Ετικέτα: υδατοσφαίριση

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Σταθερά μόνος 2ος ο ΝΟ Βουλιαγμένης, νικητής (12-8) στο Παλαιό Φάληρο

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Παλαιού Φαλήρου, στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, όπου επιβλήθηκε με 12-8 του ΑΟΠΦ και διατηρείται σταθερά μόνος στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο φινάλε του πρώτου γύρου.

Με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο οκτάλεπτο, η ομάδα του Κώστα Λούδη έχτισε τη διαφορά υπέρ της και την κράτησε μέχρι το φινάλε. Κορυφαίος σκόρερ για τον ΝΟΒ ήταν ο φουνταριστός του Μανώλης Σολανάκης (ΦΩΤΟ) με 5 γκολ.

Στο 0.13 πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή του Φαλήρου Σκανδάλης για διαμαρτυρία.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8-12

Οκτάλεπτα: 2-2, 1-5, 2-3, 3-2.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Τσαλκάνης Ζερδεβάς
Γωνιωτάκης Γκίκας
Γαρδίκας 1 Δελαγραμμάτικας
Αλαφραγκής 1 Βελώνιας
Κουρλιάφτης 1 Χυσοσπάθης 1
Θεοδωρόπουλος 2 Γούβης 1
Πέττας Αφρουδάκης
Χάλαρης Καλαϊτζής 1
Τσαχιλίδης Βίκο
Τρούλος Καπότσης 3
Σπηλιωτόπουλος 1 Τίγκας 1
Γαβαλάς Ι. 2 Σολανάκης 5
Κατσαγούνος Κουρούβανης
Πανταζής Γραμματικός
Κάκαρης Πάτερος
Προπονητής: Νίκος Μαμούρης Προπονητής: Κώστας Λούδης

Διαιτητές: Μπιράκης, Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

Εύκολη νίκη ο Υδραϊκός, 12-6 τον ΝΟ Πατρών

Άνετη ήταν η επικράτηση του Υδραϊκού επί του ουραγού ΝΟ Πατρών με 12-6, για την 11η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, στο κολυμβητήριο του Αλίμου. Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη περιμένει το αποτέλεσμα του Παλαιού Φαλήρου με τον Νο Βουλιαγμένης για να δει αν θα τερματίσει στην 6η θέση τον πρώτο γύρο.

Με ηγέτη και σκόρερ τον «παλιό» Νίκο Στελλάτο (5 γκολ, ΦΩΤΟ), ο Υδραϊκός δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του, πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα από το δεύτερο οκτάλεπτο, το αύξησε και έφτασε εύκολα στη νίκη.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 12-6

Οκτάλεπτα: 3-2, 3-0, 5-2, 1-2.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Φλέγκας
Θαλασσινός Κανελλόπουλος – Γκίρης
Μιτελούδης Αθανασίου
Κοκκινάκης 1 Κανελλόπουλος Β.
Χατζηκυριακάκης 2 Τουλγαρίδης 1
Κοτσάφτης 2 Καλιοράκης
Μπλάνης Φύκουρας 1
Σαρτζετάκης Ανδρικόπουλος
Αργυρόπουλος Κ. Παπάκος 2
Λιαπάκης 1 Γκότσης 1
Βλοντάκης Βικάτος
Αλεξαντρέσκου 1 Δίπλαρος 1
Μιγόπουλος Λιμαράκης
Στελλάτος 5 Δουρίδας
Λαδάς Πασσάς
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

Πρωταθλητής χειμώνα και τυπικά, ο Ολυμπιακός -με το απόλυτο-, 18-4 στη Χίο

Πήγε στο Ιωνικό κολυμβητήριο της Χίος με μόλις δέκα παίκτες στη σύνθεσή του ο Ολυμπιακός, «καθάρισε» εύκολα απέναντι στον τοπικό ΝΟ Χίου, τον οποίο νίκησε με 18-4 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών και αναδείχθηκε και τυπικά πρωταθλητής χειμώνα (φινάλε πρώτου γύρου) με το απόλυτο των νικών (11 στα 11).

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-18

Οκτάλεπτα: 2-2, 0-6, 1-6, 1-4.

ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αϊβαλιώτης Γαλανόπουλος
Αγιωργούσης Πρέκας 2
Σωτηριανός Δελακάς
Τεσάνοβιτς 2 Γεννηδουνιάς 4
Καλαργυρός Φουντούλης Ι. 5
Γεώργαλος Μπούσλιε 1
Κανδιόγλου Ποντικέας 1
Μπουκμίροβιτς Αργυρόπουλος Κανακάκης 3
Γκιουβέτσης 2 Μουρίκης 1
Μπερτόλης Κολόμβος 1
Κόλιας
Μαχαλιάς
Κούτης
Προπονητής: Μάκης Μικέδης Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος

Διαιτητές: Κουρέτας Κατσώνης

Αλυτάρχης: Σταμάτης Σάτρας

Δύσκολα και με ανατροπή ο Παναθηναϊκός, 7-5 τον ΝΟ Καλαμακίου

Ο Παναθηναϊκός τα χρειάστηκε μέχρι τις αρχές του τρίτου οκτάλεπτου, στον αγώνα του με τον ΝΟ Καλαμακίου, στην τυπική του έδρα στη Γλυφάδα, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, βρέθηκε να χάνει με 4-2, αλλά τελικά έκανε την ανατροπή και πήρε με ξέσπασμα στο τέλος τη νίκη με 7-5.

Το παιχνίδι ήταν σκληρό και με κλειστές άμυνες. Η ομάδα του Καλαμακίου πήγε να κάνει την έκπληξη, αλλά στο τελευταίο ενάμισι οκτάλεπτο μπλοκαρίστηκε από την άμυνα των πρασίνων, δεν μπορούσε να βρει λύσεις, σε αντίθεση με τους παίκτες του ΠΑΟ που βρήκαν στόχο και πήραν τη νίκη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 7-5

Οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 1-1, 4-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
Γαλανίδης Γρηγοριάδης
Πιτσιλαδής Φλώρος Ανδ.
Πίσσας Κομτζιάς
Βασιλάκης Αναγνωστόπουλος 1
Βιτέλας Δουδέσης 1
Τοράκης 1 Ιωαννίδης
Καλογεράκος Φωκάς 3
Καρούντζος 1 Καφετζόπουλος
Φώσκολος Φαναριώτογλου
Δερμιτζάκης Δ. 2 Καστανάκης
Χαραλαμπόπουλος 1 Αλεβίζος
Καπετανάκης 2 Μπεκές
Καλομενίδης Μπελιάς
Παπαδημητρίου Αθανασάκος
Μπερτόλης
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας

Φινάλε θρίλερ στη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ 7-6 τον Πανιώνιο

Συναρπαστικό παιχνίδι με φινάλε θρίλερ έγινε στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών (τελευταίας του πρώτου γύρου), με το Δικέφαλο του Βορρά να παίρνει τελικά τη σπουδαία νίκη με 7-6.

Η εξέλιξη ήταν συγκλονιστική με συνεχείς διακυμάνσεις, τον ΠΑΟΚ να προηγείται στο τέλος και τον Πανιώνιο να ισοφαρίζει. Ο Μαυροβούνιος περιφερειακός Γιόβαν Σάριτς, όμως, που ήταν για άλλη μια φορά ο πρωταγωνιστής για τον ΠΑΟΚ, πετυχαίνοντας 4 γκολ, πέτυχε και το νικητήριο, στο 1.21 πριν από τη λήξη για το τελικό 7-6.

Αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα, στο 0.02 πριν από τη λήξη του δεύτερου οκτάλεπτου, ο έφορος του Πανιωνίου Τοροσιάδης, για διαμαρτυρία.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-6

Οκτάλεπτα: 2-3, 1-0, 2-0, 2-3.

ΠΑΟΚ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Καραμπέτσος Πρωτονοτάριος
Σαρησάββας Καρακάσης 1
Ζάτοβιτς Βυθούλκας
Προσινικλής Ν. Κουτσιαλής 2
Νικολαϊδης 2 Μαζοκοπάκης
Νάνος Κουλιεράκης 2
Παπαποστόλου Θοεδόσης – Παπαλουκάς
Σάριτς 4
Δημητριάδης Γαβαλάς Σ.
Μουρατίδης 1 Σταυρόπουλος
Τσολακούδης Βέκκος
Προσινικλής Π. Ποταμιάνος
Σιορδίλης Πιττούλης
Κάτζαλης
Πολύζος Γαβαλάς Γ. 1
Προπονητής: Πάνος Βέργος Προπονητής: Κώστας Δήμου

Διαιτητές: Κυράνης, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

Συνεχίζει την προέλαση ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 7-4 τον Εθνικό στον Πειραιά

«Τρελαίνει» κόσμο η νεανική ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας, που συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Οι Γλυφαδιώτες, με εντυπωσιακό «ντεμαράζ» στο φινάλε του ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής με τον Εθνικό, στο κολυμβητήριο του Πειραιά, πήραν τη σπουδαία νίκη με 7-4 και ολοκληρώνουν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος έχοντας βρεθεί μόνοι πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Μέχρι το τέλος του τρίτου οκτάλεπτου του ματς -όπου κυριάρχησαν οι κλειστές άμυνες και οι καλοί τερματοφύλακες-, αυτό ήταν αμφίρροπο και το σκορ βρισκόταν στο 4-4. Στην τελευταία περίοδο, όμως, με ένα ξέσπασμα η ομάδα του Μάζη βρήκε τον τρόπο να κάνει τη διαφορά, με γκολ των Γιαννόπουλου, Παπαναστασίου και Αλεξίου και κρατώντας γερά στην άμυνα.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση περίπου μισής ώρας, λόγω διοργάνωσης στο ίδιο κολυμβητήριο των χειμερινών Κορασίδων Α’ της Συγχρονισμένης κολύμβησης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 4-7

Οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 2-1, 0-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Τζωρτζάτος Γαβαλάς Θ.
Τζώρτζης Τζελάτης 1
Σκληρός Φωτόπουλος
Κόχειλας Ν. Παπανικολάου
Σιώνης Ρομπόπουλος
Παπαγεωργίου Παπαναστασίου 1
Παπαδόγκωνας 2 Παπούκας
Χονδροκούκης 1 Αλεξίου 1
Αγκόρτσας Κατσαούνης
Καζάζης Αλβέρτης 1
Μπεριστιάνος 1 Χατζηγούλας
Τσαγκάρης Σκουμπάκης 2
Κουμής Μαντής
Πρωτοψάλτης Γιαννόπουλος 1
Φούτρης Στ. Παπασηφάκης
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός Προπονητής: Δημήτρης Μάζης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ WATER POLO 2017

Ξεκίνησαν την Παρασκευή (20/1) το βράδυ οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις ομίλους της Προκριματικής (Α’) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών. Στον τέταρτο όμιλο, αυτόν της Κρήτης, οι αγώνες θα αρχίσουν αύριο Σάββατο (21/1). Η Α’ φάση θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (22/1), οπότε και θα γνωρίζουμε τις οκτώ (8) ομάδες που θα προκριθούν στην Τελική φάση.
Συγκεκριμένα, προκρίνονται στην Τελική (Β’) φάση οι τρεις πρώτες από τους Ομίλους Α’ Αττικής και Β’ Αττικής και η πρώτη ομάδα της βαθμολογίας από τους Ομίλους Θεσσαλίας και Κρήτης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 20-4, Ολυμπιακός – Πανιώνιος 10-5. Ρεπό ο ΝΟ Χίου.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 15-2, Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά 6-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 18-1.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-17. Ρεπό ο ΟΕΑΝΑΒ.

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (18/1/2017)

Την πρώτη του συνεδρίαση για το 2017 πραγματοποίησε (18/1) το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ, το οποίο μεταξύ των άλλων:
*Όρισε τους τόπους διεξαγωγής του Πανελλήνιου πρωταθλήματος OPEN WATER στη λίμνη Βεγορίτιδα (16-18 Ιουνίου), του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κολύμβησης Παμπαίδων/Παγκορασίδων στο Βόλο (6-9 Ιουλίου) και του αντίστοιχου Παίδων/Κορασίδων/Εφήβων/Νεανίδων στην Πάτρα (13-16 Ιουλίου)
*Ενέκρινε το καμπ προετοιμασίας στο Μπέλμεκεν (10/2-1/3) για τον κολυμβητή Χρήστο Κατραντζή
*Ενέκρινε τη συμμετοχή στο Εθνικό πρωτάθλημα κολύμβησης της Ισπανίας (Μαδρίτη, 10-12/3) των Χρήστου, Δράκου, Σοφιανίδη, Παυλοπούλου, Παπαστάμου, Κυνηγάκη, Νέγρη
*Ενέκρινε αριθμητικά τη συμμετοχή (16 κολυμβητές/τριες) στην Πολυεθνή Συνάντηση Νέων (Πράγα, 8-9/4)
*Ενέκρινε την διοργάνωση Σχολών Κριτών – Χρονομετρών Κολύμβησης , στο Ηράκλειο Κρήτης, τη Σύρο και τη Νάουσα, μετά από σχετικά αιτήματα της Περιφερειακής Επιτροπής Κρήτης, του ΝΟ Σύρου (+OPEN WATER) και του σωματείου Νάουσα Swim Club
*Αποφάσισε τα έπαθλα για τον καλύτερο κολυμβητή και την καλύτερη κολυμβήτρια στο Εθνικό πρωτάθλημα Κολύμβησης, να είναι προς τιμή της μνήμης του Γιάννη Σελετόπουλου που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή
*Αποφάσισε να ζητηθεί από τη ΓΓΑ η αγορά 8 σανίδων για τις ανάγκες των Καταδύσεων, η επαναλειτουργία του προπονητικού κέντρου στον Άγιο Κοσμά και η χρησιμοποίηση του ΟΑΚΑ για τους επίλεκτους αθλητές/τριες σε ώρες διαφορετικές από τα Σωματεία
*Ενέκρινε την αλλαγή ημερομηνιών διεξαγωγής του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Β’, για τις 6-9 Ιουλίου αντί 27-30 Ιουλίου
*Ενέκρινε το αίτημα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης για την διεξαγωγή Ημερίδας ορίων στη Συγχρονισμένη κολύμβηση στις 26 Φεβρουαρίου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΙΛΩΝ CHAMPIONS LEAGUE WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17.ΣΠΑΝΤΑΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-11

Πηγή:www.koe.org.gr
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της πρωταθλήτριας Γερμανίας Σπαντάου πέτυχε ο Ολυμπιακός στο Βερολίνο με 11-6, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ της υδατοσφαίρισης ανδρών. Με αυτό το αποτελέσμα οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου διατηρήθηκαν στην κορυφή του γκρουπ φτάνοντας τους 10 βαθμούς και πλέον απέχουν έξι από την 4η θέση που δε δίνει πρόκριση στο φάιναλ-6 της Βουδαπέστης. Κορυφαίος των «ερυθρολεύκων» ήταν ο Κώστας Γενηδουνιάς που σημείωσε τέσσερα γκολ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τη γερμανική ομάδα, η οποία προηγήθηκε με 3-2 στα μισά της πρώτης περιόδου. Όμως, κάπου εκεί μίλησε ο Κώστας Γενηδουνιάς, ο οποίος με τρία συνεχόμενα γκολ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του στη λήξη της πρώτης περιόδου (3-5). Μέχρι το ημίχρονο η διαφορά είχε διευρυνθεί στα τέσσερα γκολ (4-8) και ο Ολυμπιακός φρόντισε να τη διατηρεί σε αυτά τα επίπεδα (4-5 γκολ) σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα, μην αφήνοντας του Γερμανούς να πιστέψουν πως μπορούν την περσινή ανατροπή, όπου από το 6-11 γύρισαν στο 11-11. Φέτος το σκορ έμεινε στο 11-6 υπέρ της ελληνικής ομάδας που πανηγύρισε μια ευκολότερη του αναμενομένου νίκη απέναντι σε μια μαχητική ομάδα.
ΣΠΑΝΤΑΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-11
Τα οκτάλεπτα: 3-5, 1-3, 1-2, 1-1
Σπαντάου (Πέταρ Κοβάσεβιτς): Μπάξα, Σονταντιέ, Ζιλέν, Τσουκ 1, Πρόις, Γιούνγκλινγκ 1, Μαρζουκί 1, Ντέντοβιτς 2, Σταμ, Όελερ 1, Ρέστοβιτς, Χάμπι, Χένε
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης, Δελακάς, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης, Μπούσλιε 2, Ποντικέας, Ντόσκας 2, Μουρίκης, Κολόμβος 2, Γιάνοβιτς 1, Εσπανιόλ, Γαλανόπουλος
Στα υπόλοιπα δύο παιχνίδια, η Σόλνοκ διέλυσε την Νις με 17-4, ενώ η Όρβοσι Βουδαπέστης ήρθε ισόπαλη με 7-7 απέναντι στην Μπρέσια.
Η Βαθμολογία του Α΄Ομίλου
  1. Ολυμπιακός 10 (39-17)
  2. Σόλνοκ 10 (41-26)
  3. Όρβοσι 7 (38-29)
  4. Μπρέσια 4 (29-31)
  5. Σπαντάου 3 (26-36)
  6. Νις 0 (19-53)
Οι τρεις πρώτες ομάδες προκρίνονται στο φάιναλ-6 της Βουδαπέστης. Η διοργανώτρια Σόλνοκ θα προκριθεί αναξαρτήτως της θέσης που θα τερματίσει στον όμιλο. Αν τερματίσει τέταρτη, η τρίτη ομάδα μένει εκτός. Η πρώτη ομάδα του ομίλου προκρίνεται απευθείας στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ EUROLEAGUE WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Θριαμβευτής ο Ολυμπιακός, πέρασε ως πρώτος στα προημιτελικά της Ευρωλίγκα, 6-5 την Ουτρέχτη
Την τρίτη νίκη που του εξασφάλισε την πρώτη θέση στον Γ’ Όμιλο της Β’ Φάσης της Ευρωλίγκα στην υδατοσφαίριση των γυναικών πέτυχε ο Ολυμπιακός, αφού στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής επικράτησε πολύ δύσκολα της ολλανδικής Ουτρέχτης με στο παιχνίδι που έγινε στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά.
Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί 2-0 στο τέλος της πρώτης περιόδου, όμως το δεύτερο οκτάλεπτο ανήκε στις Ολλανδέζες που ισοφάρισαν σε 2-2.
Στην τρίτη περίοδο, η Ουτρέχτη διεύρυνε το σερί της σε 4-0, κάνοντας το σκορ 2-4 και με αυτό τον τρόπο έβαλε σε κίνδυνο ακόμη και την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες, αφού ο Ολυμπιακός για να αποκλειστεί έπρεπε να ηττηθεί με 4 γκολ διαφορά. Κάπου εκεί όμως, ήρθε η αντίδραση των παικτριών του Ολυμπιακού που με τρία αναπάντητα γκολ των Ελευθεριάδου, Ελ. Πλευρίτου και Μπιανκόνι έφτασαν σε προβάδισμα 5-4 με τη συμπλήρωση 24 λεπτών αγώνα.
Στην τελευταία περίοδο, η Ουτρέχτη ισοφάρισε, όμως ένα γκολ της Άλκηστης Αβραμίδου περίπου στα μισά του οκταλέπτου, χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό, αφού η αντίπαλη ομάδα δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΥΤΡΕΧΤΗ 6-5
Τα οκτάλεπτα: 2-0, 0-2, 3-2, 1-1
Ολυμπιακός: Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 1, Ελευθεριάδου 2, Σώρα, Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου 1, Ασημάκη, Πλευρίτου Μ., Έμολο, Πλευρίτου Β., Μπιανκόνι 1, Σμιτ, Σταματοπούλου
Ουτρέχτη: Αάρτς, Φαν Ντερ Μόλεν, Γιάνσεν, Χένε Ντ. 3, Φράουενφέλντερ 1, Λόριτσεν, Σρέντερ, Φαν Ρόσουμ, Σμιτς 1, Ντρέβες, Χένε Αμ., Γκέσερικ, Μπούις
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Ντουναϊσβάρος επιβλήθηκε με 18-6 της Λιλ και κατέλαβε τη δεύτερη θέση του ομίλου.
Τελική Βαθμολογία
  1. Ολυμπιακός 9 (33-15)
  2. Ντουναϊσβάρος 6 (36-19)
  3. Ουτρέχτη 3 (21-21)
  4. Λιλ 0 (13-48)
    Ήττα και αποκλεισμός για το ΝΟ Βουλιαγμένης, 13-8 από τη Σαμπαντέλ
    Τη δεύτερή της ήττα σε τρεις αγώνες στον Α’ Όμιλο της Β’ Φάσης της ευρωλίγκα της υδατοσφαίρισης των γυναικών υπέστη ο ΝΟ Βουλιαγμένης και έμεινε εκτός των προημιτελικών της διοργάνωσης. Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου πάλεψε απέναντι στη διοργανώτρια και πρωταθλήτρια Ευρώπης Σαμπαντέλ, όμως ηττήθηκε με 13-8, έχοντας ως πρώτη σκόρερ την Έλλη Πρωτοπαπά που πέτυχε τρία γκολ.
    Η ισπανική ομάδα επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της από την αρχή του αγώνα και κατάφερε να φύγει με προβάδισμα ακόμη και έξι γκολ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (8-2), πριν η ελληνική ομάδα μειώσε σε 8-4.
    Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα του Λαιμού προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε σε 9-6 με συνεχόμενα γκολ της Πρωτοπαπά, όμως η λήξη του τρίτου οκταλέπτου βρήκε την ισπανική ομάδα μπροστά με 11-6.
    Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού η ελληνική ομάδα έπρεπε να καλύψει έξι γκολ για να φτάσει στην πρόκριση, με το τελικό 13-8 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
    ΣΑΜΠΑΝΤΕΛ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 13-8
    Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-2, 3-2, 2-2
    Σαμπαντελ: Έστερ, Ορτίθ Μ., Νιούσουλ 2, Ορτίθ Μπ. 1, Ταμπάνι 1, Λέιτον 2, Κορντόμπες, Γκαρσία, Πένια 1, Έσπαρ 1, Ντόμενεχ 2, Φόρκα 3, Σάντσεθ
    ΝΟ Βουλιαγμένης: Κούβδου, Τσουκαλά 2, Χυδηριώτη, Ο’ Ντόνελ 2, Πρωτοπαπά 3, Ξενάκη 1, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας, Διαμαντοπούλου, Σελετοπούλου, Κοντογιάννη Κοτσιώνη
    Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η ρώσικη Κάντι Μανσίσκ επιβλήθηκε με 15-7 της Βαζούτας από την Ουγγαρία και κατέλαβε τη 2η προνομιούχο θέση του ομίλου.
    Η Τελική Βαθμολογία
    1. Σαμπαντέλ 9 (43-19)
    2. Κάντι Μανσίσκ 6 (28-36)
    3. ΝΟ Βουλιαγμένης 3 (29-28)
    4. Βαζούτας 0 (20-37)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ EUROLEAGUE WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Δεύτερη νίκη για τον Ολυμπιακό, 8-7 τη Ντουναϊσβάρος
Τη νίκη που τον φέρνει πολύ κοντά στην πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και σε πολύ μεγάλο ποσοστό και την πρώτη θέση του Γ’ Ομίλου της Β’ Φάσης της Ευρωλίγκα στην υδατοσφαίριση των γυναικών πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, αφού επιβλήθηκε στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά με 8-7 της Ντουναϊσβάρος από την Ουγγαρία. Έτσι, έκανε το 2/2 και αύριο (15/01) στις 12:00 αντιμετωπίζει την Ουτρέχτη από την Ολλανδία.
Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη, καθώς οι πρωταθλήτριες Ελλάδας είχαν συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν διαφορά που θα τους έθετε ακλόνητο φαβορί για τη νίκη. Μάλιστα στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου η Ντουναϊσβάρος ισοφάρισε και το παιχνίδι ήταν στην κόψη του ξυραφιού. Εκεί μίλησε η μεγάλη κλάση των «ερυθρόλευκων» που με δύο γκολ των Ασημάκη και Μπιανκόνι πήραν προβάδισμα 8-6. Οι Ουγγαρέζες δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν σε 8-7, χωρίς όμως να καταφέρουν να πάρουν κάτι παραπάνω στα τρία περίπου λεπτά που απέμεναν.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΤΟΥΝΑΪΣΒΑΡΟΣ 8-7
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 1-2, 2-1
Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ., Ελευθεριάδου, Σώρα, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μ. 1, Έμολο, Πλευρίτου Β., Μπιανκόνι 3, Σμιτ 1, Σταματοπούλου
Ντουναϊσβάρος (Ατίλα Μίχοκ): Κασό, Σιλάγκι 1, Μενζίγκνερ 1, Γκουρισάτι 1, Χόρβατ 1, Βάλουι Φ., Σλάγκτερ 2, Γκάρντα 1, Ζίγκλερ, Βάλουι Β., Σομέγκι, Μ’ Χούνου, Κις
Μπλακ άουτ του ΝΟ Βουλιαγμένης στο τελευταίο οκτάλεπτο και ήττα με 9-8 από την Κάντι Μανσίσκ
Ιδανική αυτόχειρας αποδείχθηκε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του ΝΟ Βουλιαγμένης, αφού στη 2η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Β’ Φάσης της Ευρωλίγκα ηττήθηκε με 9-8 από τη ρώσικη Κάντι Μανσίσκ, παθαίνοντας ολικό μπλακ άουτ στο τελευταίο οκτάλεπτο, του οποίου το επιμέρους σκορ ήταν 0-4! Πλέον η πρόκριση δυσκολεύει πάρα πολύ. Η ομάδα του Λαιμού χρειάζεται είτε νίκη απέναντι στη διοργανώτρια του ομίλου και πρωταθλήτρια Ευρώπης Σαμπαντέλ, αύριο (15/01) στη 1:15 μ.μ, είτε νίκη της Βαζούτας απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο προκειμένου να είναι αυτή που θα περάσει στις οκτώ καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. 
Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τις παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου που βρέθηκαν νωρίς – νωρίς με 2-0 πίσω στο σκορ. Όμως χάρη σε ένα γκολ της Κούλχαας και τέσσερα συνεχόμενα της Χριστίνας Τσουκαλά, η ομάδα του ΝΟΒ πήρε διαφορά δύο γκολ (5-3) πριν η Κάντι Μανσίσκ μειώσει σε 5-4, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο τρίτο οκτάλεπτο η ελληνική ομάδα κατάφερε να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων (8-5), έχοντας ως πρωταγωνίστρια την Έλενα Ξενάκη που πέτυχε δύο γκολ σε αυτό το διάστημα.
Κι εκεί που όλα έμοιαζαν να έχουν πάρει το δρόμο τους, ήρθε η αντεπίθεση από τις Ρωσίδες που έπαιζαν το τελευταίο τους χαρτί για την πρόκριση, αφού στη διαφορά τερμάτων πιθανότατα θα βρίσκονταν κάτω από την ελληνική ομάδα, αφού είχαν χάσει με 21-4 στο πρώτο παιχνίδι από την Σαμπαντέλ. Η Κάντι Μανσίσκ στην τελευταία περίοδο πέτυχε τέσσερα αναπάντητα τέρματα, όλα ύστερα από αποβολές που κέρδισαν οι παίκτριές της. Στα τελευταία δύο λεπτά η ελληνική ομάδα είχε δύο ευκαιρίες σε παίκτρια παραπάνω, ώστε να πάρει την ισοπαλία που θα την έβαζε σε θέση φαβορί για την πρόκριση, όμως δεν τα κατάφερε και έτσι ο αγώνας έληξε με 9-8.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΚΑΝΤΙ ΜΑΝΣΙΣΚ 8-9
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-2, 3-1, 0-4
ΝΟ Βουλιαγμένης: Κούβδου, Τσουκαλά 4, Χυδηριώτη, Ο’ Ντόνελ, Πρωτοπαπά, Ξενάκη 2, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας 1, Διαμαντοπούλου 1, Σελετοπούλου, Κοντογιάννη Κοτσιώνη
Κάντι Μανσίσκ: Σεριμπεκιάν, Ισάκοβα 2, Γκαρίποβα, Περφίλεβα, Σουτάγκινα, Τσερνέγκα, Λεόνοβα, Τιμοφέεβα 1, Κόβινα 4, Αλόγκμπο 1, Λισούνοβα 1, Πέρσινα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Μόνος στη 2η θέση ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 7-4 τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι του Λαιμού

Μένει μόνος του στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ό,τι κι αν συμβεί στα υπόλοιπα ματς της 10ης αγωνιστικής -που θα γίνουν το Σάββατο (14/1).

Η ομάδα του Κώστα Λούδη επιβλήθηκε με 7-4 επί του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής, την Παρασκευή (13/1) το βράδυ στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Οι «μπέμπηδες» του ΝΟΒ εκμεταλλεύτηκαν την πολύ καλή άμυνά τους, αλλά είχαν και περισσότερες λύσεις επιθετικά (και με πλουραλισμό) απέναντι στους πράσινους οι οποίοι πάλεψαν όσο άντεξαν το παιχνίδι, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να τους χαρίσει κάποιο βαθμολογικό όφελος.

Συγκεκριμένα ο Παναθηναϊκός, που βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει στα μέσα του τρίτου οκτάλεπτου σε 4-4, αλλά στη συνέχεια έπαθε μπλακ άουτ, σε αντίθεση με τους Βουλιαγμενιώτες που πέτυχαν τρία γκολ, δύο στο υπόλοιπο της τρίτης περιόδου και ένα στην τέταρτη, κι έφτασαν στη νίκη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 7-4

Οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 3-2, 1-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ζερδεβάς Γαλανίδης
Κοπελιάδης 1 Φλωρόπουλος
Δελαγραμμάτικας Πίσσας
Ξανθόπουλος Βασιλάκης
Χρυσοσπάθης 1 Βιτέλας
Γούβης Τοράκης
Αφρουδάκης 1 Καλογεράκος
Καλαϊτζής Καρούντζος 2
Βίκο 1 Φώσκολος
Καπότσης 2 Δερμιτζάκης
Τίγκας 1 Χαραλαμπόπουλος
Σολανάκης Καπετανάκης 2
Κουρούβανης Καλομενίδης
Δήμου Πιτσιλαδής
Πάτερος Μπερτόλης
Προπονητής: Κώστας Λούδης Προπονητής: Θανάσης Ηρειώτης

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός, 10-3 τον Υδραϊκό και βλέπει Σπαντάου

Χωρίς να καταβάλει ιδιαίτερη προσπάθεια ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του Υδραϊκού με 10-3 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των Ανδρών στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ» και έκανε το «10 στα 10».

Οι ερυθρόλευκοι έπαιξαν στο ρελαντί και έκαναν μια καλή προπόνηση εν όψει του ευρωπαϊκού παιχνιδιού τους την Τετάρτη με τη Σπαντάου στη Γερμανία. Ο Βλάχος είχε στη σύνθεση 12 παίκτες (δεν ήταν ο Γιάννης Φουντούλης και οι δύο από τους τέσσερις ξένους Πάβιτς καιΕσπανιόλ).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 10-3

Οκτάλεπτα: 1-0, 4-1, 3-2, 2-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΥΔΡΑΪΚΟΣ
Γαλανόπουλος Φλέγκας
Μυλωνάκης 1 Θαλασσινός
Δελακάς Μιτελούδης 1
Γεννηδουνιάς 2 Κοκκινάκης 1
Πρέκας Χατζηκυριακάκης
Μπούσλιε Κοτσαύτης
Ποντικέας Μπλάνης
Ντόσκας 1 Σαρτζετάκης
Μουρίκης 1
Κολόμβος 3 Λιαπάκης 1
Γιάνοβιτς 2 Ξενάκης
Αργυρόπουλος – Κανακάκης Αλεξαντρέσκου
Μιγόπουλος
Στελλάτος
Λαδάς
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης

Διαιτητές: Κατσώνης, Μοίραλης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Νίκη – χρυσάφι ο Πανιώνιος, 9-8 τον ΝΟ Χίου με ανατροπή

Τεράστια νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης για τη 10η αγωνιστική της Α1 Ανδρών.

Οι κυανέρυθροι επιβλήθηκαν με 9-8 του ΝΟ Χίου μετά από συγκλονιστικό ματς και ανατροπή στο τελευταίο οκτάλεπτο. Έτσι ξεπέρασαν τον αντίπαλό τους στη βαθμολογία, έφτασαν στους 9 βαθμούς και στην 9η θέση, ελπίζοντας για καλύτερη συνέχεια και αποφυγή των πλέι άουτ.

Οι Χιώτες προηγήθηκαν και με δύο γκολ διαφορά, 5-3, 7-5 και 8-6, στο τρίτο οκτάλεπτο. Ο Κουλιεράκης, όμως, κορυφαίος του Πανιωνίου (με 3 γκολ συνολικά), σκόραρε δύο συνεχόμενες φορές, μία στο τέλος του τρίτου και μία στα μέσα του τέταρτου οκτάλεπτου κι έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο Βέκκος στην κόντα πέτυχε το νικητήριο γκολ, 1 λεπτό πριν από τη λήξη του αγώνα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 9-8

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-4, 4-3, 2-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
Πρωτονοτάριος Αϊβαλιώτης
Καρακάσης 1 Μολοχάδης
Βυθούλκας Θωμάκος 1
Κουτσιαλής 1 Τεσάνοβιτς
Μαζοκοπάκης 1 Καλαργυρός 1
Κουλιεράκης 3 Αλάτσης
Θοεοδόσης – Παπαλουκάς Κανδιόγλου 1
Πανταζόπουλος 1 Βουκμίροβιτς 1
Γαβαλάς Σπ. Γκιουβέτσης 3
Σταυρόπουλος Σωτηράκης
Βέκκος 1 Καλής
Ποταμιάνος Κόλλιας 1
Σιάχος Μένης
Μπαλαχούτης Μπερτόλης
Γαβαλάς Γαβ. 1 Γεώργαλος
Προπονητής: Κώστας Δήμου Προπονητής: Μάκης Μικέδης

Διαιτητές: Μπιράκης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Προελαύνει ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 9-8 τον ΠΑΟΚ

Την προέλαση των τελευταίων αγωνιστικών στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών συνέχισε και το Σάββατο το απόγευμα (14/1) η νεανική και εκπληκτική ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας.

Ο ΑΝΟΓ επικράτησε με 9-8 του ΠΑΟΚ και με την τρίτη συνεχόμενη και έκτη συνολικά νίκη του στη φετινή διοργάνωση (έχει και μια ισοπαλία), έφτασε τους 19 βαθμούς και διατηρείται στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Μάζη επέβαλε από νωρίς το ρυθμό της και προηγήθηκε ακόμα και με 9-5, αλλά στο τέλος ο ΠΑΟΚ μείωσε στο ένα γκολ.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ 9-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 4-2, 2-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΟΚ
Γαβαλάς Θ. Καραμπέτσος
Τζελάτης Σαρησάββας 1
Φωτόπουλος 1 Ζάτοβιτς 2
Παπανικολάου Προσινικλής Ν. 1
Αγγελίδης Νικολαϊδης 1
Παπαναστασίου 2 Νάνος
Παπούκας Παπαποστόλου
Αλεξίου 1 Σάριτς 3
Κατσαούνης 1 Δημητριάδης
Αλβέρτης Μουρατίδης
Χατζηγούλας Τσολακούδης
Σκουμπάκης 1 Προσινικλής Π.
Μαντής Κεχαγιάς
Γιαννόπουλος 3
Παπασηφάκης
Προπονητής: Δημήτρης Μάζης Προπονητής: Πάνος Βέργος

Διαιτητές: Κουρέτας, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Πέρασε από την Πάτρα το Παλαιό Φάληρο και είναι 6ο, 10-7 τον ΝΟΠ

Μπορεί να βρήκε σημαντική αντίσταση από τον ουραγό ΝΟ Πατρών, όμως κατάφερε και πέρασε νικηφόρα από το κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας το Παλαιό Φάληρο επικρατώντας με 10-7 και βρίσκεται πλέον μόνο του στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Η νεανική ομάδα του Μαμούρη πήρε ένα προβάδισμα στην αρχή, οι Πατρινοί το πάλεψαν και πλησίασαν, αλλά οι Φαληριώτες κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη με τα τρία γκολ διαφορά.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 7-10

Οκτάλεπτα: 2-4, 1-3, 2-1, 2-2.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Αθανασόπουλος Τσαλκάνης
Κανελλόπουλος – Γκίρης Γονιωτάκης
Αθανασίου Γαρδίκας 2
Κανελλόπουλος Β. 1 Αλαφραγκής
Τουλγαρίδης Κουρλιάφτης 2
Καλιοράκης Θεοδωρόπουλος 1
Φύκουρας 2 Πέττας
Κωνσταντακόπουλος Χάλαρης
Παττακός Τσαχιλίδης 2
Γκότσης Τρούλος 2
Βικάτος 4 Σπηλιωτόπουλος
Δίπλαρος Γαβαλάς Ι.
Λιμαράκης Κατσαγούνος
Δουρίδας Φυτάλης
Πασσάς Κάκαρης 1
Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος Προπονητής: Νίκος Μαμούρης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Πιο δύσκολα απ’ ό,τι περίμενε στον Άλιμο ο Εθνικός, νίκη 7-4 τον ΝΟ Καλαμακίου

Ο Εθνικός νίκησε τον ΝΟ Καλαμακίου με 7-4 στο κολυμβητήριο του Αλίμου, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, πιο δύσκολα απ’ ό,τι περίμενε.

Οι κυανόλευκοι του Πειραιά, με αυτή τους τη νίκη, έφτασαν τους 19 βαθμούς και ισοβαθμούν με τον 4ο της βαθμολογίας ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ ο ΝΟ Καλαμακίου είναι στην προτελευταία θέση, ισόβαθμος με τον τελευταίο ΝΟΠ.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4-7

Οκτάλεπτα: 0-1, 2-3, 1-2, 1-1.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Φλώρος Χρ. Τζωρτζάτος
Φλώρος Ανδ. 1 Τζώρτζης 1
Χάλαρης Φούτρης Αλ.
Αναγνωστόπουλος Κόχειλας Ν.
Δουδέσης Σιώνης
Ιωαννίδης Παπαγεωργίου
Φωκάς 1 Παπαδόγκωνας 3
Καφετζόπουλος 1 Χονδροκούκης
Φαναριώτογλου Αγκόρτσας
Καστανάκης 1 Καζάζης 1
Αλεβίζος Σκληρός
Μπεκές Τσαγκάρης
Γρηγοριάδης Κουμής
Αθανασάκος Πρωτοψάλτης
Μπραζίτικος Φούτρης Στ. 2
Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός

Διαιτητές: Κουρτίδης, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ EUROLEAGUE WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Την πρώτη νίκη στον Γ’ όμιλο της Β’ Φάσης της Ευρωλίγκα που διεξάγεται στον Πειραιά σημείωσε η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού, αφού επικράτησε της γαλλικής Λιλ με 19-3. Στον ίδιο όμιλο συμμετέχουν η Ουτρέχτη από την Ολλανδία και η Ντουναϊτσβάρος από την Ουγγαρία, με τις δύο πρώτες ομάδες να προκρίνονται.
 Οι «ερυθρόλευκες» ήταν ανώτερες καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού από την πρωταθλήτρια Γαλλίας και έφτασαν με άνεση στην τελική επικράτηση. Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ρομπέρτα Μπιανκόνι που σημείωσε 5 γκολ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε όπως αναμενόταν, δυνατά για τις παίκτριες του Χάρη Παυλίδη που δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στη γαλλική ομάδα. Ήδη από το πρώτο οκτάλεπτο είχαν εξασφαλίσει διαφορά τεσσάρων τερμάτων (5-1), η οποία μέχρι το ημίχρονο είχε διευρυνθεί στα οκτώ γκολ (9-1).
Η συνέχεια ήταν τυπική διαδικασία με τις «ερυθρόλευκες» να συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμό και να αυξάνουν κι άλλο τη διαφορά τους μέχρι το τελικό 19-3.
O Ολυμπιακός είχε 4/6 στον παραπάνω και 2/2 πέναλτι, ενώ η Λιλ είχε 0/5 στον παίκτη παραπάνω.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΙΛ 19-3
Τα οκτάλεπτα: 5-1, 4-0, 4-1, 6-1
Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ., Ελευθεριάδου, Σώρα 1, Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μ. 3, Έμολο 2, Πλευρίτου Β., Μπιανκόνι 5, Σμιτ 1, Σταματοπούλου
Λιλ (Φίλιπππος Σακέλλης): Τερεφού, ΜακΚι 1, Λερό, Μαχιέ, Σόντερς, Λαμότ, Μπαρμιέ, Τάρντι, Φαν Βλίερμπεργκε, Γκάο 1, Κλερκ, Γιασκόβα 1
Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Χάρη Παυλίδη αύριο (14/1) στις 17:30 με αντίπαλο τη Ντουναϊτσβάρος από την Ουγγαρία.
Σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στα προημιτελικά της Ευρωλίγκα της υδατοσφαίρισης των γυναικών έκανε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, αφού στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Β’ Φάσης επιβλήθηκε με 13-6 της Βαζούτας από την Ουγγαρία. Οι αγώνες διεξάγονται στο Σαμπαντέλ της Ισπανίας και αύριο (14/01) η ομάδα του ΝΟΒ θα αντιμετωπίσει στις 18:30 (ώρα Ελλάδας) την Κάντι Μανσίσκ από τη Ρωσία που στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ηττήθηκε με 21-4 από την πρωταθλήτρια Ευρώπης γηπεδούχο ομάδα.
Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στο σκορ και παρά το γεγονός ότι η αντίπαλη ομάδα βρισκόταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να ξεφύγει στο τέλος της τρίτης και στην τέταρτη περίοδο με ένα εκπληκτικό σερί 7-0 που μετέτρεψε το ισόπαλο 6-6 σε 13-6 υπέρ της.
ΒΑΖΟΥΤΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-13
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-2, 2-3, 0-5
Βαζούτας: Μπολονάι, Ουτάσι, Φάρκας, Κιστελέκι 2, Τάκατς 2, Πόσι, Κοντζ, Λεϊμέτερ 1, Γκιονγκιόσι 1, Κέλε, Βάργκα, Μάτε, Ντοροζλάι
ΝΟ Βουλιαγμένης: Κούβδου, Τσουκαλά 4, Χυδηριώτη 2, Ο’ Ντόνελ 1, Πρωτοπαπά, Ξενάκη 3, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας, Διαμαντοπούλου, Σελετοπούλου 1, Κοντογιάννη 2, Κοτσιώνη

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Αναδείχθηκαν την Κυριακή (15/1) το βράδυ οι πρώτες 29 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (από τις 44 που θα προκριθούν συνολικά), καθώς ολοκληρώθηκαν στη συντριπτική τους πλειοψηφία οι αγώνες στους επτά από τους 11 Ομίλους της Α’ προκριματικής φάσης.
Οι τρεις αγώνες (σε δύο Ομίλους) που εκκρεμούν για αύριο Δευτέρα (16/1) θα έχουν διαδικαστικό χαρακτήρα όσον αφορά την υπόθεση πρόκριση, διότι αυτή έχει οριστικοποιθεί και στους δύο αυτούς Ομίλους, όπου υπάρχουν οι εκκρεμείς αγώνες. Καθώς, σε αυτή τη φάση μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία ομάδα σε κάθε Όμιλο δεν προκρίνονται, κι αυτές έχουν βγει. Οι αγώνες που εκκρεμούν θα κρίνουν απλώς την οριστική κατάταξη στις πιο πάνω θέσεις των δύο αυτών Ομίλων.
Στους υπόλοιπους τέσσερις Ομίλους της Α’ φάσης, τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22/1, οπότε και θα γνωρίσζουμε ποιες θα είναι και οι υπόλοιπες ομάδες που θα συμπληρώσουν το παζλ της πρόκρισης.
Οι 29 που πέρασαν ήδη στη Β’ φάση είναι οι: Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ ΦΑΣΗΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Στην Αθήνα και την Πάτρα αντίστοιχα θα διεξαχθούν οι αγώνες του Α’ και Β’ Γύρου για την Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, όπως προέκυψε από τη σημερινή (11/1) κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ.
Στην Αθήνα, οι αγώνες θα διεξαχθούν 27-29 Ιανουαρίου και στην Πάτρα στις 10-12 Φεβρουαρίου.
Το πρόγραμμα των αγωνιστικών:
1η: Εθνικός – ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου
2η: Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών
3η: ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου
Σε ότι αφορά τους αγώνες των υπόλοιπων ομάδων (1ος, 2ος Α’ Ομίλου Α’ Φάσης και 3ος, 4ος Β’ Ομίλου Α’ Φάσης), θα διεξαχθούν:
28 Ιανουαρίου: Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου – Ηλυσιακός
4 Φεβρουαρίου: ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός, Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου
11 Φεβρουαρίου (αν χρειαστεί): Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου – Ηλυσιακός
Απαιτούνται 2 νίκες
Στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος (18 Φεβρουαρίου – 5 Απριλίου), σχηματίζονται 2 Όμιλοι ως εξής και με τα ακόλουθα δεδομένα μετά τα παιχνίδια της Β’ Φάσης:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Νικητής ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6β., Ηττημένος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3β., 1ος Ομίλου Β’ Φάσης 1β., 2ος Ομίλου Β’ Φάσης 0β.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: 3ος Ομίλου Β’ Φάσης 6β., 4ος Ομίλου Β’ Φάσης 3β., Νικητής ΤΡΙΤΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1β., Ηττημένος ΤΡΙΤΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 0β.
Στη συνέχεια (20 Απριλίου – 11 Μαϊου) ακολουθούν τα πλέι οφ και πλέι άουτ του πρωταθλήματος, ανάλογα με τις κατατάξεις των Ομίλων της Γ΄ Φάσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WORLD LEAGUE WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Τη δεύτερη της νίκη στο Β’ προκριματικό Όμιλο Ευρώπης του World League σημείωσε η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού επιβλήθηκε εύκολα της αντίστοιχης της Γαλλίας με 16-7 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής. Πρώτος σκόρερ για την Εθνική μας ομάδα ήταν ο Αλέξανδρος Γούνας με 5 γκολ. Καθοριστικό σημείο του παιχνιδιού ήταν η εξαιρετική απόδοση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στον παίκτη παραπάνω, αφού είχε 7/7 (και 1/1 πέναλτι), εν αντιθέσει με τους Γάλλους που είχαν 2/8 στον τομέα αυτό.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Εθνική μας ομάδα να μπαίνει πολύ δυνατά και να προηγείται με 3-0 μετά από 2:30 λεπτά αγώνα. Στη συνέχεια οι Γάλλοι αντέδρασαν και μείωσαν δύο φορές στο ένα γκολ (3-2 και 4-3) μέχρι τη λήξη του οκταλέπτου.
Ως το ημίχρονο η Εθνική μας ομάδα είχε καταφέρει να πάρει μια διαφορά τεσσάρων γκολ (8-4), αφού παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένη στην άμυνα, δεχόμενη μόλις ένα γκολ στη δεύτερη περίοδο.
Στο τρίτο οκτάλεπτο το παιχνίδι πήγε σε γρήγορο ρυθμό, κάτι που ευνόησε την Εθνική μας ομάδα που κατάφερε να πετύχει πέντε τέρματα με πρωταγωνιστές τους Γούνα και Βλαχόπουλο που σημείωσαν από δύο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν έριξε ρυθμό ούτε στο τελευταίο οκτάλεπτο, όταν και κατάφερε να αυξήσει περαιτέρω τη διαφορά, φτάνοντάς την μέχρι και τα εννέα γκολ για το τελικό 16-7.
ΕΛΛΑΔΑ – ΓΑΛΛΙΑ 16-7
Τα οκτάλεπτα: 4-3, 4-1, 5-2, 3-1
Ελλάδα (Θοδωρής Βλάχος): Φλέγκας, Γενηδουνιάς 1, Καπότσης 2, Αργυρόπουλος, Δερβίσης 1, Τίγκας 1, Ποντικέας, Δελακάς, Μουρίκης, Κολόμβος 2, Γούνας 5, Βλαχόπουλος 3, Τζωρτζάτος
Γαλλία (Χρβόγιε Χρέστακ): Νογιόν, Σονταντιέ, Μπασελιέ, Ντίνο, Μπλαρί 1, Ροσετά 1, Κρουσιγιά 3, Ιζντίνσκι 2, Μονερέ, Λαβερσαν, Βανπερεστράτ, Κανόν, Ντουμπουά

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2016-2017» με αριθμ.πρωτ: 5136/ 6.10.2016, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ (γενν. ’00) «2017» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΘ ΕΑΤΕΚ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΦΗ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α’ Φάση 03 – 05 / 02 / 2017

Β’ Φάση 05 – 07 / 05 / 2017

Γ’ Φάση 23 – 25 / 06 / 2017

Δ’ Φάση – Τελική 07- 09 / 07 / 2017

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 2000) και νεότεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ «2017», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μεγάλη) Ανδρική.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Δεν προκρίνονται στην Β’ Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/03/2017 και ώρα: 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν τα αναφερόμενα στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2017» με αριθμ.πρωτ.: 5136/Ε/ 06.10.2016.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Δεδομένου ότι οι μετακινούμενες ομάδες σε απόσταση πάνω από 75 χιλιόμετρα δεν θα επιβαρύνονται το ανά αγώνα κόστος, και αυτό θα διαμοιράζεται μετά την κλήρωση, στις μη μετακινούμενες ομάδες των ομιλών της κλήρωσης, το παράβολο συμμετοχής στην Α’ ΦΑΣΗ διαμορφώνεται ως εξής:

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 310 ΝΟ ΧΙΟΥ 0

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 310 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 310

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 310 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 310

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 310 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 310 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 310

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 310 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 310 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 310

4. ΔΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. ΕΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. ΑΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 310 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ 0

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ 310 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ 310 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 315

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 310 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 315

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 310 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ 310 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 315

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 310 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 315

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ 315 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 0 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 0 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 366 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 0 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 366 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 315 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 275

ΧΑΝΘ 0 ΕΑΤΕΚ 366 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 275

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 0 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΟΦΗ 330 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει το παράβολο στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 01/02/2017, διαφορετικά δεν θα συμμετάσχει.

Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει πριν από κάθε αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ. Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

Σε προπονητή-τρια που δεν θα φέρει το ανανεωμένο δελτίο προπονητή δεν θα επιτρέπεται η παραμονή στον αγωνιστικό χώρο.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Δ. ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 13:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 14:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 21:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 12:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΧΑΝΘ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΧΑΝΘ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

ΩΡΑ: 10:30 ΠΑΟΚ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 19:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

8. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΕΑΤΕΚ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΕΑΤΕΚ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 16:00 ΕΑΤΕΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ