Ετικέτα: Α2 Ανδρών

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΝΟ Χανίων και ο Ηλυσιακός ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι της 9ης Αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών, καθώς πέτυχαν σπουδαίες νίκες επί του ΓΣ Περιστερίου (7-6 εντός) και του ΟΦΗ (6-5 εκτός) αντίστοιχα που τους φέρνουν σε πλεονεκτική θέση έναντι των αντιπάλων τους σε περίπτωση ισοβαθμιών, ενώ περιπλέκουν πολύ την κατάσταση στην μάχη της εισόδου στα πλέι οφ.
Από εκεί και πέρα, στο ντέρμπι της ουράς, ο Νηρέας Χαλανδρίου νίκησε με 8-7 τον ΝΟ Ρεθύμνου, ενώ αήττητος παρέμεινε ο Απόλλων Σμύρνης που επιβλήθηκε με 11-6 του Ιωνικού στον Άλιμο.
Στο Β’ Όμιλο ξεχώρισε η νίκη του ΓΣ Ηλιούπολης με 8-6 στο Βόλο επί του ΟΥΚ, ενώ και ο ΝΟ Χαλκίδας πήρε σπουδαίο διπλό στη Πάτρα με 7-5 επί της ΝΕ Πατρών. Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα – 3ο σερί – έδωσε η ομάδα του Μίλωνα που κατάφερε να επικρατήσει με 9-8 του Χαϊδαρίου στη Νέα Σμύρνη, ενώ ο πρωτοπόρος Νηρέας Γέρακα έφτασε σχετικά εύκολα στην επικράτηση με 13-7 επί της Νίκης Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8-7 (2-2, 3-0, 1-3, 2-2, Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος 1, Σιάρκος 2, Παππάς Α. 4, Ανδρής 1, ΝΟ Ρεθύμνου: Πίσσας 3, Ασουμανάκης 1, Γιουλούντας 2, Τσαγκαράκης 1)
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7-6 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-1, 2-1, 2-2, ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 1, Πετρόχειλος 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 3, Βιζυράκης 1, ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2, Καλαμάρης 1, Πετρόπουλος 1, Κολλάρος 1)
ΟΦΗ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-6 (Τα οκτάλεπτα 1-1, 3-1, 1-4, 0-0, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 1, Λεονταράκης 2, Κλήμος 1, Ηλυσιακός: Λάππας 4, Κωνσταντόπουλος 1, Παλιός 1)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 11-6 (Τα οκτάλεπτα: 5-1, 3-1, 0-2, 3-2, Απόλλων Σμύρνης: Μητρόπουλος 1, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος Γ. 3, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 1, Αφρουδάκης Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 2, Καρακάσης 1, Ψιρογιάννης Π. 2, Ξυλάς 1)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 13-7 (3-1, 4-3, 2-0, 4-3, Νηρέας Γέρακα: Κυζιώρος 1, Παπαδόπουλος Γρ. 3, Παπαδόπουλος Π. 3, Μαυρεδάκης 1, Νησανάκης 1, Τσακιράκης 2, Γεωργακόπουλος 1, Περράκος 1, Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Πισσίας 3, Γλούμης 2)
ΜΙΛΩΝ – ΧΑΪΔΑΡΙ 9-8 (Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-1, 2-4, 2-1, Μίλων: Οικονομίδης 1, Θεοδωρίδης 1, Δούκας 2, Αμπατζόγλου 1, Μυλωνάκης 1, Μπουργούρης 1, Λουιζίδης 1, Τριανταφύλλου1, Χαϊδάρι: Κόχειλας 4, Γκότσης 1, Κουρτίδης 2, Έντμοντς 1)
 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-7 (Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-1, 2-1, 1-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 1, Λεβεντάκος 1, Κατράς 1, Γκαράνης 2, ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 2, Μπουρνάζος 3)
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 6-8 (3-1, 2-1, 1-4, 0-2, ΟΥΚ Βόλου: Κολομήτρας 2, Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Γιάγκος 1, ΓΣ Ηλιούπολης: Λύκαρης Κ. 1, Δήμου 2, Βυθούλκας 1, Βλαχογιάννης 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1.ΑΠΟΛΛΩΝ                      101-57     23
2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    78-56     17
3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             86-55     17
4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    77-63     16
………………………………………………………………
5.ΟΦΗ                              65-60     12
6.ΙΩΝΙΚΟΣ                        57-83     6
7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                 56-92    5
8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               55-109   1
Σημείωση: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ           85-46     24
2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              70-54     20
3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          77-57     16
4.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ              61-74     13
………………………………………………………………….
5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                 49-58     8
6.ΜΙΛΩΝ                       54-75     8
7.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               75-81    7
8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                 68-94     7

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει να προελαύνει στον Α’ Όμιλο της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε εκτός έδρας και τον Ηλυσιακό 12-10 στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β’ Γύρου), που ήταν και το σημαντικότερο από τα ματς που έγιναν το Σάββατο (18/3) και παραμένει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας και αήττητος (έχει 6 νίκες και 2 ισοπαλίες).
Στα άλλα δυο παιχνίδια του Σαββάτου: Ο ΓΣ Περιστερίου πέτυχε εύκολη, αλλά σπουδαία νίκη στην Κρήτη επί του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-6 και εδραιώνεται στη 2η θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου. Για τον ίδιο Όμιλο, εξάλλου, στο Χαλάνδρι, ο τοπικός Νηρέας πήρε την ισοπαλία 10-10 στο τέλος από τον ΟΦΗ (που είχε προηγηθεί με μεγάλη διαφορά).
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου:
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΦΗ 10-10 (2-3, 2-4, 2-2, 4-1). Νηρέας Χαλανδρίου: Γιακουμάτος 2, Κωνσταντόπουλος Κ. 2. Σιάρκος 1, Κόττας 1, Παππάς Κ. 1, Παππάς Αλ. 2, Ανδρής 1. ΟΦΗ: Ιερωνυμάκης 1, Γεωργόπουλος 2, Γιαννάκης 1, Λεονταράκης 2, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 6-14 (2-4, 3-4, 0-4, 1-2). ΝΟ Ρεθύμνου: Σταυρουλάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 2, Ραπτάκης 2. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 3, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 3, Κουκουμάκης 1, Παναγούλης 1, Πετρόπουλος 2, Κολάρος 1, Τσολακίδης 1, Λίτσας 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10-12 (2-6, 3-2, 3-2, 2-2). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Παύλου Αν. 1, Κωνσταντόπουλος 3, Φαφαλιός 1, Τασσόπουλος 2, Γρηγορόπουλος 1. Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 2, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 3, Αφρουδάκης Ζ. 2.
Την έβδομη νίκη του σε οκτώ αγώνες στον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών πέτυχε ο Νηρέας Γέρακα. Με πρωταγωνιστή τον Θωμά Τσακιράκη, που σημείωσε 5 γκολ, νίκησε στην Πάτρα τη ΝΕΠ με 9-5, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, την Κυριακή (19/3) και συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.
Στο ντέρμπι του ίδιου Ομίλου ο ΝΟ Χαλκίδας επικράτησε επί του ΓΣ Ηλιούπολης με 7-4, ενώ στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, που έγιναν επίσης την Κυριακή, η Νίκη Βόλου πήρε ισοπαλία στην έδρα της στο τέλος από το Μίλωνα με 9-9, ενώ η ΑΕ Χαϊδαρίου κέρδισε στην έδρα της τον ΟΥΚ Βόλου με 9-6. Στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου που έγινε Κυριακή, ο ΝΟ Χανίων πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ιωνικού με 7-5.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 5-7 (1-2, 1-1, 2-2, 1-2). Ιωνικός: Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Ψιρογιάννης 2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-9 (0-4, 2-2, 3-2, 0-1). ΝΕ Πατρών: Πολλάτος 1, Ρογδάκης 1, Ζερνιώτης 1, Λεβεντάκος 1, Καβουρτζής 1. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 5, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παπαδόπουλος Π. 1, Νησανάκης 1, Γεωργακόπουλος 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 9-9 (5-2, 2-4, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου: Πισσίας 1, Μαρτζούχος 4, Γλουμής 4. Μίλων: Χαλιάσος 2, Δούκας 1, Αμπατζόγλου 2, Ξιάρχος 2, Τριανταφύλλου 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 9-6 (2-3, 3-1, 2-1, 2-1). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας 4, Γκότσης 2, Βασιλάκης 2. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 2.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7-4 (2-1, 3-2, 1-0, 1-1). ΝΟ Χαλκίδας: Μερκουριάδης Π. 4, Μπουρνάζος 3. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ (8 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      90-51     20
2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     80-48     17
3.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ            71-50     14
4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ             71-58     13
5.ΟΦΗ                         60-54     12
6.ΙΩΝΙΚΟΣ                  51-72      6
7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.         48-85      2
8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ     48-101    1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ      72-39     21
2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ           63-49     17
3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ      69-51     13
-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ          53-65     13
5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ             44-51     8
6.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            68-68     7
-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ              62-86     7
8.ΜΙΛΩΝ                      45-67     5

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε εύκολα με 15-5 του Νηρέα στο Χαλάνδρι, στο ένα από τα τρία παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (τελευταίας του Α’ Γύρου) που έγιναν το Σάββατο (4/3) και συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου.
Στο ντέρμπι του Α’ Ομίλου στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, εξάλλου, ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χανίων ήρθαν ισόπαλοι 6-6. Και στο ντέρμπι της Κρήτης ο ΟΦΗ επιβλήθηκε του ΝΟ Ρεθύμνου, στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, με 12-5.
Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 5-15 (2-3, 0-2, 3-4, 0-6). Νηρέας Χαλανδρίου: Γιακουμάτος 1, Παππάς Αλ. 1, Σιάρκος 1, Κωνσταντόπουλος Κ. 2. Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 4, Μητρόπουλος 2, Γερακούδης 2, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γ. 5, Ψαρρέας 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 6-6 (0-1, 4-3, 0-2, 2-0). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Παύλου Αντ. 2, Λάππας 3. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 1, Πετρόχειλος 1, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
ΟΦΗ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12-5 (2-0, 4-2, 4-0, 2-3). ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κλάδος 1, Γεωργόπουλος 1, Σπυριδάκης 1, Λεονταράκης 4, Κλίμος 3, Γιγουρτάκης 1. ΝΟ Ρεθύμνου: Φράγκος 4, Γιουλούντας 1.
Ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο νικητής στο ντέρμπι πρωτοπόρων του Β’ Ομίλου της Α2 υδατοσφαίρισης Ανδρών, αφού επικράτησε του ΝΟ Χαλκίδας με σκορ 10-6 στο κολυμβητήριο της πόλης της ανατολικής Αττικής και έτσι αποσπάστηκε με τέσσερις βαθμούς.
Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα της Εύβοιας στο συγκεκριμένο παιχνίδι αγωνίστηκε χωρίς τερματοφύλακα (!), αφού και οι δύο τερματοφύλακες της ομάδας είχαν προβλήματα ασθενειας και τραυματισμού. Στη θέση του γκολκίπερ έμεινε ο περιφερειακός Νίκος Μερκουριάδης.
Από εκεί και πέρα την ευκαιρία να βρεθεί στη δεύτερη θέση του ομίλου έχασε ο ΓΣ Ηλιούπολης που ηττήθηκε με 9-8 από την ΑΕ Χαϊδαρίου στο κολυμβητήριο της δυτικής αττικής. Η ομάδα του Χαϊδαρίου με αυτή τη νίκη έφτασε στην 4η θέση με 10 βαθμούς στο τέλος του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης.
Μεγάλο παιχνίδι έγινε στην Πάτρα, με τον Μίλωνα να αποσπάει ισοπαλία 4-4 από τη ΝΕ Πατρών, ενώ στο ντέρμπι του Βόλου, η Νίκη πήρε μια πολύ εύκολη νίκη με 14-3 επί του ΟΥΚ.
Τέλος, στο παιχνίδι που έκλεισε τον Α’ Γύρο για τον Α’ Όμιλο, ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε με 14-4 στη Νίκαια του Ιωνικού.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (5/3) (Θυμηθείτε τα χθεσινά αποτελέσματα ΕΔΩ)
Α’ Όμιλος
Ιωνικός – ΓΣ Περιστερίου 4-14 (0-5, 2-3, 1-4, 1-2, Ιωνικός: Δραγάνωας Ευαγ. 2, Θέος 1, Καραχριστοδούλου 1, ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 4, Κουκουμάκης 2, Παναγούλης 4, Πετρόπουλος 4)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χαλκίδας 10-6 (2-1, 2-2, 3-3, 3-1, Νηρέας Γέρακα: ;Χατζηδάκης 2, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παπαδόπουλος Π. 1, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 4, Θεοδωρακόπουλος 1, ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 1, Κόρακας 2, Αθανασίου 1, Μπουρνάζος 2)
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 9-8 (2-2, 4-2, 2-1, 1-3, ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας 3, Ρονζίνο 1, Κουρής 1, Κουρτίδης 2, Βασιλάκης 2, ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Δ. 3, Λύκαρης Κ. 1, Κοντονής Αν. 1, Προγάκης 1, Κολυβάς 1)
ΝΕ Πατρών – Μίλων 4-4 (0-0, 2-1, 0-1, 2-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 1, Πολάτος 1, Γκαράνης 2, Μίλων: Θεοδωρίδης 1, Αμπατζόγλου 1, Μπουργούρης 1, Τριανταφύλλου 1)
Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 14-3 (2-1, 4-0, 1-0, 7-2, Νίκη Βόλου: Δανιήλ 3, Γκανάτσιος 1, Παπαδημητρίου Αλ. 1, Πισσίας 4, Γιαβαρίδης 1, Μαρτζούχος 3, Γλούμης 2, ΟΥΚ Βόλου: Κολημήτρας 2, Μαρινάγης Χρ. 1)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης  78-41   17
2. ΓΣ Περιστερίου  66-42   14
3. Ηλυσιακός 61-46   13
4. ΟΦΗ  50-44   11
5. ΝΟ Χανίων  64-45   11
6. Ιωνικός  46-65   6
7. Νηρέας Χαλανδρίου  38-75   1
8. ΝΟ Ρεθύμνου 42-87   1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Νηρέας Γέρακα  63-34   18
2. ΝΟ Χαλκίδας  56-45   14
3. ΓΣ Ηλιούπολης  65-44   13
4. ΑΕ Χαιδαρίου  44-59   10
5. ΝΕ Πατρών  39-42   8
6. ΟΥΚ Βόλου  56-77   7
7. Νίκη Βόλου 59-59   6
8. Μίλων  36-58  4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ισοπαλίες για τους πρωτοπόρους των δύο ομίλων, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον ΝΟ Χαλκίδας
Με ισοπαλίες και μάλιστα με το ίδιο σκορ, 6-6, έληξαν οι αγώνες των πρωτοπόρων του Α’ και του Β’ Ομίλου της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών, αφού τόσο ο Απόλλων Σμύρνης, όσο και ο ΝΟ Χαλκίδας δεν κατάφεραν να επικρατήσουν του ΟΦΗ (εντός) και της ΑΕ Χαϊδαρίου (εκτός) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος.
Χάρη σε αυτά τα αποτελέσματα, ο Ηλυσιακός (Α’ Όμιλος) και ο Νηρέας Γέρακα (Β’ Όμιλος) έχουν την ευκαιρία να βρεθούν στην κορυφή των δύο ομίλων με νίκες επί τους ΓΣ Περιστερίου (εκτός) και του Μίλωνα (εκτός) αντίστοιχα. Αν η ομάδα των Ιλισίων κερδίσει θα ισοβαθμεί με τον Απόλλων Σμύρνης, ενώ αν το πράξει η ομάδα της ανατολικής Αττικής θα περάσει μόνη πρώτη.
Δεν ήταν όμως οι μόνες αναμετρήσεις που δεν ανέδειξαν νικητή, αφού η ΝΕ Πατρών απέσπασε ισοπαλία στην έδρα του ΟΥΚ Βόλου σε ένα παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις, στο οποίο οι Βολιώτες ισοφάρισαν στην τελευταία επίθεση.
Από εκεί και πέρα νίκη που τον διατηρεί στις πρώτες θέσεις του Β’ Ομίλου πέτυχε ο ΓΣ Ηλιούπολης (12-7 τη Νίκη Βόλου εντός), ενώ σημαντικό «διπλό» πήρε ο Ιωνικός απέναντι στο ΝΟ Ρεθύμνου με 11-9. Τέλος, άνετη ήταν η επικράτηση του ΝΟ Χανίων με 13-4 απέναντι στον Νηρέα Χαλανδρίου. Και τα δύο παιχνίδια των κρητικών ομάδων διεξήχθησαν στο Ηράκλειο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (25/2)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-4 (Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-0, 3-3, 4-1) ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 8, Αποστολάκης 1, Πετρόχειλος 1, Χαριτάκης 2, Βιζυράκης 1, Νηρέας Χαλανδρίου: Μπαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 1, Σιάρκος 2
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ 9-11 (Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-4, 3-1, 1-3), ΝΟ Ρεθύμνου: Σταυρουλάκης 1, Τουτουντζιδάκης 1, Μπουγιούρης 1, Φράγκος 2, Ραπτάκης 2, Γιουλούντας 1, Παναγιωτάκης 1 Ιωνικός: Αργυρακούλης 4, Δραγώνας Ε. 2, Ψιρογιάννης Π. 1, Ζώρζος 3, Δραγώνας Μ. 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΦΗ 6-6 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-3, 1-1, 2-1) Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς 2, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γ. 1, Δερμιτζάκης 2 ΟΦΗ: Πανανικολάου 1, Βασιλάκης 2, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-7 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-2, 0-3, 2-1) ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 2 ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 1, Καρβουντζής 2, Τσιτσάρας 2, Λεβεντάκος 1, Κατράς 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 12-7 (Τα οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 3-2, 3-1) ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Δ. 4, Λύκαρης Κ. 1, Δήμου 1, Κοντονής Αν. 1, Κολυβάς 4, Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Παπαδημητρίου Ν. 1, Πισσίας 4, Γιαβαρίδης 1
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6-6 (Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-2, 1-2, 2-0) ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 3, Κόχειλας 2, Κουρτίδης 1 ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 2, Μερκουριάδης Π. 1, Μπουρνάζος 3
Ο Νηρέας Γέρακα νίκησε εκτός έδρας τον Μίλωνα με 10-4, για τον Β´ Όμιλο, στο ένα από τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (που έγιναν την Κυριακή 26/2) και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου.
Αντίθετα, ο Ηλυσιακός δεν κατάφερε να πετύχει το ίδιο, καθώς ήρθε ισόπαλος 7-7 στο ντέρμπι με τον ΓΣΠ στο Περιστέρι (έμειναν 2ος και 3ος αντίστοιχα, πίσω από τον Απόλλωνα Σμύρνης).
Αναλυτικά τα δύο παιχνίδια της Κυριακής:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 7-7 (0-3, 4-2, 1-1, 2-1). ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Στέλλας 2, Λίτσας 1. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος Ελ. 2, Τασσόπουλος 1.
ΜΙΛΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-2, 2-3, 1-2, 0-3). Μίλων: Δούκας 2, Μπουργούρης 1, Τριανταφύλλου 1. Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 5, Μαυρεδάκης 1, Νισανάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1, Τσιγώνιας 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (6 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης  63-36   14
2. Ηλυσιακός 55-40   12
3. ΓΣ Περιστερίου  52-38   11
4. ΝΟ Χανίων  58-39   10
5. ΟΦΗ  38-39   8
6. Ιωνικός  42-51   6
7. Νηρέας Χαλανδρίου  33-60   1
8. ΝΟ Ρεθύμνου 37-75   1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Νηρέας Γέρακα. 53-28   15
2. ΝΟ Χαλκίδας  50-35   14
3. ΓΣ Ηλιούπολης  57-35   13
4. ΝΕ Πατρών  35-38   7
-. ΟΥΚ Βόλου  53-63   7
-. ΑΕ Χαιδαρίου  35-51   7
7. Νίκη Βόλου 45-56   3
8. Μίλων  32-54 3

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΟΦΗ πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα του, με 12-11 επί του ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι της Κρήτης, για την 5η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών.
Σημαντική η επικράτηση, εκτός έδρας, του ΓΣ Περιστερίου επί του Νηρέα Χαλανδρίου με 11-5 για τον ίδιο Όμιλο. Ο Ηλυσιακός, εξάλλου, νίκησε με 10-7 τον Ιωνικό, στο ματς που έγινε αργά το βράδυ στο Ιλίσιο (και ήταν επεισοδιακό στο φινάλε) και ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου, αλλά θα περιμένει το ματς του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΝΟ Ρεθύμνου που γίνεται την Κυριακή (12/2). Την Κυριακή είναι προγραμματισμένα και τα τέσσερα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής του Β΄Ομίλου.
Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:
ΟΦΗ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-11 (3-1, 3-4, 4-2, 2-4). ΟΦΗ: Παπανικολάου 3, Βασιλάκης 5, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Μπατάκης 1, Χαριτάκης 4, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 2.
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5-11 (1-3, 2-2, 1-2, 1-4). Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντίνου 1, Παππάς Αλ. 3, Κόττας 1. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρτέλης 1, Πετρόπουλος 2, Τσολακίδης 1, Στέλλας 1, Γαβριηλίδης 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 10-7 (2-1, 3-2, 3-1, 2-3). Ηλυσιακός: Χρηστοφίδης 2, Κωνσταντόπουλος Ελ. 3, Γούσης 2, Παύλου 2, Τασσόπουλος 1. Ιωνικός: Δραγώνας 2, Ψιρογιάννης 2, Θέος 1, Παυλάκης 1, Ξυλάς 1. Μετά το σφύριγμα της λήξης -σύμφωνα με το φύλλο αγώνα-, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ξυλάς γιατί χτύπησε αντίπαλο, ενώ ο αρχηγός του Ιωνικού Θέος δεν υπέγραψε το φύλλο αγώνα και υπήρξε ολιγόλεπτη ένταση.
Ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε άνετα του ΝΟ Ρεθύμνου με 17-8, στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου για την 5η αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών που έγινε την Κυριακή (12/2) και παραμένει μόνος πρώτος  στη βαθμολογία.
Για τον Β’ όμιλο, εύκολη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΟ Χαλκίδας, με 9-5 επί του Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη και βρέθηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της κατάταξης του συγκεκριμένου Ομίλου, καθώς εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του ΓΣ Ηλιούπολης στην Πάτρα από τη ΝΕΠ (6-5). Ο Νηρέας Γέρακα υπέταξε με 10-7 τον ΟΥΚ Βόλου και ανέβηκε 2ος. Η Νίκη Βόλου, τέλος, πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε στην έδρα της της ΑΕ Χαϊδαρίου με 14-6.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17-8 (2-1, 6-2, 5-2, 4-3). Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 3, Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 2, Αφρουδάκης Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 3. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πίσσας 1, Ραφτάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 3, Παπαδάκης 2.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 10-7 (2-2, 4-2, 3-1, 1-2). Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Β. 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Μαυρεδάκης 2, Τσακιράκης 4, Θεοδωρόπουλος 1. ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης 1, Δημητρίου 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 6-5 (1-2, 1-0, 2-2, 2-1). ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ: Ρογδάκης 1, Καρβουντζής 2, Γκαράνης 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Δ., 2, Κοντονής Αν. 1, Προγάκης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 14-6 (4-2, 1-0, 4-3, 5-1). Νίκη Βόλου: Δανιήλ 3, Πισσίας 3, Γλούμης 3, Γιαδαρίδης 2, Γκανάτσιος 1, Παπαδημητρίου Ν. 1, Μαρτζούχος 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας I. 4, Ρονζίνο 1, Έντμοντς 1.
ΜΙΛΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-9 (1-4, 1-2, 2-2, 1-1). Μίλων: Οικονομίδης 1, Αμπατζόγλου 2, Τριανταφύλλου 2. ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Μερκουριάδης 2, Αθανασίου 2, Μπουρνάζος 1.
Μπορείτε να δείτε και τα παιχνίδια του Σαββάτου (11/2) ΕΔΩ.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (5 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης  57-30    13
2. Ηλυσιακός  48-33    11
3. ΓΣ Περιστερίου  45-31    10
4. ΝΟ Χανίων 45-35    7
-. ΟΦΗ  32-33    7
6. Ιωνικός  31-42    3
7. Νηρέας Χαλανδρίου  29-47    1
8. ΝΟ Ρεθύμνου  28-64    1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χαλκίδας  44-29    13
2. Νηρέας Γέρακα  43-24    12
3. ΓΣ Ηλιούπολης  45-28    10
4. ΝΕ Πατρών  28-31    6
-. ΟΥΚ Βόλου  46-56    6
-. ΑΕ Χαϊδαρίου  29-45    6
7. Νίκη Βόλου  38-44    3
8. Μίλων  28-44    3

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε με 10-7 του ΝΟ Χανίων στο κολυμβητήριο του Αλίμου και θα βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου, τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αγωνιστική.
Στα άλλα δύο παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 28/1, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας (στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου) του ΝΟ Ρεθύμνου με 9-3 και ανεβαίνει 2ος στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου, ενώ ο Ιωνικός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, για τον ίδιο Όμιλο, με 12-6 στην έδρα του επί του Νηρέα Χαλανδρίου. Οι υπόλοιποι αγώνες της αγωνιστικής, ένας για τον Α’ και τέσσερις για τον Β’ Όμιλο, θα γίνουν την Κυριακή 29/1.
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου (για τον Α’ Όμιλο):
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-9 (0-2, 1-2, 0-2, 2-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Σφακιανάκης 1, Παναγιωτάκης 2. Ηλυσιακός: Χριστοφορίδης 1, Ελισαίος Κ. 2, Γούσης 1,Τασσιόπουλος 2, Μπενέας 2, Καινούργιος 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-7 (2-1, 3-2, 2-3, 3-1). Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Μαυρωτάς Λ. 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 1, Χατζηστεφάνου 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Παπαδόπουλος 1, Πετρόχειλος 2, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-6 (5-1, 1-1, 3-2, 3-2). Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Παττακός 2, Τσιρογιάννης 1, Θέος 1, Λομβάρδος 3, Καραχριστοδούλου 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 2, Σιάρκος 1, Ανδρής 2, Κωνσταντινόπουλος 1.
Ο ΓΣ Ηλιούπολης έκοψε τη φόρα και το αήττητο του Νηρέα Γέρακα και τον νίκησε 6-5, με ανατροπή, στο σημαντικότερο από τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν την Κυριακή (29/1) κι έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου. Μαζί του ισόβαθμος ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε στην έδρα του της Νίκης Βόλου με 11-7.
Στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, η ΑΕ Χαϊδαρίου νίκησε 8-6 τη ΝΕ Πατρών και ο ΟΥΚ Βόλου διπλασίασε επίσης της νίκες του, καθώς επικράτησε 13-8 του Μίλωνα.
Στον μοναδικό αγώνα του Α’ Ομίλου που έγινε την Κυριακή (οι υπόλοιποι είχαν γίνει το Σάββατο) ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 9-6 του ΟΦΗ. Στο παιχνίδι αυτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία, ο προπονητής, ο βοηθός προπονητή, ο έφορος και ένας παίκτης του ΓΣΠ για διαμαρτυρίες στους διαιτητές.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ 9-6 (0-0, 1-2, 4-0, 4-4). ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 2, Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 1, Πετρόπουλος 1, Στέλλας 1, Τσολακίδης 1. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 2, Λεονταράκης 1, Κλίμος 1, Γιγουρτάκης 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-6 (1-0, 3-2, 3-2, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας Ι. 5, Λαγουδάκος 1, Έντμοντ 1. ΝΕ Πατρών: Πολάτος 1, Ζερνιώτης 1, Γκαράνης 4.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 13-8 (3-2, 4-3, 4-1, 2-2). ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 2, Κολημήτρας 4, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 2, Γιάγκος 1. Μίλων: Χαλιάσος 2, Οικονομίδης 2, Δούκας 1, Καλογερόπουλος 2, Αμπατζόγλου 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  11-7 (3-2, 3-0, 3-3, 2-2). ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Ορφανάκος 1, Μερκουριάδης 4, Κόρακας 1, Αθανασίου 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Καραγκούνης 1, Πισσίας 3, Γλούμης 1.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 6-5 (2-1, 1-2, 0-0, 3-2). ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής 2, Προγάκης 1, Κολυβάς 2. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 4, Παπαδόπουλος Γρ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης (40-22)  10
2. Ηλυσιακός (38-26)  8
3. ΝΟ Χανίων (34-23)  7
4. ΓΣ Περιστερίου (34-26)  7
5. ΟΦΗ (20-22)  4
6. Ιωνικός Ν. (24-32)  3
7. Νηρέας Χαλ. (24-36)  1
8. ΝΟ Ρεθύμνου (20-47)  1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ Ηλιούπολης (40-22)  10
2. ΝΟ Χαλκίδας (35-24)  10
3. Νηρέας Γέρακα (33-17) 9
4. ΟΥΚ Βόλου (39-46)  6
5. ΑΕ Χαϊδαρίου (23-31)  6
6. ΝΕ Πατρών (22-26)  3
7. Μίλων (23-35) 3
8. Νίκη Βόλου (24-38)  0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)
Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε μια πολύ σημαντική νίκη αρκετά εύκολα επί του ΓΣ Περιστερίου με 10-3 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας στην Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών, αφού κατάφερε να επιβάλει νωρίς το ρυθμό του. Πλέον, περιμένει το ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι κορυφής του Α’ Ομίλου την επόμενη αγωνιστική.
Από εκεί και πέρα, στα παιχνίδια του Β’ Ομίλου, πολύ σημαντικές νίκες πέτυχαν ο ΝΟ Χαλκίδας στο Βόλο επί του ΟΥΚ με 13-8, και ο ΓΣ Ηλιούπολης επί του Μίλωνα με 10-3 στη Νέα Σμύρνη, ενώ τους πρώτους της βαθμούς πανηγύρισε η ΝΕ Πατρών στο ντέρμπι ουραγών με τη Νίκη Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της σημερινής ημέρας (22/1) στους δύο ομίλους της Α2.
Α’ Όμιλος
Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 10-3 (Τα οκτάλεπτα2-1, 3-1, 2-1, 3-0, Απόλλων Σμύρνης:Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Παπαδόπουλος Γεωρ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης Χρ. 3, Χατζηστεφάνου 1,ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2)
Β’ Όμιλος
ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 9-6 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 1-2, 3-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 4, Ζερνιώτης 1, Τσιτσάρας 1, Καρβουντζής 1, Γκαράνης 2, Νίκη Βόλου: Δελακάς 1, Πισσίας 2, Γιαδαρίδης 2, Παπαδημητρίου 1)
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 8-13 (Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-5, 0-5, 4-1, ΟΥΚ Βόλου: Κοληημήτρας 2, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1, ΝΟ Χαλκίδας: Οικονόμου 1, Κοκκάλας 4, Αθανασίου 3, Μπουρνάζος 3, Μερκουδιάδης Ν. 2)
Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 3-10 (Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-2, 1-4, 1-3, Μίλων: Κανελλόπουλος 1, Μυλωνάκης 1, Τριανταφύλλου 1 ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 2, Κοντονής Δ. 4, Γεωργιάδης 1, Βυθούλκας 1, Κολυβάς 2)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
  1. Απόλλων Σμύρνης 7 (30-15)
  2. ΝΟ Χανίων 7 (27-13)
  3. Ηλυσιακός 5 (29-23)
  4. ΓΣ Περιστερίου 4 (25-20)
  5. ΟΦΗ 4 (14-13) *
  6. Νηρέας Χαλανδρίου 1 (18-24) *
  7. ΝΟ Ρεθύμνου 1 (17-38)
  8. Ιωνικός 0 (12-26)
* ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Β ΟΜΙΛΟΣ
  1. Νηρέας Γέρακα 9 (28-11)
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 7 (34-17)
  3. ΝΟ Χαλκίδας 7 (24-17)
  4. ΝΕ Πατρών 3 (16-18)
  5. Μίλων 3 (15-22)
  6. Χαϊδάρι 3 (15-25)
  7. ΟΥΚ Βόλου 3 (26-38)
  8. Νίκη Βόλου 0 (17-27)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα των δύο σπουδαιότερων αναμετρήσεων της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χαλκίδας κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τις έδρες του Απόλλωνα Σμύρνης (6-6) και του ΓΣ Ηλιούπολης (7-7) αντίστοιχα.
Στον Α’ Όμιλο, εκτός του 6-6 στο παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός, διεξήχθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις. Στα Χανιά, ο τοπικός ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε με 6-1 του Ιωνικού, ενώ στο Περιστέρι ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 15-3. Δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Νηρέα Χαλανδρίου, αφού η ομάδα των Βορείων Προαστίων δεν κατάφερε να μεταβεί στο Ηράκλειο της Κρήτης λόγω των καιρικών συνθηκών. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Ομοσπονδία μέσα στις επόμενες ημέρες.
Στο Β’ Όμιλο, εκτός του ισόπαλου 7-7 μεταξύ του ΓΣ Ηλιούπολης και του ΝΟ Χαλκίδας, με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν ο Μίλων (8-7 τη Νίκη Βόλου), ο ΟΥΚ Βόλου (11-8 την ΑΕ Χαϊδαρίου) και ο Νηρέας Γέρακα (8-5 τη ΝΕ Πατρών).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
Α’ Όμιλος
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 15-3
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 6-1
Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-6
Δε διεξήχθη ο αγώνας ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 8-5
ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-8
Μίλων – Νίκη Βόλου 8-7
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-7

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (3/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την περίοδο 2016-17.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας

Οι αγωνιστικές: 1η 8/1/2017, 2η 15/1/2017, 3η 22/1/2017, 4η 29/1/2017, 5η 12/2/2017, 6η 26/2/2017, 7η 5/3/2017, 8η 19/3/2017, 9η 26/3/2017, 10η 2/4/2017, 11η 23/4/2017, 12η 3/5/2017, 13η10/5/2017, 14η 21/5/2017

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.

Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).

Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .

Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στην Α2 Ανδρών συγκροτήθηκαν 3 Όμιλοι ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής, Ηλυσιακός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας

Οι αλλαγές που επέρχονται είναι:

*Η Α’ φάση του πρωταθλήματος (3 Όμιλοι) θα διεξαχθεί με σύστημα εδρών σε δύο γύρους.

*Από την Α’ φάση, 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου και άλλες 2 μέσω αγώνων μπαράζ των 3ων στους 3 Ομίλους), συγκροτούν πλέον το Final 8, με 2 Ομίλους των τεσσάρων (4) ομάδων και μετά τους αγώνες κατάταξης, οι 2 πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στην Α1 Εθνική κατηγορία.

*Από τον Όμιλο της Καθόδου (θέσεις 9-15), οι 3 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία από όπου κανονικά θα ανεβούν οι 4 πρώτες ώστε, τη νέα περίοδο (2016-17) η Α2 να έχει 16 συνολικά ομάδες.

Το πρωτάθλημα θα αρχίσει την 1η Απριλίου 2016 και προγραμματίζεται να ολοκληρωθεί στις 24 Ιουλίου 2016.

Οι ημερομηνίες διεξαγωγης αναλυτικά, θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες, τόσο για την Α’ φάση, όσο και την Τελική.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PLAY OUT (ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ) ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι πέντε πρώτες αγωνιστικές του Ομίλου Υποβιβασμού της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (Play Out) στο κολυμβητήριο «Πεπανός» της Πάτρας. Η κατάσταση έχει αρχίσει να ξεκαθαρίζει σιγά σιγά και με τα μέχρι στιγμής δεδομένα έχουν σαφές προβάδισμα για να παραμείνουν στην κατηγορία οι ΓΣ Ηλιούπολης και Ηλυσιακός, ενώ κινδυνεύουν άμεσα με υποβιβασμό οι Ηρακλής και Πανσερραϊκός.

Θυμίζουμε ότι θα υποβιβαστούν οι τέσσερις τελευταίες ομάδες της τελικής κατάταξης. Οι υπόλοιπες τέσσερις αγωνιστικές θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20 Ιουλίου.

Τα αποτελέσματα και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

Ηρακλής – ΓΣ Ηλιούπολης 8-15, ΟΦΗ – Ηλυσιακός 5-12, Νηρέας Γέρακα – Πανσερραϊκός 13-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλίσιων – Νίκη Βόλου 9-9,ΝΕ Πατρών – ΓΣ Ηρακλής 11-8, Πανσερραϊκός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-14, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 12-8, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ 7-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός 10-11, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός 10-6, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 4-12, ΟΦΗ – ΝΕ Πατρών 11-9,ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 12-7, Ηρακλής – ΟΦΗ 5-11, Ηλυσιακός – Νίκη Βόλου 10-10, Νηρέας Γέρακα – Ηρακλής 8-5, Πανσερραϊκός – Ηλυσιακός 6-9, Νίκη Βόλου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 4-8.

Η Βαθμολογία:

1. ΓΣ Ηλιούπολης 15 (5 αγ.)

2. Ηλυσιακός 13 (5 αγ.)

3. ΝΕ Πατρών 9 (4 αγ.)

4. ΟΦΗ 6 (4 αγ.)

5. Νηρέας Γέρακα 6 (5 αγ.)

6. Νίκη Βόλου 5 (4 αγ.)

7. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4 (5 αγ.)

8. Ηρακλής 0 (4 αγ.)

9. Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ PLAY OUT (ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ) ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ανοίγει σήμερα Παρασκευή η αυλαία των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών στον Όμιλο Υποβιβασμού (Play Out) με τη συμμετοχή εννέα (9) ομάδων.

Μετέχουν οι: ΝΕ Πατρών, Ηρακλής, ΟΦΗ, Νηρέας Γέρακα, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Πανσερραϊκός, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης.

Οι πρώτες πέντε αγωνιστικές θα γίνουν από σήμερα Παρασκευή (27/6) μέχρι και την Κυριακή 29/6, ενώ οι υπόλοιπες τέσσερις θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20/7. Θα υποβιβασθούν στην Β’ κατηγορία Ανδρών οι τέσσερις τελευταίες ομάδες της τελικής βαθμολογίας.

Οι πρώτες πέντε αγωνιστικές:

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  18:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  13:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  18:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  21:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 29/6/14

ΩΡΑ:  09:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 29/6/14

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

Οι υπόλοιπες τέσσερις που θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20/7:

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

6η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  13:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

7η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  

ΩΡΑ:  21:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

8η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  11:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

9η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  20:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ         

Η 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Την Κυριακή, συνεχίζεται το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 20ής αγωνιστικής.

Κολ. Βόλου                 13.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟΒΑ

(Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Σύρου                 13.30   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Παϊρακταρίδης, Θωμάς)

Κολ. Ιλίσιο                  16.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ

(Σκαλοχωρίτης, Δαμιανάκης)

Κολ. Κέρκυρας           17.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

(Βασιλείου, Κατσαρός)

Κολ. Περιστερίου       17.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

(Κουρτίδης, Κυράνης)

Κολ. Ποσειδώνιο        17.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Μπιράκης, Κωνσταντινίδης)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          221-84             38

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         225-150           32

…………………………………………………………………….

3. ΟΦΗ                                    167-162           26

4. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              181-157           23

5. ΗΡΑΚΛΗΣ                         199-180           22

6. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   129-140           18

7. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    148-167           16

8. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              156-163           14

9. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     115-166           13

10. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           122-163           11

……………………………………………………………………..

11. ΝΟΒΑ                               118-171           11

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      109-187           4

Επόμενη αγωνιστική (13/6): ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΟΦΗ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟΒΑ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Σε αναμετρήσεις για την 19η αγωνιστική της Α2 ανδρών στην υδατοσφαίριση, σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:


ΟΦΗ-ΝΟ Σύρου            12-8
ΝΟΒΑ-Ηρακλής            13-9
Εθνικός-ΟΥΚ Βόλου       14-8
Γλυφάδα-Κέρκυρα          8-7
Τρίτων Αμαρ.-Περιστέρι   9-5
Καλαμάκι-Ηλυσιακός      12-7

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)
 1.Εθνικός             38
 2.Καλαμάκι            32
 3.ΟΦΗ                 26
 4.Περιστέρι           23
 5.Ηρακλής             22
 6.Τρίτων Αμαρουσίου   18
 7.ΟΥΚ Βόλου           16
 8.Κέρκυρα             14
 9.Ηλυσιακός           13
10.Γλυφάδα             11
  .ΝΟΒΑ                11
12.ΝΟ Σύρου             4

Η 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Την Κυριακή, συνεχίζεται και το πρωτάθλημα Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (15η αγωνιστική).

Κολ. Ιλίσιο                  13.00     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

(Βασιλείου, Κουρτίδης)

Κολ. Σύρου                 13.30     ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

(Παϊρακταρίδης, Καρκαντελίδης)

Κολ. Αλίμου               14.00     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Σταυρίδης, Καζούλης)

Κολ. Βόλου                 15.00     ΝΟΒΑ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

(Κουρέτας, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Ηρακλείου        15.00     ΟΦΗ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

(Σκαλοχωρίτης, Κατσαρός)

Κολ. Εθν. Πειραιά    16.00     ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Δαμιανάκης, Κατσώνης)

Η Βαθμολογία

1.       ΕΘΝΙΚΟΣ                      157-55                   28

2.       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ            169-107                24

……………………………………………………………………….

3.       ΗΡΑΚΛΗΣ                       153-116                19

4.       ΟΦΗ                            112-117                18

5.       ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             136-126                15

6.       ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ        91-101                   13

7.       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     107-124                12

8.       ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 113-118                11

9.       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                      82-118                   11

10.   ΝΟΒΑ                              82-124                   8

…………………………………………………………………………

11.   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               89-121                   7

12.   ΝΟ ΣΥΡΟΥ                            76-140 2

Επόμενη αγωνιστική (16/5): ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΟΦΗ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟΒΑ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικήςκατηγορίας Ανδρών, με την 13η αγωνιστική.

Κολ. Σύρου                 13.30   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Μπουδραμής, Κουρτίδης)

Κολ. Βόλου                 14.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

(Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Ηρακλείου          15.00   ΟΦΗ – ΝΟΒΑ

(Σταυρίδης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

(Μπιράκης, Κατσαρός)

Κολ. Αλίμου               17.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Κωνσταντινίδης, Καζούλης)

Κολ. Ιλίσιο                  17.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

(Σταυρόπουλος, Παϊρακταρίδης)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          132-46             24

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         142-93             20

…………………………………………………………………..

3. ΗΡΑΚΛΗΣ                         134-105           17

4. ΟΦΗ                                    95-108             14

5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              120-102           13

-. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   80-82               13

7. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    91-108             10

8. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     71-101             9

9. ΝΟΒΑ                                 74-109             8

10. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ            88-107             7

……………………………………………………………………

-. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              78-97               7

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      68-115             2

Επόμενη αγωνιστική (2/5): ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ (1/5), ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΦΗ, ΝΟΒΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ