Ετικέτα: ISRAEL

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015

LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

«23Α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» 2015,4-5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «23α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» 2015

ΤΑΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΧΑΛΚΙΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΧΑΛΚΙΔΑ

ΙΗ’ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ,5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΙΗ’ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

«10ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ»,5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΤΡΙΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «10ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ Κ Ο Α Τ»

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 10ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ

SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SCC 2015

«ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2015»,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2015»

1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

7οι ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ,18-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «7οι ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ »

“ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2015”,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ “ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2015”

GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

“ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ”,ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ “ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ”

GREEK RESULTS LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

Πηγή:www.koe.org.gr

Πανελλήνια ρεκόρ για τον Βαζαίο

Μία μεγάλη επιτυχία για την ελληνική αποστολή, επιφύλασσε η πρώτη ημέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

Ο Ανδρέας Βαζαίος πέτυχε 2 Πανελλήνια ρεκόρ στα 100μ. πεταλούδα, με χρόνο 50.92 στα προκριματικά και στην συνέχεια με χρόνο 50.72 στα ημιτελικά του αθλήματος και προκρίθηκε 8ος στον τελικό που θα διεξαχθεί σήμερα το απόγευμα. Στο ίδιο αγώνισμα ο Στέφανος Δημητριάδης κατετάγη 27ος με χρόνο 52.71 και έμεινε εκτός τελικού.

Η Νόρα Δράκου με χρόνο 1.00.83 ήταν 30η στα 100 μ. ύπτιο.

Έβδομος με νέο Πανελλήνιο ρεκόρ ο Ανδρέας Βαζαίος

Την έβδομη θέση στον τελικό των 100μ. πεταλούδας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, κατέκτησε πριν από λίγο ο Ανδρέας Βαζαίος, σημειώνοντας ακόμη ένα Πανελλήνιο ρεκόρ (το 3ο διαδοχικά στο αγώνισμα, στην ιδια διοργάνωση), με επίδοση 50.72.

Νωρίτερα το πρωί η Νόρα Δράκου με χρόνο 55.57 ήταν 36η στα 100 μ. ελεύθερο.

Νέος τελικός για Βαζαίο

Με την 4η καλύτερη επίδοση  των προκριματικών (1.54.82) στα 200μ. Μικτή Ατομική, προκρίθηκε στον απογευματινό τελικό του αγωνίσματος ο Ανδρέας Βαζαίος. 

Η επίδοση του αποτελεί Πανελλήνιο ρεκόρ (προηγούμενο 1.55.26 από 14 Νοεμβρίου 2009 ο Ρωμανός Αλυφαντής, στο Βιαρέτζιο), το 4ο συνολικά που πετυχαίνει ο πρωταθλητής μας μέχρι στιγμής στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

5η θέση και νέο Πανελλήνιο ρεκόρ από τον Βαζαίο

Την πέμπτη θέση στον τελικό των 200μ. μικτής ατομικής, κατέκτησε πριν από λίγο ο Ανδρέας Βαζαίος, σημειώνοντας ακόμη ένα Πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνο 1.54.37. Το ρεκόρ αυτό είναι το 5ο συνολικά που πετυχαίνει ο πρωταθλητής μας μέχρι στιγμής, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

Αύριο το πρωί θα αγωνιστούν ο Στέφανος Δημητριάδης στα 50μ πεταλούδα, η Νόρα Δράκου στα 50μ ύπτιο καθώς και ο Ανδρέας Βαζαίος στα 100μ Μικτή Ατομική.

Πανελλήνιο ρεκόρ για την Δράκου

Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ ύπτιο, πέτυχε με χρόνο 27.71 η Νόρα Δράκου, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στους ημιτελικούς του αγωνίσματος, καταλαμβάνοντας την 17η θέση στους πρωινούς προκριματικούς του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 25άρας πισίνας στην Νετάνια.

Από την πλευρά του ο Ανδρέας Βαζαίος προκρίθηκε 9ος στον απογευματινό ημιτελικό στα 100μ Μικτή Ατομική με χρόνο 53.46.

Νωρίτερα, ο Στέφανος Δημητριάδης στα 50μ πεταλούδα κατέλαβε την 28η θέση με χρόνο 24.31.

Στον  τελικό των 100μ. μικτής ατομικής ο Βαζαίος

Μία ακόμη πολύ μεγάλη εμφάνιση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, πραγματοποίησε ο Ανδρέας Βαζαίος, όπου με χρόνο 53.25 στον ημιτελικό των 100μ. μικτής ατομικής,  προκρίθηκε 5ος στον αυριανό τελικό του αθλήματος.

15ος ο Δημητριάδης, 36η η Δράκου

Ολοκλήρωσαν πριν από λίγο την συμμετοχή τους στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, η Νόρα Δράκου αλλά και ο Στέφανος Δημητριάδης.

Η Δράκου κατέλαβε την 36η θέση στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 25.31, ενώ ο Δημητριάδης στα 200μ. πεταλούδα ήταν 15ος με χρόνο 1.55.36.

Χάλκινο μετάλλιο για τον Βαζαίο

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας, που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, ο Ανδρέας Βαζαίος ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 100μ. μικτής ατομικής με χρόνο 52.67, επίδοση που αποτελεί και Πανελλήνιο ρεκόρ.

Αυτή ήταν και η τελευταία ελληνική συμμετοχή στην διοργάνωση, με τους αθλητές μας να επιστρέφουν αύριο στην Ελλάδα.

LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

Πηγή:www.koe.org.gr 

Στη Νετάνια του Ισραήλ αναχωρούν αύριο (1/12, 07.35 μέσω Κωνσταντινούπολης) τρεις κολυμβητές μας για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται εκεί από 2 έως 6 Δεκεμβρίου.

Είναι οι Νόρα Δράκου (50, 100μ ελεύθερο, 50, 100μ ύπτιο), Ανδρέας Βαζαίος (100,200μ πεταλούδα, 100, 200μ Μ. Ατομική) και Στέφανος Δημητριάδης (50,100, 200μ πεταλούδα).

Συνοδός τους, ο προπονητής Γιώργος Λεκάκης.

Οι προκριματικοί, στη Νετάνια, αρχίζουν 09.30  και οι ημιτελικοί – τελικοί 17.30, τοπική ώρα.

GREEK RESULTS MEDITERRANEAN CUP 2014,28-29 JUNE,NETANYA-ISRAEL

DAY 1 – MORNING RESULTS

Girls 100 m Freestyle Age 13-14

7 Markante Despoina 2000 Greece A 00:59.45

13 Damasioti Markella 2000 Greece A 01:00.74

EXH Pavlopoulou Georgia 2000 Greece A 00:59.84

Boys 100 m Freestyle Age 15-16

9  Stamos Ioannis 1998 Greece A 00:53.58

13  Malamas Efstathios 1998 Greece A 00:54.34

Girls 200 m Backstroke Age 13-14

9  Aravantinou Athina 2000 Greece A 02:27.24

12  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 02:28.48

Boys 200 m Backstroke Age 15-16

1  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 02:03.50

Girls 400 m Individual Medley Age 13-14

5  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 05:03.22

Boys 400 m Individual Medley Age 15-16

12  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 04:43.23

Girls 4×100 m Medley Relay Age 13-14

6 Greece A 04:30.75

Aravantinou Athina 2000 00:33.13 00:33.13 01:08.13 01:08.13

Pavlopoulou Nikoletta 2001 01:43.52 00:35.39 02:22.38 01:14.25

Damasioti Markella 2000 02:52.98 00:30.60 03:29.31 01:06.93

Markante Despoina 2000 03:57.73 00:28.42 04:30.75 01:01.44

Boys 4×100 m Medley Relay Age 15-16

4 Greece A 03:55.44

Sofianidis Nikolaos 1998 00:28.07 00:28.07 00:57.69 00:57.69

Meretsolias Konstantinos 1998 01:28.78 00:31.09 03:01.17 02:03.48

Kynigakis Athanasios 1998 02:30.77 00:00.00 03:55.44 00:54.27

Charalampos

Stamos Ioannis 1998 03:27.29 00:00.00 03:55.44 00:00.00

DAY 1 – EVENING RESULTS

Girls 400 m Freestyle Age 13-14

7 Katsiara Afroditi 2000 Greece A 04:30.13

18  Palla Ioanna 2000 Greece A 04:39.73

EXH  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 04:41.24

Boys 400 m Freestyle Age 15-16

2 Negris Dimitrios 1998 Greece A 04:00.04

Girls 100 m Breaststroke Age 13-14

4  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 01:12.41 7

18  Pavlopoulou Georgia 2000 Greece A 01:19.12

Boys 100 m Breaststroke Age 15-16

7  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 01:05.34

Girls 100 m Butterfly Age 13-14

9  Damasioti Markella 2000 Greece A 01:05.83

14  Chatzidopavlaki Paraskevi 2000 Greece A 01:07.67

Boys 100 m Butterfly Age 15-16

6 Kynigakis Athanasios 1998 Greece A 00:56.67

11 Stamos Ioannis 1998 Greece A 00:58.25

Girls 4×200 m Relay Free Age 13-14

6 Greece A 08:51.12

Pavlopoulou Nikoletta 2001 00:30.89 00:30.89 01:04.60 01:04.60 01:38.09 01:38.09 02:11.22 02:11.22

Pavlopoulou Georgia 2000 02:41.14 00:29.92 03:14.65 01:03.43 03:50.15 01:38.93 04:23.80 02:12.58

Katsiara Afroditi 2000 04:55.30 00:31.50 05:30.29 01:06.49 06:05.32 01:41.52 06:39.46 02:15.66

Damasioti Markella 2000 07:10.49 00:31.03 07:44.78 01:05.32 08:18.01 01:38.55 08:51.12 02:11.66

Boys 4×100 m Relay Free Age 15-16

5 Greece A 03:37.76

Stamos Ioannis 1998 00:26.09 00:26.09 00:54.24 00:54.24

Malamas Efstathios 1998 01:19.90 00:25.66 01:48.27 00:54.03

Kynigakis Athanasios 1998 02:15.10 00:26.83 02:44.25 00:55.98

Sofianidis Nikolaos 1998 03:10.06 00:25.81 03:37.76 00:53.51

DAY 2 – MORNING RESULTS

Girls 800 m Freestyle Age 13-14

10  Katsiara Afroditi 2000 Greece A 09:23.46

Boys 200 m Breaststroke Age 15-16

4  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 02:20.14

Girls 200 m Breaststroke Age 13-14

4  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 02:35.01

Boys 100 m Backstroke Age 15-16

1  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 00:56.59 NEW COMEN RECORD

Girls 100 m Backstroke Age 13-14

7  Aravantinou Athina 2000 Greece A 01:07.96

11  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 01:09.54

EXH  Markante Despoina 2000 Greece A 01:07.02

Boys 1500 m Freestyle Age 15-16

1 Negris Dimitrios 1998 Greece A 15:37.21

4 Kynigakis Athanasios  Charalampos 1998 Greece A 15:50.66

DAY 2 – EVENING RESULTS

Girls 200 m Freestyle Age 13-14

11 Damasioti Markella 2000 Greece A 02:10.30

12 Pavlopoulou Georgia 2000 Greece

Boys 200 m Freestyle Age 15-16

8 Stamos Ioannis 1998 Greece A 01:56.40

Girls 200 m Butterfly Age 13-14

6  Chatzidopavlaki  Paraskevi 2000 Greece A 02:26.15

8  Palla Ioanna 2000 Greece A 02:29.03

Girls 200 m Individual Medley Age 13-14

3  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 02:20.27

18  Katsiara Afroditi 2000 Greece A 02:33.59

Boys 200 m Individual Medley Age 15-16

8  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 02:09.98

11  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 02:11.16

Girls 4×100 m Relay Free Age 13-14

4 Greece  03:59.53

Markante Despoina 2000 00:28.84 00:28.84 00:59.28 00:59.28

Pavlopoulou Georgia 2000 01:28.08 00:28.80 01:59.22 00:59.94

Pavlopoulou Nikoletta 2001 02:27.74 00:28.52 02:58.75 00:59.53

Damasioti Markella 2000 03:27.90 00:29.15 03:59.53 01:00.78

Boys 4×200 m Relay Free Age 15-16

5 Greece 07:55.01

Sofianidis Nikolaos 1998 00:27.86 00:27.86 00:58.01 00:58.01 01:29.47 01:29.47 01:59.32 01:59.32

Malamas Efstathios 1998 02:27.14 00:27.82 02:57.57 00:58.25 03:29.33 01:30.01 04:00.26 02:00.94

Stamos Ioannis 1998 04:27.28 00:27.02 04:58.15 00:57.89 05:29.16 01:28.90 05:58.69 01:58.43

Negris Dimitrios 1998 06:26.04 00:27.35 06:55.45 00:56.76 07:25.50 01:26.81 07:55.01 01:56.32

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Mediterranean Cup Israel 2014

STARTING LISTS MEDITERRANEAN CUP 2014,28-29 JUNE,NETANYA-ISRAEL

Starting lists Mediterranean Cup Israel 2014

Στη Νετάνια του Ισραήλ μεταβαίνει αύριο (27/6) η Εθνική μας ομάδα Παίδων – Παγκορασίδων για να μετάσχει στο Μεσογειακό Κύπελλο Κολύμβησης που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (28-29/6).

Στην αποστολή μετέχουν οι: Γιάννης Στάμος (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Νίκος Σοφιανίδης (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ100μ ελεύθερο), Δημήτρης Νέγρης (400μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο), Θανάσης Κυνηγάκης (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πεταλούδα, 1500μ ελεύθερο, 200μ πεταλούδα, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Στάθης Μάλαμας (100μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Κώστας Μερετσόλιας  (400μ Μ. Ατομική, 100μ, 200μ πρόσθιο, 200μ πρόσθιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Αφροδίτη Κατσιάρα (400μ Μ. Ατομική, 400μ ελεύθερο, 800μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ200μ ελεύθερο), Παρασκευή Χατζηδοπαυλάκη (100μ, 200μ πεταλούδα), Μαρκέλλα Δαμασιώτη (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ευαγγελία Καταραχιά (100μ, 200μ ύπτιο), Αθηνά Αραβαντινού (100μ, 200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Νικολέτα Παυλοπούλου (400μ Μ. Ατομική, 100μ, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ100μ ελεύθερο), Δέσποινα Μαρκαντέ (100μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Γεωργία Παυλοπούλου (100μ πρόσθιο, 200μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ιωάννα Πάλλα (400μ ελεύθερο, 200μ πεταλούδα).

Συνοδοί προπονητές τους οι Γιώργος Δαμασιώτης, Τάσος Χατζηγεωργίου. Αρχηγός αποστολής ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ, Γιώργος Κατσαρός.