλεπτα: 6-1, 2-2, 4-3, 5-0.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Μανέτα Β. Λάζαρη
Ανδρουτσέλη 1 Τουλουμτζίδου
Τσιμάρα 1 Μουλλάκη 1
Μπαλάτσα Μ. 1 Τζελέπη 1
Πάτερου Μπαλωμενάκη 1
Μανέτα Σ. 2 Δατσέρη
Μπαλάτσα Ν. Χατζηκυριακάκη
Παπαδοπούλου Ανδρή
Πασσά 1 Μαλλιαρού 2
Μπιτσάκου 4 Δημητροκάλη
Κουτέλη 3 Αργυρού
Λυκοθανάση 3 Κορμά
Ζαφειράκη Στρατιδάκη
Μοίραλη 1 Κούζουνα 1
Ρακιτζή Καλογερά
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος Προπονητής: Γιώργος Ιντζές

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Με το απόλυτο νικών ο Ολυμπιακός, 22-1 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Αήττητος και με το απόλυτο των νικών (6 στα 6) ολοκλήρωσε την Α’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός που κατέκτησε και την πρωτιά στον Α’ Όμιλο. Οι ερυθρόλευκες επιβλήθηκαν με περίπατο και επί του ΝΟ Ρεθύμνου με 22-1 στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α’ φάσης.

Ο Ολυμπιακός θα παίξει στη Β΄φάση με τον ΝΟ Βουλιαγμένης έως τρεις αγώνες για δυο νίκες, ενώ ο ΝΟ Ρεθύμνου που πήρε την 4η θέση στον Α’ Όμιλο της Α’ φάσης θα παίξει στη Β’ φάση στον όμιλο των 4 ομάδων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 22-1

Οκτάλεπτα: 5-0, 4-0, 7-1, 6-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Διαμαντοπούλου Χρ. Καραβάνου
Σαφέτη
Ελευθεριάδου 1 Φαρμάκη Μ.
Σώρα 2 Θεοδωράκη
Μανωλιουδάκη 2 Καρυπίδου
Αβραμίδου 1 Μπελέγρη
Ασημάκη 7 Μαυρέλου
Πλευρίτου Μ. 4 Μυριοκεφαλιτάκη
Έμολο 3 Λιμπιντάκη
Πλευρίτου Β. Φαρμάκη Ελ. 1
Σμιτ 1
Λογοθέτη 1 Σολανάκη
Σταματοπούλου
Πέττα
Νίνου
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Μπιράκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Με νίκη του ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6 επί του Ηλυσιακού έκλεισε η Α’ Φάση

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας ήταν ο νικητής του παιχνιδιού της 6ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, αφού επικράτησε με 12-6 του Ηλυσιακού ως τυπικά φιλοξενούμενος στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας.

Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή με αυτό τον τρόπο έκλεισε αήττητη την πρώτη φάση, έχοντας πέντε νίκες και μία ισοπαλία. Έτσι κατέλαβε την 1η θέση του ομίλου που την οδηγεί στο μίνι πρωτάθλημα της Β’ Φάσης μαζί με Εθνικό, ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΕ Πατρών.

Αντίθετα η ομάδα του Άγγελου Γαρελίδη έκανε την 6η της ήττα σε έξι αγώνες και στη δεύτερη φάση θα αντιμετωπίσει τον Τρίτωνα Αμαρουσίου σε σειρά αγώνων στις δύο νίκες με μειονέκτημα έδρας.

Το παιχνίδι ήταν βαθμολογικά αδιάφορο και η ομάδα της Γλυφάδας κατάφερε από την αρχή του αγώνα να μπει μπροστά στο σκορ, αφού στο ημίχρονο είχε χτίσει διαφορά τριών τερμάτων (6-3). Το δεύτερο μισό του αγώνα ήταν καρμπόν του πρώτου με τις δύο ομάδες να σημειώνουν ακριβώς τον ίδιο αριθμό τερμάτων (6-3 επιμέρους) και το παιχνίδι να λήγει με 12-6 υπέρ του ΑΝΟΓ.

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-12

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-3, 1-3

 

Ηλυσιακός ΑΝΟ Γλυφάδας
Τζούρκα Παπαϊωάννου
Σαμαρά Τσελέντη 1
Χαραλαμπίδου 3 Ελληνιάδη 3
Μπούμπουρα Λούδη Ε. 1
Παντελίδου Μαμόγλου 3
Λαμπρινούκα Τερεζάκη
Παλαιοδήμου Παπαναστασίου Αν. 2
Γούση Κόλλια
Γρηγοριάδη 1 Κωνσταντά
Γρηγοροπούλου Κολτσίδα 1
Κωστοπούλου Παπαναστασίου Δ.
Παπαδάκη 1 Νιαρχάκου 1
Σκαρπαλέζου Αρχοντάκη
Λυμπεροπούλου 1 Κοντονή
Οκολίστα Γιαννοπούλου
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Σαρρής

Αλυτάρχης: Μιχαηλίδης Λ.

ΣΤΗ Β’ ΦΑΣΗ:

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της κατάταξης του Α’ Ομίλου της Α’ φάσης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), θα παίξουν έως τρεις (3) αγώνες, για δύο (2) νίκες, στις 28 Ιανουαρίου, 4 Φεβρουαρίου και 11 Φεβρουαρίου (αν χρειαστεί).

Οι δύο (2)τελευταίες ομάδες του Α’ Ομίλου (ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ) και οι δύο (2) πρώτες του Β’ Ομίλου (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ) σχηματίζουν νέο Όμιλο 4 ομάδων με μηδενική βαθμολογία, η κλήρωση των αγώνων του οποίου θα γίνει την Τετάρτη 11 Ιανουαρίου (12.00) στα γραφεία της ΚΟΕ. Ο Α’ Γύρος θα διεξαχθεί 27-29 Ιανουαρίου και ο Β’ Γύρος (10-12 Φεβρουαρίου).

Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες του Β’ Ομίλου (ΤΡΙΤΩΝ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ) θα παίξουν κι αυτές έως τρεις (3) αγώνες, για δύο (2) νίκες, στις 28/1, 4/2 και 11/2 (αν χρειαστεί).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΞΑΝΘΑΚΟΣ»,3-4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΤΕΑΣ

Πηγή:www.pisina.net
Στο δημοτικό κολυμβητήριο Ιτέας το διήμερο 3-4 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το 1ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών «Κωνσταντίνος Ξανθάκος» με την συμμετοχή τριών ομάδων που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής (ΝΟ Ιτεάς, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου) και του ΝΟ Χαλκίδας που θα αγωνιστεί στην Α2 Ανδρών.
Ταυτόχρονα βγήκε και το πρόγραμμα του τουρνουά με δύο αγώνες για κάθε ομάδα να διεξάγονται το Σάββατο 3/12 και ένα την Κυριακή το πρωί, οπότε και ολοκληρώνεται το τουρνουά.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 3/12
11:00 ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
12:00 ΝΟ Ιτέας – Τρίτων Αμαρουσίου
17:00 ΝΟ Ιτέας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
18:00 Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χαλκίδας
Κυριακή 4/12
11:30 Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
12:30 ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Χαλκίδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Νίκη – Πρόκριση για την ΝΕΠ, 11-4 τον Ηλυσιακό

Μεγάλη νίκη για την ΝΕ Πατρών επί του Ηλυσιακού με 11-4 στην Πάτρα, που την φέρνει οριστικά στην δεύτερη θέση του Β’ Ομίλου της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος. Αυτό σημαίνει ότι η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου θα συμμετέχει στο μίνι πρωτάθλημα της Β’ Φάσης με τις ομάδες που θα διεκδικήσουν την πρόκριση στον όμιλο των πλέι οφ. Μετά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους αυτές έχουν γίνει ήδη γνωστές και θα έιναι ο ΝΟ Ρεθύμνου, ο Εθνικός, ο ΑΝΟ Γλυφάδας και η ΝΕ Πατρών.

Η ομάδα της Πάτρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 3-1. Από εκεί και πέρα ο Ηλυσιακός προσπάθησε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικός, χωρίς όμως να καταφέρει να μειώσει την διαφορά στα επόμενα δύο οκτάλεπτα. Μάλιστα όσο περνούσε ο χρόνος η αχαϊκή ομάδα αύξανε προοδευτικά την διαφορά για να φτάσει στην μέγιστη τιμή της (11-4, με το οποίο και έληξε)

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 11-4

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 1-1, 4-1, 3-1

ΝΕ Πατρών Ηλυσιακός
Μανέτα Π. Τζούρκα
Ανδρουτσέλη 2 Σαμαρά
Τσιμάρα Ευδ. 1 Χαραλαμπίδου 1
Μπαλάτσα Μ. 2 Μπούμπουρα
Πάτερου Παντελίδου
Μανέτα Σ. 3 Λαμπρινούκα
Μπαλάτσα Ν. Παλαιοδήμου 1
Παπαδοπούλου Μοτίτη
Μοίραλη Γρηγοριάδη
Μπιτσάκου Λυμπεροπούλου Σ.
Κουτέλη  2 Κωστοπούλου
Λυκοθανάση 1 Παπαδάκη 2
Γιαννακέα Σκοτίδα Π.
Σινέμογλου Λυμπεροπούλου Γ.
Ρακιντζή Οκολίστα
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης

Διαιτητές:Μοίραλης, Ευφραμίδης

Αλυτάρχης: Κωνσταντίνος Λιαπίκος

Πρώτο τρίποντο για τον ΝΟ Ρεθύμνου, 14-10 τον Εθνικό

Την πρώτη του νίκη στην Α’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου, ο οποίος επιβλήθηκε με 14-10 του Εθνικού στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.

Η Κρητική ομάδα πήρε προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, αφού προηγήθηκε με 5-2 στην λήξη του πρώτου οκταλέπτου και 9-3 στην λήξη του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η αντίδραση του Εθνικού δεν ήρθε και η διαφορά έφτασε στην μέγιστη τιμή της, τα 8 γκολ (14-6). Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να περιορίσουν την διαφορά της ήττας τους, αφού με ένα επιμέρους 4-0 διαμόρφωσαν το τελικό 14-10.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Μαρία Μυρικοκεφαλιτάκη με πέντε γκολ, ενώ τρία σημείωσε η Τόνια Σολανάκη για το Ρέθυμνο και η Νόρμα Φραγκιουδάκη για τον Εθνικό.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ 14-10

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 4-1, 5-3, 0-4

ΝΟ Ρεθύμνου Εθνικός
Κυριακάκη Δουρέκα Σ.
Σαφέτη Παναγιωτοπούλου 1
Φαρμάκη Μ. Δουρέκα Αδ.
Γαγάνη Βάσιλα 2
Παλληκαράκη Αποστολίδου 1
Καραβάνου 1 Μπίσμπα 2
Μαυρέλλου 1 Κούβδου Ν.
Μυριοκεφαλιτάκη 5 Γονίδη
Λιμπιτάκη Πετάση
Φαρμάκη Ελ. 2 Φραγκιουδάκη 3
Πατσαχάκη Γκούζουλα
Σολανάκη 3 Μιχαηλίδου
Καζάνα Στραβάκου
Καριπίδου Β. 2 Κατσίμπρη 1
Καριπίδου Μ.
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης Προπονητής: Γιώργος Τσόκας

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης

Άνετα στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός, 12-4 την Βουλιαγμένη

Ντέρμπι ήταν μόνο στα χαρτιά ο αγώνας του Ολυμπιακού με την Βουλιαγμένη για την 5η αγωνιστικής της Α1 Γυναικών που διεξήχθη στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά. Οι «ερυθρόλευκες» του Χάρη Παυλίδη κατάφεραν να πάρουν μεγάλη σε εύρος νίκη με 12-4 επί του ΝΟΒ της Αλεξίας Καμμένου.

Οι πειραιώτισσες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν διαφορά έξι γκολ από την λήξη του ημιχρόνου, έχοντας παράλληλα την τερματοφύλακα Ιωάννα Σταματοπούλου σε εκπληκτική ημέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Βουλιαγμένη δεν κατάφερε να βρει αντίδραση και η διαφορά αυξήθηκε στα οκτώ γκολ (12-4).

Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Ρομπέρτα Μπιανκόνι που πραγματοποίησε επίσης μεγάλη εμφάνιση, ενώ από δύο γκολ σημείωσαν η Ασημάκη για τον Ολυμπιακό, η Κούλχαας και η Τσουκαλά για την Βουλιαγμένη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 12-4

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-0, 2-1, 3-2

Ολυμπιακός ΝΟ Βουλιαγμένης
Διαμαντοπούλου Κοτσιώνη
Πλευρίτου Ελ. 1 Τσουκαλά 2
Ελευθεριάδου Χυδηριώτη
Σώρα Μαστροκάλου
Μανωλιουδάκη 1 Πρωτοπαπά
Αβραμιδου  1 Ξενάκη
Ασημάκη  2 Μαυρωτά Ιφ.
Πλευρίτου Μ. 1 Πάτρα
Έμολο Κούλχαας  2
Πλευρίτου Β. Διαμαντοπούλου
Μπιανκόνι 5 Σελετοπούλου
Λογοθέτη 1 Κοντογιάννη
Σταματοπούλου Ζοφώλη
Πέττα Ιωαννίδη
Νίνου Κοκκινάκη
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου

Διαιτητές: Μπιράκης, Κουρτίδης

Αλυτάρχες: Χαράλαμπος Τρούλος, Νίκος Λούτας

Νίκη – πρωτιά για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 9-7 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου

Νίκη που του εξασφάλισε την πρώτη θέση στον Β’ Όμιλο της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών πέτυχε ο ΑΝΟ Γλυφάδας με 9-7 επί του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο κολυμβητήριο των Βορείων Προαστίων.

Το παιχνίδι κριθηκε στην τελευταία περίοδο, στην οποία οι δύο ομάδες μπήκαν ισόπαλες (7-7). Εκεί ο ΑΝΟΓ του Τάσου Πιρπιρή φάνηκε πιο ψύχραιμος και κατάφερε να πάρει σπουδαίο διπλό με 9-7.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ελένη Ελληνιάδη με τρία γκολ.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-9

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-3, 3-1, 0-2

Τρίτων Αμαρουσίου ΑΝΟ Γλυφάδας
Λάζαρη Παπαϊωάννου
Τουλουμτζίδου 1 Τσελέντη
Μουλλάκη Ελληνιάδη 3
Τζελέπη 2 Λούδη Ε. 1
Μπαλωμενάκη Γρηγοροπούλου
Όλσεν Κουρούτσαλη
Χατζηκυριακάκη Παπαναστασίου Αν. 1
Στρατιδάκη 2 Κόλλια 1
Μαλλιαρού Μαμόγλου
Δημητροκάλη 2 Κολτσίδα 2
Αργυρού Παπαναστασίου Δ.
Στρείδη Νιαρχάκου 1
Κορμά Αρχοντάκη
Κούζουνα Κωνσταντά
Δατσέρη Τερεζάκη
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Σαρρής

Αλυτάρχες: Στέλιος Φόβος, Κωνσταντίνος Καραμουσουλάκης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Τέσσερα στα τέσσερα για τον Ολυμπιακό, 19-4 τον Εθνικό

Την τέταρτή του νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών σημείωσε ο Ολυμπιακός, αφού επικράτησε του Εθνικού στην κοινή τους έδρα, το «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά με 19-4, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών.

Οι «ερυθρόλευκες» του Χάρη Παυλίδη πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και κατάφεραν να φτάσουν σε μια εύκολη επικράτηση επί του Εθνικού, o οποίος προσπάθησε να σταθεί ανταγωνιστικά στο παιχνίδι.

Πλέον για τον Ολυμπιακό το επόμενη παιχνίδι απέναντι στον ΝΟ Βουλιαγμένης θα είναι αυτό που θα κρίνει την πρώτη θέση της Α’ Φάσης με τις «ερυθρόλευκες» να έχουν το προβάδισμα μετά την νίκη τους με 12-10 στον πρώτο γύρο.

Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν η Ασημάκη και η Μπιανκόνι που πέτυχαν από τέσσερα γκολ.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 19-4

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 5-0, 5-0, 5-3

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
Διαμαντοπούλου Δουρέκα Σ.
Πλευρίτου Ελ. 2 Παναγιωτοπούλου
Δουρέκα Αδ.
Σώρα Βάσιλα 1
Αποστολίδου 1
Αβραμιδου  2 Μπίσμπα
Ασημάκη  4 Κούβδου Ν.
Πλευρίτου Μ. 1 Γονίδη
Έμολο 2 Πετάση 1
Πλευρίτου Β. 1 Φραγκιουδάκη
Μπιανκόνι 4 Γκούζουλα 1
 Λογοθέτη 1 Μιχαηλίδου
Σταματοπούλου Στραβάκου
Πέττα Κατσίμπρη
Νίνου 2
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Διαιτητές: Στεφανάκης Μαρκοπούλου
Αλυτάρχες: Λαγαρός, Γαλήνας

Τρίτη νίκη για την Βουλιαγμένη, 15-7 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών σημείωσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο οποίος επικράτησε στο Ηράκλειο του ΝΟ Ρεθύμνου με 15-7

Οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου παρά το γεγονός ότι δεν πήραν πολύ μεγάλο προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού, κατάφεραν να φτάσουν σε σχετικά εύκολη νίκη. Έτσι στην επόμενη αγωνιστική θα παίξουν την πρωτιά του Α’ Ομίλου της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης στον Πειραιά με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, έχοντας το μειονέκτημα της ήττας τους στο πρώτο παιχνίδι με 10-12.

Από την άλλη, αυτήν ήταν η τέταρτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες για την ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη. Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν η Έλενα Ξενάκη και η Βασιλική Διαμαντοπούλου με τέσσερα γκολ.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-15

Τα οκτάλεπτα: 3-5, 0-4, 3-3, 1-3

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Κυριακάκη Κοτσιώνη
Σαφέτη 2 Κοκκινάκη
Φαρμάκη Μ. Χυδηριώτη 3
Καραβάνου Μαστροκάλου
Παλληκαράκη Πρωτοπαπά 1
Ξενάκη 4
Μαυρέλλου 1 Μαυρωτά Ιφ.
Μυριοκεφαλιτάκη 1 Πάτρα 1
Λιμπιτάκη Κούλχαας 1
Φαρμάκη Ελ. 2 Διαμαντοπούλου 4
Πατσαχάκη Σελετοπούλου
Σολανάκη 1 Ιωαννίδη 1
Ζοφώλη
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Διαιτητές: Δασκαλάκης Χατζηαναστασίου
Αλυτάρχης: Σπαγουλάκης

Δεύτερη νίκη για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου, 18-3 τον Ηλυσιακό

Σπουδαίας σημασίας νίκη (η δεύτερη στο πρωτάθλημα) που τον διατηρεί στην διεκδίκηση μίας εκ των δύο πρώτων θέσεων του Β’ Ομίλου της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, πέτυχε ο Τρίτων Αμαρουσίου, ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 18-3 του Ηλυσιακού στο Μαρούσι.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν κρίσιμο και για τους δύο αντιπάλους, η ομάδα του Γιώργου Ιντζέ έδειξε πιο ψύχραιμη και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα πραγματοποιώντας μια συνολικά πολύ καλή εμφάνιση.

Από την άλλη ήταν η τέταρτη ήττα για την ομάδα του Ηλυσιακού, που πλέον δεν έχει ελπίδες για την κατάληψη μίας εκ των δύο πρώτων θέσεων της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Όλσεν με 3 γκολ.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 3-0, 4-2, 6-1

Οι συνθέσεις:

Τρίτων Αμαρουσίου                           Ηλυσιακός
Λάζαρη                                                Τζούρκα
Τουλουμτζίδου 1                                   Σαμαρά  2
Μουλάκη                                             Χαραλαμπιδου
Τζελέπη 2                                            Μπούμπουρα
Μπαλωμενάκη 2                                   Παντελίδου
Όλσεν  3                                             Λαμπρινούκα
Χατζηκυριακάκη 1                                 Παλαιοδήμου
Στρατιδάκη 1                                        Μοτίτη 1
Μαλλιαρού  1                                       Γρηγοριάδη
Δημητροκάλη 2                                    Λυμπεροπούλου Σ.
Αργυρού 1                                          Κωστοπούλου
Στρείδη 1                                            Παπαδάκη
Κορμα                                                 Σκοτίδα Ι.
Κούζουνα 2                                         Καρόβολα
Δατσέρη  1                                          Γούση
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές                Προπονητής: ‘Αγγελος Γαρελίδης

Διαιτητές: Μπουδραμής, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης:  Στέλιος Φόβος

Ισόπαλη η «μάχη της Πάτρας» μεταξύ ΝΕ Πατρών και ΑΝΟ Γλυφάδας

Το συγκλονιστικότερο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής στην Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών διεξήχθη στην Πάτρα με την ΝΕΠ και τον ΑΝΟ Γλυφάδας να αναδεικνύονται ισόπαλοι 11-11. Αυτήν ήτνα η πρώτη βαθμολογική απώλεια για την αθηναϊκή ομάδα. Με αυτόν τον τρόπο η αχαϊκή ομάδα έγινε το φαβορί για την κατάληψη της 2ης θέσης του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών, ενώ η ομάδα των νοτίων προαστίων είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρώτη.

Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα. Η ΝΕΠ πήγε προηγούμενη στο ημίχρονο με 8-7, όμως η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με 9-8, τρία λεπτά πριν την λήξη της τρίτης περιόδου. Η ΝΕΠ έφερε το παιχνίδι στην ισορροπία (10-10) στην λήξη του τρίτου οκταλέπτου.

Το φινάλε προμηνύονταν συγκλονιστικό και έτσι ήταν. Οι άμυνες ήταν αυτές που έπαιξαν κυρίαρχο ρόλο με τις δύο ομάδες να βρίσκουν τον δρόμο για τα δίχτυα από μία φορά, με το τελικό 11-11 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-11

 Τα οκτάλεπτα: 5-4, 3-3, 2-3, 1-1

ΝΕ Πατρών ΑΝΟ Γλυφάδας
Μανέτα Π. Παπαϊωάννου
Ανδρουτσέλη Τσελέντη
Τσιμάρα Ευδ. 1 Ελληνιάδη 4
Μπαλάτσα Μ. 3 Λούδη Ε.
Πάτερου Γρηγοροπούλου 1
Μανέτα Σ. 3 Κουρούτσαλη
Μπαλάτσα Ν. 2 Παπαναστασίου Αν. 1
Πασσά 1 Κόλλια
Παπαδοπούλου Μαμόγλου 2
Μπιτσάκου 1 Κολτσίδα
Κουτέλη Παπαναστασίου Δ.
Λυκοθανάση Νιαρχάκου 3
Γιαννακέα Αρχοντάκη
Μοίραλη Τερεζάκη
Τσιμάρα Ευφ. Κολιτσοπούλου
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής
Διαιτητές: Κουρέτας Κραβαρίτης
Αλυτάρχης: Ιωάννης Σαλογιάννης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr 
Τρίτη νίκη για τον Ολυμπιακό, 19-6 τον ΝΟ Ρεθύμνου στο Ηράκλειο
Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών σημείωσε η ομάδα του Ολυμπιακού, αφού επιβλήθηκε με 19-6 στο Ηράκλειο του ΝΟ Ρεθύμνου.
Η διαφορά στο παιχνίδι άνοιξε από την αρχή και οι πρωταθλήτριες Ελλάδας επέβαλαν τον ρυθμό τους φτάνοντας σε μια εύκολη επικράτηση.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Αλεξάνδρα Ασημάκη που σημείωσε εννέα γκολ.
Από την άλλη για την ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη τρία γκολ σημείωσε η Μαυρέλλου.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-19
Τα οκτάλεπτα: 0-4, 4-7, 0-2, 2-6
ΝΟ Ρεθύμνου
Ολυμπιακός
Κυριακάκη
Διαμαντοπούλου
Σαφέτη
Πλευρίτου Ελ. 1
Καραβάνου
Ελευθεριάδου 1
Γαγάνη
Σώρα 1
Γαβαλά
Αβραμιδου 3
Μαυρέλλου 3
Ασημάκη 9
Μυριοκεφαλιτάκη 1
Πλευρίτου Μ.
Λιμπιτάκη
Έμολο 1
Πλευρίτου Β. 2
Πατσαχάκη
Μπιανκόνι
Σολανάκη 2
Λογοθέτη
Σταματοπούλου 1
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου
Καζούλης
Αλυτάρχης: Σπαγουλάκης
Νίκη με 11-7 για την ΝΕ Πατρών μέσα στο Μαρούσι
Πολύ μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η ομάδα της ΝΕ Πατρών, αφού επιβλήθηκε με 11-7 του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο κολυμβητήριο των Βορείων Προαστίων και έγινε φαβορί για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του Β’ Ομίλου της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών.
Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου πραγματοποίησε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο στον αγώνα που την οδήγησε στην νίκη, αφού στο πρώτο μισό του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 5-5.
Μεγάλες πρωταγωνίστριες για την ομάδα της Αχαΐας η Σοφία Μανέτα και η Κωνσταντίνα Κουτέλη που σημείωσαν από πέντε γκολ. Πρώτες σκόρερ για την ομάδα του Τρίτωνα Αμαρουσίου ήταν η Μπαλωμενάκη και η Χατζηκυριακάκη με δύο.
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-11
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-2, 1-3, 1-3
Τρίτων Αμαρουσίου
ΝΕ Πατρών
Λάζαρη
Μανέτα Π.
Τουλουμτζίδου
Ανδρουτσέλη
Ανδρή
Τσιμάρα Ευδ. 1
Τζελέπη 1
Μπαλάτσα Μ.
Μπαλωμενάκη 2
Πάτερου
Δατσέρη
Μανέτα Σ. 5
Χατζηκυριακάκη 2
Μπαλάτσα Ν.
Στρατιδάκη
Πασσά
Μαλλιαρού
Παπαδοπούλου
Δημητροκάλη 1
Μπιτσάκου
Αργυρού
Κουτέλη 5
Στρείδη
Λυκοθανάση
Λίβα
Γιαννακέα
Κούζουνα 1
Ρακιντζή
Κορμά
Τσιμάρα Ευφ.
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Διαιτητές: Δαμιανάκης
Δασκαλοπούλου
Αλυτάρχης: Στέλιος Φόβος
Εύκολη επικράτηση του ΝΟ Βουλιαγμένης στον Πειραιά, 18-7 τον Εθνικό
Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών σημείωσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, αφού επιβλήθηκε με 18-7 του Εθνικού στον Πειραιά.
Οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκα με 8-1 στην λήξη της πρώτης περιόδου. Στην συνέχεια όλες οι παίκτριες των δύο ομάδων είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής. Η Βουλιαγμένη πήγε προηγούμενη με 12-2 στο ημίχρονο, όμως ο Εθνικός αντέδρασε και μείωσε σε 13-5 στην λήξη του τρίτου οκταλέπτου.
Το 18-7 ήταν το σκορ που σφράγισε τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Χριστίνα Τσουκαλά με 4 γκολ, ενώ ακολούθησαν οι συμπαίκτριές της Βασιλική Διαμαντοπούλου και Τίνα Κοντογιάννη με 3 γκολ, καθώς και η Νόρμα Φραγκιουδάκη του Εθνικού.
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-18
Τα Οκτάλεπτα: 1-8, 1-4, 3-1, 2-5
Εθνικός
ΝΟ Βουλιαγμένης
Δουρέκα Σ.
Κοτσιώνη
Παναγιωτοπούλου
Τσουκαλά 4
Δουρέκα Αδ.
Χυδηριώτη 1
Βάσιλα 1
Κοκκινάκη
Αποστολίδου 1
Πρωτοπαπά 1
Μπίσμπα 1
Ξενάκη 2
Κούβδου Ν.
Μαυρωτά Ιφ.
Γονίδη
Αντωνιάδη
Πετάση
Κούλχαας 1
Φραγκιουδάκη 3
Διαμαντοπούλου 3
Γκούζουλα 1
Σελετοπούλου 2
Μιχαηλίδου
Κοντογιάννη 3
Στραβάκου
Ζοφώλη
Κατσίμπρη
Ιωαννίδη
Χουχούλη
Μαστροκάλου  1
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος
Δημητροπούλου
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Τρία στα τρία για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 15-7 τον Ηλυσιακό
Την τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον Β’ Όμιλο της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών σημείωσε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, που επιβλήθηκε με του Ηλυσιακού.
Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή έκανε μεγάλο βήμα για την κατάληψη της μίας εκ των δύο προνομιούχων θέσεων, αφού της αρκεί μία νίκη στους επόμενους τρεις αγώνες της Α’ Φάσης.
Αυτήν ήταν η τρίτη ήττα για τον Ηλυσιακό.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ελένη Ελληνιάδη που σημείωσε τέσσερα γκολ.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 15-7
Τα Οκτάλεπτα: 4-2, 4-1, 3-3, 4-1
ΑΝΟ Γλυφάδας
Ηλυσιακός
Παπαϊωάννου
Τζούρκα
Τσελέντη
Σαμαρά 2
Ελληνιάδη 4
Χαραλαμπίδου 2
Λούδη Ε. 2
Μπούμπουρα
Γρηγοροπούλου 1
Παντελίδου 1
Κουρούτσαλη
Μελανουρέα
Παπαναστασίου Αν. 2
Παλαιοδήμου 1
Κόλλια
Λυμπεροπούλου Γ.
Μαμόγλου 3
Γρηγοριάδη 1
Κολτσίδα 1
Λυμπεροπούλου Σ.
Παπαναστασίου Δ. 2
Κωστοπούλου
Νιαρχάκου
Οκολίστα
Αρχοντάκη
Σκαρπαλέζου
Τερεζάκη
Γούση
Κολιτσοπούλου
Σκοτίδα Ι.
Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης
Διαιτητές: Βόσικας
Μαρκοπούλου
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr 

Εύκολα το «2 στα 2» ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 17-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου

Με άνεση έφτασε στη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, στο Β’ Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Η ομάδα του Τάσου Πυρπιρή επιβλήθηκε στην έδρα της με 17-5 του Τρίτωνα Αμαρουσίου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, και πήρε κεφάλι στη βαθμολογία του Ομίλου.

Με κορυφαίες τις Ελληνιάδη και Νιαρχάκου, ο ΑΝΟΓ επέβαλε από νωρίς το ρυθμό του και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ μέχρι το φινάλε.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 17-5

Οκτάλεπτα: 5-1, 4-1, 3-2, 5-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Παπαϊωάννου     Λάζαρη    
Τσελέντη 1     Τουλουμτζίδου 1  
Ελληνιάδη 4     Μουλλάκη 2  
Λούδη Ε. 1     Τζελέπη    
Γρηγοροπούλου 1     Μπαλωμενάκη  
Κουρούτσαλη 1     Δατσέρη    
Παπαναστασίου Αν. 2   Χατζηκυριακάκη 1  
Κόλλια 1       Στρατιδάκη 1  
Μαμόγλου 2     Μαλλιαρού  
Κολτσίδα       Δημητροκάλη  
Παπαναστασίου Δ. 1   Αργυρού    
Νιαρχάκου 3     Στρείδη    
Αρχοντάκη     Καλογερά  
Κοντονή       Κούζουνα Στ.  
Κολιτσοπούλου     Κορμά    
Προπονητής: Τάσος Πυρπιρής   Προπονητής: Γιώργος Ιντζές

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Κατσώνης

Αλυτάρχες: Μιχάλης Ανδρεάκος, Δημήτρης Γαλήνας

Ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι, 12-10 τον ΝΟΒ στο ντέρμπι του Λαιμού

Ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός ήταν ο νικητής στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών και δείχνει να παίρνει τον πάνω χέρι στον Α’ Όμιλο της Α’ φάσης της διοργάνωσης.

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος, ανάμεσα σε δύο από τις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης, που έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, οι ερυθρόλευκες πήραν μια σπουδαία εκτός έδραw νίκη με 12-10 καθώς έδειξαν λίγο καλύτερες στη λεπτομέρεια και αντέδρασαν στο φινάλε όταν ο ΝΟΒ είχε φτάσει να ισοφαρίσει και απειλούσε με ανατροπή.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει ένα προβάδισμα τριών γκολ με 8-5 και 9-6 στα μέσα του τρίτου οκτάλεπτου, αλλά οι Βουλιαγμενιώτισσες επανήλθαν δυναμικά και ισοφάρισαν, 6.12 πριν από τη λήξη του τέταρτου και τελευταίου, σε 9-9 με τη Χυδηριώτη. Ο Ολυμπιακός, όμως, με γρήγορη αντίδραση, ξέφυγε πάλι με τρία γκολ διαφορά, 12-9 (με τις Αβραμίδου, Διαμαντοπούλου, Ασημάκη) και εξασφάλισε τη νίκη, καθώς οι γηπεδούχοι μείωσαν απλώς στο τελικό 12-10.

Κορυφαίες σκόρερ από πλευράς Ολυμπιακού ήταν η Μαργαρίτα Πλευρίτου (3 γκολ) και από πλευράς ΝΟ Βουλιαγμένης η Κούλχαας (επίσης 3 γκολ).

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10-12

Οκτάλεπτα: 3-3, 2-4, 3-2, 2-3.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  
Κούβδου Έλ.     Διαμαντοπούλου Χρ.
Τσουκαλά     Πλευρίτου Ελ. 2  
Χυδηριώτη 2     Ελευθεριάδου 1  
Μαστροκάλου     Σώρα    
Πρωτόπαπα 2          
Ξενάκη 1       Αβραμίδου 1  
Μαυρωτά Ιφ.     Ασημάκη 2  
Πάτρα Μ.     Πλευρίτου Μαργ. 3  
Κούλχαας 3     Έμολο 1    
Διαμαντοπούλου Β. 2   Πλευρίτου Β. 1  
Σελετοπούλου     Μπιανκόνι 1  
Κοντογιάννη     Λογοθέτη  
Ζοφώλη       Σταματοπούλου  
Ιωαννίδη       Πέττα    
Αντωνιάδη     Νίνου    
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Χάρης Παυλίδης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης

Νικητής με ανατροπή ο Εθνικός στον Πειραιά, 10-8 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Ο Εθνικός πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του, στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ» του ΝΟ Ρεθύμνου με 10-8.

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να προηγηθούν με 4-2, 5-3 και στη λήξη του τρίτου οκτάλεπτου με 6-5, αλλά και στις αρχές του τέταρτου με 7-6. Όμως οι γηπεδούχες, με ένα επιμέρους 5-2 στην τελευταία περίοδο, έφτασαν στην ανατροπή και στη νίκη με το τελικό 10-8.

Ο Εθνικός κατέθεσε ένσταση πριν από την έναρξη του ματς για αντικανονική δήλωση συμμετοχής στο Φύλλο Αγώνα των αθλητριών της ομάδας του Ρεθύμνου Χρυσής Καζάνα και Μελίνας Καρυπίδου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 3-4, 5-2.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    
Δουρέκα Στ.     Καζάνα      
Παναγιωτοπούλου     Σαφέτη 1      
Δουρέκα Αδ.     Θεοδωράκη    
Βάσιλα 2              
Αποστολίδου 1     Καριπίδου Μ. 3    
Μπίσμπα 2     Καραβάνου    
Κούβδου Ν.     Μαυρέλλου    
Γονίδη       Μυριοκεφαλιτάκη    
Πετάση       Λιμπιτάκη    
Φραγκιουδάκη 3     Καριπίδου Ηρ. 1    
Γκούζουλα 1     Πατσαχάκη    
Μιχαηλίδου 1     Σολανάκη 3    
Στραβάκου            
Κατσίμπρη            
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχες: Τάκης Λαγαρός

Πέρασε νικηφόρα από το Ιλίσιο η ΝΕ Πατρών, 14-12 τον Ηλυσιακό

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών πέτυχε η ΝΕ Πατρών και μάλιστα εκτός έδρας.

Η ομάδα της Πάτρας επιβλήθηκε με 14-12 του Ηλυσιακού, για την 2η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης, στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Η νίκη ήρθε ευκολότερα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ για τη ΝΕΠ, καθώς οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 7-2 και 11-5 και απλά, στο φινάλε, ο προπονητής της πατρινής ομάδας Δημήτρης Μπιτσάκος έκανε δοκιμές με νεότερες παίκτριες και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο αξιοπρεπές τελικό 14-12.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 12-14

Οκτάλεπτα: 1-2, 1-5, 3-3, 7-4.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ    
Τζούρκα       Μανέτα Β.    
Σαμαρά 3     Ανδρουτσέλη 1    
Χαραλαμπίδου Α. 3     Τσιμάρα Ευδ. 1    
Μπούμπουρα     Μπαλάτσα Μ. 1    
Παντελίδη 3     Πάτερου 1    
Μελανουρέα     Μανέτα Σ. 3    
Παλαιοδήμου 1     Μπαλάτσα Ν.    
Λυμπεροπούλου     Πασσά 3      
Γρηγοριάδη 1     Μοίραλη      
Μοτίτη       Λυκοθανάση 1    
Κωστοπούλου     Κουτέλη 3    
Παπαδάκη 1     Σινεμόγλου    
Σκοτίδα       Γιαννακέα    
Γούση       Παπαδοπούλου    
Καράβολα     Τσιμάρα Ευφρ.    
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχες: Στέλιος Φόβος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr 
Νίκη στην πρεμιέρα για τον πρωταθλητή Ολυμπιακό, 18-4 επί του Εθνικού
Με εύκολη νίκη ξεκίνησε έκανε πρεμιέρα η ομάδα του πρωταθλητή Ολυμπιακού στην Α1 υδατοσφαίρισης των γυναικών, αφού επιβλήθηκε με 18-4 του Εθνικού στο τοπικό ντέρμπι που διεξήχθη στην κοινή έδρα των δύο ομάδων, το «Π. Καπαγέρωφ». Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη αγωνίστηκε χωρίς τις Αλεξάνδρα Ασημάκη και Φιλιώ Μανωλιουδάκη που αντιμετώπισαν μικροπροβλήματα τραυματισμών.
Ο Εθνικός άντεξε στην πίεση των ερυθρολεύκων μόνο για ένα οκτάλεπτο (1-3) και από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τις «ερυθρόλευκες».
Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Ελευθερία Πλευρίτου με τέσσερα γκολ, ενώ από τρία σημείωσαν η Αβραμίδου και η Μαργαρίτα Πλευρίτου. Πρώτη σκόρερ για τον Εθνικό ήταν η Φραγκιουδάκη με τρία γκολ
Εθνικός – Ολυμπιακός 4-18 (Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-5, 1-7, 1-3)
Εθνικός
Ολυμπιακός
Δουρέκα Σ.
Διαμαντοπούλου
Παναγιωτοπούλου
Ελευθεριάδου 2
Δουρέκα Αδ.
Πλευρίτου Ελ. 4
Βάσιλα
Σώρα 1
Αποστολίδου
 
Μπίσμπα 1
Αβραμιδου 3
Κούβδου Ν.
 
Γονίδη
Πλευρίτου Μ. 3
Πετάση
Έμολο 1
Φραγκιουδάκη 3
Πλευρίτου Β. 1
Γκούζουλα
Μπιανκόνι 2
Μιχαηλίδου
Λογοθέτη
Στραβάκου
Σταματοπούλου
Κατσίμπρη
Πέττα
Χουχούλη
Φουντωτού 1
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Διαιτητές: Στεφανάκης
Δασκαλοπούλου
Αλυτάρχης: Τρούλος
 
Με το «δεξί» ο ΑΝΟ Γλυφάδας 9-3 την ΝΕΠ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος
Έπειτα από την κατάκτηση του τουρνουά του ΣΕΔΥ την προηγούμενη εβδομάδα, ο ΑΝΟ Γλυφάδας επιβεβαίωσε την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται και επιβλήθηκε της ΝΕΠ με 9-3 στο κολυμβητήριο της  Γλυφάδας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, προηγούμενη στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου με 4-0 και δεν άφησε περιθώρια στις φιλοξενούμενες, καθόλη την διάρκεια του αγώνα να ανακάμψουν.
Για την Γλυφάδα σκόραραν 6 διαφορετικές παίκτριες, ενώ από 2 τέρματα σημείωσαν οι Ελληνιάδη και η Κολτσίδα.
ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΕ Πατρών  9-3
Τα οκτάλεπτα: 4-0, 1-1, 1-0, 3-2
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
Παπαϊωάννου
Μανέτα Β. 
Τσελέντη
Ανδρουτσέλη
Ελληνιάδη 2
Τσιμάρα
Λούδη Ευ. 1
Μπαλάτσα Μ. 1
Γρηγοροπούλου
Πάτερου Α. 1
Κουρούτσαλη
Μανέτα Σ.
Παπαναστασίου Α.
Μπαλάτσα Ν.
Κόλλια 1
Κρίλη
Μαμόγλου 1
Μοίραλη
Κολτσίδα 2
Πασσά
Παπαναστασίου Δ. 1
Κουτέλη
Νιαρχάκου 1
Λυκοθανάση 1
Αρχοντάκη
Γιαννακέα
Τερεζάκη
Παπαδοπούλου
Κολιτσοπούλου
Ρακιντζή
 
 
Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Δερελής
Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας
Επιβλητικός ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 23-2 τον ΝΟ Ρεθύμνου
Με το δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, που επιβλήθηκε με το ευρύ 23-2 του ΝΟ Ρεθύμνου στο παιχνίδι που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του ΝΟ Βουλιαγμένης στο Λαιμό.
Οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να επιβάλουν πλήρως το ρυθμό τους.
Ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε στην σύνθεσή του μόλις δέκα παίκτριες και μοιραία δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση.
Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν η Ιωάννα Χυδηριώτη και η Ελένη Ξενάκη με τέσσερα γκολ. Χαρακτηριστικό είναι ότι για την Βουλιαγμένη σκόραραν δώδεκα παίκτριες.
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 23-2 (Τα οκτάλεπτα: 5-2, 7-0, 4-0, 7-0)
ΝΟ Βουλιαγμένης
ΝΟ Ρεθύμνου
Κούβδου Ν.
Καραβάνου
Τσουκαλά 2
Σαφέτη
Χυδηριώτη 4
Μπελέγρη
Μαστροκάλου 1
 
Πρωτοπαπά 3
 
Ξενάκη 4
 
Μαυρωτά Ιφ. 2
Μαυρέλλου 1
Πάτρα
Μυριοκεφαλιτάκη 1
Κούλχαας 1
Λιμπιτάκη
Διαμαντοπούλου 2
Καριπίδου Η.
Σελετοπούλου 1
Πατσαχάκη
Κοντογιάννη 1
Σολανάκη
Κοτσιώνη
 
Κοκκινάκη 1
 
Αντωνιάδη 1
Θεοδωράκη
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Διαιτητές: Μαρκοπούλου
Δημητροπούλου
Αλυτάρχης: Μιχαηλίδης
 
Με νίκη του Τρίτωνα Αμαρουσίου έκλεισε η 1η αγωνιστική
Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 γυναικών η ομάδα του Τρίτωνα Αμαρουσίου, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία στην 1η αγωνιστική. Η ομάδα των βορείων προαστίων νίκησε με 13-9 τον Ηλυσιακό σε ένα παιχνίδι που έλαβε χώρα στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.
Οι παίκτριες του Γιώργου Ιντζέ έχτισαν διαφορά δύο τερμάτων στην λήξη του δευτέρου οκταλέπτου και κατάφεραν να την διατηρήσουν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς και να την αυξήσουν προς το τέλος του αγώνα.
Πρωτη σκόρερ για την νικήτρια ομάδα ήταν η Στρατιδάκη με τέσσερα, ενώ η Τζελέπη και η Όλσεν σημείωσαν από τρία. Κορυφαία σκόρερ για την ομάδα του Άγγελου Γαρελίδη ήταν η Χαραλαμπίδου που πέτυχε τέσσερα γκολ.
Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-13 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-4, 2-2, 3-5)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
 
 
Τζούρκα
Λάζαρη
Σαμαρά 1
Τουλουμτζίδου
Χαραλαμπίδου 4
Μουλλάκη 1
Μπούμπουρα
Τζελέπη 3
Παντελίδου 2
Μπαλωμενάκη
Λυμπεροπούλου Στ.
Όλσεν 3
Παλαιοδήμου
Χατζηκυριακάκη 1
Λυμπεροπούλου Γ.
Στρατιδάκη 4
Γρηγοριάδη
Μαλλιαρού 1
Μοτίτη
Δημητροκάλλη
Κωστοπούλου
Αργυρού
Παπαδάκη 2
Στρείδη
Σκοτίδα
Κόρμα
Γούση
Κούζουνα
Σκαρπαλέζου
Δατσέρη
 
 
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης
Προπονητής: Γιώργος Ιντζές
 
 
Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Μιχαηλίδης
 
Αλυτάρχης: Στέλιος Φόβος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Δ’ ΚΑΙ Ε’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας ήταν η ομάδα που κατέκτησε το 5ο τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο «Αντώνης Δημητρόπουλος» της Γλυφάδας. Οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή κατάφεραν στο κρίσιμο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής να επιβληθούν με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου και έτσι πανηγύρισαν αυτόν τον άτυπο τίτλο. Την δεύτερη θέση πήρε ο Εθνικός που στο  παιχνίδι που έκρινε την δεύτερη θέση επιβλήθηκε του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-9, δείχνοντας ότι και φέτος θα αποτελέσε αξιόμαχο αντίπαλο για κάθε ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας ημέρας των αγώνων και η τελική βαθμολογία:

 4η Αγωνιστική

ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-13 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-6, 3-3, 3-3)

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 3, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Φαρμάκη Ελ 2, Γαγάνη, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

 ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη, Ελληνιάδη 1, Λούδε Ε. 1, Γρηγοροπούλου 1, Τερεζάκη, Παπαναστασίου Αν. 1, Κόλλια 2, Μαμόγλου 1, Κολτσίδα 3, Παπαναστασίου Δ 2, Νιαρχάκου 1, Στελίου, Τερεζάκη, Κολιτσοπούλου
Εθνικός – Ηλυσιακός 9-7 (Τα οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 1-2, 4-2)

 Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 2, Αποστολίδου, Μπίσμπα 3, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη 3, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη, Χουχούλη

 Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά, Χαραλαμπίδου 5, Παπαδάκη, Γργηοριάδη 1, Γούση, Λυμπεροπούλου Γ., Λυμπεροπούλου Σ. 1, Καράβολα, Κωστοπούλου, Σκαρπαλέζου Ν., Μοτίτη, Σκοτίδα Π., Σκοτίδα Ι, Σκαρπαλέζου Ο.

ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 13-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-4, 4-2, 4-0)

 ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα, Μπαλάτσα Μ, Πατέρου 1, Μανέτα Σ. 7, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 1, Κουτέλη 4, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου

 Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου 1, Μουλλάκη 2, Μπαλωμενάκη 2, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη, Στρατηδάκη 3, Μαλλιαρού, Τζελέπη 1, Αργυρού, Στρείδη 1, Κορμά, Κούζουνα

5η Αγωνιστική

 Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 14-9 (Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-3, 5-3, 1-1)

 Εθνικός (Γίωργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 2, Αποστολίδου 3, Μπίσμπα 1, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη 3, Γκούζουλα 3 , Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη 1, Χουχούλη

 ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου 1, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Λυμπιτάκη 2, Φαρμάκη Ελ 3, Γαγάνη, Σολανάκη, Μπιρλιράκη 1

Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 7-11 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 0-3, 2-4)

 Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά, Χαραλαμπίδου 3, Παπαδάκη 3, Γργηοριάδη 1, Λυμπεροπούλου Σ., Λυμπεροπούλου Γ., Κωστοπούλου, Παλαιοδήμου, Μοτίτη, Παντελίδου, Γούση, Σκοτίδα Π., Σκαρπαλέζου Ν., Σκοτίδα Ι.

 ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα Μ 1, Πατέρου, Μανέτα Σ. 1, Μπαλάτσα Ν 3, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 2, Κουτέλη 2, Λυκοθανάση 1, Γιαννακέα, Σινέμογλου, Ρακιντζή

ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 12-10 (Τα οκτάλεπτα: 1-4, 3-1, 4-3, 4-2)

 ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Πανταζή, Ελληνιάδη 2, Λούδε Ε. 1, Γρηγοροπούλου, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Αν. 1, Κόλλια, Μαμόγλου 3, Κολτσίδα 2, Παπαναστασίου Δ, Νιαρχάκου 3, Αρχοντάκη, Γιαννοπούλου, Κοντονή

 Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη 2, Τζελέπη, Μπαλωμενάκη, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη 2, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 3, Αργυρού, Στρείδη 1, Κορμά, Κούζουνα

Η Τελική Βαθμολογία

ΑΝΟ Γλυφάδας 15 (5736)

Εθνικός 12 (5339)

NO Ρεθύμνου 9 (67-47)

ΝΕ Πατρών 6 (42-52)

Τρίτων Αμαρουσίου 3 (39-54)

Ηλυσιακός 0 (26-56)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολόκληρώθηκαν η 2η και η 3η αγωνιστική του 5ου τουρνουά πόλο γυναικών που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο του ΑΝΟ Γλυφάδας «Αντώνης Δημητρόπουλος».

Μετά τα αποτελέσματα και αυτών των αγώνων, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας πρωπορεύονται έχοντας πετύχει το απόλυτο των νικών (3/3) ενώ στην τρίτη θέση ακολουθεί ο Εθνικός.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

2η Αγωνιστική

Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός 8-13 (Τα οκτάλεπτα: 3-4, 2-4, 2-3, 1-2)

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη 3, Τζελέπη, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 1, Αργυρού 3, Στρείδη, Λίβα, Κουζούνα, Κόρμα

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου 1, Δουρέκα Μ 1, Βάσιλα 2, Αποστολίδου, Μπίσμπα 2, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση, Φραγκιουδάκη 4, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου 2, Στραβάκου, Κατσίμπρη 1

ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 0-2, 1-1)

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Πατέρου, Μπαλάτσα Μ, Τσιμάρα 2, Μανέτα Σ, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 1, Κουτέλη, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη, Ελληνιάδη 2, Λούδη Ε, Γρηγοροπούλου 2, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Α, Κόλλια 1, Μαμόγλου 1, Κουρουτσάλη 1, Παπαναστασίου Δ 1, Νιαρχάκου 2, Αρχοντάκη, Πανταζή, Κοντονή

Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 5-18 (Τα οκτάλεπτα: 0-3, 3-4, 0-5, 2-6)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 4, Παντελίδου 1, Καράβολα, Παπαδάκη, Παλαιοδήμου, Κωστοπούλου, Λυμπεροπούλου Σ, Γρηγοριάδη, Λυμπεροπούλου Γ, Λαμπρινούκα, Γούση, Σκοτίδα, Σκαρπαλέζου, Μελανουρέα

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ 3, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη 1, Καραβάνου, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 7, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 2, Γαγάνη 2, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

3η Αγωνιστική

Εθνικός – ΝΕ Πατρών 8-5 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 3-1, 0-2)

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 1, Αποστολίδου, Μπίσμπα 3, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση, Φραγκιουδάκη 1, Γκουζουλά 1, Μιχαηλίδου 2, Στραβάκου, Κατσίμπρη

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα, Μπαλάτσα Μ 1, Πατέρου, Μανέτα Σ 1, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά, Κουτέλη, Λυκοθανάση 3, Γιαννακέα, Σινέμογλου

Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-13 (Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 1-3, 0-4)

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη, Τζελέπη 1, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη 2, Μαλλιαρού, Καλογερά, Αργυρού, Στρείδη, Κορμά, Κούζουνα 1

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη 1, Φαρμάκη Μ, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 5, Γαγάνη 1, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-12 (Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-4, 1-6, 0-1)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 1, Παπαδάκη 3, Παλαιοδήμου, Κωστοπούλου, Λυμπεροπούλου Σ., Λυμπεροπούλου Γ., Λαμπρινοούκα Παντελίδου, Γρηγοριάδη, Οκολίστα, Μοτίτη, Σκοτίδα Π., Σκοτίδα Ι., Σκαρπαλέζου

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη 2, Ελληνιάδη 3, Τερεζάκη, Γρηγοροπούλου, Κολιτσοπούλου, Παπαναστασίου Αν. 2, Κόλλια 1, Μαμόγλου 3, Κολτίδα, Παπαναστασίου Δ 1, Νιαρχάκου, Στελίου, Αλεξίου, Γιαννοπούλου

Η Βαθμολογία (3 αγώνες)

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9 (48-20)
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (32-16)
  3. Εθνικός 6 (30-23)
  4. Τρίτων Αμαρουσίου 3 (19-29)
  5. ΝΕ Πατρών 0 (18-35)
  6. Ηλυσιακός 0 (12-36)

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΗΜΕΡΑΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO γυναικων,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τρεις αγώνες ξεκίνησε το 5ο τουρνουά του Συνδέσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο του ΑΝΟ Γλυφάδας «Αντώνης Δημητρόπουλος». Με νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους σε αυτήν την διοργάνωση οι ομάδες του Τρίτωνα Αμαρουσίου (6-3 τον Ηλυσιακό), του ΑΝΟ Γλυφάδας (10-9 τον Εθνικό) και του ΝΟ Ρεθύμνου (17-10 την ΝΕ Πατρών).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 3-6 ( Τα οκτάλεπτα:1-2, 2-0, 0-1, 0-3)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 3, Γρηγοριάδη, Παλαιοδήμου, Μοτίτη, Λαμπρινούκα, Κωστοπούλου, Γούση, Οκολιστα, Μελανουρέα, Λυμπεροπούλου, Παπαδάκη, Σκοτίδα Π, Σκαρπαλέζου, Σκοτίδα Ι

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλάκη, Τζελέπη 3, Μπαλωμενάκη 1, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 1, Αργύρου, Στρείδη, Λίβα, Κουζούνα, Κόρμα

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός 10-9 (Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-3, 1-3, 3-3)

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη 1, Ελληνιάδη 1, Λούδη Ε, Γρηγοροπούλου, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Α 3, Κόλλια 1, Μαμόγλου 2, Κολτίδα, Παπαναστασίου Δ, Νιαρχάκου 2, Στελίου, Κολιτσοπούλου, Κοντονή

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 3, Αποστολίδου, Μπίσμπα 1, Κούβδου Ν 1, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη3, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου 10-17 (Τα οκτάλεπτα: 4-4, 4-4, 1-6, 1-3)

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Πατέρου 1, Μπαλάτσα Μ 1, Κουτέλη 5, Μανέτα Σ 2, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά, Τσιμάρα 1, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου, Ρακίντζη

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ 1, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 4, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 5, Γαγάνη 2, Σολανάκη 4, Μπιρλιράκη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO γυναικων,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,γλυφαδα

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας θα διεξαχθεί το 5ο τουρνουά ΣΕΔΥ Α1 γυναικών το τριήμερο 14-16 Οκτωβρίου. Μία εβδομάδα πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος οι ομάδες του Ηλυσιακού, του Τρίτωνα Αμαρουσίου, του ΑΝΟ Γλυφάδας, του Εθνικού, της ΝΕ Πατρών και του ΝΟ Ρεθύμνου θα μετρήσουν τις δυνάμεις τους, κάνοντας τις τελικές τους πρόβες πριν το ξεκίνημα της σεζόν. Απούσες θα είναι οι ομάδες του Ολυμπιακού και του ΝΟ Βουλιαγμένης, που αναμένεται για μία ακόμη χρονιά να παλέψουν για τον τίτλο του πρωταθλητή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τουρνουά του ΣΕΔΥ είναι το εξής:

Παρασκευή, 14/10

19:30 Ηλυσιακός-Τρίτων Αμαρουσίου

20:30 ΑΝΟ Γλυφάδας-Εθνικός

21:30 ΝΕ Πατρών-ΝΟ Ρεθύμνου

Σάββατο, 15/10

11:00 Τρίτων Αμαρουσίου-Εθνικός

12:00 ΝΕ Πατρών-ΑΝΟ Γλυφάδας

13:00 Ηλυσιακός-ΝΟ Ρεθύμνου

17:00 Εθνικός-ΝΕ Πατρών

18:00 Τρίτων Αμαρουσίου-ΝΟ Ρεθύμνου

19:00 Ηλυσιακός-ΑΝΟ Γλυφάδας

Κυριακή, 16/10

09:30 ΝΟ Ρεθύμνου-ΑΝΟ Γλυφάδας

10:30 Εθνικός-Ηλυσιακός

11:30 ΝΕ Πατρών-Τρίτων Αμαρουσίου

16:30 Εθνικός-ΝΟ Ρεθύμνου

17:30 Ηλυσιακός-ΝΕ Πατρών

18:30 ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων Αμαρουσίου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στον Άλιμο, εκτός από το Εφηβικό, θα κριθεί και ο τίτλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999), η Τελική φάση του οποίου διεξάγεται το τριήμερο 15-17 Ιουλίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου
Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης (το πρωί της Κυριακής) θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό, ενώ ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός το απόγευμα της ίδιας ημέρας στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο  16/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
  1. B’   ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
ΩΡΑ:  09:00 η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ:  10:00 η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου  
ΩΡΑ:  11:00 η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)
ΩΡΑ:  12:00 η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
 
ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ  
ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ