finland

now browsing by tag

 
 

Greek Results European Junior Swimming Championships 2018,25 June-8 July 2018,Helsinki and Tampere-Finland

Στους απογευματινούς ημιτελικούς Δαμασιώτη, Μπολάνος και Θώμογλου Με τρεις προκρίσεις στους απογευματινούς ημιτελικούς για την ελληνική αποστολή ξεκίνησαν την Τετάρτη (4/7) οι αγώνες κολύμβησης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Εφήβων / Νεανίδων που διεξάγεται στο Ελσίνκι. Συγκεκριμένα, οι Γεωργία Δαμασιώτη, Παναγιώτης Μπολάνος και Σάββας Θώμογλου θα συμμετάσχουν στους ημιτελικούς των αγωνισμάτων τουςRead More

Η Αποστολή της Εθνικής Ομάδας Κολύμβησης για το European Junior Championships in Swimming 2018,25 June-8 July 2018,Helsinki and Tampere-Finland

Στο Ελσίνκι για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων (4-8 Ιουλίου) μεταβαίνει την Δευτέρα (2/7) η αντίστοιχη Εθνική μας ομάδα. Στην αποστολή μετέχουν οι: Γεωργία Δαμασιώτη (50, 100, 200μ πεταλούδα), Φωτεινή Μέτσιου (200, 400, 800μ ελεύθερο), Νικολέτα Παυλοπούλου (50, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική), Αρκάδιος – Γιώργος Ασπουγαλής (50, 100,Read More

Αποτελέσματα Εθνικής Ομάδας Καταδύσεων στο European Junior Championships in Diving,25 June-8 July 2018,Helsinki and Tampere-Finland

Τετάρτη 27/6/2018 Πρώτη ελληνική συμμετοχή την Τετάρτη (27/6) για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στις καταδύσεις, με τον Θεόφιλο Αυθίνο να παίρνει την 22η θέση στο 1μ. Τραμπολίνο κατηγορίας Αγοριών Α’. Ο νεαρός Έλληνας καταδύτης συγκέντρωσε 336,85 βαθμούς από τους κριτές και είχε την 22η καλύτερη επίδοση σε σύνολο 24 καταδυτών.Read More

Αποτελέσματα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο European Junior Championships Synchronised «Artistic» Swimming 2018,25 June-8 July 2018,Tampere-Finland

Τρίτη 26/6/2018 Την 6η θέση στο Τεχνικό πρόγραμμα του Ντουέτου, στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης Νεανίδων / Εφήβων, στο Τάμπερε της Φινλανδίας, κατέκτησαν οι Ελληνίδες εκπρόσωποι Άννα Μαρία Ταξοπούλου και Γεωργία Βασιλοπούλου. Οι νεαρές πρωταθλήτριες της Ελλάδας βαθμολογήθηκαν με 81,3893 β. για το πρόγραμμά τους στο ΤεχνικόRead More

Οι Αποστολές των Εθνικών Ομάδων Καταδύσεων και Καλλιτεχνικής Κολύμβησης για το European Junior Championships in Diving, Synchronised «Artistic» Swimming and Swimming 2018,25 June-8 July 2018,Helsinki and Tampere-Finland

Στο Ελσίνκι μεταβαίνουν αύριο (23/6, 06.00) έξι (6) καταδύτες μας για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων που διεξάγεται στην πρωτεύουσα της Φινλανδίας 26 Ιουνίου με 1η Ιουλίου. Είναι οι: Θεόφιλος Αυθίνος (Τραμπολίνο 1 μέτρο), Νίκος Μόλβαλης (Τραμπολίνο 1 μέτρο και 3 μέτρα, Σταθερά, Τραμπολίνο Συγχρονισμένων 3 μέτρα και Σταθερά Συγχρονισμένων), ΙάσοναςRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=10 100m Breaststroke Men, Finals 8  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    29.96        1:03.49 4X100m Medley Men, Finals 7            Greece Alexandros Theocharidis 1993      28.12  58.64      58.64 Panagiotis Samilidis 1993      29.49  1:03.27      2:01.91 Konstantinos Markozis 1992      25.96  55.42   Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=9 50m Freestyle Men, Heats 43  Christos Katrantzis 1992  Greece            24.71 400m Medley Men, Heats 15  Petros Katsampanis 1992  Greece    1:01.29  2:12.32  3:27.15    4:30.76 17  Stefanos Chalintei-Christ 1993  Greece    59.46  2:08.86  3:28.28    4:31.49 4X100m Medley Men, Heats 5            Greece                                             Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=8 50m Freestyle Women, Semifinals 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.29 100m Backstroke Women, Semifinals 19  Kleio Baxevani 1994  Greece    31.75        1:05.59 100m Butterfly Men, Semifinals 11  Christos Katrantzis 1992  Greece    26.38        55.13 100m Breaststroke Men, SemifinalsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=7 50m Freestyle Women, Heats 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.07Q 50m Backstroke Men, Heats 35  Alexandros Theocharidis 1993  Greece            27.62 43  Ilias Verykokidis 1992  Greece            28.10 100m Backstroke Women, Heats 24  Kleio Baxevani 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=6 50m Breaststroke Men, Semifinals 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece  29.01Q 8  Ioannis Karpouzlis 1992 Greece 29.03Q 200m Butterfly Men, Finals 4  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.50  56.42  1:27.36    1:59.20 200m Backstroke Men, Semifinals 16  Alexandros Theocharidis 1993  Greece    29.22  1:00.82  1:33.95    2:06.84 50m Breaststroke Men,Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=5 50m Backstroke Women, Heats 34  Kleio Baxevani 1994  Greece            31.10 50m Breaststroke Men, Heats 3  Ioannis Karpouzlis 1992  Greece            28.95Q 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece            29.18Q 200m Freestyle Women, Heats 24  Themida Iakovidou 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=4 200m Butterfly Men, Semifinals 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.74  56.62  1:27.30    1:58.73Q

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=3 200m Butterfly Men, Heats 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.96  57.55  1:29.20    2:00.94Q 400m Freestyle Women, Heats 25  Vasiliki Pappa 1994  Greece    1:02.88  2:09.94  3:18.50    4:27.15 100m Freestyle Men, Heats 28  Christos Katrantzis 1992  Greece    25.31        52.19 200m Medley Men, HeatsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=2 50m Butterfly Men, Semifinals 9  Christos Katrantzis 1992  Greece            25.07Q 200m Breaststroke Men, Semifinals 12  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    31.40  1:06.15  1:41.71    2:17.86 100m Freestyle Women, Semifinals 16  Themida Iakovidou 1994  Greece    27.86        58.08 100m Backstroke Men, SemifinalsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=1 50m Butterfly Men, Heats 10  Christos Katrantzis 1992  Greece            25.32Q 32  Konstantinos Markozis 1992  Greece            26.00 400m Medley Women, Heats 20  Stella Pasalidou 1995  Greece    1:09.89  2:27.78  3:54.93    5:04.08 100m Backstroke Men, Heats 16  Alexandros Theocharidis 1993 Read More

ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

07.07.10 TAMPERE (FINLAND) European Junior Synchronised Swimming Championships Date: 07-11 JULY 2010 Organisation: Finnish Swimming Association (FIN) 09.07.10 HELSINKI (FIN) European Championships European Junior Diving Championships Date: 09-13 JULY 2010 Organisation: Finnish Swimming Association (FIN) 14.07.10 HELSINKI (FIN) European Championships European Junior Swimming Championships Date: 14-18 JULY 2010 Organisation: FinnishRead More