Ετικέτα: 11ο τουρνουά υδατοσφαίρισης Α1 Κατηγορίας ανδρών

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5-6) 3ΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ,12-18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΩΚΛΑΝΤ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr
Την έκτη θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νεανίδων του Ώκλαντ (Νέα Ζηλανδία) κατέλαβε η Εθνική μας ομάδα, αφού στο παιχνίδι της 5ης θέσης ηττήθηκε από την αντίστοιχη των ΗΠΑ με 11-10. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ρωσία με νίκη 9-7 επί της Ισπανίας, ενώ το χάλκινο η Ιταλία με επικράτηση 14-13 στα πέναλτι επί της Ολλανδίας (7-7 κανονική διάρκεια). Η Νικολέτα Ελευθεριάδου συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη εξάδα του τουρνουά.
Η Εθνική μας μπήκε καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 4-3 στο τέλος της πρώτης περιόδου, ενώ στο δεύτερο οκτάλεπτο διατήρησε το προβάδισμα του ενός τέρματος (7-6), παρά το γεγονός ότι δέχθηκε σερί 3-0 και το 5-3 υπέρ της μετατράπηκε σε 6-5 υπέρ των ΗΠΑ.
Στο τρίτο οκτάλεπτο οι ΗΠΑ ισοφάριζαν, όμως η ελληνική ομάδα έπαιρνε ξανά το προβάδιμα συνεχώς. Με τη συμπλήρωση 24 λεπτών αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 9-9.
Μια κακή αρχή στην έναρξη του τελευταίου οκταλέπτου, έφερε τις ΗΠΑ μπροστά με 11-9, το οποίο ήταν αρκετό για να τους χαρίσει τη νίκη. Η Εθνική μας μείωσε σε 11-10 τρία λεπτά πριν το τέλος, χωρίς να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση.
ΗΠΑ – ΕΛΛΑΔΑ 11-10
Τα οκτάλεπτα: 3-4, 3-3, 3-2,2-1
ΗΠΑ (Μαρσέλο Λεονάρντι): Ρίδερ, Λίμποβιτς, Ρέμερ, Χιλ, Χάουσιλντ 7, Γουέμπερ, Τζόνσον, Κλας 1, Φίσερ 2, Νιούσουλ 1, Γουόλς
Ελλάδα (Στέφανος Λέανδρος): Σταματοπούλου,Πρωτοπαπά 2, Ελληνιάδη, Ελευθεριάδου 2,Πλευρίτου 1,Κόλλια,  Παπαναστασίου Δ., Πάτρα 3, Μαυρωτά 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Κοτσιώνη 
Στην ελληνική αποστολή συμμετείχαν ακόμη οι αθλήτριες Μαρία – Ελένη Σελετοπούλου και Άνθια Παπαναστασίου (στα φύλλα αγώνα δηλώνονται 11 παίκτριες αντί για 13 με τους νέους κανονισμούς που πειραματικά δοκιμάζονται από την Fina).
Η τελική κατάταξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος
  1. Ρωσία
  2. Ισπανία
  3. Ιταλία
  4. Ολλανδία
  5. ΗΠΑ
  6. Ελλάδα
  7. Κίνα
  8. Ουγγαρία
  9. Αυστραλία
  10. Νέα Ζηλανδία
  11. Καναδάς
  12. Γερμανία
  13. Ιαπωνία
  14. Νότιος Αφρική
  15. Μεξικό

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ-ΤΕΛΙΚΩΝ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Βουλιαγμένη και Παναθηναϊκός θα βρεθούν αντιμέτωποι στον μεγάλο τελικό στο τουρνουά του ΣΕΔΥ.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη επικράτησε άνετα με 11-4 του Υδραϊκού στον πρώτο ημιτελικό της ημέρας. Από την άλλη οι παίκτες του Τεό Λοράντου νίκησαν αποδίδοντας εξαιρετικά στο δεύτερο οκτάλεπτο με 7-12 τον ΠΑΟΚ.

Βουλιαγμένη – Υδραϊκός 11-4

Τα οκτάλεπτα: 2-0,  3-2, 5-1,  1-1

Βουλιαγμένη: Σολανάκης 3, Βίτσο 2, Χρυσοσπάθης 1,  Αφρουδάκης 1, Τίγκας 1, Δήμου 1, Κοπελιάδης 1, Βελώνιας 1

Υδραϊκός: Χατζηκυριακάκης 1, Σαρτζετάκης 1, Λιαπάκης 1, Κοκκινάκης 1

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: 7-12

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 2-3, 3-2

ΠΑΟΚ: Παπαποστόλου 3, Νικολαΐδης 2, Ζάτοβιτς 1, Σάριτς 1

Παναθηναϊκός: Βιτέλλας 3, Βάσιτς 2, Φώσκολος 2, Πίσσας 1, Τοράκης 1, Καρούντζος 1, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος 1

Η Βουλιαγμένη κατέκτησε το φετινό τουρνουά του ΣΕΔΥ στους άντρες καθώς επικράτησε στον τελικό του Παναθηναϊκού με σκορ 9-6.

Πρώτοι σκόρερ του αγώνα ήταν οι Σολανάκης και Βάσιτς που σημείωσαν από τρία γκολ.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα και η ομάδα των νοτίων προαστίων πήρε ισχυρό προβάδισμα δύο γκολ (8-6) στην λήξη της τρίτης περιόδου, όταν σε διάστημα σαράντα δευτερολέπτων σημείωσε δύο γκολ.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο και οι δύο μονομάχοι έδωσαν έμφαση στην άμυνα με το μοναδικό γκολ να σημειώνεται από τον Δελαγραμμάτικα 1:43 πριν την λήξη του αγώνα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  9-6

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-2,  3-2, 1-0

ΝΟ Βουλιαγμένης Παναθηναϊκός ΑΟ
Ζερδεβάς Γαλανίδης
Κοπελιάδης Λίντχουτ 1
Δελαγραμμάτικας 2 Πίσσας
Βελώνιας Βάσιτς 3
Χρυσοσπάθης 1 Βιτέλλας
Γούβης 1 Τοράκης
Αφρουδάκης Καλογεράκος
Καλαϊτζής Καρούντζος
Βίτσο Φώσκολος
Δήμου Δερμιτζάκης 1
Τίγκας 2 Χαραλαμπόπουλος
Σολανάκης 3 Καπετανάκης 1
Κουρούβανης Δ. Καλομενίδης
Πάτερος Παπαδημητρίου
Καλογερόπουλος Πιτσιλαδής
Προπονητής: Κώστας Λούδης Προπονητής: Τεό Λοράντος
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης Νίκος Μπουδραμής
Μικρός Τελικός

ΠΑΟΚ – Υδραϊκός 10-13 (2-2, 3-5, 2-3, 3-2)

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς 3, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 2, Νάνος, Παπαποστόλου, Σάριτς, Δημητριάδης, Μουρατίδης 1, Τσολακούδης 4, Σιωπκας, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός 1, Μιτελούδης 1, Κοκκινάκης 1, Κοτσάφτης1, Μπλάνης 4, Σαρτζετάκης 2, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 2, Αλεξαντρέσκου1, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Λαδάς

Για τις θέσεις 5-6 ο Εθνικός επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 11-6

Εθνικός – Πανιώνιος 11-6 (2-1, 4-3, 2-1, 3-1)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Σιώνης, Κόχειλας 3, Σκληρός, Τσαγκάρης , Παπαδόγκωνας 3, Χονδροκούκης 1, Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας 1, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Καζάζης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Βυθούλκας, Κουτσιαλής 1, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης, Θεοδόσης-Παπαλουκάς 1, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ., Καρακάσης 1, Βέκκος 1, Ποταμιάνος 1, Σιάχος, Μαργουνάκης, Γαβαλάς Γ. 1

Για τις θέσεις 7-8 ο ΑΝΟ Γλυφάδας επιβλήθηκε του ΝΟ Χίου με 14-4

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-14 (1-0, 1-3, 0-6, 2-5)

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης 2, Γεώργαλος, Καλλής 1, Μαχαλιάς, Σωτηριανός, Κανδιόγλου, Μολοχάδης, Γκιουβέτσης 1, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Μόκκας, Κόλλιας

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 2, Παπούκας, Αλεξίου 1, Κατσαούνης 1, Αλβέρτης 2, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος 1, Παπαναστασίου 4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός και Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών στο 11ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών του ΣΕΔΥ.

Βουλιαγμένη και Παναθηναϊκός ήταν οι δύο ομάδες που έκαναν το 3 στα 3, ενώ ο ΠΑΟΚ τσέκαρε το εισιτήριο της πρόκρισης καθώς επικράτησε του Εθνικού με 5-13.

Την 5η θέση θα διεκδικήσουν ο Εθνικός και ο Πανιώνιος, οι οποίοι τερμάτισαν τρίτοι στους δύο ομίλους, ενώ για την 7η θέση θα αγωνιστούν η Γλυφάδα και η Χίος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-13 (2-2, 2-6, 1-4, 0-1)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης 1, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης , Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης , Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας , Χρυσοσπάθης 2, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1 , Καλαϊτζής 1, Βίτσο, Δήμου 1, Τίγκας 3, Σολανάκης 3, Κουρούβανης Δ, Κουρούβανης Ν., Ξανθόπουλος

ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 16-9 (4-3, 5-2, 3-3, 4-1)

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς 3, Προσινικλής Ν. 1, Νικολαΐδης 3, Νάνος 1, Παπαποστόλου 2, Σάριτς 1, Δημητριάδης 1, Μουρατίδης 3, Τσολακούδης 1, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης 1, Γεώργαλος, Καλλής 2, Μαχαλιάς, Αλάτσης, Μόκκας, Μολοχάδης, Γκιουβέτσης 5, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Κανδιόγλου 1, Κόλλιας

ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 9-9 (2-2, 2-3, 3-2, 2-2)

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 1, Παπούκας , Αλεξίου , Κατσαούνης 1, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος , Παπαναστασίου 3

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουτσιαλής 4, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης 3, Θεοδόσης-Παπαλουκάς, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. , Σταυρόπουλος 1, Βέκκος, Ποταμιάνος 1, Πιτούλης, Αβαγιάνος, Γαβαλάς Γ.

Υδραϊκός – Παναθηναϊκός 6-12 (0-5, 1-1, 3-3, 2-3)

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός 1, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης , Μπλάνης, Σαρτζετάκης, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 2, Βλοντάκης, Αλεξαντρέσκου 1, Μιγόπουλος, Στελλάτος 1, Λαδάς

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 3, Πίσσας, Βάσιτς 4, Βιτέλλας, Τοράκης, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 2, Φώσκολος 1, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος, Καπετανάκης , Κουτούφας, Παπαδημητρίου, Μπερτόλης

Η τελική βαθμολογία στους δύο ομίλους:

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (30-15)

ΠΑΟΚ 3 (35-27)

Εθνικός 3 (1829)

ΝΟ Χίου 0 (16-28)

Β ΟΜΙΛΟΣ

Παναθηναϊκός 9 (32-15)

Υδραϊκός 6 (25-23)

Πανιώνιος 1 (20-30)

ΑΝΟ Γλυφάδας 1 (18-27)

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της ΚΟΕ κριτήριο για την υψηλότερη θέση στην διπλή ισοβαθμία μεταξύ Πανιωνίου και ΑΝΟ Γλυφάδας είναι:

Το μεταξύ τους παιχνίδι (ισοπαλία 9-9).

Το παιχνίδι με τον ανώτερο βαθμολογικά (εν προκειμένω τον Παναθηναϊκό). Ο Πανιώνιος ηττήθηκε με 9-5, ενώ η ομάδα του ΑΝΟΓ με 11-4. Έτσι ο Πανιώνιος καταλαμβάνει την τρίτη θέση του ομίλου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας την 4η.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Στον Α’  όμιλο του τουρνουά του ΣΕΔΥ ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης πήρε προβάδισμα πρόκρισης καθώς επικράτησε εύκολα με 7-3 του ΝΟ Χίου στον πρώτο αγώνα της δεύτερης μέρας στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο ΠΑΟΚ, έχοντας σε καλή μέρα τον Δημήτρη Νικολαΐδη έπιασε στον ύπνο τον Εθνικό και πήρε από την αρχή μεγάλο προβάδισμα, φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 8-12 που πιθανότατα θα τον φέρει στη φάση των ημιτελικών.

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2 στα 2, νικώντας τον Πανιώνιο με 9-5 και σε συνδυασμό με τη νίκη του Υδραϊκού επί της Γλυφάδας πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Ο Υδραϊκός νίκησε στο τελευταίο ματς της 2ης αγωνιστικής τον ΑΝΟ Γλυφάδας με σκορ 7-5 και πήρε την πρόκριση για την 4αδα. Στο ματς με τον Παναθηναϊκό θα ξεκαθαρίσει ποιος από τους δύο θα τερματίσει στην 1η θέση του Β΄ ομίλου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 7-3

Βουλιαγμένη: Καλαϊτζής 2, Κοπελιάδης 1, Τίγκας 1, Δήμου 1, Γούβης 1, Χρυσοσπάθης 1
Χίος: Γκουβέτσης 2, Σωτηριάνος 1

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 8-12

Εθνικός: Μπεριστιάνος 2, Τσαγκάρης 2, Παπαδόγκωνας 2, Τζώρτζης 2
ΠΑΟΚ: Σάριτς 4, Νικολαϊδης 4, Ζάτοβιτς 2, Τσολακούδης 1, Νάνος 1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-5

Παναθηναϊκός: Χαραλαμπόπουλος 2, Τοράκης 2, Πίσσας 1, Βιτέλλας 1, Καρούντζος 1, Λίντχουντ 1,  Βάσιτς 1
Πανιώνιος: Ποταμιάνος 2, Βέκκος 1, Κουλιεράκης 1, Σ. Γαβαλάς 1,

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-5

Υδραϊκός: Λιαπάκης 3, Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 1, Χατζηκυριακάκης 1
Γλυφάδα: Παπαναστασίου 3, Γιαννόπουλος 1, Παπούκας 1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Το τουρνουά του ΣΕΔΥ ξεκίνησε σήμερα το απόγευμα στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με τη διεξαγωγή 4 αγώνων.

Η Βουλιαγμένη, μία βδομάδα πριν τον ερχομό των φετινών της ευρωπαϊκών υποχρεώσεων, άνοιξε την αυλαία με νίκη επί του ΠΑΟΚ με σκορ 10-7.

Τη σκυτάλη στο πρόγραμμα πήρε το ματς του Εθνικού με τη Χίο, με τον Παναγιώτη Παπαδόγκωνα να «καθαρίζει τη μπουγάδα» σ’ ένα κλειστό παιχνίδι, καθώς πέτυχε το νικητήριο γκολ για το 5-4, 6. λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Το παιχνίδι που ακολούθησε μεταξύ Υδραϊκού και Πανιωνίου σημαδεύτηκε από διακοπές λόγω πτώσης του ρεύματος του κολυμβητηρίου, με την ομάδα της Ύδρας να επικρατεί με καθυστέρηση με σκορ 12-6 των Νεοσμυρνιωτών.

Στο τελευταίο ματς της πρεμιέρας, ο Παναθηναϊκός του Τεό Λοράντου επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας του Δημήτρη Μάζη με σκορ 11-4.

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας των αγώνων:

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ 10-7

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 2, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας 1, Χρυσοσπάθης, Γούβης, Αφρουδάκης 2, Καλαϊτζής, Βίτσο 2, Δήμου, Τίγκας, Σολανάκης 3, Κουρούβανης, Γραμματικός, Πάτερος

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 3, Νάνος, Παπαποστόλου 1, Σάριτς 2, Δημητριάδης, Μουρατίδης 1, Τσολακούδης, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΟ ΧΙΟΥ 5-4

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης, Παπαδόγκωνας 3, Χονδροκούκης 1, Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμήδης, Γεώργαλος, Καλλής, Καλαργυρός, Μαχαλιάς, Κανδιόγλου, Μολοχάδης 1, Γκιουβέτσης 3, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Σωτηριανός, Κόλλιας

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 12-6

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης 4, Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 2, Αργυρόπουλος 2, Λιαπάκης, Βλοντάκης 1, Αλεξαντρέσκου, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Λαδάς

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Βυθούλκας, Κουτσιαλής 3, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης, Θεοδόσης-Παπαλουκάς 1, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. 2, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Πιτούλης, Μαργουνάκης, Γαβαλάς Γ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-4

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 1, Πίσσας, Βάσιτς 2, Βιτέλλας 2, Τοράκης, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 3, Φώσκολος, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος, Καπετανάκης 1, Καλομενίδης, Παπαδημητρίου, Πιτσιλάδης

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 1, Παπούκας 1, Αλεξίου 1, Κατσαούνης, Αλβέρτης, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης 1, Μαντης, Γιαννόπουλος, Παπαναστασίου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:pisina.net

Ανακοινώθηκαν οι όμιλοι και το πρόγραμμα του 11ου τουρνουά υδατοσφαίρισης Α1 Κατηγορίας ανδρών του Σύνδεσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης από τις 7-9 Οκτωβρίου και η pisina.net θα βρίσκεται εκεί για να σας προσφέρει ζωντανά την εξέλιξη των αγώνων.

Α’ Όμιλος

ΝΟ Βουλιαγμένης

Εθνικός

ΠΑΟΚ

ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος

Παναθηναϊκός

Υδραϊκός

ΑΝΟ Γλυφάδας

Πανιώνιος

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου

18:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ

19:00 Εθνικός – ΝΟ Χίου

20:00 Υδραϊκός – Πανιώνιος

21:00 Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

09:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου

10:00 Εθνικός – ΠΑΟΚ

11:00 Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

12:00 Υδραϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας

18:00 Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης

19:00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου

20:00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος

21:00 Υδραϊκός – Παναθηναϊκός

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

10:00 Α1-Β2

11:00 Α2-Β1

12:00 Α3-Β3

13:00 Α4-Β4

18:00 Μικρός Τελικός

19:00 Μεγάλος Τελικός