Ετικέτα: Ωκεανός

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

GREEK RESULTS OF MEDITERRANEAN CUP SWIMMING COMPETITION,25-26 JUNE 2016,MALTA-DAY 2

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε το Μεσογειακό Κύπελλο για τον Απόστολο Παπαστάμο, καθώς κατέκτησε το δεύτερο του ασημένιο μετάλλιο (χθες είχε κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο στα 400μ. μικτή ατομική με 4:26.47, επίδοση που αποτελεί πανελλήνιο ρεκόρ παίδων) στο μεσογειακό κύπελλο, που διεξάγεται στη Μάλτα. Ο 15χρονος πρωταθλητής του ΝΟ Χανίων σημείωσε χρόνο 2:07.55 στα 200μ. Μικτή ατομική, επίδοση που του χάρισε τη 2η θέση πίσω από τον Ιταλό Τόμας Σέκον, ο οποίος με 2:06.01 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.
Από εκεί και πέρα η ελληνική αποστολή είχε δύο έβδομες θέσεις στις σκυτάλες και αρκετά καλές επιδόσεις στα υπόλοιπα αγωνίσματα, στα οποία αγωνίστηκαν οι νεαροί αθλητές (γεννηθέντες από το 2000-2003).
Αναλυτικά οι επιδόσεις των Ελληνων πρωταθλητών
200μ. Μικτή Ατομική Ανδρών: Απόστολος Παπαστάμος: 2:07.55 -2ος
4χ100μ. Ελεύθερο Ανδρών: 3:38.67 – 7η
4χ100μ. Ελεύθερο Γυναικών: 4:10.09 – 7η
100μ. Ύπτιο Ανδρών: Παναγιώτης Μπολάνος: 59.63 – 9ος
800μ. Ελεύθερο Γυναικών: Βασιλική Σταματάκη: 9:35.93 – 10η
1500μ. Ελεύθερο Ανδρών: Γεώργιος Τζώρτζης: 16:47.55 – 10ος
50μ. Ελεύθερο Ανδρών: Αθανάσιος Ζαφειρόπουλος: 24.53 – 10ος
200μ. Πεταλούδα Γυναικών: Γεωργία Δαμασιώτη: 2:23.90 -11η
200μ. Ελεύθερο Γυναικών: Βασιλική Σταματάκη: 2:11.71 -11η
200μ. Ελεύθερο Γυναικών: Ιωάννα Γεωργοπούλου: 2:13.25 – 12η
50μ. Ελεύθερο Γυναικών: Γεωργία Δαμασιώτη: 28.59 -14η
100μ. Ύπτιο Γυναικών: Ιωάννα Γεωργοπούλου: 1:10.22 – 15η
100μ. Ύπτιο Ανδρών: Απόστολος Παπαστάμος: 1:01.31 -15ος
200μ. Ελεύθερο Ανδρών: Γεώργιος Τζώρτζης: 1:59.00 – 15ος
200μ. Ελεύθερο Ανδρών: Αθανάσιος Ζαφειρόπουλος: 1:59.21 – 16ος
200μ. Μικτή Ατομική Γυναικών: Φωτεινή Κωνσταντινίδου: 2:29.69 – 16η

GREEK RESULTS OF MEDITERRANEAN CUP SWIMMING COMPETITION,25-26 JUNE 2016,MALTA-DAY 1

Πηγή:aquaplanet.gr
Δύο μετάλλια, ένα αργυρό και ένα χάλκινο είναι ο απολογισμός της πρώτης ελληνικής παρουσίας στους Μεσογειακούς Αγώνες της Μάλτας.
Στα 400μ. μ. ατομική ανδρών, ο Απόστολος Παπαστάμος τερμάτισε 2ος με 4:26.47, ενώ στα 200μ. ύπτιο ανδρών, ο Παναγιώτης Μπολάνος ήταν 3ος με 2:05.08.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
100μ. ελεύθερο γυναικών Βασιλική Σταματάκη, 11η 1:00.74
100μ. ελεύθερο ανδρών Θανάσης Ζαφειρόπουλος 14ος 54.38
200μ. ύπτιο γυναικών Ιωάννα Γεωργοπούλου 12η, 2:28.77
200μ. ύπτιο ανδρών Παναγιώτης Μπολάνος 3ος 2:05.08
400μ. μ. ατομική γυναικών Γεωργία Δαμασιώτη 13η 5:15.72
Φωτεινή Κωνσταντινίδου 14η 5:18.36
400μ. μ. ατομική ανδρών Απόστολος Παπαστάμος 2ος 4:26.47
4Χ100μ. μ. ομαδική γυναικών Ελλάδα 6η 4:38.52
4Χ100μ. μ. ομαδική ανδρών Ελλάδα 6η 4:01.86.

STARTING LISTS OF MEDITERRANEAN CUP SWIMMING COMPETITION,25-26 JUNE 2016,MALTA

STARTING LISTS OF MEDITERRANEAN CUP SWIMMING COMPETITION,25-26 JUNE 2016,MALTA

Αναχωρεί αύριο (24/6) στη Μάλτα για το Μεσογειακό Κύπελλο (25-26 Ιουνίου) η ελληνική αποστολή αποτελούμενη από οκτώ (8) κολυμβητές/τριες μας που είναι οι: Γεωργία Δαμασιώτη (50μ ελεύθερο, 100, 200μ πεταλούδα, 400μ Μ. Ατομική), Βασιλική Σταματάκη (100, 200, 400, 800μ ελεύθερο), Φωτεινή Κωνσταντινίδου (100μ πρόσθιο, 200, 400μ Μ. Ατομική), Ιωάννα Γεωργοπούλου (200μ ελεύθερο, 100, 200μ ύπτιο, 100μ πεταλούδα), Θανάσης Ζαφειρόπουλος (50, 100, 200μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα), Παναγιώτης Μπολάνος (100, 200μ ύπτιο), Απόστολος Παπαστάμος (200, 400μ Μ. Ατομική, 100μ ύπτιο), Γιώργος Τζώρτζης (200, 400, 1500μ ελεύθερο).
Μαζί τους ο προπονητής Γιώργος Μανιάτης και το μέλος του Δ.Σ της ΚΟΕ, Χριστίνα Ρουσσίδου (αρχηγός αποστολής).

ΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ COMEN CUP,25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΜΑΛΤΑ

Με οκτώ (8) κολυμβητές/τριες θα εκπροσωπηθεί Ελλάδα στο Μεσογειακό Κύπελλο Κολύμβησης που διεξάγεται 25 και 26 Ιουνίου στη Μάλτα.

Οι κολυμβητές (γενν. 2000, 2001): Θανάσης Ζαφειρόπουλος (ΝΕ Πατρών), Παναγιώτης Μπολάνος (ΓΣ Αιγάλεω), Απόστολος Παπαστάμος (ΝΟ Χανίων), Γιώργος Τζώρτζης (ΝΟΒΑ)

Οι κολυμβήτριες (γενν. 2002, 2003): Γεωργία Δαμασιώτη (Ωκεανός), Βασιλική Σταματάκη (Ολυμπιάδα ’73), Φωτεινή Κωνσταντινίδου (ΚΟ Δράμας), Ιωάννα Γεωργοπούλου (ΑΣΚ DEERY).

SUPER CUP 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Νέα διοργάνωση εντάσσεται στο εσωτερικό καλεντάρι της κολύμβησης για την περίοδο 2014-15. Πρόκειται για το θεσμό του Σούπερ Καπ που προγραμματίζεται να διεξαχθεί το διήμερο 21 και 22 Μαρτίου στην Αθήνα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν, με βάση το άθροισμα των βαθμών τους στο σύνολο των βαθμολογιών των Πανελληνίων πρωταθλημάτων όλων των Κατηγοριών και ΟΠΕΝ την περίοδο 2013-14, τα 12 πρώτα Σωματεία της Περιφέρειας Αττικής, τα 4 πρώτα της Θεσσαλονίκης και το 1ο κάθε Περιφέρειας.

Αναλυτικότερα, από την Αττική τα Σωματεία: ΑΝΟ Αργυρούπολης, Ολυμπιακός, Ωκεανός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων, Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιάδα ’73, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας.

Από τη Θεσσαλονίκη: ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Ηρακλής

Από τις Περιφέρειες: ΝΟΒΑ (Θεσσαλίας), ΚΕ Κοζάνης (ΚΔ Μακεδονίας), ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΟ Χανίων που ισοβαθμούν (Κρήτης – Ρόδου), ΝΟ Χαλκίδας (Αν. Στερεάς – Εύβοιας), ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης (Αν. Μακεδονίας-Θράκης), ΝΕ Πατρών (Πελοποννήσου), Ποσειδών Ιωαννίνων (Δυτ. Στερεάς – Ιονίων – Ηπείρου).

 Σε ότι αφορά την Περιφέρεια Αιγαίου, με βάση τα στοιχεία που υπάρχουν δεν προκύπτει δυνατότητα συμμετοχής του πρώτου σωματείου (Αργοναύτες Μυτιλήνης) με πλήρη ομάδα.

Στον πρώτο νικητή Σύλλογο στη Γενική βαθμολογία απονέμεται το Κύπελλο της διοργάνωσης ενώ απαλλάσσεται της υποχρέωσης καταβολής παραβόλου συμμετοχής σε όλους τους κολυμβητικούς αγώνες που διοργανώνει η ΚΟΕ, από την ημερομηνία διεξαγωγής του Σούπερ Καπ και μέχρι το τέλος των Πανελληνίων πρωταθλημάτων 2015.

Η 1η ομάδα της κατάταξης των Σωματείων της Θεσσαλονίκης, η 1η ομάδα της κατάταξης των Σωματείων της Περιφέρειας καθώς και η 2η ομάδα της ίδιας Περιφέρειας, απαλλάσσονται της υποχρέωσης καταβολής παραβόλου συμμετοχής στους Πανελλήνιους αγώνες Προαγωνιστικών ηλικιών και σε όλα τα Πανελλήνια πρωταθλήματα του 2015.

Επί πλέον, για τους νικητές της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δεν θα υπάρξει περιορισμός συμμετοχής κολυμβητών / τριών ανά αγώνισμα σε αγώνες που διοργανώνονται από Σωματεία.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,28-29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014,ΝΕΤΑΝΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ

Πηγή:www.koe.org.gr

Συγκροτήθηκε η Εθνική μας ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Μεσογειακό Κύπελλο κολύμβησης το οποίο φέτος διεξάγεται στη Νετάνια του Ισραήλ (28-29 Ιουνίου).

Πρώτη προτεραιότητα ως προς τη σύνθεση της ήταν να περιληφθούν οι κολυμβητές / τριες που αν και μετείχαν αρχικά της Εθνικής ομάδας δεν ταξίδεψαν στην Λεμεσό για την Πολυεθνή συνάντηση (12-13 Απριλίου), μετά την περικοπή  που είχε γίνει στην  αποστολή για οικονομικούς λόγους.

Η Εθνική ομάδα για το Μεσογειακό Κύπελλο συμπληρώθηκε επίσης με κολυμβητές / τριες, σύμφωνα με όσα προβλεπόταν στην προκήρυξη για την εν λόγω διοργάνωση.

Η σύνθεση της:

Αγόρια (γενν. 1998)

Γιάννης Στάμος, Δημήτρης Νέγρης (Ηλυσιακός), Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ), Θανάσης Κυνηγάκης, Κώστας Μερετσόλιας (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Στάθης Μάλαμας (Ωκεανός)

Κορίτσια (γενν. 2000, 01)

Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλα Δαμασιώτη (Ωκεανός), Αφροδίτη Κατσιάρα (ΑΕ Χαϊδαρίου), Δέσποινα Μαρκαντέ (ΟΦΘ), Ιωάννα Πάλλα (ΑΝΟ Γλυφάδας), Γεωργία Παυλοπούλου (Ποσειδών Ιλισίων), Αθηνά Αραβαντινού (Γαλλία).

Επίσης καθορίστηκαν οι τόποι διεξαγωγής των Πανελληνίων πρωταθλημάτων κολύμβησης, ως εξής:

*Εθνικό Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Άλιμος 20-22 Ιουνίου

*Πανελλήνιοι αγώνες 11-12ετών, Ιλίσιο 4-6 Ιουλίου

*Πανελλήνιοι αγώνες 9-10ετών, Περιστέρι 5-6 Ιουλίου

*Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Ιλίσιο 22-27 Ιουλίου

(22-24/7 Παμπαίδες/Παγκορασίδες, 25-27/7 Παίδες/Κορασίδες και Έφηβοι/Νεάνιδες).

RESULTS MULTINATIONS JUNIOR MEETING 2014,12-13 APRIL 2014,ALEXANDROUPOLI-GREECE

Πηγή:www.koe.org.gr

RESULTS MULTINATIONS JUNIOR MEETING 2014,ALEXANDROUPOLI-GREECE

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,TEAM RANKINGS

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SUNDAY EVENING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SUNDAY MORNING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SATURDAY EVENING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SATURDAY MORNING

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΙ ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΕΜΕΣΟ

Πηγή:www.koe.org.gr
Δώδεκα (12) χώρες και 158 συνολικά κολυμβητές / τριες μετέχουν στην Πολυεθνή Κολυμβητική Συνάντηση Νέων (αγόρια 17, 18 ετών, κορίτσια 15, 16 ετών) που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη.
Οι χώρες: Βραζιλία (19), Βουλγαρία (3), Κύπρος (2), Τσεχία (10), Ισραήλ (17), Πολωνία (24), Πορτογαλία (12), Σλοβενία (8), Ελβετία (16), Τουρκία (16), Ουκρανία (13), ΕΛΛΑΔΑ (18).
Το πρόγραμμα των αγώνων στην Αλεξανδρούπολη:
Σάββατο, 09.30
400μ Μ. Ατομική, 100μ ελεύθερο, 200μ ύπτιο, 50μ πεταλούδα, 4χ100μ Μ. Ομαδική
Σάββατο, 17.30
200μ πεταλούδα, 100μ ύπτιο, 200μ πρόσθιο, 50μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο
Κυριακή, 09.30
1500μ ελεύθερο (α), 100μ πρόσθιο, 200μ ελεύθερο, 50μ ύπτιο, 800μ ελεύθερο (κ)
Κυριακή, 17.30
400μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική, 50μ πρόσθιο, 4χ100μ ελεύθερο
Η Εθνική ομάδα της Ελλάδας μεταβαίνει στην Αλεξανδρούπολη την Παρασκευή:
Νέοι: Νίκος Παναγόπουλος, Γιώργος Φραγκουδάκης, Δημήτρης Δημητρίου, Βαγγέλης Αϊβαλιώτης, Παναγιώτης Χιώτης, Φώτης Μυλωνάς, Νίκος Γιαννόπουλος, Απόστολος Ταυλαρίδης, Αστέριος Δαλδογιάννης
Κορασίδες: Ιωάννα Σαχά, Αθηνά Κωνσταντινίδη, Αγγελική Μαυραντζά, Παναγιώτα Παναγοπούλου, Ηλιάνα Οικονόμου, Ηλέκτρα Λέμπλ, Όλγα Εγκόροβα, Βασιλική Μπάκα, Όλγα Ντάλλα
Συνοδοί προπονητές, Χριστόδουλος Χούμας και Νίκος Κραουνάκης.
Με οκτώ (8) κολυμβητές / τριες στην αποστολή, αναχωρεί την Παρασκευή (11/4) στη Λεμεσό για την Πολυεθνή Κολυμβητική Συνάντηση (αγόρια 15, 16 ετών – κορίτσια 13, 14 ετών) που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (12, 13/4), η Εθνική μας ομάδα.
Η αποστολή: Γιάννης Στάμος, Νίκος Σοφιανίδης, Κώστας Μερετσόλιας, Θανάσης Κυνηγάκης, Ελένη Στεφάνου, Αφροδίτη Κατσιάρα, Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλλα Δαμασιώτη
Συνοδός προπονητής ο Δημήτρης Αθυμαρίτης.

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΕΜΕΣΟ

Πηγή:www.koe.org.gr

Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης για τις Πολυεθνείς Συναντήσεις που θα διεξαχθούν 12 και 13 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη και τη Λεμεσό. Αναλυτικότερα:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ (Έφηβοι / Κορασίδες)

Παναγιώτης Χιώτης (Παλαιό Φάληρο), Φώτης Μυλωνάς (Άρης Θεσσαλονίκης), Νίκος Γιαννόπουλος (Ολυμπιακός), Βαγγέλης Αϊβαλιώτης (Ολυμπιάδα Πετρούπολης), Νίκος Παναγόπουλος, Γιώργος Φραγκουδάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Απόστολος Ταυλαρίδης, Αστέριος Δαλδογιάννης  (ΠΑΟΚ), Δημήτρης Δημητρίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), ( Ηλέκτρα Λέμπλ (Ποσειδών Ιλισίων), Βασιλική Μπάκα (ΝΟ Καλαμάτας), Ιωάννα Σαχά, Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟ Γλυφάδας), Παναγιώτα Παναγοπούλου (Εθνικός Πειραιά), Αγγελική Μαυραντζά ( Άλμπατρος Άνω Λιοσίων), Ηλιάνα Οικονόμου (Ιωνικός Νίκαιας), Όλγα Ντάλα  (ΟΦ Νέας Ιωνίας), Όλγα Εγκόροβα (ΝΟ Βουλιαγμένης).

Προπονητές: Χριστόδουλος Χούμας, Νίκος Κραουνάκης

ΛΕΜΕΣΟΣ (Παίδες/Παγκορασίδες)

Γιάννης Στάμος (Ηλυσιακός), Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ), Κώστας Μερετσόλιας, Θανάσης Κυνηγάκης (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Ελένη Στεφάνου, Αφροδίτη Κατσιάρα (ΑΕ Χαϊδαρίου), Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλλα Δαμασιώτη (Ωκεανός)

Προπονητής: Δημήτρης Αθυμαρίτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Γ’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012

Amsterdam, 16-18 March 2012

Sunday 18-03-2012 – 09:00 & 17:00

Men, 50m Freestyle

6. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 23.74

ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 23.61

32. Georgios Tophanalis Paok 24.81

Women, 50m Fly

5. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 27.51

ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 27.45

16. Maria Thalia Drasidou S.G. Dramas 29.55

Men, 50m Breaststroke

2. Ioannis Karpouzlis Olympiakos S.F.P. 28.30

ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Ioannis Karpouzlis Olympiakos S.F.P. 28.41

3. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 28.44

ΤΕΛΙΚΟΣ   1. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 28.00

11. Savvas Kougioumtzoglou Paok 29.85

12. Georgios Syrianos Ethnikos Of Piraeus 29.89

15. Apostolos Synodinos Olympiakos S.F.P. 30.27

Women, 200m Breaststroke

11. Maria Anna Letsiou Ano Argyroupolis 2:35.27

17. Argyri Papadopoulou S.G. Dramas 2:39.38

28. Anna Maria Deligkari Paok 2:47.04

Men, 200m Fly

3. Konstantinos Markozis Olympiakos S.F.P. 2:04.61

ΤΕΛΙΚΟΣ   1. Konstantinos Markozis Olympiakos S.F.P. 1:57.54 

όριο πρόκρισης  στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών (Ντέμπρετσεν, 21-27 Μαίου)

4. Vasileios Kalampokis SC Delfinia Peristeriou 2:07.45

ΤΕΛΙΚΟΣ   6. Vasileios Kalampokis SC Delfinia Peristeriou 2:07.99

7. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 2:09.71

ΤΕΛΙΚΟΣ   5. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 2:01.67

8. Stefanos Dimitriadis Hellenic Swimming Fed. 2:10.11

ΤΕΛΙΚΟΣ   3. Stefanos Dimitriadis Hellenic Swimming Fed. 1:59.61

DSQ Dimitrios Giannakis S.G. Dramas

VI – Touched turn or finish with one hand

Women, 100m Freestyle

22. Theodora Giareni Olybiada 73 57.39

45. Eleni Vasileiadou Paok 59.16

52. Dorothea Ioannidou Paok 1:00.23

76. Lydia Musleh Panathinaikos AC 1:01.33

Men, 800m Freestyle

1. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 8:17.65

Best performance by FINA points 2012

Points: FINA 2012

Men

1. Panagiotis Samilidis  Hellenic Swimming Fed. 200m Breaststroke 2:12.14 894

7. Konstantinos Markozis  Olympiakos S.F.P. 200m Fly 1:57.54 853

http://www.zwemkroniek.com/livetiming/asc12/index.html 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Β’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012

Amsterdam, 16-18 March 2012

Saturday 17-03-2012 – 09:00 & 17:00

Men, 400m Freestyle

5. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 4:03.27

ΤΕΛΙΚΟΣ   8. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 4:02.93

Women, 400m Freestyle

4. Theodora Giareni Olybiada 73 4:20.91

ΤΕΛΙΚΟΣ   2. Theodora Giareni Olybiada 73 4:16.48

39. Alexia Christodoulopoulou Olympiakos S.F.P. 4:53.49

Men, 100m Breaststroke

2. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 1:02.97

ΤΕΛΙΚΟΣ   1. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 1:01.10

3. Ioannis Karpouzlis Olympiakos S.F.P. 1:03.20

ΤΕΛΙΚΟΣ   3. Ioannis Karpouzlis Olympiakos S.F.P. 1:02.29

6. Savvas Kougioumtzoglou Paok 1:04.22

ΤΕΛΙΚΟΣ   5. Savvas Kougioumtzoglou Paok 1:03.87

9. Apostolos Synodinos Olympiakos S.F.P. 1:04.94

ΤΕΛΙΚΟΣ   DSQ Apostolos Synodinos Olympiakos S.F.P.

SR – More than one butterfly kick after start or turn

12. Petros Katsampanis Ano Argyroupolis 1:05.80

Women, 100m Breaststroke

20. Maria Anna Letsiou Ano Argyroupolis 1:14.26

27. Argyri Papadopoulou S.G. Dramas 1:15.41

40. Anna Maria Deligkari Paok 1:17.63

DNS Maria Georgia Michalaka AS Aris

Men, 100m Fly

2. Stefanos Dimitriadis Hellenic Swimming Fed. 54.77

ΤΕΛΙΚΟΣ   3. Stefanos Dimitriadis Hellenic Swimming Fed. 53.69 

5. Konstantinos Markozis Olympiakos S.F.P. 55.28

6. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 55.31

ΤΕΛΙΚΟΣ   5. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 54.66

13. Vasileios Kalampokis SC Delfinia Peristeriou 57.83

20. Dimitrios Giannakis S.G. Dramas 58.83

34. Ioannis Tsantilas Okeanos A.O. 1:00.95

Women, 100m Fly

5. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 1:01.22

ΤΕΛΙΚΟΣ   5. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 1:00.89 

Men, 100m Backstroke

10. Dimitrios Chasiotis Olympiakos S.F.P. 58.91

Men, 200m Medley

2. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 2:05.82

ΤΕΛΙΚΟΣ   2. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 2:02.91

7. Petros Katsampanis Ano Argyroupolis 2:08.56

ΤΕΛΙΚΟΣ   6. Petros Katsampanis Ano Argyroupolis 2:09.99

Women, 200m Medley

15. Dorothea Ioannidou Paok 2:26.24

16. Maria Anna Letsiou Ano Argyroupolis 2:26.79 +

30. Maria Thalia Drasidou S.G. Dramas 2:31.94

http://www.zwemkroniek.com/livetiming/asc12/index.html 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Α’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012

Amsterdam, 16-18 March 2012

Friday 16-03-2012 – 09:00

Women, 50m Freestyle

30. Dorothea Ioannidou Paok 27.54

46. Eleni Vasileiadou Paok 28.04

57. Lydia Musleh Panathinaikos AC 28.44

Men, 50m Fly

3. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 24.83

TEΛΙΚΟΣ    2. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 24.60

7. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 25.15

ΤΕΛΙΚΟΣ    6. Andreas Vazaios Hellenic Swimming Fed. 25.20

40. Vasileios Kalampokis SC Delfinia Peristeriou 26.99

43. Dimitrios Giannakis S.G. Dramas 27.16

44.Ioannis Karpouzlis Olympiakos S.F.P. 27.17

46. Georgios Tophanalis Paok 27.21

51. Ioannis Tsantilas Okeanos A.O. 27.62

Women, 50m Breaststroke

19. Argyri Papadopoulou S.G. Dramas 34.39

24. Maria Thalia Drasidou S.G. Dramas 35.12

30. Anna Maria Deligkari Paok 35.76

Men, 200m Backstroke

2. Dimitrios Chasiotis Olympiakos S.F.P. 2:05.86

ΤΕΛΙΚΟΣ   2. Dimitrios Chasiotis Olympiakos S.F.P. 2:03.53

9. Nikolaos Ntasis S.G. Dramas 2:11.53

Men, 200m Breaststroke

2. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 2:17.97

ΤΕΛΙΚΟΣ   1. Panagiotis Samilidis Hellenic Swimming Fed. 2:12.14

3. Petros Katsampanis Ano Argyroupolis 2:18.81

ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Petros Katsampanis Ano Argyroupolis 2:17.91

4.Savvas Kougioumtzoglou Paok 2:19.24

ΤΕΛΙΚΟΣ   3. Savvas Kougioumtzoglou  Paok 2:16.35 

6. Apostolos Synodinos Olympiakos S.F.P. 2:19.97

ΤΕΛΙΚΟΣ   DSQ Apostolos Synodinos Olympiakos S.F.P

Men, 100m Freestyle

2. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 50.41

ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 50.33

51. Georgios Tophanalis Paok 54.60

Women, 200m Freestyle

36. Eleni Vasileiadou Paok 2:09.00

53. Lydia Musleh Panathinaikos AC 2:12.71

79. A. Christodoulopoulou Olympiakos S.F.P. 2:18.48

DSQ Theodora Giareni Olybiada 73

Men, 1500m Freestyle

3. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 15:58.29

http://www.zwemkroniek.com/livetiming/asc12/index.html 

ΣΤΟ ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ 28 ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ

Στο μίτινγκ του Άμστερνταμ http://www.zwemkroniek.com/livetiming/asc12/index.html μετέχουν (16-18 Μαρτίου), 28 κολυμβητές / τριες μας που αναχωρούν αύριο (Πέμπτη) για την Ολλανδία.

Στην αποστολή με έξοδα της ΚΟΕ μεταβαίνουν οι Παναγιώτης Σαμιλίδης που μετέχει 50, 100, 200μ πρόσθιο, Ανδρέας Βαζαίος (50, 200μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική) και Στέφανος Δημητριάδης (50, 100, 200μ πεταλούδα), με συνοδό προπονητή τον Δημήτρη Αθυμαρίτη.

Επίσης, με έξοδα τους, οι: Πέτρος Κατσαμπάνης (100, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική), Μαρία Άννα Λέτσιου (100, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική) ΑΝΟ Αργυρούπολης, Γιώργος Συριανός (100μ ελεύθερο, 50, 100μ πρόσθιο), Νίκος Μανουσάκης (400, 800, 1500μ ελεύθερο) Εθνικός Πειραιά, Άννα Ντουντουνάκη (50, 100μ πεταλούδα) ΝΟ Χανίων, Γιάννης Τσαντήλας (50μ ελεύθερο, 50, 100μ πεταλούδα) Ωκεανός, Θεοδώρα Γιαρένη (100, 200, 400μ ελεύθερο) Ολυμπιάδα ’73, Απόστολος Συνοδινός (50, 100, 200μ πρόσθιο), Χρήστος Κατραντζής (50, 100μ ελεύθερο, 50, 100μ πεταλούδα), Δημήτρης Χασιώτης (50, 100, 200μ ύπτιο), Γιάννης Μαρκόζης (50, 100, 200μ πεταλούδα), Αλεξία Χριστοδουλοπούλου (200, 400, 800μ ελεύθερο, 200μ ύπτιο) Ολυμπιακός, Λύδια Μούσλεχ (50, 100, 200, 400μ ελεύθερο) Παναθηναϊκός, Γιώργος Τοπχαναλής (50, 100μ ελεύθερο, 50μ πεταλούδα), Σάββας Κουγιουμτζόγλου (50, 100, 200μ πρόσθιο), Άννα Μαρία Δεληγκάρη (50, 100, 200μ πρόσθιο), Δωροθέα Ιωαννίδου (50, 100μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική), Ελένη Βασιλειάδου (50, 100, 200μ ελεύθερο) ΠΑΟΚ, Μαρία Γεωργία Μιχαλάκα (100, 200μ πρόσθιο) Άρης Θεσσαλονίκης, Βασίλης Καλαμπόκης (50, 100, 200μ πεταλούδα) Δελφίνια Περιστερίου, Δημήτρης Γιαννάκης (50, 100, 200μ πεταλούδα), Νίκος Ντάσης (50, 100, 200μ ύπτιο), Αργυρή Παπαδοπούλου (50, 100, 200μ πρόσθιο), Μαρία Θάλεια Δρασίδου (50μ πρόσθιο, 50μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική) ΚΟ Δράμας.

Πηγή

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΕΘΝΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στις Πολυεθνείς Συναντήσεις στα τέλη του μήνα (31 Μαρτίου – 1 Απριλίου), σε Κέρκυρα και Κοίμπρα Πορτογαλίας αντίστοιχα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Αγόρια 1996, 1997 / Κορίτσια 1998, 1999)

Ντέγιαν Γιοβάνοβιτς (ΕθνικόςΠειραιά), Ηλίας Καρατράντος, Μαρία Μπασδέκη, Κωνσταντίνα Στεργιοπούλου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Φώτης Μυλωνάς, Αλέξανδρος Ασλανίδης (Άρης Θεσσαλονίκης), Χρήστος Κιτσούλης (Ηρακλής), Απόστολος Χρήστου (ΓΣ Περιστερίου), Σπύρος Αρνιακός (Ποσειδών Ιλισίων), Γιάννης Καϊσαρλής (ΝΟΒΑ), Κώστας Κούσαρης (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης), Απόστολος Ταυλαρίδης, Ζαχαρίας Αλεξίου (ΠΑΟΚ), Παναγιώτα – Μαρία Ελμάλη (ΑΚΟ Λειβαδιάς), Αγγελική Μαυρατζά (Άλμπαρος Άνω Λιοσίων), Ιωάννα Σάχα (ΑΝΟ Γλυφάδας), Παναγιώτα Παναγοπούλου (Πρωτέας Λαμίας), Όλγα Εγκόροβα (ΝΟ Βουλιαγμένης), Βασιλική – Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟ Καλαμάτας).

Προπονητές: Βαγγέλης Βούλτσος, Νίκος Κραουνάκης, Τάσος Παπαδόπουλος.

ΚΟΪΜΠΡΑ (Αγόρια 1994, 1995 / Κορίτσια 1996, 1997)

Κώστας Σμιτιανός (Ωκεανός), Ανδρέας Βαζαίος (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Βασιλική Σαπούνη (Πρωτέας Λαμίας), Βαρβάρα Σιατερλή (Ποσειδών Ιωαννίνων), Αργυρώ Τζιντρούδη Γαϊτανίδη, Χρήστος Μουζάς, Χάρης Καρακαϊδός (ΓΣ Περιστερίου), Δήμητρα Αργυρίου (ΝΟ Καβάλας), Κώστας Κοντόπουλος (Ποσειδών Καλαμάτας), Στέλλα – Ελευθερία Απλάντη (ΝΟΒΑ), Αλέξανδρος Καπισίδης (Ολυμπιάδα ’73), Αναστασία Κυριλή (Ολυμπιακός), Ηρακλής Αναστασιάδης (ΠΑΟΚ), Βασιλική Κοντομήτρου (ΣΚ Ροή), Ελισάβετ Παντή (ΧΑΝΘ).

Προπονητές: Γιώργος Μαυρίδης, Θανάσης Γιαννόπουλος

 Πηγή

CAMP ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΥΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ

Μετρήσεις (βιντεογράφιση – κινηματική ανάλυση) για τους επίλεκτους κολυμβητές / τριες του Αναπτυξιακού προγράμματος της ΚΟΕ, θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 3 Μαρτίου στο ολυμπιακό κολυμβητήριο του Ζαππείου, για 43 Σωματεία του κέντρου.

Τα Σωματεία: Πανελλήνιος, Παναθηναϊκός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, Αίαντας Αθηνών, Αίολος Πετρούπολης, ΑΚΟ Βάρης Βάρκιζας, Άλμπατρος Ηλιούπολης, ΑΟ Αιγάλεω, Αλκυωνίς, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Κολωνός, ΑΣ Κ Άνω Λιοσίων, Δελφίνια Περιστερίου, Εθνικός Αθηνών, Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός, Ιάσονας, Ποσειδών Ιλισίων, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, Αρίων Γλυφάδας, Γλαύκος Περιστερίου, ΓΣ Αιγάλεω, ΔΑΣ Αραφήν, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΕΝΟΑ, ΓΣ Περιστερίου, Ναυτίλος, Άρτεμις Κορυδαλλού, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Ωκεανός, Ολυμπιάδα ’73, ΟΦ Νέας Ιωνίας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΚΟ Δελφίς, Πανιώνιος.

Οι μετρήσεις θα αρχίσουν στις 07.30 το πρωί και θα ολοκληρωθούν το μεσημέρι (14.00).

Υπεύθυνος του προγράμματος είναι ο τεχνικός της ΚΟΕ, Νίκος Κραουνάκης.

Πηγή

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP)

Δεκαπέντε (15) κολυμβητές / τριες, συγκροτούν την Εθνική μας ομάδα Παίδων / Παγκορασίδων που θα μετάσχει στο Μεσογειακό Κύπελλο το οποίο διεξάγεται στην Πάφο (25-26 Ιουνίου).

Είναι οι: Βαρβάρα Σιατερλή (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ), Περσεφόνη Μοίρα (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Αγγελική Μαυραντζά (ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ), Αλεξάνδρα Τσιάκα, Βαγγέλης Τσιραπίδης (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Παναγιώτης Μπαχτάλας (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ), Μαριάνθη Ράδου (ΩΚΕΑΝΟΣ), Χρήστος Μουζάς (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μιχάλης Κοντιζάς (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), Νίκος Ντάσης (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), Βασιλική – Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ), Λύδια Μουσλέχ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ), Απόστολος Ταβλαρίδης (ΠΑΟΚ), Φώτης Μυλωνάς (ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ), Κώστας Μουρατίδης (ΧΑΝΘ).

Συνοδοί προπονητές τους οι, Τάσος Τασκούδης (ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ) και Στάθης Μπακολιάς (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 30/4-1/5/2011, ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ (50μ.)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

Επτά χρυσά και 2 αργυρά μετάλλια ήταν ο πρωινός απολογισμός των Ελλήνων κολυμβητών και κολυμβητριών, σήμερα (Σάββατο 30/4) 1η ημέρα των Βαλκανικών Αγώνων Εφήβων-Νεανίδων που διεξάγονται στη Μπάνια Λούκα της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης.

Οι αγώνες συνεχίζονται σήμερα το απόγευμα με πολλούς Έλληνες να αγωνίζονται.

Οι Έλληνες των πρωινών τελικών
Σταυρούλα Καραντάκου: 1η στα 50μ. ελεύθερο 26.54
Κριστιάν Γκολομέεβ: 1ος στα 50μ. ελεύθερο 23.41
Κώστας Κοντόπουλος: 6ος στα 50μ. ελεύθερο 24.43
Ελισάβετ Παντή: 4η στα 50μ. ύπτιο 30.85
Χριστίνα Νίστα: 9η στα 50μ. ύπτιο 32.29
Αλέξανδρος Θεοχαρίδης: 1ος στα 50μ. ύπτιο 26.99
Σταύρος Καρλατήρας: 8ος στα 50μ. ύπτιο 28.35
Αργυρή Παπαδοπούλου: 1η στα 200μ. πρόσθιο 2:38.26
Ειρήνη Δημοπούλου: 10η στα 200μ. πρόσθιο 2:48.33
Παναγιώτης Σαμιλίδης: 1ος στα 200μ. πρόσθιο 2:15.96
Δημήτρης Ριζάς: 2ος στα 200μ. πρόσθιο 2:20.56
Στέλλα Πασαλίδου: 2η στα 100μ. πεταλούδα 1:04.29
Άννα Ντουντουνάκη: Αποκλείστηκε λόγω άκυρης εκκίνησης στα 100μ. πεταλούδα
Ανδρέας Βαζαίος: 1ος στα 100μ. πεταλούδα 55.16
Στέφανος Χαλιντέι-Χριστόπουλος: 4ος στα 100μ. πεταλούδα 57.69
Άρτεμις Κούνη: 4η στα 800μ. ελεύθερο 9:22.60
Ελένη Βασιλειάδου: 5η στα 800μ. ελεύθερο 9:31.95
Ελλάδα: 1η στα 4×200μ. ελεύθερο 7:43.00 (Καρακαϊδός, Κοντόπουλος, Χαλιντέι-Χριστόπουλος, Βαζαίος).

ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Δώδεκα χρυσά, οκτώ αργυρά και δύο χάλκινα μετάλλια είναι ο συνολικός απολογισμός της ελληνικής αποστολής, την 1η ημέρα των Βαλκανικών αγώνων κολύμβησης εφήβων-νεανίδων, που διεξάγονται στην Μπάνια Λούκα της Βοσνίας.

Τη σπουδαιότερη επίδοση πέτυχε ο Χαρίλαος Καρακαϊδος στα 200μ. ύπτιο με 2:03.90, που είναι και όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων.

Τα υπόλοιπα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι:  Σταυρούλα Καραντάκου (50μ. και 100μ. ελεύθερο), Κριστιάν Γκολομέεβ (50μ. ελεύθερο), Αλέξανδρος Θεοχαρίδης (50μ. ύπτιο), Αργυρή Παπαδοπούλου (200μ. πρόσθιο), Παναγιώτης Σαμιλίδης (200μ. πρόσθιο), Ανδρέας Βαζαίος (100μ. πεταλούδα και 200μ. μικτή ατομική), Αννα Ντουντουνάκη (50μ. πεταλούδα) και Κώστας Κοντόπουλος (100μ. ελεύθερο).

Αναλυτικά οι θέσεις και οι επιδόσεις των Ελλήνων κολυμβητών και κολυμβητριών
50μ. ελεύθερο (Ν): Σταυρούλα Καραντάκου 1η 26.54

50μ. ελεύθερο (Ε): Κριστιάν Γκολομέεβ 1ος 23.41, Κώστας Κοντόπουλος 6ος 24.43

50μ. ύπτιο (Ν): Ελισάβετ Παντή 4η 30.85, Χριστίνα Νίστα 9η 32.29

50μ. ύπτιο (Ε): Αλέξανδρος Θεοχαρίδης 1ος 26.99, Σταύρος Καρλατήρας 8ος 28.35

200μ. πρόσθιο (Ν): Αργυρή Παπαδοπούλου 1η 2:38.26, Ειρήνη Δημοπούλου 10η 2:48.33

200μ. πρόσθιο (Ε): Παναγιώτης Σαμιλίδης 1ος 2:15.96, Δημήτρης Ριζάς 2ος 2:20.56

100μ. πεταλούδα (Ν): Στέλλα Πασαλίδου 2η 1:04.29, Αννα Ντουντουνάκη ακυρώθηκε

100μ. πεταλούδα (Ε): Ανδρέας Βαζαίος 1ος 55.16, Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος 4ος 57.69

800μ. ελεύθερο (Ν): Αρτεμις Κούνη 4η 9:22.60, Ελένη Βασιλειάδου 5η 9:31.95

4Χ200μ. ελεύθερο (Ε): Χαρίλαος Καρακαϊδός, Κώστας Κοντόπουλος, Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος, Ανδρέας Βαζαίος 1οι 7:43.00

50μ. πεταλούδα (Ε): Σταύρος Καρλατήρας 2ος 25.63, Κριστιάν Γκολομέεβ 13ος 27.76

50μ. πεταλούδα (Ν): Αννα Ντουντουνάκη 1η 28.77, Ειρήνη Δημοπούλου 8η 29.96

100μ. ελεύθερο (Ε): Κώστας Κοντόπουλος 1ος 52.23, Κριστιάν Γκολομέεβ 3ος 52.51

100μ. ελεύθερο (Ν): Σταυρούλα Καραντάκου 1η 57.61, Ελένη Βασιλειάδου 2η 58.80

200μ. ύπτιο (Ε): Χαρίλαος Καρακαϊδός 1ος 2:03.90, Αλέξανδρος Θεοχαρίδης 2ος 2:05.30

200μ. ύπτιο (Ν): Χριστίνα Νίστα 7η 2:26.13, Ελισάβετ Παντή 10η 2:31.17

200μ. μικτή ατομική (Ε): Ανδρέας Βαζαίος 1ος 2:05.30, Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος 2ος 2:06.96

200μ. μικτή ατομική (Ν): Στέλλα Πασαλίδου 2η 2:21.15, Ειρήνη Δημοπούλου 5η 2:28.88

1.500μ. ελεύθερο (Ε): Αλέξανδρος Καπισίδης 2ος 16:03.27, Σταύρος Καρλατήρας 7ος 17:09.47

4Χ200μ. ελεύθερο (Ν): Ελένη Βασιλειάδου, Αρτεμις Κούνη, Χριστίνα Νίστα, Σταυρούλα Καραντάκου 3ες 8:50.04.

ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Με νέο πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων, στα 50μ. πρόσθιο, που πέτυχε ο Παναγιώτης Σαμιλίδης, κατά τη 2η και τελευταία ημέρα, ολοκληρώθηκαν οι Βαλκανικοί  αγώνες κολύμβησης εφήβων-νεανίδων, που διεξήχθησαν στην Μπάνια Λούκα της Βοσνίας.

Ο πρωταθλητής του ΑΝΟ Αργυρούπολης τερμάτισε πρώτος με χρόνο 28.00, καταρρίπτοντας το 28.02 που κρατούσε ο Γιάννης Καρπουζλής από τις 8 Δεκεμβρίου 2009, στους παγκόσμιους μαθητικούς αγώνες στη Ντόχα.

Η ελληνική αποστολή κυριάρχησε και κατά τη δεύτερη ημέρα των αγώνων, κατακτώντας συνολικά 13 χρυσά, 4 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια. Ο Σαμιλίδης, εκτός των 50μ. πρόσθιο, πήρε τη νίκη σε ακόμη δύο αγωνίσματα (100μ. πρόσθιο και 400μ. ελεύθερο), ενώ πρωτιές πανηγύρισαν ακόμη ο Ανδρέας Βαζαίος (200μ. ελεύθερο), η Στέλλα Πασαλίδου (200μ. πεταλούδα και 400μ. μικτή ατομική), ο Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος (200μ. πεταλούδα και 400μ. μικτή ατομική), ο Αλέξανδρος Θεοχαρίδης (100μ. ύπτιο με πολύ καλό χρόνο, 56.58), καθώς και οι ομάδες 4Χ100μ. μικτή ομαδική και 4Χ100μ. ελεύθερο εφήβων και νεανίδων.

Στη συνολική κατάταξη η Ελλάδα πήρε με μεγάλη διαφορά την πρώτη θέση, τόσο στο σύνολο (456 βαθμοί έναντι 349 της δεύτερης Ρουμανίας), όσο και στην επιμέρους βαθμολογία των εφήβων (268β. έναντι 150 της Ρουμανίας), ενώ στις νεανίδες τερμάτισε δεύτερη με 188 βαθμούς, πίσω από τη Ρουμανία (199).

Παρών στους αγώνες ήταν και ο Γιάννης Καλάργαρης, που αυτές τις ημέρες πραγματοποιεί καμπ προετοιμασίας στην Μπάνια Λούκα. Ο Έλληνας πρωταθλητής κολύμπησε ένα 100άρι ελεύθερο με ατομική χρονομέτρηση, τερματίζοντας σε 50.91.

Οι θέσεις των Ελλήνων στα σημερινά (Κυριακή 1/5) αγωνίσματα:

200μ. ελεύθερο (Ν): Ελένη Βασιλειάδου 2η 2:06.05, Αρτεμις Κούνη 4η 2:10.72

200μ. ελεύθερο (Ε): Ανδρέας Βαζαίος 1ος 1:52.70, Κώστας Κοντόπουλος 4ος 1:57.94

100μ. πρόσθιο (Ν): Αργυρή Παπαδοπούλου 4η 1:15.24, Αννα Ντουντουνάκη 16η 1:35.96

100μ. πρόσθιο (Ε): Παναγιώτης Σαμιλίδης 1ος 1:03.09, Δημήτρης Ριζάς 5ος 1:05.82

200μ. πεταλούδα (Ν): Στέλλα Πασαλίδου 1η 2:20.61, Ειρήνη Δημοπούλου 3η 2:20.95

200μ. πεταλούδα (Ε): Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος 1ος 2:05.66, Χαρίλαος Καρακαϊδός 3ος 2:07.44

4Χ100μ. μικτή ομαδική (Ν): Ελισάβετ Παντή, Αννα Ντουντουνάκη, Αργυρή Παπαδοπούλου, Σταυρούλα Καραντάκου 1ες 4:23.81

4Χ100μ. μικτή ομαδική (Ε): Αλέξανδρος Θεοχαρίδης, Ανδρέας Βαζαίος, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Κώστας Κοντόπουλος 1οι 3:48.82

50μ. πρόσθιο (Ε): Παναγιώτης Σαμιλίδης 1ος 28:00 (Πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων και ρεκόρ αγώνων), Δημήτρης Ριζάς 8ος 30.91

50μ. πρόσθιο (Ν): Αργυρή Παπαδοπούλου 6η 34.55, Αννα Ντουντουνάκη 14η 38.56

400μ. ελεύθερο (Ε): Παναγιώτης Σαμιλίδης 1ος 4:00.89, Αλέξανδρος Καπισίδης 3ος 4:04.96

400μ. ελεύθερο (Ν): Ελένη Βασιλειάδου 2η 4:30.06, Αρτεμις Κούνη 5η 4:35.10

100μ. ύπτιο (Ε): Αλέξανδρος Θεοχαρίδης 1ος 56.58, Ανδρέας Βαζαίος 2ος 57.67

100μ. ύπτιο (Ν): Ελισάβετ Παντή 6η 1:07.89, Χριστίνα Νίστα 8η 1:08.86

400μ. μικτή ατομική (Ε): Στέφανος Χαλιντέη-Χριστόπουλος 1ος 4:27.79, Σταύρος Καρλατήρας 2ος 4:33.20

400μ. μικτή ατομική (N): Στέλλα Πασαλίδου 1η 4:57.76, Ειρήνη Δημοπούλου 6η 5:22.10

4Χ100μ. ελεύθερο (Ε): Κώστας Κοντόπουλος, Αλέξανδρος Θεοχαρίδης, Κριστιάν Γκολομέεβ, Ανδρέας Βαζαίος 1οι 3:30.44

4Χ100μ. ελεύθερο (Ν): Σταυρούλα Καραντάκου, Αρτεμις Κούνη, Ειρήνη Δημοπούλου, Ελένη Βασιλειάδου 1ες 3:58.78

 

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Είκοσι (20) κολυμβητές / τριες μας, μετέχουν στην αποστολή της Εθνικής μας ομάδας κολύμβησης που θα μετάσχει (30 Απριλίου – 1 Μαίου) στους Βαλκανικούς αγώνες εφήβων / νεανίδων στη Μπάνια Λούκα της Βοσνίας / Ερζεγοβίνης.

Είναι οι: Κοντόπουλος Κώστας, Τσιραπίδης Βαγγέλης, Βαζαίος Ανδρέας (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Χαλιντέι – Χριστόπουλος Στέφανος (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Καρλατήρας Σταύρος, Ριζάς Δημήτρης (ΩΚΕΑΝΟΣ), Θεοχαρίδης Αλέξανδρος (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ), Καρακαϊδός Χαρίλαος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Γκολομέεβ Κριστιάν (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), Καπισίδης Αλέξανδρος (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’73), Πασαλίδου Στέλλα (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ), Παπαδοπούλου Αργυρή (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), Δημοπούλου Ειρήνη, Κούνη Άρτεμις (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ), Ντουντουνάκη Άννα (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Καραντάκου Σταυρούλα, Νίστα Χριστίνα (ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ), Βασιλειάδου Ελένη, Σαμαρά Σαβίνα (ΠΑΟΚ), Παντή Ελισάβετ (ΧΑΝΘ).

Ο ομοσπονδιακός προπονητής Τάσος Παπαδόπουλος, που θα συνοδεύσει μαζί με τον Δημήτρη Αθυμαρίτη την ελληνική αποστολή στην πόλη της Βοσνίας, δήλωσε: «Διαθέτουμε μία δυνατή ομάδα, με ταλέντο. Στόχος μας είναι η πρωτιά στη γενική κατάταξη και τις επιμέρους κατηγορίες. Το επίπεδο της ελληνικής ομάδας είναι ανώτερο από μία διοργάνωση Βαλκανικών. Πλέον μια τέτοια διοργάνωση δεν αποτελεί στόχο για τους Έλληνες κολυμβητές και κολυμβήτριες και απλά περιλαμβάνεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους».


 

MULTINATION YOUTH MEET, 16-17 APRIL 2011, LIMASSOL, C’ and D’ DAY

Με ακόμη τρεις πρωτιές για την Ελλάδα ολοκληρώθηκε σήμερα στη Λεμεσσό η πολυεθνής συνάντηση κολύμβησης παίδων/παγκορασίδων.
Τις νίκες από ελληνικής πλευράς κατέκτησαν η Βαρβάρα Σιατερλή στα 200μ. πρόσθιο, ο Βαγγέλης Τσιραπίδης στα 1.500μ. ελεύθερο και ο Χρήστος Μουζάς στα 200μ. μικτή ατομική.
Στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν επίσης ο Μιχάλης Κοντιζάς (δεύτερος στα 100μ.
ύπτιο), η Παναγιώτα Παναγοπούλου (τρίτη στα 200μ. πεταλούδα) και ο Παναγιώτης Μπαχταλιάς (τρίτος στα 200μ. πεταλούδα).
Αναλυτικά οι θέσεις και οι επιδόσεις των Ελλήνων αθλητών/τριών: 800μ. ελεύθερο (ΠΚ): Περσεφόνη Μοίρα 8η 9:46.16 200μ. πρόσθιο (Π): Κωνσταντίνος Μουρατίδης 4ος 2:28.92 (εκτός συναγωνισμού Χρήστος Μουζάς 2:29.14) 200μ. πρόσθιο (ΠΚ): Βαρβάρα Σιατερλή 1η 2:40.99 (εκτός συναγωνισμού Σμαράγδα Σκαλίδου 2:50.11) 100μ. ύπτιο (Π): Μιχάλης Κοντιζάς 2ος 1:00.12 (εκτός συναγωνισμού Νίκος Ντάσης 1:02.65) 100μ. ύπτιο (ΠΚ): Ελένη-Αννα Κουτσούβελη 7η 1:09.82 1.500μ. ελεύθερο (Π): Βαγγέλης Τσιραπίδης 1ος 16:10.97 200μ. ελεύθερο (ΠΚ): Ιωάννα Βορδή 6η 2:12.55 (εκτός συναγωνισμού Περσεφόνη Μοίρα 2:15.80) 200μ. ελεύθερο (Π): Μάρκος Θηραίος 9ος 1:59.88 200μ. πεταλούδα (ΠΚ): Παναγιώτα Παναγοπούλου 3η 2:28.17 (εκτός συναγωνισμού Μαριάνθη Ράδου 2:27.22) 200μ. πεταλούδα (Π): Παναγιώτης Μπαχταλιάς 3ος 2:08.82 (εκτός συναγωνισμού Χαράλαμπος Καψάσκης 2:13.21) 200μ. μικτή ατομική (ΠΚ): Αρτεμις Γαλανοπούλου 7η 2:32.20 200μ. μικτή ατομική (Π): Χρήστος Μουζάς 1ος 2:10.14 (εκτός συναγωνισμού Κωνσταντίνος Μουρατίδης 2:27.42) 4Χ100μ. ελεύθερο (ΠΚ): Μπάκα, Μοίρα, Βορδή, Ράδου 6ες 4:11.97 4Χ100μ. ελεύθερο (Π): Λέκκας, Κοντιζάς, Θηραίος, Τσιραπίδης 4οι 3:38.96

 

MULTINATION YOUTH MEET, 16-17 APRIL 2011, LIMASSOL, A’ and B’ DAY

Δύο χρυσά μετάλλια κατέκτησε η Ελλάδα, κατά την 1η ημέρα της πολυεθνούς συνάντησης κολύμβησης παίδων/παγκορασίδων, που διεξάγεται στη Λεμεσό.
Τις νίκες πήραν ο Χρήστος Μουζάς του ΓΣ Περιστερίου στα 400μ. μικτή ατομική με 4:33.90 και ο Βαγγέλης Τσιραπίδης του ΑΝΟ Αργυρούπολης στα 400μ. ελεύθερο με 4:05.40.
Ακόμη, την τρίτη θέση κατέκτησε η Σταυρούλα Μπάκα του ΝΟ Καλαμάτας στα 100μ. ελεύθερο με 1:00.19 και η ομάδα 4Χ100μ. μικτή ομαδική των κοριτσιών με 4:34.40.
Αναλυτικά οι θέσεις και οι επιδόσεις των Ελλήνων αθλητών/τριών: 100μ. ελεύθερο (ΠΚ): Σταυρούλα Μπάκα 3η 1:00.19 (εκτός συναγωνισμού Ιωάννα Βορδή 1:01.92) 100μ. ελεύθερο (Π): Μάριος-Θωμάς Λέκκας 7ος 54.89 200μ. ύπτιο (ΠΚ): Ελένη-Αννα Κουτσούβελη 7η 2:31.88 (εκτός συναγωνισμού Αρτεμις-Αθανασία Γαλανοπούλου 2:31.24) 200μ. ύπτιο (Π): Νίκος Ντάσης 4ος 2:12.90 400μ. μικτή ατομική (ΠΚ): 7. Παναγιώτα Παναγοπούλου 5:22.81 (εκτός συναγωνισμού Βαρβάρα Σιατερλή 5:11.21) 400μ. μικτή ατομική (Π): Χρήστος Μουζάς 1ος 4:33.90 4Χ100μ. μικτή ομαδική (ΠΚ): Κουτσούβελη, Σκαλίδου, Ράδου, Μπάκα 3ες 4:34.40 4Χ100μ. μικτή ομαδική (Π): Κοντιζάς, Μουρατίδης, Καψάσκης, Λέκκας 5οι 4:04.41 400μ ελεύθερο (ΠΚ): Ιωάννα Βορδή 7η 4:42.03 (εκτός συναγωνισμού Περσεφόνη Μοίρα 4:37.63) 400μ. ελεύθερο (Π): Βαγγέλης Τσιραπίδης 1ος 4:05.40 100μ. πρόσθιο (ΠΚ): Σμαράγδα Σκαλίδου 4η 1:18.05 (εκτός συναγωνισμού Βαρβάρα Σιατερλή 1:18.16) 100μ. πρόσθιο (Π): Κωνσταντίνος Μουρατίδης 8ος 1:09.98 100μ. πεταλούδα (ΠΚ): Μαριάνθη Ράδου 6η 1:07.96 (εκτός συναγωνισμού Παναγιώτα Παπάζογλου 1:09.44) 100μ. πεταλούδα (Π): Χαράλαμπος Καψάσκης 10ος 59.84 (εκτός συναγωνισμού Παναγιώτης Μπαχταλιάς 59.22) 4Χ200μ. ελεύθερο (ΠΚ): Μπάκα, Γαλανοπούλου, Μοίρα Βορδή 7ες 9:05.18 4Χ200μ. ελεύθερο (Π): Θηραίος, Κοντιζάς, Λέκκας, Τσιραπίδης 5οι 8:05.07

 

ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΧΩΡΕΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ/ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΝΑΚΑ

Με δεκαοκτώ (18) κολυμβητές/ τριες ταξιδεύει αύριο (Παρασκευή) στη Λάρνακα, για την Πολυεθνή Κολυμβητική Συνάντηση παίδων /παγκορασίδων (οι αγώνες το Σαββατοκύριακο), η αντίστοιχη Εθνική μας ομάδα.

Την αποτελούν οι: Βαρβάρα Σιατερλή (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ), Περσεφόνη Μοίρα (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Παναγιώτα Παναγοπούλου (ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ), Ελένη – Άννα Κουτσούβελη, Παναγιώτης Μπαχτάλας (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ), Μαριάνθη Ράδου (ΩΚΕΑΝΟΣ), Ιωάννα Βορδή, Άρτεμις – Αθανασία Γαλανοπούλου, Χρήστος Μουζάς (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ), Βαγγέλης Τσιραπίδης (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Χαράλαμπος Καψάσκης (ΑΡΗΣ ΘΕΣ.), Μάριος – Θωμάς Λέκκας, Μάρκος Θηραίος, Μιχάλης Κοντιζάς (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), Νίκος Ντάσης (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), Κώστας Μουρατίδης (ΧΑΝΘ), Σμαράγδα Σκαλίδου (ΠΑΟΚ).

Συνοδεύουν οι προπονητές Γιώργος Αδαμ, Γιώργος Ζαγκανάς, ο φυσικοθεραπευτής Ισαάκ Τύρος και το μέλος του Δ.Σ της ΚΟΕ, Γιώργος Παπαδόπουλος (αρχηγός αποστολής).

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ ΚΟΕ, 26 ΜΑΡΤΙΟΥ 2011, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΖΑΠΠΕΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα των μετρήσεων βιντεογράφησης και κινηματικής ανάλυσης του προγράμματος των επιλέκτων κολυμβητών-τριών, που θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 26 Μαρτίου 2011 στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο του Ζαππείου, είναι οι κάτωθι :

07.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΦΝΙ, ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

08.15   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ, ΔΕΛΦ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΡΟΗ, ΕΓΣ, ΟΣΦΠ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

09.00   ΚΟΠΙ, ΕΟΦΠΦ, ΑΣ ΠΕΡΑ, ΑΟ Ν.ΨΥΧΙΚΟΥ, ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ

09.45   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

10.30   ΠΑΟ, ΙΩΝΙΚΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ

11.15   ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤ., ΝΑΟ ΑΡΙΩΝ, ΝΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ

12.00   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΚΟΔ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

12.45   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΓΝΟΑ

13.30   ΑΝΟΓ, ΩΚΕΑΝΟΣ, ΚΑΟ ΙΛΙΟΝ, ΙΑΣΟΝΑΣ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

14.15   ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2010-2011
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΗΛΙΚΙΑ
ΜΑΡΚΟΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΕΧΑΙΔ 1992
ΣΤΕΦΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ ΑΟΠΦ 1990
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΡΗΣ 1985
ΞΥΝΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΗΣ 1986
ΜΑΤΣΑ ΜΑΡΘΑ ΑΡΗΣ 1987
ΠΕΤΡΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΡΗΣ 1992
ΜΙΧΑΛΑΚΑ ΜΑΡΙΑ ΑΡΗΣ 1993
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΛΑΥΚΟΣ 1991
ΚΙΚΙΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1991
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1986
ΚΑΛΑΡΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1990
ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΟΦΠΦ 1994
ΛΕΚΚΑΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1990
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΟΦΠΦ 1984
ΔΕΜΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1986
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΟΦΠΦ 1986
ΒΑΡΔΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΟΦΠΦ 1994
ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΟΦΠΦ 1984
ΑΡΥΜΠΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1988
ΚΩΣΤΗ ΕΛΕΝΗ ΕΟΦΠΦ 1985
ΠΑΠΑΗΛΙΑ ΚΩΝ/ΝΑ ΕΟΦΠΦ 1991
ΣΙΩΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΟΦΠΦ 1987
ΜΠΟΥΜΗ ΣΤΕΛΛΑ ΕΟΦΠΦ 1988
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1990
ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΚΛΕΙΩ ΚΟΔΡΑΜ 1994
ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΘΕΜΙΔΑ ΚΟΠΙ 1994
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡ. ΚΟΠΙ 1990
ΤΣΑΚΩΝΑ ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΠΙ 1993
ΣΚΟΥΤΕΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΣΦΠ 1989
ΕΞΑΡΧΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 1985
ΧΡΟΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ 1991
ΒΟΥΡΝΑ ΚΡΙΣΤΕΛ ΝΟΠΑΤΡ 1992
ΓΙΑΡΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΟΛΥ 73 1990
ΚΑΡΠΟΥΖΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΣΦΠ 1992
ΤΣΙΑΛΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΟΣΦΠ 1992
ΧΑΛΚΙΔΗ ΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗ ΟΣΦΠ 1992
ΔΡΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΟΣΦΠ 1992
ΛΥΜΠΕΡΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΟΣΦΠ 1979
ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΟΣΦΠ 1980
ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΟΣΦΠ 1980
ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΟΣΦΠ 1982
ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΟΣΦΠ 1982
ΖΗΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΟΣΦΠ 1983
ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΣΦΠ 1986
ΣΚΕΛΟΣ ΔΑΦΝΗ ΟΣΦΠ 1988
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΣΦΠ 1989
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΟΣΦΠ 1989
ΛΕΤΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΣΦΠ 1990
ΛΙΩΣΗ ΜΑΡΙΑ ΟΣΦΠ 1991
ΤΥΛΙΓΑΔΑΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΟΦΘ.ΑΛΕΞΑΝΔ 1991
ΚΟΝΣΑΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΦΘ.ΑΛΕΞΑΝΔ 1993
ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ ΠΑΟ 1986
ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΟΚ 1985
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΑΟΚ 1987
ΦΩΚΑΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΟΚ 1989
ΛΙΟΥΠΗΣ ΜΑΤΤΕΟ ΠΑΟΚ 1990
ΑΡΑΟΥΖΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΑΟΚ 1991
ΚΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΟΣΦΠ 1991
ΧΑΡΙΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΟΣ.ΙΩΑΝ 1993
ΠΑΝΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΧΑΝΘ 1991
ΤΟΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΟΠΙ 1991
ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΣΦΠ 1992
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2010-2011
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΗΛΙΚΙΑ
ΧΑΛΙΝΤΕΙ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΧΑΙΔ 1993
ΚΛΑΔΗ ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑ ΑΕΧΑΙΔ 1995
ΚΥΡΙΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΕΧΑΙΔ 1996
ΓΚΟΥΡΝΕΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΕΧΑΙΔ 1995
ΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΙΟΛ.ΠΕΤΡ 1994
ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΚΟΧΑΛΚ 1993
ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΟΑ 1993
ΒΑΖΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΟΑ 1994
ΤΣΙΡΑΠΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΟΑ 1995
ΜΠΑΖΔΕΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΟΑ 1998
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩ/ΝΟΣ ΑΝΟΑ 1994
ΡΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1997
ΣΤΟΥΡΑΙΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΣΜΥΤΙΑΝΟΣ ΚΩΝ./ΝΟΣ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΜΠΑΧΤΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΟΝΗΡ.ΓΕΡΑΚΑ 1995
ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΡΗΣ 1995
ΚΗΡΥΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΡΗΣ 1996
ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΗΣ 1993
ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΗΣ 1994
ΚΑΨΑΣΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΗΣ 1995
ΛΙΑΜΠΑ ΖΩΗ ΑΣ ΓΡΕΒ.Μ.ΑΛΕΞ. 1996
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΣ ΓΡΕΒ.Μ.ΑΛΕΞ. 1996
ΤΖΕΛΕΠΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΝΟΑ 1996
ΚΑΡΑΚΑΙΔΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1994
ΜΟΥΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1995
ΤΣΙΣΤΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1995
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1997
ΒΟΡΔΗ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1997
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΟΦΠΦ 1993
ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΟΦΠΦ 1993
ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΕΟΦΠΦ 1993
ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΕΟΦΠΦ 1996
ΛΕΚΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΘΗΡΑΙΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΚΟΝΤΙΖΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΕΟΦΠΦ 1995
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ 1995
ΝΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΔΡΑΜ 1995
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗ ΚΟΔΡΑΜ 1995
ΒΛΑΧΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΗ 1995
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΚΟΠΙ 1995
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΠΙ 1993
ΝΙΚΟΛΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΠΙ 1994
ΖΟΥΜΗ ΜΑΡΙΣΣΑ ΚΟΠΙ 1995
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΦΟΙΒΟΣ ΚΟΠΙ 1995
ΠΑΣΑΛΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΚΕΔΟΝ 1995
ΠΑΠΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡ. 1995
ΔΗΜΟΥΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΑΟΚ 1995
ΚΡΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1996
ΜΥΛΩΝΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 1996
ΜΠΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1998
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΣΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΝΟΑΓΝΙΚΟΛ 1994
ΤΖΙΝΤΡΟΥΔΗ ΓΑΙΤΑΝΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ ΝΟΒΑ 1996
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΟΚΑΒΑΛ 1996
ΜΠΑΓΙΩΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΟΛΑΡ 1995
ΨΩΜΑΣ ΙΩΣΗΦ ΝΟΧΑΛΚ 1994
ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ ΑΝΝΑ ΝΟΧΑΝΙΩΝ 1995
ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΟΔΥΣΣ.ΘΕΣ/ΚΗΣ 1994
ΑΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΕΑΝΑΒ 1993
ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΟΕΑΝΑΒ 1995
ΝΙΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΕΑΝΑΒ 1996
ΚΑΠΙΣΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΛΥ 73 1994
ΜΟΥΣΛΕΧ ΛΥΔΙΑ ΠΑΟ 1997
ΣΑΜΑΡΑ ΣΑΒΒΙΝΑ ΠΑΟΚ 1996
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΟΚ 1994
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΑΟΚ 1995
ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΟΚ 1997
ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ ΠΑΟΚ 1997
ΣΚΑΛΙΔΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ ΠΑΟΚ 1998
ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΓΣ 1996
ΣΙΑΤΕΡΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ ΠΟΣ.ΙΩΑΝ 1997
ΧΟΡΟΖΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΠΟΣ.ΚΟΖΑΝΗΣ 1997
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 1998
ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 1994
ΕΖΑΤ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΡΙΤΩΝ 1995
ΔΕΛΗΓΚΑΡΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΙΑ ΧΑΝΘ 1996
ΠΑΝΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΧΑΝΘ 1996
ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΧΑΝΘ 1995
ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΡΙΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994