Ετικέτα: ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,1-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2ο ΑΣΤΕΡΙ ΑΘΗΝΑ, 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 1ο,ΑΘΗΝΑ, 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΗΜΕΡΑ

Με το Τεχνικό πρόγραμμα στο Σόλο και στο Ομαδικό έγινε σήμερα η πρεμιέρα του Εθνικού Πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης ανοιχτής κατηγορίας (HELLAS OPEN) στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Την πρωτιά στο Τεχνικό Σόλο πήρε η Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης), με τις άλλες δυο Ευαγγελίες της Εθνικής ομάδας του Ντουέτου -την Εβελίνα Παπάζογλου του ΑΝΟΜ και την Ευαγγελία Κουτίδη του ΝΟΒΑ- να ακολουθούν, ενώ στο Τεχνικό Ντουέτο πρώτευσε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης. Η βαθμολογία στο Τεχνικό θα μετρήσει αναλογικά και στην τελική κατάταξη, μετά τη διεξαγωγή και των τελικών (ελεύθερο πρόγραμμα) των δύο αγωνισμάτων που θα γίνουν αύριο Σάββατο (Σόλο) και την Κυριακή (Ομαδικό) αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες σε κάθε αγώνισμα:

ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΟΛΟ:

  1. Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 87,0383 β.
  2. Εβελίνα Παπάζογλου (ΑΝΟ Μεταμόρωσης) 85,2659 β.
  3. Ευαγγελία Κουτίδη (ΝΟΒΑ) 83,9983 β.

ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ:

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Βασιλική Καφετζή, Ευγενία Καφετζή, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Γεωργία Βασιλοπούλου, Γεωργία Μπαρλαμπά) 81,0451 β.
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης (Μαρία Έλλη Αλζιγκούζη, Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθή Μέλλου, Κωνσταντίνα Μπαχτσεβανίδου, Ελένη Παπανδρέου, Πολυξένη Σαραντίδη, Σοφία Σαραντίδη, Μαρία Νεφέλη Σταμέλου, αναπλ. Ειρήνη Κατσιώτη, Ιωάννα Σελετοπούλου) 76,6478 β.
  3. ΝΟΒΑ (Δανάη Δεληγιάννη, Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Βασιλική Κωφίδη, Παρασκευή Κωφίδη, Βικτώρια Κωνσταντινίδου, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Αικατερίνη Φουκαλά, αναπλ. Ελένη Δεληγιάννη, Αναστασία Κουτσελίνη) 73,9785 β.

Β’ ΗΜΕΡΑ

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης επιβεβαιώνει την κυριαρχία του και στην ΟΠΕΝ κατηγορία της Συγχρονισμένης κολύμβησης και πρωταγωνίστησε στη σημερινή δεύτερη ημέρα (Σάββατο 2/4) του Εθνικού Πρωταθλήματος στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Ο ΑΝΟΜ πήρε και τα τρία χρυσά στους ισάριθμους σημερινούς τελικούς, στο Highlight, στο Κόμπο, αλλά και στο Σόλο, με την Ευαγγελία Πλατανιώτη, ενώ το ασημένιο κατέστησε η Εβελίνα Παπάζογλου στο Σόλο. ‘Εγινε σήμερα, εξάλλου, και το Τεχνικό Ντουέτο όπου επίσης πρωταγωνίστησε η ομάδα της Μεταμόρφωσης.

Στο βάθρο με τα μετάλλια, στους τρεις σημερινούς τελικούς. μπήκαν ακόμα ο ΝΟΒΑ, ΝΟ Βουλιαγμένης και Νηρέας Χαλανδρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες στους σημερινούς Τελικούς:

HIGHLIGHT ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Γεωργία Μπαρλαμπά, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Εβελίνα Παπάζογλου, Όλγα Παπασαράντη, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτσούλα) 83,4333 β.
  2. ΝΟΒΑ (Νεφέλη Αικατερίνη Γκαγιάνη, Δανάη Δεληγιάννη, Μυρτώ Καματερού, Ευφροσύνη Καρδακάρη, Ευαγγελία Κουτίδη, Αναστασία Κουτσελίνη, Βασιλική Κοφίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Αικατερίνη Φουκαλά, αναπλ. Κυριακή Καραγιάννη, Ελένη Φραγκάκη) 73,5000 β.
  3. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Βασιλεία Γκουζούνα, Ελευθερία Γκουζούνα, Μελιτίνη Δημακάλου, Ιφιγένεια Δίπλα. Δανάη Γαβριέλα Καλογεροπούλου, Πηνελόπη Καραμέσιου, Χρυσοβαλάντου Κώνσταντίνα Κορνέζου, Ηρίννα Δήμητρα Πανίδη, Βαλαντίνα Φαραντούρη, Βικτώρια Χρθσοβέργη, αναπλ. Γεωργία Σινάνε Ιορδανίδου, Μαρία Κωνσταντίνα Τσαγκαρογιάννη) 73,2000 β.

ΣΟΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1.Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 87,6631 β.

  1. Εβελίνα Παπάζογλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 86,7995 β.
  2. Ευαγγελία Κουτίδη (ΝΟΒΑ) 84,8824 β.

ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Αλεξάνδρα Κουτσούλα, Γεωργία Μπαρλαμπά, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ελένη Κόντη, Όλγα Παπασαράντη) 82,3333 β.
  2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μαρία Έλλη Αλζιγκούζη, Ειρήνη Κατσιώτη, Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθή Μέλλου, Κωνσταντίνα Μπαχτσεβανίδου, Ελένη Παπανδρέου, Πολυξένη Σαραντίδη, Σοφία Σαραντίδη, Ιωάννα Σελετοπούλου, Μαρία Νεφέλη Σταμέλου, αναπλ. Ναντέζντα Ελπίδα Σαραντίδη, Ευδοκία Φανού) 76,3333 β. 3
  3. ΝΟΒΑ (Δανάη Δεληγιάννη, Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Αναστασία Κουτσελίνη, Βασιλική Κοφίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Βικτώρια Κωνσταντινίδου, Παρασκευή Τσέντζου, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Αικατερίνη Φουκαλά, αναπλ. Αναστασία Δοδοντζίδη, Ευφροσύνη Καρδακάρη) 76,5607 β.

Το αποτέλεσμα με τις τρεις πρώτες στο ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΤΟΥΕΤΟ:

1.Εβελίνα Παπάζογλου – Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 84,8686 β.

  1. Αναστασία Ταξοπούλου – Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,9675 β.
  2. Μαρία ‘Ελλη Αλζιγκούζη – Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου (ΝΟ Βουλιαγμένης) 76,2759 β.

Γ’ ΗΜΕΡΑ

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, που αναδείχθηκε πρωταθλητής και πολυνίκης -διατηρώντας τα σκήπτρα του-, ολοκληρώθηκε σήμερα (Κυριακή 3/4) το Εθνικό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης ανοιχτής κατηγορίας (HELLAS OPEN) στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ κατέκτησαν στη σημερινή τρίτη και τελευταία ημέρα δύο ακόμα χρυσά μετάλλια, στο Ντουέτο (με Εβελ. Παπάζογλου και Ευαγ. Πλατανιώτη) και στο Ομαδικό και ένα ασημένιο (στο Ντουέτο με τις αδερφές Ταξοπούλου) στους δύο τελικούς. Κι έτσι έφτασαν συνολικά στα πέντε χρυσά και δύο ασημένια στη διοργάνωση, ενώ είχαν κατακτήσει και τα τεχνικά.

Ο ΑΝΟΜ πρώτευσε στη τελική γενική βαθμολογία με 331 βαθμούς, έναντι 258 του 2ου ΝΟΒΑ και 202 του 3ου ΝΟ Βουλιαγμένης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελικών της Κυριακής με τις τρεις πρώτες νικήτριες, καθώς και η τελική Γενική Βαθμολογία:

ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. Εβελίνα Παπάζογλου – Ευαγγελία Πλατανιώτη (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 86,4176 β.
  2. Αναστασία Ταξοπούλου – Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 80,2003 β.
  3. Μαρία Έλλη Αλζιγκούζη – Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) 78,0379 β.

ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Γεωργία Μπαρλαμπά, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Βασιλική Καφετζή, Ευγενία Καφετζή) 81,5558 β.
  2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μαρία Έλλη Αλζιγκούζη, Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθηή Μέλλου, Κωνσταντίνα Μπαχτσεβανίδου, Ελένη Παπανδρέου, Πολυξένη Σαραντίδη, Σοφία Σαραντίδη, Μαρία Νεφέλη Σταμέλου, αναπλ. Ειρήνη Κατσιώτη, Ιωάννα Σελετοπούλου) 77,7905 β.
  3. ΝΟΒΑ (Δανάη Δεληγιάννη, Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Αναστασία Κουτσελίνη, Βσιλική Κοφίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Αικατερίνη Φουκαλά, αναπλ. Ελένη Δεληγιάννη, Βικτώρια Κωνσταντινίδου) 75,1892 β.

Η ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 331 β.
  2. ΝΟΒΑ 258
  3. ΝΟ Βουλιαγμένης 202
  4. ΚΟ Ηρακλείου 141
  5. Νηρέας Χαλανδρίου 102
  6. ΑΝΟ Αργυρούπολης 54
  7. Πανσερραϊκός 44
  8. ΝΟ Χανίων 14
  9. Ωρίων 12
  10. Αρίων Γλυφάδας 9

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’,23-25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης διατήρησε τα σκήπτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ που έγινε από την περασμένη Παρασκευή έως και την Κυριακή το απόγευμα στις Σέρρες. Τα «Σκαθάρια» κατέκτησαν τον τίτλο καθώς πρώτευσαν στη γενική βαθμολογία με 233 βαθμούς, έναντι 209 του 2ου ΝΟ Χανίων, ενώ 3ος ήταν ο Πανσερραϊκός με 196.

Οι κοπέλες του ΑΝΟΜ κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στους τρεις από τους τέσσερις τελικούς της διοργάνωσης και συγκεκριμένα στο Σόλο με την Άννα – Μαρία Ταξοπούλου, στο Ντουέτο με τις Ταξοπούλου και Καμπούτση, καθώς και στο Κόμπο, ενώ στο Ομαδικό πήραν στο ασημένιο. Το χρυσό μετάλλιο στο Ομαδικό κατέκτησε ο ΝΟ Χανίων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα με τους τρεις πρώτες σε όλους τους τελικούς:

ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΟΛΟ:

  1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,1677 β.
  2. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 74,9611 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου (ΚΟ Ηρακλείου) 74,1622 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΙΚΟ:

  1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Συλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, αναπλ. Ηλέκτρα Παπακωνσταντουδάκη, αναπλ. Αναστασία Παπασηφάκη) 72,5419 β.
  2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Τζουμάκα Θοεδοσία, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου, αναπλ. Δανάη Σακέλη) 72,5168 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη) 70,9766 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΜΠΟ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Ελένη Λιντζεράκου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Δανάη Σακέλη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Θεοδοσία Τζουμάκα, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου) 75,700 β.
  2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Ηλέκτρα Παπαδοκωνσταντάκη, Αναστασία Παπασηφάκη, αναπλ. Ρούσσα Μαραγκάκη, αναπλ. Ανδριάνα Μαρία Φανδριδάκη) 74,4333 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Πασχαλίνα Κιοσέ, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη, Ηλιάνα Πανταζή) 73,8667 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΤΟΥΕΤΟ:

  1. Ηλιάνα Καμπούτση – Άννα Μαρία Ταξοπούλου – αναπλ. Ελένη Κόντη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 75,700 β.
  2. Δέσποινα Δεδούση – Δήμητρα Τσιάντη – αναπλ. Γαλήνη Μαντέλα (Πανσερραϊκός) 74,4333 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου – Ειρήνη Καββάλου (ΚΟ Ηρακλείου) 73,8667 β.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 233 β.
  2. ΝΟ Χανίων 209
  3. Πανσερραϊκός 196
  4. ΚΟ Ηρακλείου 176
  5. ΝΟ Βουλιαγμένης 91
  6. ΑΝΟ Αργυρούπολης 49
  7. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 36
  8. ΝΟΒΑ 22
  9. Ηρακλής 8
  10. Αρίων Γλυφάδας 0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και αναδείχθηκαν οι οκτώ από τις δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (31/7-2/8) και όχι οι εννέα, όπως περιμέναμε, διότι έμεινε εκκρεμότητα στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα, διακόπηκε ο αγώνας Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης -στο γ’ οκτάλεπτο και ενώ προηγείτο η ομάδα της Ξάνθης 10-4- σε βάρος του Μακεδονικού, επειδή ο προπονητής του Σταύρος Αποστολίδης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές για έντονη διαμαρτυρία, αλλά δεν αποχωρούσε για να πάει στην εξέδρα και παρέμενε σε σημείο που παρενοχλούσε τους δαιτητές (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται στο φύλλο αγώνα). Ο αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ του ΚΟ Ξάνθης με 10-4 (σκορ εκείνης της στιγμής), αλλά εκκρεμεί πιθανή περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού από τα αρμόδια όργανα (αθλητικό δικαστή) της ΚΟΕ. Στην περίπτωση που εφαρμοστεί το άρθρο 14 παράγραφος 2.2 της Γενικής Προκήρυξης υδατοσφαίρισης 2015, από τον Μακεδονικό (εκτός από τον μηδενισμό του στο συγκεκριμένο ματς) θα αφαιρεθούν και δύο (2) βαθμοί, με αποτέλεσμα να χάνει την 3η προνομιούχο θέση που θα πάρει ο ΣΑΠΚ Νεάπολης (και μαζί την πρόκριση).

Οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα στην Τελική φάση είναι: ΠΕΚΕΒ, ΚΟ Ξάνθης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής).

Μία ακόμα ομάδα θα προκύψει από τους αγώνες του Β’ Ομίλου Θεσσαλονίκης, που θα γίνουν το διήμερο 24-25/7 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το παζλ των δέκα της Τελικής φάσης θα συμπληρώσει φυσικά αυτή που εκκρεμεί από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – ΠΕΚΕΒ 2-12, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 2-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Άρης Κάμπου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΕΚΕΒ – ΚΟ Ξάνθης 12-3, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΕΚΕΒ 3-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 3-11,Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-10 (διακόπηκε σε βάρος του Μακεδονικού), ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14-1, ΚΟ Ξάνθης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΕΚΕΒ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΠΕΚΕΒ 12
  2. ΚΟ Ξάνθης 9
  3. Μακεδονικός 4

……………………………………..

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

*** Εκκρεμεί η περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού. Ο Άρης Κάμπου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η ΚΕ Κοζάνης είναι η ομάδα που συμπληρώνει τη δεκάδα της Τελικής φάσης  που θα γίνει το διάστημα 30 Ιουλίου- 2 Αυγούστου.

Πύρρος Ιωαννίνων- ΚΟ Καρδίτσας:  4-16, ΚΕ Κοζάνης- ΝΟ Πρέβεζας 5-0 (α.α),ΚΕ Κοζάνης- ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΚΕ Κοζάνης- Πύρρος Ιωαννίνων 13-5

Η τελική βαθμολογία

  1. ΚΕ Κοζάνης 6

———————————-

  1.  ΚΟ Καρδίτσας 3
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 0

*σ.σ.  Η ομάδα του ΝΟ Πρέβεζας δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – ΝΟ Σύρου 4-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ιτέας 15-5, Τρίαινα Βούλας – ΓΟ Μεσολογγίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΓΟ Μεσολογγίου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Σύρου – ΝΟ Ιτέας 9-2, Ροή – Τρίαινα Βούλας 4-10, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ροή 15-4,Ροή – ΝΟ Ιτέας 5-9, Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-7, ΝΟ Ιτέας – Τρίαινα Βούλας 6-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 11-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9
  3. ΝΟ Σύρου 6

………………………………………………

  1. ΝΟ Ιτέας 3
  2. Ροή 0

*** Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Άρης Νίκαιας – ΝΟ Αλιβερίου 19-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΑΕ Άργης 14-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Μυτιλήνης 10-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΠΑΕ Άργης 3-20, ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-16, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-5, ΠΑΕ Άργης – ΝΟ Μυτιλήνης 8-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Αλιβερίου 21-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Άρης Νίκαιας 17-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Μυτιλήνης 3-14, Άρης Νίκαιας – ΠΑΕ Άργης 9-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-12, ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 9-9, ΠΑΕ Άργης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αλιβερίου 16-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 15
  2. Άρης Νίκαιας 10
  3. ΝΟ Μυτιλήνης 8

……………………………………………….

  1. ΠΑΕ Άργης 7
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3
  3. ΝΟ Αλιβερίου 0

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31/7-2/8. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Θυμίζουμε ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης ανεβαίνουν στη Β’ Εθνική Ανδρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε 3 Ομίλους διεξάγεται (17-19 Ιουλίου), η προκριματική φάση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Ο 4ος όμιλος (Β’ Θεσσαλονίκης) θα διεξαχθεί το τριήμερο 24-26 Ιουλίου.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό):Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΟ Ξάνθης, Άρης Κάμπου, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου):Ροή, Τρίαινα Βούλας, ΑΚΟΜ Δελφίνια, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Σύρου
  3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Πεντέλης):Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΟ Αλιβερίου

Στον Β’ ΟΜΙΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (κολ. Ποσειδώνιο, 24-26/7), μετέχουν: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας.

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 3, 4 και η 1η ομάδα από τον Όμιλο 2 (σύνολο 10 ομάδες).

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 09:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 10:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                            24/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.   

ΩΡΑ: 17:00                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                             ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ      

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                          ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                     ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

ΩΡΑ:          13:00          ΡΟΗ                                                  ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          19:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ:          20:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΡΟΗ

 

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                      ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          11:00          ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

 

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          17:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΡΟΗ

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:          19:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                        ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 21:30         ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ                ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:          12:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 12:30                   ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗ                                       ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                    ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                       ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 19/4) οι αγώνες της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και στους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση.

Οι δέκα που πήραν την πρόκριση είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους πέντε ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Αλίμου, Βουλιαγμένης):

Εθνικός- Ιωνικός 11-7, ΝΕ Πατρών- ΝΟ Καλαμακίου 12-5, ΝΟ Βουλιαγμένης- ΝΟ Χίου 19-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 10-7, Ιωνικός – ΝΕ Πατρών 9-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 15-2, ΝΟ Καλαμακίου – Ιωνικός 7-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 9-6,Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Πατρών 9-6, ΝΟ Χίου – Ιωνικός 9-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 14-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 14-10, ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15

  1. Εθνικός Πειραιά 12

………………………………………………..

  1. ΝΕ Πατρών 9
  2. Ιωνικός 3
  3. ΝΟ Χίου 3
  4. ΝΟ Καλαμακίου 3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Χαλανδρίου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Νηρέας Χαλανδρίου 3-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΟΦΗ 16-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 4-11, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΟΦΗ 15-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΟΦΗ 11-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ρεθύμνου 3-10,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΦΗ 4-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-4, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 3-15, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 21-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-4.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 15

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 12

…………………………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
  3. ΟΦΗ 3
  4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πειραιά, Ιλίσιο, Νέας Σμύρνης):

Ολυμπιακός- ΝΟ Χανίων 11-8, ΑΝΟ Γλυφάδας- Πανιώνιος 13-10,  ΑΟΠ Φαλήρου- Παναθηναϊκός 14-6, Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-7, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 2-10, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χανίων 6-4, Ολυμπιακός – Παλαιό Φάληρο 5-8, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 11-7, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 14-7,ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-10, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 8-3, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 9-6, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 16-5, Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο 1-17, ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-12.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Παλαιό Φάληρο 15

  1. Ολυμπιακός 12

……………………………………………….

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
  2. Παναθηναϊκός 6
  3. ΝΟ Χανίων 3
  4. Πανιώνιος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος- Μακεδονικός 16-7, ΠΑΟΚ- ΑΣ Απόλλο 16-7, ΝΑΟ Κέρκυρας- Ηρακλής 14-8,Μακεδονικός – ΑΣ Απόλλο 8-23, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 1-28, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-9, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 18-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 16-6, ΠΑΟΚ- ΠΑΣ Φοίβος 25-1,Μακεδονικός – Ηρακλής 8-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 8-18, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 2-24, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 9-12, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 17-5, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 26-2.

Η  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12

————————————

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. ΠΑΣ Φοίβος 6
  3. Ηρακλής 3
  4. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Πατρών- ΟΥΚ Βόλου 10-4, ΝΑΣ Ημαθίας- ΝΟ Λάρισας 3-12, ΚΕ Κοζάνης- Νηρέας Λαμίας 3-14, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 6-6, Νηρέας Λαμίας – ΝΑΣ Ημαθίας 13-8, ΝΟ Πατρών – ΚΕ Κοζάνης 17-2, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-8, ΚΕ Κοζάνης – ΟΥΚ Βόλου 0-11, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΟ Πατρών 2-17,ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 9-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 0-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-19, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 5-0, ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΥΚ Βόλου 10-13.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 15
  2. ΝΟ Λάρισας 10

———————————————

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 7
  3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

Η Τελική φάση θα γίνει 26-28 Ιουνίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα διεξαχθεί την Τετάρτη 27/5 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Τριάντα (30) συνολικά ομάδες μετέχουν στην Β’ φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης που διεξάγεται από αύριο (17/4) έως την Κυριακή (19/4) σε πέντε (5) Ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά, Αλίμου, ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμακίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ιλίσιο, Χαλανδρίου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΟΦΗ, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Φαλήρου, Εθνικό Πειραιά, Ιλίσιο, Νέας Σμύρνης, ΑΝΟΓ): Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΣ Φοίβος, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): ΝΟ Πατρών, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου

Στην Τελική φάση (26-28 Ιουνίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 27 Μαϊου (13.30 ΚΟΕ).

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 17:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 09:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 16:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΧΙΟΥ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 08:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 09:30                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 16:30                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

    

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 17:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 17:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                         ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  21:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:  12:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                                  ΟΦΗ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                       

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                                 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

                       

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:  13:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ                          ΟΦΗ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ:  13:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                         ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:12:30                 ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        17/4/15

ΩΡΑ: 20:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ :12:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                                          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 10:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

                       

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ:14:30                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 21:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             18/4/15

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             19/4/15

ΩΡΑ: 17:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  20:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  12:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/4/15

ΩΡΑ:  09:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΠΑΟΚ

                       

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                17/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  10:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/4/15

ΩΡΑ:  10:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/4/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των Τελικών φάσεων στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (3-5 Απριλίου) και Νέων γυναικών (17-19 Απριλίου), καθώς επίσης και της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος (17-19 Απριλίου).

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α’ Όμιλος: ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ηρακλής, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

ΠΑΙΔΙΚΟ

Α’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμακίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΟΦΗ, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός

Α’ Όμιλος Βορρά: ΠΑΣ Φοίβος, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ Όμιλος Βορρά: ΝΟ Πατρών, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου  

Στην Τελική φάση (26-28 Ιουνίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των τριών ομίλων που εκκρεμούσαν στην Α’ (Προκριματική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Βόλου) και αναδείχθηκαν οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ των 30 που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι οκτώ που προκρίθηκαν σήμερα είναι οι: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου και Νηρέας Λαμίας από τον Όμιλο Βόλου. Έχουν προκριθεί επίσης και συμπληρώνουν την 30άδα, από την προηγούμενη εβδομάδα οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και από το μπαράζ ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 3-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 8-9, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-4, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 21-3, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-9, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 5-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 7-10, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-5, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 13-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΕΑΤΕΚ 7-15, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΣ Απόλλο 15

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. Ηρακλής 9

………………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 6
  2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 1
  3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 21-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στον αγώνα στον οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-2, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 17-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-27, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 18-9, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 17-12, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 8-15, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Μακεδονικός 6

………………………………………….

  1. ΝΟ Καβάλας 2
  2. ΧΑΝΘ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 9-10,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-0, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 13-5, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-12, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-14, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 13-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 12-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-14, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

  1. Νηρέας Λαμίας 9

………………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 6
  2. ΝΕ Λαμίας 3
  3. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ροή – Πανιώνιος 1-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, Ηλυσιακός – Ροή 11-8, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-7,Πανιώνιος – Ηλυσιακός 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 16-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-3, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-21, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Βουλιαγμένης 12

Νηρέας Χαλανδρίου 9

Πανιώνιος 6

………………………………………..

Ηλυσιακός 3

Ροή 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 13-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Νίκαιας 33-1, Ιωνικός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-22,ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-15, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 18-2, Άρης Νίκαιας – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-18, Ιωνικός – Άρης Νίκαιας 24-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΑΝΟ Γλυφάδας 12

Ιωνικός 9

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6

…………………………………………….

ΑΟ Πετρούπολης 3

Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-4, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-25, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 4-15, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 22-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

Εθνικός Πειραιά 9

ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………………..

Μίλων 3

……………………………………………

Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 2-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 10-6, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-1,ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-5, ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 16-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 8-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

ΓΣ Ηλιούπολης 12

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

ΝΟ Χίου 6

……………………………………………

ΓΣ Περιστερίου 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-16, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 5-16. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4,Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-12,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 10-4

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Καλαμάτας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

ΝΕ Πατρών 3

………………………………………….

ΝΟ Χαλκίδας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 4-19, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 2-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 3-15, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 21-1, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΕ Λάρισας 21-2, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-3,ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 16-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 4-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Πανσερραϊκός 14-4, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 6-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Λάρισας 1-17, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 18-5, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 3-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 15-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΕ Λάρισας 14-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Λάρισας 15

ΝΑΣ Ημαθίας 12

ΚΕ Κοζάνης 9

………………………………………..

Πύρρος Ιωαννίνων 6

ΝΕ Λάρισας 1

Πανσερραϊκός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Πλιτς Πλατς 4-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 23-0. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9,Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 2-16, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 2-14, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-23, ΟΦΗ – Άγιος Νικόλαος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 14-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Ρεθύμνου 10 (νίκη 15-1 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΝΟ Χανίων 10 (νίκη 15-4 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΟΦΗ 6

…………………………………………………………………………..

Πλιτς Πλατς 3

ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 17-19 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ. 

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Αρχίζει αύριο (6/3) το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2000) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στους 8 από τους 11 συνολικά Ομίλους.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (8/3).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου, Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟΓ): Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα, Παλαιό Φάληρο

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ.»Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
  2. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας):ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΕ Λάρισας
  3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ

Οι αγώνες στους Ομίλους: 6ος  (Α’ Θεσσαλονίκης), 7ος (Β’ Θεσσαλονίκης) και 9ος (Βόλου), θα διεξαχθούν το τριήμερο 13 – 15 Μαρτίου.

Στην Β’ προκριματική φάση (17-19 Απριλίου) περνάνε: Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11, οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 3, 5, 8, 9 και η νικήτρια ομάδα μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων ομάδων στους Ομίλους 3 και 5. Σύνολο ομάδων 30.

Η κλήρωση είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 18 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Το σωματείο του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης θριάμβευσε στους Χειμερινούς αγώνες κορασίδων συγχρονισμένης κολύμβησης, που ολοκληρώθηκαν στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά την Κυριακή.

Οι αθλήτριες του ΑΝΟΜ ήταν πρώτες τόσο σε ατομικό, όσο και σε συλλογικό επίπεδο, σε φιγούρες, τελικό ελεύθερου ντουέτου και ελεύθερου ομαδικού. Στις φιγούρες, η Άννα- Μαρία Ταξοπούλου ήταν πρώτη με 78,4944 βαθμούς, με την Ιφιγένεια Δίπλα (ΝηρΧαλ) να είναι δεύτερη συγκεντρώνοντας 751889 βαθμούς, ενώ την τελική τριάδα συμπλήρωσε η Ελένη-Μαρία Αρμάου (ΚΟΗ) με 72,5222 βαθμούς.

Όσον αφορά το Ελεύθερο Ντουέτο, δύο ζευγάρια που προέρχονται από το σωματείο της Μεταμόρφωσης βρέθηκαν στις δύο πρώτες θέσεις. Στην πρώτη ήταν οι Ηλιάνα Καμπούτση και Άννα-Μαρία Ταξοπούλου (αναπληρωματική η Ελένη Κόντη) με τελικό σύνολο 76,0361 βαθμούς και στη δεύτερη οι  Γεωργία Βασιλοπούλου και  Όλγα Παπασαράντη  με 72,3097 βαθμούς. Τρίτες στην βαθμολογία ήταν οι Ιφιγένεια Δίπλα και  Αλεξάνδρα Κούτσουλα του Νηρέα Χαλανδρίου συγκεντρώνοντας 71,9944 βαθμούς.

Στον τελευταίο χρονολογικά τελικό, αυτόν του Ελεύθερου Ομαδικού, πρώτος ήταν και πάλι ο ΑΝΟΜ με 72,3850 βαθμούς, αφήνοντας τον ΝΟ Χανίων στη δεύτερη θέση με 69,7184 και το Νηρέα Χαλανδρίου στην τρίτη με 68,1236 βαθμούς.

Αναλυτικά:

Φιγούρες: 1.  Άννα- Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟΜ) 78,4944

  1. Ιφιγένεια Δίπλα (ΝηρΧαλ) 75,1889

                    3.Ελένη- Μαρία Αρμάου (ΚΟΗ) 72,5222

Τελικός Ελεύθερου Ντουέτου

  1. Ηλιάνα Καμπούτση-  Άννα-Μαρία Ταξοπούλου (Ελένη Κόντη)- (ΑΝΟΜ): 76,0361
  2. Γεωργία Βασιλοπούλου- Όλγα Παπασαράντη- (ΑΝΟΜ): 72,3097
  3. Ιφιγένεια Δίπλα- Αλεξάνδρα Κούτσουλα- (ΝηρΧαλ): 71,9944

Τελικός Ελεύθερου Ομαδικού:

1.ΑΝΟ Μεταμόρφωσης : (Bασιλοπούλου Γεωργία, Καμπούτση Ηλιάννα, Κόντη Ελένη, Κουτρομάνου Αλεξάνδρα, Μανάρα Αικατερίνη, Παπασαράντη  Όλγα, Ταξοπούλου Άννα Μαρία, Τζουμάκα Θεοδοσία, Γιαννοπούλου- Βαλμά Ειρήνη, Σακέλλη Δανάη )  72,3850

  1. ΝΟ Χανίων: (Βοζινάκη Μαρία, Γαυγιωτάκη Ευαγγελία, Ζουζούνη Βιολέτα, Κουργιαντάκη Όλγα, Μαλινδρέτου Αριάδνη, Μαρκουλάκη Αθηνά-Μαρία, Μαυρομάτη Στυλιανή, Παπαγεωργίου Νικολέτα, Παπαδοκωνσταντάκη Ηλέκτρα, Παπασηφάκη Αναστασία ) 69,7184

3.Νηρέας Χαλανδρίου : (Γκουζούνα Βασιλεία, Δίπλα Ιφιγένεια, Κορνέζου Χρυσοβαλάντου -Κώνστα, Κούτσουλα Αλεξάνδρα, Σινανάι – Ιορδανίδου Γεωργία, Τσαγγαρόγιαννη Μαρία-Κών/να, Χριστογιαννοπούλου Ευδοξία- Αικατερίνη, Χρυσοβέργη Βικτώρια, Βαλενστάιν Μαρία, Σάρλου Αικατερίνη)68,1236

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά αθλήτριες κλήθηκαν σε καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης κολύμβησης, από 1 έως και 13 Δεκεμβρίου στο κλειστό Καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά.

Είναι οι: Μαρία Ελένη Αρμάου (ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ), Γιάννα Γκεοργκίεβα, Αντωνία Μαζοκοπάκη, Μαρία Παπαδοκωνσταντακάκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Ιφιγένεια Δίπλα, Φλωρεντία Μάντζιου, Βαλεντίνα Φαραντούρη (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Βασιλική Κοφίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Κατερίνα Φουκαλά (ΝΟΒΑ), Σοφία Μαλκογεώργου, Σοφία Σαραντίδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ευαγγελία Παπάζογλου, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ), Αθανασία Τσόλα (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ), Ελένη Στραβάκου (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Μαρία Αλζιγκούζη, Θάλεια Παπαδοπούλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Δέσποινα Τζώρτσου (υπό μεταγραφή).

Οι «24» θα πρέπει α βρίσκονται στον Άγιο Κοσμά το πρωί (08.00) της ερχόμενης Δευτέρας.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014,Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014 ΚΑΙ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Δέκα (10) ομάδες χωρισμένες σε δύο Ομίλους θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, το τριήμερο 11-13 Ιουλίου στους αγώνες της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος.

Όμιλος Καρδίτσας (κολ. Καρδίτσας): Μακεδονικός Νεάπολης, Νηρέας Λαμίας, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Όμιλος Αττικής (κολ. Ιλίσιο): ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) και στη συνέχεια οι 2 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Σε 5 Ομίλους διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (11-13 Ιουλίου) η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός Νεάπολης, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Καρδίτσας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΓΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): Άρης Κάμπου, Ροή, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, ΑΟ Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Στην Τελική φάση (31/7-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) και στη συνέχεια οι 4 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες και του Νοτίου Ομίλου ολοκληρώνεται η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης (12-13 Ιουλίου)

Σάββατο, 12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

Κυριακή, 13/7: 10.00 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 11.00 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 17.00 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 18.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Στην Τελική Φάση (25-27 Ιουλίου) οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στον Όμιλο Ανόδου και οι 2 τελευταίες (σύνολο 4) στον Όμιλο Καθόδου.  Στη συνέχεια η 1η ομάδα από τον Όμιλο Ανόδου ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία ενώ οι 2 τελευταίες ομάδες από τον Όμιλο Καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Ήδη, από τον Βόρειο Όμιλο (Λάρισα) οι αγώνες του οποίου έγιναν 28 και 29 Ιουνίου, οι ομάδες του ΝΟΒΑ και του ΠΑΟΚ προκρίθηκαν στον Όμιλο Ανόδου ενώ οι ομάδες του ΝΟ Λάρισας και της ΝΕ Λαμίας θα αγωνιστούν στον Όμιλο Καθόδου.