Ετικέτα: 5Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Δ’ ΚΑΙ Ε’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας ήταν η ομάδα που κατέκτησε το 5ο τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο «Αντώνης Δημητρόπουλος» της Γλυφάδας. Οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή κατάφεραν στο κρίσιμο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής να επιβληθούν με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου και έτσι πανηγύρισαν αυτόν τον άτυπο τίτλο. Την δεύτερη θέση πήρε ο Εθνικός που στο  παιχνίδι που έκρινε την δεύτερη θέση επιβλήθηκε του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-9, δείχνοντας ότι και φέτος θα αποτελέσε αξιόμαχο αντίπαλο για κάθε ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας ημέρας των αγώνων και η τελική βαθμολογία:

 4η Αγωνιστική

ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-13 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-6, 3-3, 3-3)

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 3, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Φαρμάκη Ελ 2, Γαγάνη, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

 ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη, Ελληνιάδη 1, Λούδε Ε. 1, Γρηγοροπούλου 1, Τερεζάκη, Παπαναστασίου Αν. 1, Κόλλια 2, Μαμόγλου 1, Κολτσίδα 3, Παπαναστασίου Δ 2, Νιαρχάκου 1, Στελίου, Τερεζάκη, Κολιτσοπούλου
Εθνικός – Ηλυσιακός 9-7 (Τα οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 1-2, 4-2)

 Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 2, Αποστολίδου, Μπίσμπα 3, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη 3, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη, Χουχούλη

 Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά, Χαραλαμπίδου 5, Παπαδάκη, Γργηοριάδη 1, Γούση, Λυμπεροπούλου Γ., Λυμπεροπούλου Σ. 1, Καράβολα, Κωστοπούλου, Σκαρπαλέζου Ν., Μοτίτη, Σκοτίδα Π., Σκοτίδα Ι, Σκαρπαλέζου Ο.

ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 13-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-4, 4-2, 4-0)

 ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα, Μπαλάτσα Μ, Πατέρου 1, Μανέτα Σ. 7, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 1, Κουτέλη 4, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου

 Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου 1, Μουλλάκη 2, Μπαλωμενάκη 2, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη, Στρατηδάκη 3, Μαλλιαρού, Τζελέπη 1, Αργυρού, Στρείδη 1, Κορμά, Κούζουνα

5η Αγωνιστική

 Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 14-9 (Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-3, 5-3, 1-1)

 Εθνικός (Γίωργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 2, Αποστολίδου 3, Μπίσμπα 1, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη 3, Γκούζουλα 3 , Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη 1, Χουχούλη

 ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου 1, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Λυμπιτάκη 2, Φαρμάκη Ελ 3, Γαγάνη, Σολανάκη, Μπιρλιράκη 1

Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 7-11 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 0-3, 2-4)

 Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά, Χαραλαμπίδου 3, Παπαδάκη 3, Γργηοριάδη 1, Λυμπεροπούλου Σ., Λυμπεροπούλου Γ., Κωστοπούλου, Παλαιοδήμου, Μοτίτη, Παντελίδου, Γούση, Σκοτίδα Π., Σκαρπαλέζου Ν., Σκοτίδα Ι.

 ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα Μ 1, Πατέρου, Μανέτα Σ. 1, Μπαλάτσα Ν 3, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 2, Κουτέλη 2, Λυκοθανάση 1, Γιαννακέα, Σινέμογλου, Ρακιντζή

ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 12-10 (Τα οκτάλεπτα: 1-4, 3-1, 4-3, 4-2)

 ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Πανταζή, Ελληνιάδη 2, Λούδε Ε. 1, Γρηγοροπούλου, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Αν. 1, Κόλλια, Μαμόγλου 3, Κολτσίδα 2, Παπαναστασίου Δ, Νιαρχάκου 3, Αρχοντάκη, Γιαννοπούλου, Κοντονή

 Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη 2, Τζελέπη, Μπαλωμενάκη, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη 2, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 3, Αργυρού, Στρείδη 1, Κορμά, Κούζουνα

Η Τελική Βαθμολογία

ΑΝΟ Γλυφάδας 15 (5736)

Εθνικός 12 (5339)

NO Ρεθύμνου 9 (67-47)

ΝΕ Πατρών 6 (42-52)

Τρίτων Αμαρουσίου 3 (39-54)

Ηλυσιακός 0 (26-56)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολόκληρώθηκαν η 2η και η 3η αγωνιστική του 5ου τουρνουά πόλο γυναικών που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο του ΑΝΟ Γλυφάδας «Αντώνης Δημητρόπουλος».

Μετά τα αποτελέσματα και αυτών των αγώνων, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας πρωπορεύονται έχοντας πετύχει το απόλυτο των νικών (3/3) ενώ στην τρίτη θέση ακολουθεί ο Εθνικός.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

2η Αγωνιστική

Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός 8-13 (Τα οκτάλεπτα: 3-4, 2-4, 2-3, 1-2)

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη 3, Τζελέπη, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 1, Αργυρού 3, Στρείδη, Λίβα, Κουζούνα, Κόρμα

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου 1, Δουρέκα Μ 1, Βάσιλα 2, Αποστολίδου, Μπίσμπα 2, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση, Φραγκιουδάκη 4, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου 2, Στραβάκου, Κατσίμπρη 1

ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 0-2, 1-1)

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Πατέρου, Μπαλάτσα Μ, Τσιμάρα 2, Μανέτα Σ, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά 1, Κουτέλη, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη, Ελληνιάδη 2, Λούδη Ε, Γρηγοροπούλου 2, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Α, Κόλλια 1, Μαμόγλου 1, Κουρουτσάλη 1, Παπαναστασίου Δ 1, Νιαρχάκου 2, Αρχοντάκη, Πανταζή, Κοντονή

Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 5-18 (Τα οκτάλεπτα: 0-3, 3-4, 0-5, 2-6)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 4, Παντελίδου 1, Καράβολα, Παπαδάκη, Παλαιοδήμου, Κωστοπούλου, Λυμπεροπούλου Σ, Γρηγοριάδη, Λυμπεροπούλου Γ, Λαμπρινούκα, Γούση, Σκοτίδα, Σκαρπαλέζου, Μελανουρέα

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ 3, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη 1, Καραβάνου, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 7, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 2, Γαγάνη 2, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

3η Αγωνιστική

Εθνικός – ΝΕ Πατρών 8-5 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 3-1, 0-2)

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 1, Αποστολίδου, Μπίσμπα 3, Κούβδου Ν, Γονίδη, Πετάση, Φραγκιουδάκη 1, Γκουζουλά 1, Μιχαηλίδου 2, Στραβάκου, Κατσίμπρη

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα, Μπαλάτσα Μ 1, Πατέρου, Μανέτα Σ 1, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά, Κουτέλη, Λυκοθανάση 3, Γιαννακέα, Σινέμογλου

Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-13 (Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 1-3, 0-4)

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλλάκη, Τζελέπη 1, Αποστόλου, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη 2, Μαλλιαρού, Καλογερά, Αργυρού, Στρείδη, Κορμά, Κούζουνα 1

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη 1, Φαρμάκη Μ, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 5, Γαγάνη 1, Σολανάκη 2, Μπιρλιράκη

Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-12 (Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-4, 1-6, 0-1)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 1, Παπαδάκη 3, Παλαιοδήμου, Κωστοπούλου, Λυμπεροπούλου Σ., Λυμπεροπούλου Γ., Λαμπρινοούκα Παντελίδου, Γρηγοριάδη, Οκολίστα, Μοτίτη, Σκοτίδα Π., Σκοτίδα Ι., Σκαρπαλέζου

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη 2, Ελληνιάδη 3, Τερεζάκη, Γρηγοροπούλου, Κολιτσοπούλου, Παπαναστασίου Αν. 2, Κόλλια 1, Μαμόγλου 3, Κολτίδα, Παπαναστασίου Δ 1, Νιαρχάκου, Στελίου, Αλεξίου, Γιαννοπούλου

Η Βαθμολογία (3 αγώνες)

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9 (48-20)
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (32-16)
  3. Εθνικός 6 (30-23)
  4. Τρίτων Αμαρουσίου 3 (19-29)
  5. ΝΕ Πατρών 0 (18-35)
  6. Ηλυσιακός 0 (12-36)

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΗΜΕΡΑΣ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO γυναικων,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΓΛΥΦΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τρεις αγώνες ξεκίνησε το 5ο τουρνουά του Συνδέσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο κολυμβητήριο του ΑΝΟ Γλυφάδας «Αντώνης Δημητρόπουλος». Με νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους σε αυτήν την διοργάνωση οι ομάδες του Τρίτωνα Αμαρουσίου (6-3 τον Ηλυσιακό), του ΑΝΟ Γλυφάδας (10-9 τον Εθνικό) και του ΝΟ Ρεθύμνου (17-10 την ΝΕ Πατρών).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 3-6 ( Τα οκτάλεπτα:1-2, 2-0, 0-1, 0-3)

Ηλυσιακός (Άγγελος Γαρελίδης): Τζούρκα, Σαμαρά 3, Γρηγοριάδη, Παλαιοδήμου, Μοτίτη, Λαμπρινούκα, Κωστοπούλου, Γούση, Οκολιστα, Μελανουρέα, Λυμπεροπούλου, Παπαδάκη, Σκοτίδα Π, Σκαρπαλέζου, Σκοτίδα Ι

Τρίτων Αμαρουσίου (Γιώργος Ιντζές): Λάζαρη, Τουλουμτζίδου, Μουλάκη, Τζελέπη 3, Μπαλωμενάκη 1, Δατσέρη, Χατζηκυριακάκη 1, Στρατηδάκη, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 1, Αργύρου, Στρείδη, Λίβα, Κουζούνα, Κόρμα

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός 10-9 (Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-3, 1-3, 3-3)

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Παπαϊωάννου, Τσελέντη 1, Ελληνιάδη 1, Λούδη Ε, Γρηγοροπούλου, Κουρουτσάλη, Παπαναστασίου Α 3, Κόλλια 1, Μαμόγλου 2, Κολτίδα, Παπαναστασίου Δ, Νιαρχάκου 2, Στελίου, Κολιτσοπούλου, Κοντονή

Εθνικός (Γιώργος Τσόκας): Δουρέκα Σ, Παναγιωτόπουλου, Δουρέκα Μ, Βάσιλα 3, Αποστολίδου, Μπίσμπα 1, Κούβδου Ν 1, Γονίδη, Πετάση 1, Φραγκιουδάκη3, Γκουζουλά, Μιχαηλίδου, Στραβάκου, Κατσίμπρη

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου 10-17 (Τα οκτάλεπτα: 4-4, 4-4, 1-6, 1-3)

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος)Μανέτα Β, Ανδρουτσέλη, Πατέρου 1, Μπαλάτσα Μ 1, Κουτέλη 5, Μανέτα Σ 2, Μπαλάτσα Ν, Κρίλη, Μοίραλη, Πασσά, Τσιμάρα 1, Λυκοθανάση, Γιαννακέα, Σινέμογλου, Ρακίντζη

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ 1, Θεοδωράκη, Παλληκαράκη, Καραβάνου, Μαυρέλου 1, Μυριοκεφαλιτάκη 4, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ελ 5, Γαγάνη 2, Σολανάκη 4, Μπιρλιράκη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 5ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO γυναικων,14-16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,γλυφαδα

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας θα διεξαχθεί το 5ο τουρνουά ΣΕΔΥ Α1 γυναικών το τριήμερο 14-16 Οκτωβρίου. Μία εβδομάδα πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος οι ομάδες του Ηλυσιακού, του Τρίτωνα Αμαρουσίου, του ΑΝΟ Γλυφάδας, του Εθνικού, της ΝΕ Πατρών και του ΝΟ Ρεθύμνου θα μετρήσουν τις δυνάμεις τους, κάνοντας τις τελικές τους πρόβες πριν το ξεκίνημα της σεζόν. Απούσες θα είναι οι ομάδες του Ολυμπιακού και του ΝΟ Βουλιαγμένης, που αναμένεται για μία ακόμη χρονιά να παλέψουν για τον τίτλο του πρωταθλητή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τουρνουά του ΣΕΔΥ είναι το εξής:

Παρασκευή, 14/10

19:30 Ηλυσιακός-Τρίτων Αμαρουσίου

20:30 ΑΝΟ Γλυφάδας-Εθνικός

21:30 ΝΕ Πατρών-ΝΟ Ρεθύμνου

Σάββατο, 15/10

11:00 Τρίτων Αμαρουσίου-Εθνικός

12:00 ΝΕ Πατρών-ΑΝΟ Γλυφάδας

13:00 Ηλυσιακός-ΝΟ Ρεθύμνου

17:00 Εθνικός-ΝΕ Πατρών

18:00 Τρίτων Αμαρουσίου-ΝΟ Ρεθύμνου

19:00 Ηλυσιακός-ΑΝΟ Γλυφάδας

Κυριακή, 16/10

09:30 ΝΟ Ρεθύμνου-ΑΝΟ Γλυφάδας

10:30 Εθνικός-Ηλυσιακός

11:30 ΝΕ Πατρών-Τρίτων Αμαρουσίου

16:30 Εθνικός-ΝΟ Ρεθύμνου

17:30 Ηλυσιακός-ΝΕ Πατρών

18:30 ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων Αμαρουσίου