Ετικέτα: ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ

 

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 3Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Το τρίτο στη σειρά καμπ προετοιμασίας της, εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Ώκλαντ της Νέας Ζηλανδίας (12-18 Δεκεμβρίου), πραγματοποιεί η προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων από την ερχόμενη Κυριακή έως και την Τρίτη (20-22 Νοεμβρίου) στον Άγιο Κοσμά.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος κάλεσε τις εξής 22 πολίστριες, για το απόγευμα (17.00) της Κυριακής: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Βασ., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Μαυρωτά Ιφ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Πάτρα Μ., Κοτσιώνη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ελληνιάδη, Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Λούδη Ευαγγ., Γρηγοροπούλου, Κόλλια (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μυριοκεφαλιτάκη, Σαφέτη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Κατσίμπρη (ΕΘΝΙΚΟΣ), Λάζαρη (ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), Γιαννακέα (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ).

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Διήμερο καμπ προετοιμασίας στον Άγιο Κοσμά (13-14/11), θα πραγματοποιήσει η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. ‘98) εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος τον ερχόμενο μήνα στη Νέα Ζηλανδία (Ώκλαντ, 7-16/12).
Οι 24 πολίστριες που κάλεσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Β., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ.(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοτσιώνη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Μαστρόκαλου, Κοκκινάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Κόλλια, Γρηγοροπούλου, Ελληνιάδη, Αρχοντάκη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καζάνα, Σαφέτη, Μυριοκεφαλιτάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Δουρέκα (ΕΘΝΙΚΟΣ), Δούλη (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ).

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 1ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Την προετοιμασία της για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νεανίδων τον ερχόμενο Δεκέμβρη στη Νέα Ζηλανδία, αρχίζει η προεθνική μας ομάδα με το πρώτο της καμπ την ερχόμενη Κυριακή (30/10) στον Άγιο Κοσμά (09.00).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος, κάλεσε τις εξής: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Β., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοτσιώνη, Ζοφώλη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Μαστρόκαλου, Κοκκινάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Κόλλια, Γρηγοροπούλου, Λούδη Ε., Ελληνιάδη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καζάνα, Σαφέτη, Μυριοκεφαλιτάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΗΣ), Μιχαηλίδου, Δουρέκα (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ).

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (19/10/2013)

Πηγή:www.koe.org.gr

Σημαντικές αποφάσεις πήρε το ΔΣ της ΚΟΕ, στην συνεδρίαση του το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10). Ανάμεσα σ’ αυτές και η αναβάθμιση των αγώνων κολύμβησης στις προαγωνιστικές ηλικίες (9-12 ετών), που μετατρέπονται σε Πανελλήνιοι , ενώ μέχρι τώρα διεξαγόταν ανά Περιφέρεια.

Επί πλέον, σε ότι αφορά τους αγώνες Βετεράνων (Masters), η ΚΟΕ προχωρεί στη σύσταση ειδικής επιτροπής υπό τον Γενικό Γραμματέα της Δημήτρη Σαρακατσάνη, η οποία και θα διερευνήσει όλο το πλαίσιο πάνω στο οποίο θα διοργανώνονται πλέον οι αγώνες.

Μέλη της Επιτροπής θα είναι ο έφορος υδατοσφαίρισης Σωτήρης Σταθάκης, ο τεχνικός σύμβουλος κολύμβησης Χριστόδουλος Χούμας, ο υπεύθυνος αναπτυξιακού προγράμματος κολύμβησης Νίκος Κραουνάκης, ο Διευθυντής της ΚΟΕ Γιώργος Χριστοφοράτος και ο ειδικός συνεργάτης της Ομοσπονδίας Νίκος Σπηλιωτόπουλος.

Το ΔΣ της ΚΟΕ, αποφάσισε επίσης να προτείνει στον ΠΣΑΤ, για την ανάδειξη των Κορυφαίων του Ελληνικού Αθλητισμού το 2013, τους αθλητές / τριες που πέτυχαν υψηλές διακρίσεις το 2013 και είναι οι: Σπύρος Γιαννιώτης, Κέλυ Αραούζου από τις Μεγάλες Αποστάσεις, Απόστολος Χρήστου από την Κολύμβηση, Δέσποινα Σολωμού από τη Συγχρονισμένη και η Εθνική Ομάδα υδατοσφαίρισης Νεανίδων. Από τους ομοσπονδιακούς προπονητές προτείνονται οι Νίκος Γέμελος (Μεγάλες Αποστάσεις), Ναταλία Τσερνέτσκα (Εθνική Ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης) και Γιώργος Μορφέσης (Εθνική Ομάδα Υδατοσφαίρισης Νεανίδων).

Άλλες αποφάσεις του ΔΣ της ΚΟΕ:

*Εντάσσεται στη δύναμη των Μελών της ΚΟΕ το Σωματείο Α.Ο Απόλλων Αλίμου

*Εγκρίνεται η συμμετοχή 4 κολυμβητών μας (Σαμιλίδης, Χρήστου, Κοντιζάς, Μυλωνάς) στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας (12-15 Δεκεμβρίου, Χέρνιγκ)

*Εγκρίνεται η σύνθεση των Προεθνικών ομάδων Κολύμβησης που αποτελούνται από 41 κολυμβητές / τριες στην κατηγορία Ανδρών / Γυναικών, 110 στην κατηγορία Εφήβων / Νεανίδων και 390 στους Επιλέκτους όλων των Περιφερειών. Θα ακολουθήσει και η συγκρότηση της κατηγορίας Υψηλού Αθλητισμού

*Εγκρίθηκε η Προκήρυξη Αγώνων Κολύμβησης για το 2014, όπου εκτός των Πανελληνίων αγώνων προαγωνιστικών ηλικιών που προαναφέρθηκε, εντάσσονται τα αγωνίσματα 50μ πρόσθιο, 50μ ύπτιο κι 50μ πεταλούδα στο πρόγραμμα Χειμερινών αγώνων και Θερινών πρωταθλημάτων Παμπαίδων / Παγκορασίδων Α’, Β’.

*Εγκρίθηκαν επίσης η Προκήρυξη Αγώνων Τεχνικής κολύμβησης, Συγχρονισμένης κολύμβησης και η Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης για το 2014

*Ανανεώνονται οι συμβάσεις (μέχρι 31/8/2014) των προπονητών Κολύμβησης Βαγγέλη Βούλτσου, Νίκου Γέμελου, Νίκου Κραουνάκη, Γιάννη Ορφανίδη, Τάσου Παπαδόπουλου (άνευ αποδοχών), Καταδύσεων Θωμά Μπίμη, Νίκου Τουλούδη, Τεχνικής κολύμβησης Γιάννη Καλαϊτζογλίδη, Γιώργου Σαλταμανίκα και του Ειδικού συνεργάτη Νίκου Σπηλιωτόπουλου

*Εγκρίθηκε η διεξαγωγή αγώνων τεστ για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Γυναικών και Νεανίδων, στις 10 Νοεμβρίου στον Άγιο Κοσμά

*Εγκρίθηκε το καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης κολύμβησης Γυναικών (11-20 Νοεμβρίου) και Νεανίδων (20/11 – 3 Δεκεμβρίου) με 28 συνολικά αθλήτριες στην Αθήνα

*Εγκρίθηκε η συνάντηση Προπονητών και Κριτών Συγχρονισμένης κολύμβησης, σχετικά με τις αλλαγές Κανονισμών, στις 9 και 10 Νοεμβρίου στον Άγιο Κοσμά

*Εγκρίθηκε η υποβολή πρότασης στη Fina για την οργάνωση Σχολής Κριτών στην Αθήνα, από 3 έως 6 Απριλίου 2014.

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (29/5/2013)

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ που συνεδρίασε σχετικά, έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις, μεταξύ των άλλων:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1.      Εν όψει της προετοιμασίας για τα Παγκόσμια πρωταθλήματα ανδρών / γυναικών (Βαρκελώνη) και εφήβων / νεανίδων (Ντουμπάι), θα υπάρξει συμμετοχή κολυμβητών / τριών μας στο μίτινγκ της Ρώμης SETTE COLLI (13-15 Ιουνίου)

2.      Οριστικοποιήθηκε η 20μελής Μεσογειακή ομάδα με τη συμμετοχή του Οδυσσέα Μελαδίνη,στη σύνθεση της, αντί του Απόστολου Χρήστου. Οι υπόλοιποι 19 παραμένουν ως έχουν

3.      Στο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων που θα διεξαχθεί στην Ουτρέχτη (14-19 Ιουλίου), θα μετάσχουν οι κολυμβητές / τριες: Ιωάννα Σαχά, Αναστασία Συρίγου, Ηλέκτρα Λεμπλ, Θόδωρος Μπενεχούτσος, Θανάσης Κυνηγάκης, Δημήτρης Δημητρίου

4.      Στο Μεσογειακό Κύπελλο που θα διεξαχθεί στο Σαν Μαρίνο (29-30 Ιουνίου), θα μετάσχουν συνολικά 13 κολυμβητές / τριες μας. Οι έξι (6) της Ουτρέχτης και οι: Νίκος Σοφιανίδης, Γιώργος Μήτρου, Αλέξανδρος Ασλανίδης, Δέσποινα Μαρκαντέ, Ξανθή Μητσάκου, Ευαγγελία Κουκουλά, Κυριακή Τρούλου

5.      Τέσσερις κολυμβητές / τριες μας (Γιαννιώτης, Φωκαϊδης, Αραούζου, Λυμπερτά), θα μετάσχουν στο test event του OPEN WATER στη Βαρκελώνη (15-16 Ιουνίου), εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος που ακολουθεί

6.      Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ, 22 έως 27 Ιουλίου. Οι παμπαίδες / παγκορασίδες Α’, Β’ 22-24/7 και οι παίδες / κορασίδες – έφηβοι / νεάνιδες 25-27/7

7.      Οι Θερινοί αγώνες προαγωνιστικών ηλικιών (9-12 ετών) Νότου, θα διεξαχθούν στο ΟΑΚΑ, 11-13 Ιουλίου

8.      Η Θερινή ημερίδα ορίων για το Νότο, θα διεξαχθεί στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, 6-7 Ιουλίου

9.      Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων OPEN WATER θα διεξαχθεί 29 και 30 Ιουνίου αντί 15-16/6, στα Βοτσαλάκια του Πειραιά, με συνδιοργανωτή τον Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου Πειραιά

10.  Εγκρίθηκε η συμμετοχή στο Μεσογειακό Κύπελλο Μεγάλων Αποστάσεων (Σετ Γαλλίας, 12-13 Ιουλίου) και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων / νεανίδων / παίδων / κορασίδων (Κοτσαέλι Τουρκίας, 26-28 Ιουλίου)

11.  Συγκροτήθηκε η Επιτροπή Ανάπτυξης Μεγάλων Αποστάσεων με Πρόεδρο τον Παπαδόπουλο Γιώργο και Μέλη τους Ρήγα Αντωνιάδη, Δημήτρη Μιχαηλίδη και Δημήτρη Κακαλίκα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

1.      Οι ηλικίες που θα ισχύσουν για τα αντίστοιχα πρωταθλήματα την περίοδο 2013-14 είναι: Γεννημένοι / ες 1999 (Παίδες / Κορασίδες), γεννημένοι / ες 1997 (Έφηβοι / Νεάνιδες), γεννημένοι / ες 1995 (Νέοι άνδρες / Νέες γυναίκες)

2.      Η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί 12-14 Ιουλίου αντί 5-7 Ιουλίου

3.      Το διεθνές τουρνουά Ανδρών «Σαμαρτζίδης Καπ» θα διεξαχθεί στη Λαμία 28-30 Ιουνίου. Μετέχουν, εκτός της Εθνικής μας ομάδας: Ιταλία, Ουγγαρία, Σερβία, Μαυροβούνιο

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1.      Η ΚΟΕ θα διεκδικήσει  με την προοπτική η διοργάνωση να γίνει στα Χανιά, το Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων / νεανίδων του 2014 (25 Ιουνίου – 2 Ιουλίου). Η σχετική απόφαση θα ληφθεί από την Παγκόσμια Ομοσπονδία (CMAS) το αργότερο μέχρι τον Σεπτέμβρη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1. Εγκρίθηκαν τα καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας για το Μεσογειακό Κύπελλο (14-30 Ιουνίου) και της αντίστοιχης για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Βαρκελώνης (17 Ιουνίου – 17 Ιουλίου), στον Άγιο Κοσμά.

2. Στις Σέρρες, με συνδιοργανωτή τον Πανσερραϊκό, αρχίζει αύριο (31/5) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’. Μετέχουν συνολικά 181 αθλήτριες από 13 Σωματεία.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχών, θα αγωνιστούν 26 Σόλο, 23 Ντουέτα, 9 Ομαδικά, 9 Κόμπο, στις Φιγούρες 120 αθλήτριες και στην Αγωνιστική 4άδα, 15.

Μετά από κλήρωση που έγινε, το Γκρουπ που κληρώθηκε για τις Φιγούρες είναι το 3, το οποίο και περιλαμβάνει τις φιγούρες:

3. 344 Neptunus 1.8

4. 301 Barracuda 2.0

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

Παρασκευή, 31/5

17.00 Σόλο (Προκριματικά)

19.30 Ντουέτο (Προκριματικά)

Σάββατο, 1/6

09.00 Φιγούρες

13.00 Αγωνιστική 4άδα

17.00 Σόλο (Τελικός)

 20.30 Κόμπο (Τελικός)

Κυριακή, 2/6

09.00 Ντουέτο (Τελικός)

11.30 Ομαδικό (Τελικός)

Αλυτάρχης των αγώνων είναι ο Γιώργος Χριστοφοράτος, Διευθυντής της ΚΟΕ και Διαιτητής η Ελένη Κουγιά, Τεχνική σύμβουλος του αθλήματος στην Ομοσπονδία.

Επίσης, το ΔΣ της ΚΟΕ, ενέκρινε την ένταξη στο μητρώο μελών της Ομοσπονδίας, των Σωματείων:ΓΣ Αριάδνη Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη, ΑΟ Ποσειδώνας Ληξουρίου και ΝΟ Πρωτέας Νέας Ορεστιάδας.

 Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ Α’,Β’ ΚΑΙ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,2 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013,ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ

198303_483184301694957_322373831_nΟλοκληρώθηκε η Ημερίδα καταδύσεων για τις κατηγορίες Α’,Β’ και Γ’ αγοριών και κοριτσιών στο κλειστό καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά.

Η Διευθύντρια καταδύσεων της Ελλάδας, και Πρόεδρος καταδύσεων στην Ευρώπη Γεωργία Φυρίγου, μίλησε για την διοργάνωση, το πολύ καλό επίπεδο και την συμμετοχή στις μικρές ηλικίες, όσο και για κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζει το καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά και ίσως προβληματίσουν στην συνέχεια την Εθνική μας ομάδα, αναφέροντας:

«Η συμμετοχή των αθλητών ήταν ικανοποιητική. Ο ανταγωνισμός ήταν αρκετά υψηλός και είμαι προσωπικά πολύ ευχαριστημένη από την απόδοση των παιδιών. Οι υποδομές μας δείχνουν να πηγαίνουν πολύ καλά. Επόμενος αγώνας είναι το Κύπελλο Άνοιξης τον Απρίλιο και ελπίζουμε να δούμε ακόμη περισσότερα παιδιά εκεί. Επιπλέον, δεν υπήρχε συμμετοχή σε κάποια αθλήματα γιατί στον Άγιο Κοσμά αντιμετωπίζαμε κάποια προβλήματα με το χλώριο, πρέπει να γίνει άμεση αντικατάσταση ώστε το καταδυτήριο να είναι έτοιμο για πλήρη λειτουργία όταν θα γίνει και η προετοιμασία της Εθνικής μας ομάδας».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

1μ. Αγόρια Κατηγορία Α:

1)Τσομπάνογλου                                             ΑΡΓΩ                     325,40

2)Μόλβαλης Δημήτρης                                     ΠΑΟ                       299,85

1μ. Αγόρια Κατηγορία Β

1)Μόλβαλης Δημήτρης                                    ΠΑΟ                       254,35

2)Λαλιώτης Κωνσταντίνος                          Ακ.Φυριγου                    201,25

3)Μπαρμπόπουλος Στάθης                            ΑΡΓΩ                      198,20

1μ. Αγόρια Κατηγορία Γ

1)Μόλβαλης Νίκος                                        ΠΑΟ                       210,35

2)Αγγλογάλος Αναστάσιος                            ΝΟΒΑ                     197,80

3)Τσιρίκος Αθανάσιος                                   ΠΑΟ                        172,60

1μ. Γυναίκες Κατηγορία Α

1)Κατσούλη Ελένη                                       ΑΡΓΩ                     287,40

2)Ρεκα Βασιλική                                         ΑΡΓΩ                      272,50

1μ. Γυναίκες Κατηγορία Β

1)Πεπονή Ελένη                                      Αργυρούπολη              204,05

2)Ρέκα Φωτεινή                                           ΑΡΓΩ                     193,65

3)Νικολάκη Βαλέρια                                    ΑΡΓΩ                     181,05

1μ. Γυναίκες Κατηγορία Γ

1)Ταράσοβα Αναστασία                              ΠΑΟ                        168,00

2)Ρέκα Φωτεινή                                          ΑΡΓΩ                       193,95

3)Σιώρου Ευρυδίκη                                     ΝΟΒΑ                      153,05

3μ. Αγόρια Κατηγορία Γ

1)Μόλβαλης Νικόλας                                 ΠΑΟ                         199,60

2)Αγγλογάλος Αναστάσιος                         ΝΟΒΑ                       190,30

3)Γιαννόπουλος Μίνος                                ΑΡΓΩ                        185,95

3μ. Αγόρια Κατηγορία Β

1)Βαβαλιώς Νικόλας                                 ΝΟΒΑ                         223,25

3μ. Γυναίκες Κατηγορία Β

1)Πεπονή Ελένη                                   Αργυρούπολη                   246,40

2)Ευθυμίου Μελίτη                               Αργυρούπολη                   194,05

3μ. Γυναίκες Κατηγορία Γ

1)Ευθυμίου Μελίτη                               Αργυρούπολη                   174,15

2)Λαδοπούλου Μαρία                              ΠΑΟ                             129,80

Σταθερά Αγόρια Κατηγορία Γ

1)Τσιρίκος Αθανάσιος                              ΠΑΟ                             142,25

Σταθερά Γυναίκες Γ

1)Μπουραζάνα                                      ΝΟΒΑ                            130,80

2)Καρανάσου Αλίκη                               ΝΟΒΑ                            130,70

3)Λαδοπούλου Μαρία                            ΠΑΟ                              118,40

 Πηγή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ Α’,Β’ ΚΑΙ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013,ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ

DIVING 2Με μικρότερη συμμετοχή απ’ ότι αναμενόταν ολοκληρώθηκε η πρώτη ημερίδα Καταδύσεων Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας για το έτος 2013. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κλειστό καταδυτήριο του Αγ. Κοσμά, ενώ ανάμεσα στα σωματεία που ξεχώρισαν με τις επιδόσεις των αθλητών τους ήταν ο Παναθηναϊκός και ο ΑΝΟ Αργυρούπολης.

Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημερίδας:

1Μ. ΑΓΟΡΙΑ Α’    
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 331,25
ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΑΡΓΩ 320.05
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΟ 286.55
     
1Μ. ΑΓΟΡΙΑ Β’    
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΟ 280.10
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΟ 261.10
ΚΡΙΤΣΙΝΗΣ-ΚΟΥΣΤΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΟ 235,8
     
1Μ. ΑΓΟΡΙΑ Γ’    
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΟ 246.05
ΤΟΣΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΓΩ 238.55
ΑΓΓΛΟΓΑΛΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΝΟΒΑ 174.60
1Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α’    
ΠΕΠΟΝΗ ΕΛΕΝΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 258.25
     
1Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β’    
ΠΕΠΟΝΗ ΕΛΕΝΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 252,45
ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΝΟΒΑ 205.50
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΜΕΛΙΤΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 172.20
1Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ’    
ΡΕΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΡΓΩ 184.25
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΜΕΛΙΤΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 158.25
ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΙΚΗ ΝΟΒΑ 139.30
     
3Μ. ΑΓΟΡΙΑ Β’    
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΟ 285.55
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΟ 257.20
ΒΑΒΑΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟΒΑ 190.75
     
3Μ. ΑΓΟΡΙΑ Γ’    
ΤΟΣΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΓΩ 288.60
ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΟ 272.95
ΑΓΛΟΓΑΛΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΝΟΒΑ 200,7
     
3Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β’    
ΠΕΠΟΝΗ ΕΛΕΝΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 249.15
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΜΕΛΙΤΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 195.65
     
3Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ’    
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΜΕΛΙΤΗ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 203.5
     
ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΓΟΡΙΑ Β’    
ΒΑΒΑΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟΒΑ 110,85
     
ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ’    
ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΙΚΗ ΝΟΒΑ 140,3
ΣΙΩΡΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΝΟΒΑ 135,4
ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΝΟΒΑ 120.45

Δηλώσεις αναφορικά με την ημερίδα Καταδύσεων για τις κατηγορίες Α’, Β’ και Γ’ έκανε στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ και η Γωγώ Φυρίγου. Η διευθυντής του αθλήματος αναφέρθηκε στη διοργάνωση, αλλά κυρίως στα προβλήματα που επικρατούν στο χώρο που η ίδια «υπηρετεί»:

«Είναι ακόμα πρόωρο να κάνω σχόλια για την τεχνική αρτιότητα και την αποτελεσματικότητα των παιδιών. Η αριθμητική συμμετοχή ήταν μέτρια, γιατί αρκετοί από τους αθλητές λόγω των καιρικών συνθηκών ήταν άρρωστοι και δεν ήρθαν. Επίσης, δεν κατέβηκαν αθλητές από την Θεσσαλονίκη λόγω των οικονομικών συνθηκών που επικρατούν», δήλωσε αρχικά και συνέχισε:

«Ήταν η πρώτη ημερίδα που κάναμε για το 2013. Έχουν ακυρωθεί άλλες δύο (13-14/12, 26-27/1) ως τώρα, λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης των κολυμβητηρίων. Το κλειστό του Αγίου Κοσμά για παράδειγμα, πρέπει να ανανεωθεί. Η Ομοσπονδία κι εμείς που αγαπάμε τον χώρο, προσπαθούμε να κρατήσουμε ζωντανό το άθλημα. Επόμενη διοργάνωση είναι το Κύπελλο Άνοιξης τον Απρίλη. Άλλο ένα πλήγμα είναι ότι ακυρώθηκε και το Βεργίνα Καπ. Ωστόσο, θα προσπαθήσουμε να χρησιμοποιήσουμε την ημερομηνία διεξαγωγής του για να κάνουμε κάποιους άλλους αγώνες».

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε.

Synchronized Swimming Free Combination Preliminary in EindhovenΤο 1ο καμπ για τη Συγχρονισμένη κολύμβηση, σ’ ότι αφορά την προεθνική ομάδα Νεανίδων και Μεσογειακού Κυπέλλου, πραγματοποιείται από 7 έως 13 Ιανουαρίου στον Άγιο Κοσμά.

Την τεχνική επίβλεψη θα έχουν η υπεύθυνη ομοσπονδιακή προπονήτρια Μαρία Θηβαίου και η τεχνική σύμβουλος της ΚΟΕ Ελένη Κουγιά.

Αντίστοιχο καμπ, για την προεθνική ομάδα των Γυναικών, θα πραγματοποιηθεί επίσης στον Άγιο Κοσμά, από τις 14 έως 21 Ιανουαρίου, με υπεύθυνη την ομοσπονδιακή προπονήτρια Ναταλία Τσερνέσκα.

2_0Σχολή Κριτών – Χρονομετρών Τεχνικής κολύμβησης, πραγματοποιείται στη Λάρισα το διήμερο 19 και 20 Ιανουαρίου, ενόψει της διεξαγωγής στη Θεσσαλική πρωτεύουσα, των Χειμερινών αγώνων Βόρειας Ελλάδας (9-10 Μαρτίου) και του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κατηγοριών (5-7 Ιουλίου).

Ολοκληρώνεται σήμερα (4/1) στην Πτολεμαϊδα, το καμπ μετρήσεων του αναπτυξιακού προγράμματος της Ομοσπονδίας, για τα Σωματεία της Κεντροδυτικής Μακεδονίας.

Στο καμπ, που άρχισε χτες (3/1), μετέχουν συνολικά 130 επίλεκτοι κολυμβητές / τριες, ηλικίας 12 έως 15 ετών.

Αντίστοιχο καμπ είχε πραγματοποιηθεί στη Νίκαια, πριν τα Χριστούγεννα (22-23/12), για κολυμβητές / τριες των σωματείων Αττικής, Στερεάς Ελλάδας και Πελοποννήσου.

menu_4Με τους τεχνικούς συμβούλους κολύμβησης, τους Ομοσπονδιακούς τεχνικούς και τους συνεργαζόμενους ομοσπονδιακούς προπονητές, θα έχει συνάντηση το Προεδρείο της ΚΟΕ, την Τρίτη 8 Ιανουαρίου στα γραφεία της Ομοσπονδίας.

Αντικείμενο της ο προγραμματισμός, οι στόχοι, οι δράσεις και η πορεία του αθλήματος της κολύμβησης κατά το 2013.

Εορταστική βραδιά προς τιμή των Ομοσπονδιακών τεχνικών και των τεχνικών της συμβούλων της, διοργάνωσε η ΚΟΕ το Σάββατο 29 Δεκεμβρίου, παρόντος του Προέδρου της Δημήτρη Διαθεσόπουλου, σε ένδειξη αναγνώρισης της προσφοράς και συμμετοχής τους στις μεγάλες επιτυχίες των Αθλημάτων της, κατά το 2012.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πνεύμα σύσφιξης των σχέσεων και συνεργασίας ώστε, όλοι μαζί – στη δύσκολη όπως προβλέπεται χρονιά του 2013 – να συμβάλουν όπως  τα Αθλήματα της Ομοσπονδίας  εξακολουθήσουν να έχουν ανάλογες επιτυχίες. Παράγοντας καθοριστικός  που θα διατηρήσει ψηλά τόσο την ΚΟΕ όσο και τα Αθλήματα της, ώστε να συνεχιστεί η κυριαρχία στα δρώμενα του Ελληνικού Αθλητισμού.

Στο τέλος της εκδήλωσης, που έγινε σε χαρούμενη ατμόσφαιρα, δόθηκαν  στους μετέχοντες αναμνηστικά «γούρια» για το 2013.

Πηγή

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ

Είκοσι έξι (26) αθλήτριες μετέχουν στο καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας νεανίδων και κορασίδων συγχρονισμένης κολύμβησης, που βρίσκεται σε εξέλιξη από την Δευτέρα 25 Ιουνίου στον Άγιο Κοσμά.

Η προετοιμασία γίνεται εν όψει της συμμετοχής των αντίστοιχων Εθνικών ομάδων στο Μεσογειακό Κύπελλο 19-22 Ιουλίου στην Ισπανίας (Κορασίδες) και το Παγκόσμιο πρωτάθλημα του βόλου, 12-16 Σεπτεμβρίου (Νεάνιδες).

Οι 26 αθλήτριες: Άννα – Μαρία Αλεξανδρή, Βασιλική – Παγώνα Αλεξανδρή, Ειρήνη – Μαρίνα Αλεξανδρή, Ελευθερία Γκουζούνη, Ελένη Στραβάκου, Βαλεντίνα Φαραντούρη (Νηρέας Χαλανδρίου), Μαρία Αλζιγκούζη – Κομινέα, Μαρία – Νεφέλη Γαζή, Μελιτίνη Δημακάκου, Σοφία – Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Μικαέλα Παναγιωτοπούλου, Ευαγγελία Παπάζογλου, Αναστασία Ταξοπούλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Αλεξάνδρα Βασιλάκη (ΚΟ Ηρακλείου), Γιάνα Γκεοργκίεβα, Αντωνία Μαζοκοπάκη (ΝΟ Χανίων), Ιωάννα Δάντη, Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Κατερίνα Φουκαλά (ΝΟΒΑ), Δήμητρα Πανίδη, Ελένη Παπανδρέου, Σοφία Σαραντίδη (ΝΟ Βουλιαγμένης), Αθανασία Τσόλα (Πανσερραϊκός).  

Πηγή

ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ ΤΟ CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ

Το πρώτο καμπ προετοιμασίας της πραγματοποιεί, το τριήμερο 20, 21 και 22 Ιουνίου στον Άγιο Κοσμά, η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων (γενν. 1994).

Ο υπεύθυνος ομοσπονδιακός τεχνικός Σάκης Κεχαγιάς, θα περιμένει το πρωί (09.00) της ερχόμενης Τετάρτης, τους εξής 26 νεαρούς υδατοσφαιριστές στο συγκρότημα των κολυμβητηρίων του ΕΑΚ Αγίου Κοσμά:Λουϊζίδης, Κοντογιώργος, Ποταμιάνος (ΝΟ Βουλιαγμένης), Αλβέρτης, Καρακάσης, Λάππας, Δρακόπουλος (Πανιωνίου), Καζάζης, Φωτόπουλος, Παπούκας (ΑΝΟ Γλυφάδας), Δερβίσης, Πρέκας (Ολυμπιακού), Σολανάκης, Φωκάς, Κουμής (ΝΟ Χανίων), Χρυσοσπάθης, Προσινικλής (ΠΑΟΚ), Καζάκος, Σαλτέρης (Παλαιού Φαλήρου), Μαρινάγης, Χατζηγούλας (ΟΥΚ Βόλου), Παρασκευόπουλος (Παναθηναϊκού), Παπαδόπουλος (ΝΟ Λάρισας), Γούβης (Ντούισμπουργκ), Τζελάτης (Ηρακλή), Γαβαλάς (Εθνικού Πειραιά).

Η προετοιμασία που αρχίζει, έχει ως απώτερο στόχο την Εθνική ομάδα που θα συγκροτηθεί και θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του ερχόμενου Δεκεμβρίου, στο Περθ της Αυστραλίας.

«Είναι το πρώτο κάλεσμα εν όψει της προετοιμασίας μας για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα. Θα ακολουθήσουν φυσικά και άλλες κλήσεις, σε επόμενα καμπ, ώστε να διαμορφώσω μια ολοκληρωμένη εικόνα για το υλικό που υπάρχει σ’ αυτή την ηλικία.

Στο τέλος αυτής της διαδικασίας θα καταλήξω στην Εθνική ομάδα που θα πάει στην Αυστραλία τον προσεχή Δεκέμβρη», είναι τα πρώτα λόγια του ομοσπονδιακού τεχνικού Σάκη Κεχαγιά, με αφορμή το πρώτο του προσκλητήριο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ 2012,7-8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ

Ολοκληρώθηκε το Κύπελλο Άνοιξης, που διεξήχθη στον Αγ. Κοσμά, με απόλυτη επιτυχία. Κυππελούχος, όσον αφορά τους συλλόγους ήταν η ΑΡΓΩ, ενώ παράλληλα υπήρξαν και πολύ καλές εμφανίσεις από τους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’: Αγόρια: Λαλιώτης Κωνσταντίνος   Ακ. Πολ. Αθλ. Φυρίγου 160.50

                                               Τσιρίκος Αθανάσιος                     ΠΑΟ              150.65

                                                Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος      ΑΡΓΟ             120.30

                                    Κορίτσια: Καρανάσιου Αλίκη                  ΝΟΒΑ             142.95

                                                   Ρέκα Φωτεινή                         ΑΡΓΟ             136.00

                                                   Μπουραζάν Αικατερίνη            ΝΟΒΑ             122.70

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’:  Αγόρια: Μόλβαλης Δημήτριος                  ΠΑΟ               286.50

                                                Κριτσίνης Γεώργιος                     ΠΑΟ               280.90

                                                Τσοπάνογλου Χριστόδουλος        ΑΡΓΟ              262.05

                                    Κορίτσια: Ρέκα Βασιλική                        ΑΡΓΟ              264.50

                                                   Χασάνδρα Ελβίρα                   ΑΡΓΟ               243.00

                                                   Δημητρίου Μαριάνθη           Αργυρούπολη        240.70

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’: Αγόρια: Κυριακίδης Θεόδωρος            Αργυρούπολη         415.75

                                               Τσοπάνογλου Ευγένιος                 ΑΡΓΟ               393.20

                                  Κορίτσια: Μπανούση Ιουλιάνα    Ακαδ. Πολιτ. Αθλ. Φυρίγου 388.65

                                                 Κατσούλη Ελένη                        ΑΡΓΟ                346.55

                                                 Σούλα Ευανθία                          ΝΟΒΑ               204.80

1μ. Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης          ΑΡΓΩ         209.60

Τσιρίκος Αθανάσιος               ΠΑΟ          205.15

Μόλβλης Νίκος                       ΠΑΟ         195.70

Κορίτσια

Πεπονή Ελένη                              Αργυρούπολη                  217.20

Μπαντή Μαριάνθη               Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          190.10

Φαρμάκη Θεοφανώ             Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          182.20

3μ. Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Λαλιώτης Κών/νος          Ακαδημία Πολιτσμού & Άθλησης Φυρίγου       153.20

Κυρίκος Αθανάσιος                                        ΠΑΟ                                   143.50

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                       ΑΡΓΩ                                   135.80

Κορίτσια

Ρέκκα Φωτεινή                                      ΑΡΓΩ                          181.35

Καρανάσιου Αλίκη                                ΝΟΒΑ                         135.20

Μπουραζάνα Στυλιανή                        ΝΟΒΑ                           121.85

 3μ. Συγχρονισμένης Α-Β Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος – Τσομπάνογλυ Ευγένιος                       268.20

Κριτσίνης Γεώργιος – Μόλβαλος Δημήτρης                                171.36

Κορίτσια

Πανούση Ιουλιάνα – Κατσούλη Ελένη                                          254.43

Ρέκκα Βασιλική – Νικολάκη Βερονίκη                                          206.58

Πεπόνη Ελένη – Δημητρίου Μαριάνθη                                         209.57

Μπλαντή Μαριάνθη – Φαρμάκη Μυρτώ                                        200.58

Χασάνδρα Ελβίρα – Νικολάκη Βαλέρια                                         175.17

Τζώνη Βιργινία – Σούλα Ευανθία                                                  168.12

 1μ. Α’ Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος                       Αργυρούπολη                            369.80

Τσομπάνογλου Ευγένιος                          ΑΡΓΩ                                  320.85

Θωίδης Αλέξανδρος                  Όμιλος Φίλων Θαλάσσης                   286.25

 Σταθερά Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Μπαρμπόπουλος Κωνσταντίνος                                 ΑΡΓΩ                                              112.15

Γιαννόπουλος Μήνος                                                   ΑΡΓΩ                                               100.25

Λαλιώτης Κωνσταντίνος                  Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγος                    93.10

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                    ΑΡΓΩ                           120.90

Καρανάσιου Αλίκη                              ΝΟΒΑ                            90.70

Μπουραζάνα Κατερίνα                      ΝΟΒΑ                             88.90

 1μ Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                                             ΠΑΟ                                286.50

Κριτσίνης Γιώργος                                                  ΠΑΟ                               280.90

Τσομπάνογλου Χριστόδουλος                             ΑΡΓΩ                              262.05

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                   ΑΡΓΩ                               264.50

Χασάνδρα Ελβίρα                                               ΑΡΓΩ                                243

Δημητρίου Μαριάνθη                                 Αργυρούπολη                         242.70

Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης                                ΑΡΓΩ                            218.10

Μόλβαλης Δημήτρης                                   ΠΑΟ                             194.10

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                     ΑΡΓΩ                             168.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                       ΑΡΓΩ                               132.95

Μαλούση Ευαγγελία            Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγου         111.05

Καλαβρέτα Μιρσίνη                                               ΝΟΒΑ                                 109.60

3μ. Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                               ΠΑΟ                               336.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                          ΑΡΓΩ                         303.10

Δημητρίου Μαριάνθη                        Αργυρούπολη                    299.25

Μπουραζάνα Στέλλα                                ΝΟΒΑ                         105.10

Πηγή

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ

Camp προετοιμασίας, στον Άγιο Κοσμά από τις 23 έως τις 25 Ιουνίου, πραγματοποιεί η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Παναγιώτης Τρούλος, κάλεσε τους εξής: Βελόνιας, Φουστούκος (ΝΟ Βουλιαγμένης), Σπηλιωτόπουλος (Παλαιό Φάληρο), Μυτιληνός, Αλιχανίδης Β., Παπαποστόλου (ΠΑΟΚ), Κλείτος, Τόκτας (Ολυμπιακός), Γαρταγάνης, Σιταρένιος (Πανιώνιος), Φώσκολος (ΑΟ Πετρούπολης), Τζίμας (Ηρακλής), Δανιήλ (ΚΟ Καρδίτσας), Παπάκος (ΝΕ Πατρών).

 

ΤΕΣΤ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ

Τεστ επιλογής για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ (Καμπ Μεσογειακού Κυπέλλου, 5-31 Ιουλίου), θα πραγματοποιηθεί μεθαύριο Κυριακή (10.00), στον Άγιο Κοσμά.

Έχουν κληθεί οι αθλήτριες: Αλεξανδρή Άννα, Αλεξανδρή Βασιλική, Αλεξανδρή Ειρήνη, Γαζή Μαρία, Δημακάκου Μελατίνη, Μαλκογεώργου Σοφία, Μάντζιου Φλωρεντία, Πλατανιώτη Κατερίνα, Στραβάκου Έλενα (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Βουχάρα Αγγελική (ΗΡΑΚΛΗ), Γκεοργκίεβα Γιάννα, Μαζοκοπάκη Αντωνία (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Γκουζούνα Ελευθερία, Φαραντούρη Βαλεντίνα (ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Δάντη Ιωάννα, Καματερού Μυρτώ, Κοφίδη Παρασκευή, Φουκαλά Κατερίνα (ΝΟΒΑ), Μανωλοπούλου Άννα, Μανωλοπούλου Θεοδώρα, Σαραντίδη Πολυξένη, Σαραντίδη Σοφία, Σταμέλου Έλενα (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Τσολά Αθανασία (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ).

 

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO

Camp προετοιμασίας για τις Προεθνικές ομάδες υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών και Εφήβων, πραγματοποιούνται στον Άγιο Κοσμά από την Δευτέρα 13 Ιουνίου (09.30)Σάββατο 18 Ιουνίου (12.30).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος, έχει καλέσει τους εξής:

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Παπαδογιάννης, Μπεζιλιώτης (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), Γαλανόπουλος, Δερβίσης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Σολανάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Βιττέλας, Ποντικέας (ΝΟ ΧΙΟΥ), Γεννηδούνιας, Ξενάκης ([ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Καπότσης Μ., Λάππας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Βλαχόπουλος, Δερμιτζάκης, Τίγκας (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Χρυσοσπάθης (ΠΑΟΚ), Κουκής Λ. (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ), Γούβης (ΓΕΡΜΑΝΙΑ)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ

Παρασκευόπουλος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ), Σαλτέρης (ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Παπαηλιού, Γαβαλάς Γαβρ., Αλβέρτης, Φουτρής, Δρακόπουλος (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Προσινικλής (ΠΑΟΚ), Καζάζης, Φωτόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Χατζηγούλας Μ. (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), Φωκάς (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Γιουλούντας (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Περατινός (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Ποταμιάνος, Κοντογιώργος (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

 

ΟΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΡΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΓΡΟ ΣΤΙΒΟ

Σύμφωνα με την ενημέρωση από την ΕΡΤ, οι προσεχείς τηλεοπτικές της μεταδόσεις που αφορούν τα αθλήματα μας είναι:

28 Μαίου, κολ. ΝΟΒ

19.00, 2ος τελικός πλέι οφ Α1 Ανδρών, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΤ 1)

3 Ιουνίου 2011, Κάλυμνος

16.15 Ημιτελικός Φάιναλ Φορ Κυπέλλου (ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ) (ET 1)

17.30 Ημιτελικός Φάιναλ Φορ Κυπέλλου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ) (ET 1)

4 Ιουνίου 2011, Κάλυμνος

16.15 Τελικός Φάιναλ Φορ Κυπέλλου (ET 1)

11 Ιουνίου 2011, κολ. ΝΟΒ (Αν χρειαστεί)

19.00, 4ος Τελικός πλέι οφ Α1 Ανδρών, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΤ 1)

18 Ιουνίου, Πειραιάς

19.00 Προκριματικός αγώνας Ε.Ο Ανδρών, για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 2012, ΕΛΛΑΔΑ – ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Sport+)

18 Ιουνίου, Άγιος Κοσμάς

17.45 – 18.45, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων (Sport+)

19 Ιουνίου, Άγιος Κοσμάς

11-12.00, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων (Sport+)