Ετικέτα: K.O.E.

 

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,3-4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΑΘΗΝΑ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,3-4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΑΘΗΝΑ

PROGRAMM AND RECORDS MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET 2017,8-9 APRIL,PRAGUE-CHECH

RECORDS OF MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET

PROGRAMM MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET 2017,8-9 APRIL,PRAGUE-CHECH

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (26/3/2017)

Πηγή:www.koe.org.gr
Σειρά καμπ και τουρνουά προετοιμασίας ενέκρινε το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ, σε ότι αφορά τις Εθνικές μας ομάδες υδατοσφαίρισης Ανδρών κα Γυναικών.
Για την πρώτη εγκρίθηκε καμπ στο Βόλο (12-16 Ιουνίου) και στην Αθήνα (26-28 Ιουνίου) από κοινού με το Μαυροβούνιο, ενώ 23-25 Ιουνίου, επίσης στην Αθήνα, θα διεξαχθεί το τουρνουά «Σαμαρτζίδης Καπ».
Σε ότι αφορά τις Γυναίκες, εγκρίθηκε καμπ από τις 12 έως τις 15 Ιουνίου, καθώς επίσης και το τουρνουά «Θέτις Καπ» (16-18 Ιουνίου) στην Αθήνα.
Σύμφωνα με άλλες αποφάσεις:
*Συνεργάτιδα του ομοσπονδιακού τεχνικού Γιώργου Μορφέση, στην Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των Γυναικών, θα είναι η Αγγελική Γερόλυμου
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή του κολυμβητή Στέφανου Δημητριάδη σε 10ήμερο καμπ προετοιμασίας στο Gloria Sports Arena της Τουρκίας, όπου την ίδια περίοδο θα προετοιμάζεται και η εθνική ομάδα της Νότιας Αφρικής με επικεφαλής τον χρυσό ολυμπιονίκη του Λονδίνου,Τσαντ Λε Κλος
*Εγκρίθηκε η πραγματοποίηση σχολών Κριτών – Χρονομετρών κολύμβησης στην Πάτρα, από την Περιφερειακή Επιτροπή Πελοποννήσου και αντίστοιχης από την Περιφερειακή Επιτροπή Θεσσαλίας
*Εγκρίθηκε η χορηγική συμφωνία με την εταιρεία αθλητικού υλικού LEGEA, για την ένδυση όλων των Εθνικών ομάδων της Ομοσπονδίας
*Εγκρίθηκε η δήλωση της διεθνούς Κριτού Θέμιδας Γεωργιάδη στους Βαλκανικούς αγώνες Καταδύσεων Νέων στο Βελιγράδι (26-28 Μαϊου) και ενός (1) Κριτή στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Καταδύσεων Νέων στο Μπέργκεν (26-28 Μαϊου)
*Εγκρίθηκε η αποστολή δύο αθλητών της Τεχνικής κολύμβησης στην Πανεπιστημιάδα της Πολωνίας (23-26 Απριλίου)
*Εγκρίθηκε η πραγματοποίηση Σχολής Κριτών – Χρονομετρών Τεχνικής κολύμβησης στα Γιάννενα
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης κολύμβησης στο μίτινγκ «Hellas Beatles Cup», 9 με 11 Ιουνίου στη Σύρο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΝΟ Χανίων και ο Ηλυσιακός ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι της 9ης Αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών, καθώς πέτυχαν σπουδαίες νίκες επί του ΓΣ Περιστερίου (7-6 εντός) και του ΟΦΗ (6-5 εκτός) αντίστοιχα που τους φέρνουν σε πλεονεκτική θέση έναντι των αντιπάλων τους σε περίπτωση ισοβαθμιών, ενώ περιπλέκουν πολύ την κατάσταση στην μάχη της εισόδου στα πλέι οφ.
Από εκεί και πέρα, στο ντέρμπι της ουράς, ο Νηρέας Χαλανδρίου νίκησε με 8-7 τον ΝΟ Ρεθύμνου, ενώ αήττητος παρέμεινε ο Απόλλων Σμύρνης που επιβλήθηκε με 11-6 του Ιωνικού στον Άλιμο.
Στο Β’ Όμιλο ξεχώρισε η νίκη του ΓΣ Ηλιούπολης με 8-6 στο Βόλο επί του ΟΥΚ, ενώ και ο ΝΟ Χαλκίδας πήρε σπουδαίο διπλό στη Πάτρα με 7-5 επί της ΝΕ Πατρών. Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα – 3ο σερί – έδωσε η ομάδα του Μίλωνα που κατάφερε να επικρατήσει με 9-8 του Χαϊδαρίου στη Νέα Σμύρνη, ενώ ο πρωτοπόρος Νηρέας Γέρακα έφτασε σχετικά εύκολα στην επικράτηση με 13-7 επί της Νίκης Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8-7 (2-2, 3-0, 1-3, 2-2, Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος 1, Σιάρκος 2, Παππάς Α. 4, Ανδρής 1, ΝΟ Ρεθύμνου: Πίσσας 3, Ασουμανάκης 1, Γιουλούντας 2, Τσαγκαράκης 1)
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7-6 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-1, 2-1, 2-2, ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 1, Πετρόχειλος 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 3, Βιζυράκης 1, ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2, Καλαμάρης 1, Πετρόπουλος 1, Κολλάρος 1)
ΟΦΗ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-6 (Τα οκτάλεπτα 1-1, 3-1, 1-4, 0-0, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 1, Λεονταράκης 2, Κλήμος 1, Ηλυσιακός: Λάππας 4, Κωνσταντόπουλος 1, Παλιός 1)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 11-6 (Τα οκτάλεπτα: 5-1, 3-1, 0-2, 3-2, Απόλλων Σμύρνης: Μητρόπουλος 1, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος Γ. 3, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 1, Αφρουδάκης Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 2, Καρακάσης 1, Ψιρογιάννης Π. 2, Ξυλάς 1)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 13-7 (3-1, 4-3, 2-0, 4-3, Νηρέας Γέρακα: Κυζιώρος 1, Παπαδόπουλος Γρ. 3, Παπαδόπουλος Π. 3, Μαυρεδάκης 1, Νησανάκης 1, Τσακιράκης 2, Γεωργακόπουλος 1, Περράκος 1, Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Πισσίας 3, Γλούμης 2)
ΜΙΛΩΝ – ΧΑΪΔΑΡΙ 9-8 (Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-1, 2-4, 2-1, Μίλων: Οικονομίδης 1, Θεοδωρίδης 1, Δούκας 2, Αμπατζόγλου 1, Μυλωνάκης 1, Μπουργούρης 1, Λουιζίδης 1, Τριανταφύλλου1, Χαϊδάρι: Κόχειλας 4, Γκότσης 1, Κουρτίδης 2, Έντμοντς 1)
 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-7 (Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-1, 2-1, 1-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 1, Λεβεντάκος 1, Κατράς 1, Γκαράνης 2, ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 2, Μπουρνάζος 3)
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 6-8 (3-1, 2-1, 1-4, 0-2, ΟΥΚ Βόλου: Κολομήτρας 2, Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Γιάγκος 1, ΓΣ Ηλιούπολης: Λύκαρης Κ. 1, Δήμου 2, Βυθούλκας 1, Βλαχογιάννης 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1.ΑΠΟΛΛΩΝ                      101-57     23
2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    78-56     17
3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             86-55     17
4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    77-63     16
………………………………………………………………
5.ΟΦΗ                              65-60     12
6.ΙΩΝΙΚΟΣ                        57-83     6
7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                 56-92    5
8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               55-109   1
Σημείωση: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ           85-46     24
2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              70-54     20
3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          77-57     16
4.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ              61-74     13
………………………………………………………………….
5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                 49-58     8
6.ΜΙΛΩΝ                       54-75     8
7.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               75-81    7
8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                 68-94     7

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Συνεχίζει της υψηλές πτήσεις ο ΑΝΟ Γλυφάδας, εύκολα 15-9 τον ΝΟ Χίου
Κρατιέται στα ψηλά ο ΑΝΟ Γλυφάδας και συνεχίζει την εκπληκτική φετινή πορεία του στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.
Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη νίκησε εύκολα στην έδρα της και τον ΝΟ Χίου, με 15-9, στο παιχνίδι που άνοιξε την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος και, έχοντας εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στην πρώτη τετράδα, πέρασε προσωρινά στην 3η θέση της βαθμολογίας και περιμένει το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Εθνικό το βράδυ, για να δει αν θα είναι 3ος ή 4ος (δεν ευνοείται σε ισοβαθμία με τους πράσινους), μετά την ολοκλήρωση της συγκεκριμένης αγωνιστικής.
Ο ΑΝΟΓ ήταν κυρίαρχος από την αρχή του παιχνιδιού, έφτιαξε από το πρώτο οκτάλεπτο μια μεγάλη διαφορά και την αύξησε μέχρι το φινάλε, χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 15-9
Οκτάλεπτα: 6-1, 3-3, 4-3, 2-2.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
 
ΝΟ ΧΙΟΥ
 
 
Γαβαλάς Θ.
 
 
Αϊβαλιώτης
 
Τζελάτης
 
 
 
Μιμίδης 1
 
Φωτόπουλος 3
 
 
Θωμάκος 1
 
Παπανικολάου 1
 
 
Τεσάνοβιτς 1
 
Ρομπόπουλος 1
 
 
Καλαργυρός
 
Παπαναστασίου
 
 
Σωτηριανός
 
Παπούκας 2
 
 
Κανδιόγλου 1
 
Αλεξίου
 
 
 
Βουκμίροβιτς 2
 
Κατσαούνης 1
 
 
Γκιουβέτσης 1
 
Αλβέρτης 1
 
 
Σωτηράκης
 
Χατζηγούλας 4
 
 
Κόλλιας 2
 
 
Παπασηφάκης 1
 
 
Μπερτόλης
 
Μαντής
 
 
 
Μένης
 
 
Γιαννόπουλος 1
 
 
 
 
 
Σκουμπάκης
 
 
 
 
 
Προπονητής: Δημήτρης Μάζης
 
Προπονητής: Μάκης Μικέδης
Διαιτητές: Μπουδραμής, Κραβαρίτης
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλλης
«Περίπατο» ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 14-2 τον ΝΟ Πατρών
Ο ΝΟ Βουλιαγμένης είχε εύκολο έργο κόντρα στον ΝΟ Πατρών, στο Λαιμό, στο μεταξύ τους παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.
Οι «μπέμπηδες» του ΝΟΒ επιβλήθηκαν με 14-2 επί της πατρινής ομάδας και στη συνέχεια μετείχαν στις εκδηλώσεις του Ομίλου για τα 20 χρόνια από την κατάκτηση του Κυπέλλου Κυπελλούχων Ευρώπης, που έγιναν στις εγκαταστάσεις του στο Λαιμό.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 14-2
Οκτάλεπτα: 6-0, 2-0, 3-0, 3-2.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
Κουρούβανης Δ.
 
 
Κρίκης
 
 
 
Κοπελιάδης 2
 
 
Κανελλόπουλος – Γκίρης
 
Δελαγραμμάτικας 1
 
 
Γατομάτης
 
 
Κουρούβανης Ν.
 
 
Κανελλόπουλος Β.
 
 
Χρυσοσπάθης
 
 
Τουλγαρίδης
 
 
Γούβης 1
 
 
 
Καλιοράκης 1
 
 
Αφρουδάκης
 
 
Φύκουρας
 
 
Καλαϊτζής
 
 
Κωνσταντακόπουλος
 
Βίκο 1
 
 
 
Παπάκος
 
 
 
Καπότσης 3
 
 
Γκότσης 1
 
 
 
Καλογερόπουλος
 
 
Βικάτος
 
 
 
Σολανάκης 3
 
 
Ανδρικόπουλος
 
 
Βλαχοτάσιος
 
 
Λιμαράκης
 
 
Δήμου 1
 
 
 
Δουρίδας
 
 
 
Πάτερος 2
 
 
Πασσάς
 
 
 
Προπονητής: Κώστας Λούδης
 
Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Βόσικας
Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας
Καταιγιστικός και πάλι ο Ολυμπιακός, 21-3 το Παλαιό Φάληρο
Επίδειξη δύναμης έκανε ο Ολυμπιακός και κόντρα στο Παλαιό Φάληρο, στο κολυμβητήριο του Πειραιά, για την 20η αγωνιστική της Α1 υδατοσφαίρισης των Ανδρών, δύο ημέρες μετά την ευρωπαϊκή νίκη του στη Νις της Γαλλίας.
Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 21-3 επί του ΑΟΠΦ και έκαναν το 20 στα 20, με τον Εσπανιόλ (ΦΩΤΟ) να πετυχαίνει 7 γκολ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 21-3
Οκτάλεπτα: 7-0, 5-0, 4-0, 5-3.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 
 
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
 
Γαλανόπουλος
 
 
Τσαλκάνης
 
Μυλωνάκης 1
 
 
Χάλαρης
 
 
Δελακάς
 
 
 
Γαρδίκας
 
 
Γεννηδουνιάς 1
 
 
Αλαφραγκής 1
 
Φουντούλης 5
 
 
Κουρλιάφτης 1
 
Αργυρόπουλος – Κανακάκης
 
Θεοδωρόποιυλος
 
Πρέκας 1
 
 
 
Πέττας
 
 
Ντόσκας 1
 
 
Γωνιωτάκης 1
 
Μουρίκης 4
 
 
Τσαχιλίδης
 
Κολόμβος
 
 
Τρούλος
 
 
Γιάνοβιτς 1
 
 
Σπηλιωτόπουλος
 
Εσπανιόλ 7
 
 
Γαβαλάς Ι.
 
 
 
 
 
Κατσαγούνος
 
 
 
 
 
Φυτάλης
 
 
 
 
 
 
Κάκαρης
 
 
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος
Προπονητής: Νίκος Μαμούρης
Διαιτητές: Στεφανάκης, Μιχαηλίδης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος
Ανέβηκε στην 5η θέση ο ΠΑΟΚ, 13-4 στο Καλαμάκι
Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε με 13-4 του ΝΟ Καλαμακίου στο κολυμβητήριο του Αλίμου, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, καθώς εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του Παλαιού Φαλήρου από τον Ολυμπιακό, ξεπερνώντας τους Φαληριώτες και εδραιώνοντας ακόμα περισσότερο τη θέση του στην πρώτη εξάδα που στο τέλος δίνει συμμετοχή στα πλέι οφ.
Οι Θεσσαλονικείς ήταν κυρίαρχοι στα δύο πρώτα οκτάλεπτα και καταιγιστικοί στο τελευταίο και έφτασαν εύκολα στη νίκη.
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΠΑΟΚ 4-13
Οκτάλεπτα: 0-3, 1-3, 3-1, 0-6.
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
 
 
ΠΑΟΚ
 
 
Γρηγοριάδης
 
 
Καραμπέτσος
 
Κομτζιάς
 
 
 
Σαρησάββας 1
 
Χάλαρης
 
 
 
Ζάτοβιτς 1
 
Αναγνωστόπουλος
 
 
Προσινικλής Ν.
 
Δουδέσης 1
 
 
Νικολαϊδης 2
 
Ιωαννίδης
 
 
Νάνος 1
 
 
Φωκάς
 
 
 
Παπαποστόλου 3
 
Τροβάς
 
 
 
Σάριτς 2
 
 
Φαναριώτογλου 1
 
 
Δημητριάδης
 
Καστανάκης 1
 
 
Μουρατίδης 2
 
Αλεβίζος 1
 
 
Τσολακούδης 1
 
Μπεκές
 
 
 
Προσινικλής Π.
 
Μπελιάς
 
 
 
Σιορδίλης
 
Αθανασάσκος
 
 
 
 
 
Μπραζίτικος
 
 
 
 
 
Προπονητής: Χρυσάφης
 
Προπονητής: Πάνος Βέργος
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
Κρατάει την 3η θέση ο Παναθηναϊκός, 7-4 τον Εθνικό στο Γουδή
Με μια σπουδαία νίκη εγκαινίασε την επίσημη έδρα του για φέτος, το κολυμβητήριο Γουδή (που πήρε τη σχετική άδεια), ο Παναθηναϊκός.
Οι πράσινοι επιβλήθηκαν με 7-4 επί του Εθνικού, στο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών και κρατούν την 3η θέση στη βαθμολογία, στην ισοβαθμία με τον ΑΝΟ Γλυφάδας.
Σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με λίγες καλές φάσεις και κλειστές άμυνες, η ομάδα του Νάσου Ηρειώτη κατάφερε να αιφνιδιάσει στο ξεκίνημα, να πάρει μια διαφορά και να την κρατήσει μέχρι το τέλος.
Ο Εθνικός, με τη νέα αυτή ήττα του, απομακρύνεται κι άλλο από την εξάδα.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 7-4
Οκτάλεπτα: 3-1, 1-1, 1-0, 2-2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
 
 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
 
Γαλανίδης
 
 
Τζωρτζάτος
 
 
Φλωρόπουλος
 
 
Τζώρτζης
 
 
 
Βασιλάκης
 
 
Σκληρός
 
 
 
 
 
 
 
Κόχειλας Ν.
 
 
Βιτέλλας 1
 
 
Σιώνης 1
 
 
 
Τοράκης
 
 
 
Παπαγεωργίου
 
 
Καλογεράκος
 
 
Παπαδόγκωνας 1
 
 
Καρούντζος 3
 
 
Χονδροκούκης 2
 
 
Φώσκολος 1
 
 
Αγκόρτσας
 
 
Δερμιτζάκης Δ.
 
 
Καζάζης
 
 
 
Χαραλαμπόπουλος 2
 
Μπεριστιάνος
 
 
Καπετανάκης
 
 
Τσαγκάρης
 
 
Καλομενίδης
 
 
Κουμής
 
 
 
Παπαδημητρίου
 
 
Πρωτοψάλτης
 
 
Μπερτόλης
 
 
Φούτρης Σ.
 
 
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης
 
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός
Διαιτητές: Σταυρίδης, Κατσώνης
Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας
Δύσκολο πέρασμα από τη Νέα Σμύρνη για τον Υδραϊκό, 8-6 τον Πανιώνιο
Πολύ δύσκολο πέρασμα από τη Νέα Σμύρνη έκανε ο Υδραϊκός στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α1 υδατοσφαίρισης Ανδρών. Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη επικράτησε με 8-6 του Πανιωνίου και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, όσους έχει και το Παλαιό Φάληρο που βρίσκεται στην 6η, αλλά υπερισχύει στην ισοβαθμία.
Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για τη νησιώτικη ομάδα που προηγήθηκε με 0-3 στα πρώτα λεπτά, όμως οι Νεοσμυρνιώτες αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ένα γκολ του Δημήτρη Μιτελούδη έδωσε προβάδισμα 4-3 στο ημίχρονο για τον Υδραϊκό. Στη συνέχεια η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη διεύρυνε τη διαφορά στα τρία γκολ (3-6) και ο Πανιώνιος αν και μείωνε συνεχώς στα δύο δεν μπορούσε να πλησιάσει και να απειλήσει το αντίπαλό του, με το 6-8 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 6-8
Οκτάλεπτα: 1-3, 2-1, 0-1, 3-3
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΥΔΡΑΪΚΟΣ
Πρωτονοτάριος
Φλέγκας
Καρακάσης 1
Θαλασσινός
Βυθούλκας
Μιτελούδης 2
Αβαγιανός
Ξενάκης
Μαζοκοπάκης
Χατζηκυριακάκης 2
Κουλιεράκης 2
Κοτσάφτης
Θεοδόσης – Παπαλουκάς
Μπλάνης 2
Πανταζόπουλος 2
Σαρτζετάκης
Γαβαλάς Σ.
Αργυρόπουλος
Σταυρόπουλος
Λιαπάκης
Βέκκος
Βλοντάκης 2
Ποταμιάνος
Αλεξαντρέσκου
Σιάχος
Μιγόπουλος
Δημακόπουλος
Στελλάτος
Γαβαλάς Γ. 1
Λαδάς
Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης
Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Κουρτίδης

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: 17.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 17.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΑΤΕΚ -ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ -ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -ΟΦΘ
7. ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 105 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΜΑΡΤΙΟΣ 2017)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 105 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΜΑΡΤΙΟΣ 2017)

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι (22/3) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (28-30 Απριλίου) και της Β’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (5-7 Μαϊου). Αναλυτικά:
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, Παλαιό Φάληρο
Β’ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
Προκρίνονται 3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμακίου
Προκρίνονται 3
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΕ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χαλκίδας, ΓΣ Ηλιούπολης
Προκρίνονται 3
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Άλμα Κλαμπ, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά
Προκρίνονται 3
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Προκρίνονται 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Ηρακλής
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας
Προκρίνονται 3
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ
Προκρίνεται ένας (1)
Από τις 22 ομάδες της Γ’ Φάσης (23-25 Ιουνίου), οι 10 θα προκριθούν στην Τελική φάση (7-9 Ιουλίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 21-1 τον Εθνικό
Άνετη νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστική της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 με 21-1 επί του συμπολίτη Εθνικού.
Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη με αυτόν τον τρόπο πέτυχε το απόλυτο τόσο στη Γ’ Φάση, όσο και συνολικά στο πρωτώθλημα, αφού σε 12 αναμετρήσεις μετράει ισάριθμες νίκες.
Το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά από το πρώτο οκτάλεπτο, όταν οι «ερυθρόλευκες» προηγήθηκαν με 6-1, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 12-1. Στη συνέχεια οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν συστήματα και παίκτριες, με το 21-1 να είναι το τελικό σκορ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 21-1
Τα οκτάλεπτα: 6-1, 6-0, 4-0, 5-0
Ολυμπιακός
Εθνικός
Διαμαντοπούλου
Δουρέκα Σ.
Πλευρίτου Ελ. 4
Παναγιωτοπούλου
Ελευθεριάδου 
Δουρέκα Αδ.
Σώρα 3
Βάσιλα
Ζοφώλη
Αποστολίδου
Αβραμιδου 2
 
Ασημάκη 4
Κούβδου Ν.
Πλευρίτου Μ. 1
Γονίδη
Έμολο  1
Πετάση 1
Πλευρίτου Β.  1
Φραγκιουδάκη 
 
Γκούζουλα
Λογοθέτη 2
Μιχαηλίδου
Σταματοπούλου 
Στραβάκου
Πέττα 2
Κατσίμπρη
Νίνου 1
 
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Δημητροπούλου
Πέρασε από τη Γλυφάδα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 12-6 τον ΑΝΟ Γλυφάδας
Την τρίτη του νίκη σε τέσσερις αγώνες πέτυχε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στη Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών, επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-6.
Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, με αποτέλεσμα να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης από την πρώτη περίοδο, αφού προηγήθηκε με 5-1. Στο δεύτερο οκτάλεπτο η διαφορά αυξήθηκε στα έξι γκολ (9-3), ενώ από εκεί και πέρα οι παίκτριες του Τάσου Πιρπιρή παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικές, μην αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να ξεφύγει περαιτέρω.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-12
Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 1-1, 2-2
ΑΝΟ Γλυφάδας
ΝΟ Βουλιαγμένης
Παπαϊωάννου
Κούβδου
Τσελέντη
Τσουκαλά 1
Ελληνιάδη 2
Χυδηριώτη 2
Λούδη Ε. 1
Ο’ Ντόνελ
Κολιτσοπούλου
Πρωτοπαπά 2
Κόλλια
Ξενάκη 3
Παπαναστασίου Αν. 1
Μαυρωτά Ιφ. 1
Κωνσταντά
Πάτρα
Μαμόγλου
Μαστροκάλου
Κολτσίδα 1
Διαμαντοπούλου 2
Κοντονή
Σελετοπούλου
Νιαρχάκου 1
Λούδη Αν. 1
Αρχοντάκη
Κοτσιώνη
Κουρούτσαλη
Κοκκινάκη
Γιαννοπούλου
Ιωαννίδη
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Διαιτητές: Κραβαρίτης, Μαρκοπούλου
Το απόλυτο στη Γ’ Φάση για το ΝΟ Ρεθύμνου, 14-7 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Την 4η νίκη σε ισάριθμους αγώνες στη Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου απέναντι στον Τρίτωνα Αμαρουσίου με 14-7. Πλέον οι παίκτριες του Κώστα Φιτσανάκη χρειάζονται μόλις ένα βαθμό στους δύο εναπομείναντες αγώνες για να καταλάβουν την 5η θέση στο πρωτάθλημα.
Η αθηναϊκή ομάδα κατέβηκε στον αγώνα που διεξήχθη στο Ηράκλειο με μόλις εννέα παίκτριες και μοιραιά υπέστη την τέταρτή της ήττα σε ισάριθμους αγώνες στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις Ρεθυμνιώτισσες να μπαίνουν δυνατά από την αρχή και να προηγούνται με 3-1 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη συνέχεια, εκμεταλλεύτηκαν και την κούραση του αντιπάλου και έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτριών του Τρίτωνα. Το τελικό 14-7 ήταν αυτό που επισφράγισε τις προσπάθειες των αθλητριών των δύο ομάδων.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 14-7
Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-2, 6-2, 2-2
ΝΟ Ρεθύμνου
Τρίτων Αμαρουσίου
Καζάνα
Λάζαρη
Σαφέτη
Τουλουμτζίδου
Φαρμάκη Μ.
Μουλλάκη 2
Καραβάνου
Τζελέπη 2
Καριπίδου Μ. 1
 
Γαγάνη
 
Καριπίδου Ηρ. 4
Χατζηκυριακάκη 2
Μυριοκεφαλιτάκη  6
 
Λιμπιτάκη 1
Μαλλιαρού
Φαρμάκη Ελ. 1
Δημητροκάλη
Γαβαλά 1
Αργυρού 1
Σολανάκη  
 
Συριανόγλου
 
 
Κούζουνα
 
 
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Κωνσταντίνος Βαμβακάρης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Καζούλης
Νίκη της ΝΕ Πατρών στο Πεπανός, 12-8 τον Ηλυσιακό
Στο παιχνίδι που εκκρεμούσε για να ολοκληρωθεί η 4η αγωνιστική του Ομίλου 5-8 της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών, η ΝΕ Πατρών επιβλήθηκε με 12-8 επί του Ηλυσιακού, στο κολυμβητήριο «Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας, την Κυριακή (26/3) το απόγευμα.
Με τη νίκη τους αυτή οι Πατρινές έχουν σιγουρέψει και μαθηματικά την κατάκτηση της 2ης θέσης στη βαθμολογία του συγκεκριμένου Ομίλου και θα παλέψουν για όσες μαθηματικές πιθανότητες τους απομένουν για την 1η, καθώς είναι έξι βαθμούς πίσω από τον 1ο ΝΟ Ρεθύμνου και απομένουν δύο αγωνιστικές, με τη μία από τις δύο να αντιμετωπίζουν την κρητική ομάδα.
Η ΝΕΠ προηγήθηκε, ο Ηλυσιακός το πάλεψε και ισοφάρισε στο ημίχρονο, αλλά η ομάδα της Πάτρας κυριάρχησε στο δεύτερο μισό του αγώνα, με καλή άμυνα και σωστές επιλογές επιθετικά και έφτασε στη νίκη.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 12-8
Οκτάλεπτα: 5-3, 1-3, 4-2, 2-0.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Μανέτα Β.
Τζούρκα
Ανδρουτσέλη 1
Σαμαρά
Τσιμάρα Ευδ. 1
Μπαλάτσα Μ. 3
Κανάκη 1
Πάτερου
Παντελίδου 3
Μανέτα Σ. 2
Λαμπρινούκα
Μπαλάτσα Ν.
Κωστοπούλου
Παπαδοπούλου
Καράβολα
Μοίραλη
Γρηγοριάδη 1
Μπιτσάκου 2
Παλαιοδήμου
Κουτέλη 3
Λυμπεροπούλου
Λυκοθανάση
Παπαδάκη 3
Γιαννακέα
Σκαρπαλέζου Ν.
Πασσά
Γούση
Τσιμάρα Ευφρ.
 Σκαρπαλέζου Ό.
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Προπονητής: Άγγελος Γαρελίδης
Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας
Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης

ΣΧΟΛΗ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ,28-29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΣΥΡΟΣ

Η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος ( Κ.Ο.Ε. ) και ο Ναυτικός Όμιλος Σύρου ( Ν.Ο.Σ. ) ..ανακοινώνουν τη Δημιουργία Σχολής Κριτών – Χρονομετρών Κολύμβησης και Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων.
Η σχολή έχει εγκριθεί από το Δ.Σ. της Κ.Ο.Ε.
Οι νέοι κριτές που θα αποφοιτήσουν από τη σχολή θα έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν ως κριτές με αμοιβή (οδοιπορικά) , σε διοργανώσεις Κολύμβησης της Ομοσπονδίας, των Περιφερειακών Επιτροπών και των Συλλόγων – Ομίλων.
Η Σχολή θα λειτουργήσει ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ  29 – 30 Απρίλη 2017 και την εποπτεία – διδασκαλία θα έχουν Εκπαιδευτές – Καθηγητές της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος.
Τη σχολή μπορούν να παρακολουθήσουν κάτοικοι της Σύρου και άλλων περιοχών της Ελλάδας ηλικίας 18 ετών και άνω.
Οι παλαιοί κριτές – χρονομέτρες κολύμβησης υποχρεούνται να παρακολουθήσουν το κομμάτι της σχολής που αφορά την κολύμβηση μεγάλων αποστάσεων.
Μετά την επιτυχή παρακολούθηση των μαθημάτων  της σχολής, θα δοθεί δίπλωμα κριτή – χρονομέτρη κολύμβησης στους συμμετέχοντες.
Θα κατέχουν δε τις παρακάτω ιδιότητες:
  • Κριτές στροφών
  • Κριτές αφίξεων
  • Γραμματεία αγώνων
  • Χρονομέτρες
  • Αφέτης
Πρόγραμμα:
Σάββατο 29/4 : Πρωί 09:30 – 13:30 & Απόγευμα 17:00 – 20:00 (Κολύμβηση- θεωρία)
Κυριακή 30/4: Πρωί 10:00 – 13:30 (Κολύμβηση – Κολύμβηση μεγάλων αποστάσεων- Εξετάσεις)
Θα διδάξουν οι:
κ. Χούμας Χριστόδουλος Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Τεχνικός Διευθυντής Κολύμβησης Κ.Ο.Ε.
κ. Κραουνάκης Νικόλαος Καθηγητής Φυσικής Αγωγής –Τεχνικός Σύμβουλος Κολύμβησης Κ.Ο.Ε – Περιφερειακός Προπονητής.
Κόστος συμμετοχής: 10€
Πληροφορίες και Δηλώσεις συμμετοχής:
  • ΑΚΤΗ ΚΑΤΑΔΡΟΜΙΚΟΥ «ΕΛΛΗ» 9, (Δίπλα στο Λιμεναρχείο) – ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ
  • ΤΗΛ. 22810 88666 ( 10:30 – 14:00 μ.μ Τρίτη έως Σάββατο) & 6982555707

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Α’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Με δύο αγώνες να εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 26/3) ολοκληρώθηκε την Κυριακή (19/3) το βράδυ ο Α’ Γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής Ανδρών. Ήδη έχουν ξεχωρίσει οι περισσότερες ομάδες που φιλοδοξούν να διεκδικήσουν την άνοδο στην υψηλότερη κατηγορία (οι τρεις πρώτοι της τελικής βαθμολογίας, μετά και τη διεξαγωγή του Β’ Γύρου θα προκριθούν στους Ομίλους της ανόδου της Β’ φάσης της διοργάνωσης).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πετρούπολης, Ν. Σμύρνης):
Άρης Νίκαιας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-12,ΠΕΚΕΒ – Άρης Νίκαιας 16-8, ΑΟ Πετρούπολης – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΠΕΚΕΒ 4-7,ΠΕΚΕΒ – ΑΟ Πετρούπολης 11-7, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΠΕΚΕΒ 12-8, ΑΟ Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8,ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Πετρούπολης 9-7, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ναυπλίου 13-6
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12
2. ΠΕΚΕΒ 9
3. ΝΟ Ναυπλίου 6
4. ΑΟ Πετρούπολης 3
5. Άρης Νίκαιας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Αλίμου):
ΝΟ Σύρου – Τρίτων Αμαρουσίου 8-13, Τρίαινα Βούλας – ΑΟ Βετεράνοι 17-3,ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Σύρου 5-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίαινα Βούλας 6-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 20-4, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 4-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίτων Αμαρουσίου 6-7, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 7-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 9-18, Τρίτων Αμαρουσίου – Τρίαινα Βούλας 12-14.
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. Τρίαινα Βούλας 10
2. Τρίτων Αμαρουσίου 9
3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 7
4. ΝΟ Σύρου 3
5. ΑΟ Βετεράνοι 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Κολυμβητήριο Πεπανός Πάτρας):
Νηρέας Πατρών – Επειός Ίλιδας 11-5, ΝΟ Καλαμάτας – Άργης Καλαμάτας 11-4,Άργης Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 3-14, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Καλαμάτας 10-8, Επειός Ίλιδας – Άργης Καλαμάτας 13-10, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ιτέας 10-4,ΝΟ Ιτέας – Επειός Ίλιδας 7-8, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 2-8, Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 5-10, Επειός Ίλιδας – ΝΟ Καλαμάτας 9-8.
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου)
1. Νηρέας Πατρών 12
2. Επειός Ίλιδας 9
3. ΝΟ Ιτέας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
5. Άργης Καλαμάτας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 10-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΟΕΑΝΑΒ 21-3,ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 20-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Λάρισας 16-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Λάρισας 3-3, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 13-4.
Η Βαθμολογία (3 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. ΝΑΟ Κέρκυρας 7
2. ΝΟ Λάρισας 7
3. ΝΕ Λάρισας 3
4. ΟΕΑΝΑΒ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ηρακλής που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 12-15,ΟΦΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 19-9, ΧΑΝΘ – Άρης 7-23,ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 21-5, Άρης – ΟΦΘ 13-16, ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 8-15.
Η Βαθμολογία (3 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. ΟΦΘ 9
2. Άρης 6
3. ΑΠΣ Οξυγόνο 3
4. ΧΑΝΘΙ 0
Σ.Σ.: Ο Ηρακλής δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
Ο Β’ Γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Ανδρών θα γίνει 21-23/4.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠ ΣΚΥΤ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΚΥΡ ΠΡ ΣΚΥΤ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας
Κύπελλο Άνοιξης
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 162.00
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 133.30
  3. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 124.00
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαργαρίτα Γαιννοπούλου – Αργώ – 140.05
  2. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 127.55
  3. Ιωάννα Τσοκανάκη – ΝΟΒΑ – 123.05
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 376.96
  2. Ιάσων Μωραΐτης – Αργώ – 305.95
  3. Νικόλαος Νικολόπουλος – ΝΟΒΑ – 289.75
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαριάννα Αθανασάκη – Αργώ – 242.45
  2. Ευαγγελία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 223.90
  3. Νεκταρία Σαπλαμίδου – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 199.50
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 252.40
  2. Δημήτριος Γλυνός – Αργώ – 215.40
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 195.20
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 190.00
  2. Εμμανουέλα Μπλούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 170.45
  3. Αγγελική Γεωργοπούλου – Αργώ – 157.45
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαριάννα Αθανασάκη – Αργώ – 223.70
  2. Ευαγγελία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 220.70
  3. Εμμανουέλα Μπούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 181.00
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 369.45
  2. Νικόλαος Νικολόπουλος – ΝΟΒΑ – 275.20
  3. Χρήστος Μορφίδης – Αθλ. Ακ. Αστέρια – 274.20
Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Ε’ Κατηγοριών
1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Αλεξάνδρα Ζούκα  – Μπαντούρη – Παναθηναϊκός – 87.55
  2. Ιωάννα Καρακώστα – Ακαδημία Φυρίγου – 72.55
  3. Ευαγγελία Οκονόσα – Αργώ – 69.05
1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 89.65
  2. Χρήστος Τετραδής – Αργώ – 69.25
  3. Θωμάς Μπόζιας – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 66.70
3μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Θωμάς Μπόζιας – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 91.85
  2. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 87.95
  3. Χρήστος Τετραδής – Αργώ – 46.85
5μ. Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 174.65
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 154.15
  3. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 147.80
5μ. Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ 157.00
  2. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου – Αργώ – 124.90
5-7.5μ. Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 208.40
  2. Χρήστος Περιπάνος – Παναθηναϊκός – 204.95
  3. Δημήτρης Γληνός – Αργώ – 172.20
5-7.5μ. Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Αγγελική Γεωργοπούλου – Αργώ – 197.20
  2. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 187.40
  3. Εμμανουέλα Μπλούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 142.80
Ημερίδα κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’ και Ε’ (προαγωνιστική)
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 217.00
1μ. Τραμπολίνο ΟΠΕΝ – Γυναίκες
  1. Ελένη Κατσούλη – Αργώ – 189.75
1μ. Τραμπολίνο ΟΠΕΝ – Άνδρες
  1. Ιωάννης Τσαμπτσίνος – Αργώ – 156.25
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορία – Αγόρια
  1. Θεόφιλος Αυθίνος – Αργώ – 384.85
  2. Κωνσταντίνος Λαλιώτης – ΝΟΒΑ – 269.90
  3. Γεράσιμος Καναβός – Αργώ – 242.95
5-7.5-10μ. Α’ Κατηγορία – Αγόρια
  1. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 466.80
  2. Γιώργος Σταθακόπουλος – Αργώ – 260.70
  3. Ευστράτιος Κελαηδής – Αρίων – 151.40

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει να προελαύνει στον Α’ Όμιλο της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε εκτός έδρας και τον Ηλυσιακό 12-10 στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β’ Γύρου), που ήταν και το σημαντικότερο από τα ματς που έγιναν το Σάββατο (18/3) και παραμένει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας και αήττητος (έχει 6 νίκες και 2 ισοπαλίες).
Στα άλλα δυο παιχνίδια του Σαββάτου: Ο ΓΣ Περιστερίου πέτυχε εύκολη, αλλά σπουδαία νίκη στην Κρήτη επί του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-6 και εδραιώνεται στη 2η θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου. Για τον ίδιο Όμιλο, εξάλλου, στο Χαλάνδρι, ο τοπικός Νηρέας πήρε την ισοπαλία 10-10 στο τέλος από τον ΟΦΗ (που είχε προηγηθεί με μεγάλη διαφορά).
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου:
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΦΗ 10-10 (2-3, 2-4, 2-2, 4-1). Νηρέας Χαλανδρίου: Γιακουμάτος 2, Κωνσταντόπουλος Κ. 2. Σιάρκος 1, Κόττας 1, Παππάς Κ. 1, Παππάς Αλ. 2, Ανδρής 1. ΟΦΗ: Ιερωνυμάκης 1, Γεωργόπουλος 2, Γιαννάκης 1, Λεονταράκης 2, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 6-14 (2-4, 3-4, 0-4, 1-2). ΝΟ Ρεθύμνου: Σταυρουλάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 2, Ραπτάκης 2. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 3, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 3, Κουκουμάκης 1, Παναγούλης 1, Πετρόπουλος 2, Κολάρος 1, Τσολακίδης 1, Λίτσας 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10-12 (2-6, 3-2, 3-2, 2-2). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Παύλου Αν. 1, Κωνσταντόπουλος 3, Φαφαλιός 1, Τασσόπουλος 2, Γρηγορόπουλος 1. Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 2, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 3, Αφρουδάκης Ζ. 2.
Την έβδομη νίκη του σε οκτώ αγώνες στον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών πέτυχε ο Νηρέας Γέρακα. Με πρωταγωνιστή τον Θωμά Τσακιράκη, που σημείωσε 5 γκολ, νίκησε στην Πάτρα τη ΝΕΠ με 9-5, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, την Κυριακή (19/3) και συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.
Στο ντέρμπι του ίδιου Ομίλου ο ΝΟ Χαλκίδας επικράτησε επί του ΓΣ Ηλιούπολης με 7-4, ενώ στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, που έγιναν επίσης την Κυριακή, η Νίκη Βόλου πήρε ισοπαλία στην έδρα της στο τέλος από το Μίλωνα με 9-9, ενώ η ΑΕ Χαϊδαρίου κέρδισε στην έδρα της τον ΟΥΚ Βόλου με 9-6. Στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου που έγινε Κυριακή, ο ΝΟ Χανίων πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ιωνικού με 7-5.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 5-7 (1-2, 1-1, 2-2, 1-2). Ιωνικός: Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Ψιρογιάννης 2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-9 (0-4, 2-2, 3-2, 0-1). ΝΕ Πατρών: Πολλάτος 1, Ρογδάκης 1, Ζερνιώτης 1, Λεβεντάκος 1, Καβουρτζής 1. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 5, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παπαδόπουλος Π. 1, Νησανάκης 1, Γεωργακόπουλος 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 9-9 (5-2, 2-4, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου: Πισσίας 1, Μαρτζούχος 4, Γλουμής 4. Μίλων: Χαλιάσος 2, Δούκας 1, Αμπατζόγλου 2, Ξιάρχος 2, Τριανταφύλλου 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 9-6 (2-3, 3-1, 2-1, 2-1). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας 4, Γκότσης 2, Βασιλάκης 2. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 2.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7-4 (2-1, 3-2, 1-0, 1-1). ΝΟ Χαλκίδας: Μερκουριάδης Π. 4, Μπουρνάζος 3. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ (8 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      90-51     20
2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     80-48     17
3.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ            71-50     14
4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ             71-58     13
5.ΟΦΗ                         60-54     12
6.ΙΩΝΙΚΟΣ                  51-72      6
7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.         48-85      2
8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ     48-101    1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ      72-39     21
2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ           63-49     17
3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ      69-51     13
-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ          53-65     13
5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ             44-51     8
6.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            68-68     7
-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ              62-86     7
8.ΜΙΛΩΝ                      45-67     5

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Άνετα ο Ολυμπιακός, 17-4 τον ΑΝΟ Γλυφάδας
Εύκολο απόγευμα είχε ο πρωταθλητής Ελλάδας της υδατοσφαίρισης των γυναικών Ολυμπιακός απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας στο παιχνίδι που διεξήχθη στον Πειραιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης, αφού επιβλήθηκε με 17-4.
Οι «ερυθρόλευκες» μετά την πρόκριση επί της Πάντοβα για τα προημιτελικά της Ευρωλίγκα μπήκαν με πολύ καλή ψυχολογία και κατάφρεαν να προηγηθούν με 10-0 στο ημίχρονο, έχοντας σε μεγάλα κέφια τη φουνταριστή και αρχηγό της Εθνικής ομάδας Αλεξάνδρα Ασημάκη.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να κάνουν δοκιμές, αφού τα πάντα είχαν κριθεί και το 17-4 σφράγισε τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 17-4
Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-0, 5-2, 2-2
Ολυμπιακός
ΑΝΟ Γλυφάδας
Διαμαντοπούλου
Αρχοντάκη
Πλευρίτου Ελ.
Τσελέντη
Ελευθεριάδου 1
Ελληνιάδη 1
Σώρα
Λούδη Ε. 1
Ζοφώλη
Κολιτσοπούλου
Αβραμιδου 2
Κόλλια
Ασημάκη 5
Παπαναστασίου Αν.
Πλευρίτου Μ. 3
Κωνσταντά
Έμολο 1
Κοντονή 1
Πλευρίτου Β.
Κολτσίδα 1
Λογοθέτη 1
Παπαναστασίου Δ.
Σμιτ 3
Νιαρχάκου
Σταματοπούλου 
 
Φουντωτού 1
Κουρούτσαλη
Νίνου
Γιαννοπούλου
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Εύκολη νίκη για το ΝΟ Βουλιαγμένης, 18-5 τον Εθνικό
Εύκολη, όσο και αναμενόμενη νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του ΝΟ Βουλιαγμένης με 18-5 επί του Εθνικού για την 3η αγωνιστική της Γ’ Φάσης της Α1 Γυναικών. Το συγκρότημα της Αλεξίας Καμμένου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πήρε διαφορά έντεκα γκολ (14-3). Στη συνέχεια η έμπειρη τεχνικός έδωσε ευκαιρίες σε πολλές νεαρές παίκτριες και η διαφορά δεν αυξήθηκε σε επίπεδα μεγαλύτερα των δεκατριών γκολ.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Τίνα Κοντογιάννη με 5 γκολ.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 18-5
Τα οκτάλεπτα: 5-1, 9-2, 2-0, 2-2
ΝΟ Βουλιαγμένης
Εθνικός
Κοτσιώνη
Δουρέκα Σ.
Τσουκαλά 3
 
Χυδηριώτη 2
Δουρέκα Αδ.
Λούδη
Βάσιλα 
Πρωτοπαπά 4
Αποστολίδου 
Ξενάκη 2
Μπίσμπα  1
Μαυρωτά Ιφ.
Κούβδου Ν. 
Πάτρα
Γονίδη
Κούλχαας  1
Πετάση
Διαμαντοπούλου 1
Φραγκιουδάκη 2
Μαστροκάλου
Γκούζουλα
Κοντογιάννη 5
Μιχαηλίδου 1
Κοτσιώνη
Στραβάκου
Κοκκινάκη
Κατσίμπρη 1
Ιωαννίδη
 
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας
Νίκη πρωτιάς στον όμιλο θέσεων 5-8 για το ΝΟ Ρεθύμνου, 16-11 τη ΝΕ Πατρών
Νίκη που του εξασφαλίζει κατά πολύ μεγάλο μέρος την 1η θέση στον όμιλο των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου με 16-11 απέναντι στη ΝΕ Πατρών στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.
Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη είχε σε μεγάλη ημέρα τη φουνταριστό Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη που σημείωσε 5 γκολ και ήταν πρωταγωνίστρια για την ομάδα της. Οι Κρητικές πήραν προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, αφού η λήξη του πρώτου οκταλέπτου τις βρήκε μπροστά στο σκορ με 6-3. Στη συνέχεια διαχειρίστηκαν άριστα το παινχίδι και αύξησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 16-11
Τα οκτάλεπτα: 6-3, 4-4, 3-2, 3-2
ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΕ Πατρών
Καζάνα
Μανέτα Π.
Σαφέτη
Ανδρουτσέλη
Καραβάνου
Τσιμάρα Ευδ. 1
Θεοδωράκη
Μπαλάτσα Μ. 3
Φαρμάκη Μ.
Πάτερου 1
Καριπίδου Μ.  1
Μανέτα Σ. 1
Μαυρέλλου  2
Μπαλάτσα Ν. 2
Μυριοκεφαλιτάκη  5
Πασσά 1
Λιμπιτάκη 1
Μοίραλη
Φαρμάκη Ελ. 3
Μπιτσάκου
Πατσαχάκη 2
Κουτέλη 2
Σολανάκη  1
Λυκοθανάση
Γαβαλά
Γιαννακέα
Καριπίδου Ηρ. 1
 
 
 
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος
Μεγάλη νίκη για τον Ηλυσιακό, 6-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Το γκολ της Γεωργίας Λυμπεροπούλου, 0:20 πριν το τέλος του αγώνα του Ηλυσιακού με τον Τρίτωνα Αμαρουσίου για την Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών, χάρισε μεγάλη νίκη στην ομάδα των Ιλισίων που την φέρνει στην 3η θέση του ομίλου των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης. Με αυτή την επικράτηση ο Ηλυσιακός έχει πλέον προβάδισμα για το πλεονέκτημα έδρας στη διαδικασία των πλέι άουτ, όπου κατά πάσα πιθανότητα οι δύο ομάδες θα συναντηθούν.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Τρίτωνα να παίρνει προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησε καθ όλη της διάρκεια του πρώτου οκταλέπτου, το οποίο έληξε με 2-3. Στη δεύτερη περίοδο ο Ηλυσιακός ισοφάρισε αρχικά σε 3-3, με το ημίχρονο να λήγει στην απόλυτη ισορροπία 4-4.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι ομάδες ήταν άστοχες, με τον Ηλυσιακό να φτάνει στο πρώτο του προβάδισμα στον αγώνα (5-4), λίγο πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου.
Το τελευταίο οκτάλεπτο είχε συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με μεγαλύτερη ένα χαμένο πέναλτι της Κούζουνα για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου που απέκρουσε η Τζούρκα. Στη συνέχεια η ομάδα των βορείων προαστίων ισοφάρισε με τη Μουλλάκη, 1:30 πριν τη λήξη, όμως μία πολύ ωραία λόμπα της Γ. Λυμπεροπούλου 0:20 πριν το τέλος του παιχνιδιού, χάρισε τη νίκη στον Ηλυσιακό με 6-5.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 6-5
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-1, 1-0, 1-1
Ηλυσιακός
Τρίτων Αμαρουσίου
Τζούρκα
Λάζαρη
 Σαμαρά 3
Τουλουμτζίδου
 
Μουλλάκη 3
Κανάκη
Τζελέπη 1
Παντελίδου 
Καλογερά 
Λαμπρινούκα 2
Ανδρή 
Κωστοπούλου
Χατζηκυριακάκη 
Λυμπεροπούλου Στ.
 
Γρηγοριάδη 
Μαλλιαρού
Παλαιοδήμου
Δημητροκάλη 1
Λυμπεροπούλου Γ. 1
Αργυρού
Παπαδάκη
Κορμά
 
Λίβα
Γούση
Κούζουνα
Αλυτάρχης: Κωνσταντίνος Καραμουσουλάκης
Διαιτητές: Κατσώνης, Κραβαρίτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Εδραιώνεται μόνο στην 5η θέση το Παλαιό Φάληρο, 7-2 τον Πανιώνιο
Το Παλαιό Φάληρο εδραιώνεται στην 5η θέση της βαθμολογίας της Α1 Ανδρών, στην οποία βρίσκεται πλέον μόνο του και βλέπει όλο και πιο κοντά τη συμμετοχή του στα πλέι οφ, καθώς επιβλήθηκε για την 19η αγωνιστική, στην έδρα του, με 7-2 επί του Πανιωνίου.
Οι Νεοσμυρνιώτες ήταν αδιαπέραστοι στην άμυνα και με πλουραλισμό στην επίθεση έχτισαν την απαραίτητη διαφορά και έφτασαν στη νίκη. Στο τελευταίο οκτάλεπτο όλα κύλησαν σε χαλαρούς ρυθμούς.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-2
Οκτάλεπτα: 2-0, 2-0, 3-2, 0-0.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
 
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
 
Τσαλκάνης
 
 
Πρωτονοτάριος
 
Γωνιωτάκης
 
 
Καρακάσης
 
Χάλαρης
 
 
 
Βυθούλκας
 
Αλαφραγκής
 
 
Κουτσιαλής
 
Κουρλιάφτης 1
 
 
Μαζοκοπάκης
 
Θεοδωρόπουλος 1
 
 
Κουλιεράκης
 
Πέττας
 
 
 
Θεοδόσης – Παπαλουκάς
Μαρινάγης
 
 
Πανταζόπουλος
 
Τσαχιλίδης 1
 
 
Γαβαλάς Σ. 1
 
Τρούλος 2
 
 
Σταυρόπουλος
 
Σπηλιωτόπουλος
 
 
Βέκκος
 
 
Γαβαλάς Ι. 2
 
 
Ποταμιάνος
 
Κατσαγούνος
 
 
Πιτούλης
 
 
Πανταζής
 
 
 
Δημακόπουλος
 
Κάκαρης
 
 
 
Γαβαλάς Γ. 1
 
Προπονητής: Νίκος Μαμούρης
Προπονητής: Κώστας Δήμου
Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Τεράστια νίκη με Καραμπέτσο ο ΠΑΟΚ, 8-5 τον Παναθηναϊκό
Με βασικό όπλο την άμυνα και έχοντας σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακά του και πρώην γκολκίπερ των πρασίνων Φίλιππο Καραμπέτσο, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό με 8-5 και του έκοψε τη φόρα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, το Σάββατο (18/3) το απόγευμα.
Είναι μια τεράστια νίκη για τον δικέφαλο του Βορρά, καθώς τον φέρνει πιο κοντά στην είσοδο στην τελική εξάδα της βαθμολογίας και τα πλέι οφ. Ο ΠΑΟΚ είχε από το ξεκίνημα τον έλεγχο του αγώνα, έχτισε μια διαφορά και κράτησε τη σπουδαία νίκη.
Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, στο 2.00 πριν από τη λήξη του δ΄οκτάλεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος του ΠΑΟΚ Πετρίδης, για διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών. Στο 0.45 πριν από τη λήξη του δ’ οκτάλεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος του Παναθηναϊκού Παπαδημητρακόπουλος, για τον ίδιο λόγο.
ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-5
Οκτάλεπτα: 3-1, 1-2, 3-1, 1-1.
ΠΑΟΚ
 
 
 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
 
Καραμπέτσος
 
 
Γαλανίδης
 
Σαρησάββας
 
 
Φλωρόπουλος
 
Ζάτοβιτς 2
 
 
Βασιλάκης
 
Προσινικλής Ν. 2
 
 
Πιτσιλαδής
 
Νικολαϊδης 2
 
 
Βιτέλλας
 
 
Νάνος
 
 
 
Τοράκης
 
 
Παπαποστόλου
 
 
Καλογεράκος
 
Σάριτς 1
 
 
 
Καρούντζος 1
 
Δημητριάδης
 
 
Φώσκολος 1
 
Μουρατίδης 1
 
 
Δερμιτζάκης Δ.
 
Τσολακούδης
 
 
Χαραλαμπόπουλος 2
Προσινικλής Π.
 
 
Καπετανάκης 1
 
Σιορδίλης
 
 
Καλομενίδης
 
Σιώπκας
 
 
 
 
 
 
Πολύζος
 
 
 
Μπερτόλης
 
Προπονητής: Πάνος Βέργος
 
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης
Διαιτητές: Μπουδραμής, Κωνσταντινίδης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος
Με «σπασμένα τα φρένα» ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 13-6 τον Υδραϊκό
Καταιγιστικός παρουσιάστηκε ο ΑΝΟ Γλυφάδας στο κολυμβητήριο του Αλίμου, επικρατώντας με 13-6 του Υδραϊκού στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.
Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη με αυτή τη νίκη έπιασε τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση με 38 βαθμούς, όμως υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία και πλέον ελπίζει σε καλύτερη συγκομιδή βαθμών από τους «πράσινους» στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.
Από τη μεριά του ο Υδραϊκός του Δημήτρη Κραβαρίτη έχασε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθειά του να βρεθεί στην πρώτη εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα, όμως ο ΑΝΟΓ κατάφερε να φτάσει σε προβάδισμα δύο γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (4-2). Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν αυτό στο οποίο κρίθηκαν τα πάντα αφού οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη έκαναν επιμέρους σκορ 7-1, εκτοξεύοντας τη διαφορά στα οχτώ γκολ (11-3). Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το παιχνίδι να λήγει με 13-6 υπέρ τη φιλοξενούμενης ομάδας.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-13
Oκτάλεπτα: 2-2, 0-2, 1-7, 3-2
ΥΔΡΑΪΚΟΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Φλέγκας
Γαβαλάς
Καϊάφας
Τζελάτης 1
Μιτελούδης 
Φωτόπουλος
Θαλασσσινός 1
Καναβός
Χατζηκυριακάκης 
Ρομπόπουλος
Κοτσάφτης 
Παπαναστασίου 3
Μπλάνης  1
Παπούκας 1
Σαρτζετάκης 1
 Αλεξίου 2
Αργυρόπουλος
Κατσαούνης
Λιαπάκης 1
Αλβέρτης 1
Βλοντάκης 1
Χατζηγούλας 2
Αλεξαντρέσκου
Παπασηφάκης 
Μιγόπουλος
Μαντής
Στελλάτος 1
Γιαννόπουλος 2
Λαδάς
Σκουμπάκης 1
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης
Προπονητής: Δημήτρης Μάζης
Διαιτητές: Μοίραλης, Κυράνης Κ.
Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας
Περίπατος για τον ΝΟ Βουλιαγμένης στον Πειραιά, 10-3 τον Εθνικό
Σε περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών ο ΝΟ Βουλιαγμένης.
Η ομάδα του Κώστα Λούδη επιβλήθηκε άνετα επί του Εθνικού με 10-3 στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ» και σιγούρεψε και μαθηματικά την 2η θέση θέση στη βαθμολογία στην κανονική περίοδο.
Οι παίκτες του ΝΟΒ, με όπλο κυρίως την άμυνα, περιόρισαν στο ελάχιστο τους αντιπάλους τους και βρήκαν λύσεις επιθετικά με όλους τους τρόπους και πρωταγωνιστές τους Κοπελιάδη, Καπότση και αύξαναν το διαφορά στο σκορ μέχρι το φινάλε.
Ο Εθνικός, που μόνο στο τρίτο οκτάλεπτο αντιστάθηκε σθεναρά, έχασε κι άλλο έδαφος στη μάχη για την εξάδα.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3-10
Οκτάλεπτα: 1-3, 1-3, 1-1, 0-3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
 
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
Τζωρτζάτος
 
 
Ζερδεβάς
 
Τζώρτζης
 
 
 
Κοπελιάδης 3
 
Σκληρός
 
 
 
Δελαγραμμάτικας
 
Κόχειλας Ν.
 
 
Γραμματικός
 
Σιώνης
 
 
 
Χρυσοσπάθης 1
 
Παπαγεωργίου
 
 
Γούβης 1
 
 
Παπαδόγκωνας 2
 
 
Αφρουδάκης
 
Χονδροκούκης 1
 
 
Καλαϊτζής
 
Αγκόρτσας
 
 
Βίκο 1
 
 
Καζάζης
 
 
 
Καπότσης 2
 
Μπεριστιάνος
 
 
Τίγκας 1
 
 
Φούτρης Αλ.
 
 
Σολανάκης
 
Κουμής
 
 
 
Κουρούβανης
 
Πρωτοψάλτης
 
 
Δήμου 1
 
 
Φούτρης Σ.
 
 
Πάτερος
 
 
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός
Προπονητής: Κώστας Λούδης
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Άνετο πέρασμα κι απ’ την Πάτρα ο Ολυμπιακός, 20-3 τον ΝΟΠ
Ταξίδεψε με 10 μόνο παίκτες στην αποστολή για την Πάτρα ο Ολυμπιακός και, όπως αναμενόταν, επικράτησε άνετα του ΝΟΠ με 20-3 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.
Οι ερυθρόλευκοι διατηρούν το απόλυτο (19 στα 19) και θέλουν έναν βαθμό ακόμα για να οριστικοποιήσουν και μαθηματικά την πρωτιά στην κανονική περίοδο.
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-20
Οκτάλεπτα: 1-5, 0-7, 2-4, 0-4.
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 
 
Αθανασόπουλος
 
 
Γαλανόπουλος
 
 
Κανελλόπουλος – Γκίρης 1
 
Πρέκας 1
 
 
 
Κρίκης
 
 
 
 
 
 
 
Κανελλόπουλος Βασ. 1
 
Γεννηδουνιάς 3
 
 
Τουλγαρίδης
 
 
Φουντούλης 6
 
 
Καλιοράκης
 
 
Αργυρόπουλος – Κανακάκης 2
 
Φύκουρας
 
 
Ποντικέας
 
 
Κωνσταντακόπουλος
 
 
 
 
 
Παπάκος
 
 
 
Μουρίκης 1
 
 
Γκότσης
 
 
 
Κολόμβος 2
 
 
Βικάτος 1
 
 
 
Γιάνοβιτς
 
 
 
Ανδρικόπουλος
 
 
Εσπανιόλ 5
 
 
Λιμαράκης
 
 
 
 
 
 
Δουρίδας
 
 
 
 
 
 
 
Πασσάς
 
 
 
 
 
 
 
Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος
Διαιτητές: Κουρέτας, Ποσποτίκης
Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης
Βρήκε τρίποντο και ανέβηκε 9ος ο ΝΟ Χίου, 9-4 τον ΝΟ Καλαμακίου
Είδε το χρώμα της νίκης μετά από πολύ καιρό ο ΝΟ Χίου, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του, στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της μαστίχας, με 9-4 επί του ουραγού ΝΟ Καλαμακίου, Για την 19η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας (η πιο πλεονεκτική των πλέι άουτ) ξεπερνώντας τον Πανιώνιο (που έχασε λίγο αργότερα στο Φάληρο).
Οι Χιώτες είχαν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και σε μεγάλη μέρα τον Βουκμίροβιτς, που πέτυχε 4 γκολ, και αύξησαν γρήγορα τη διαφορά. Ο ΝΟ Καλαμακίου, που πήγε στη Χίο με 11 παίκτες, δύσκολα θα αποφύγει την τελευταία θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο.
Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, «… στο 4.34 πριν από τη λήξη του δ’ οκτάλεπτου, αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα οι Αγιωργούσης, Καλής και Γεώργαλος του ΝΟ Χίο, που  μπήκαν από τον πάγκο στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να προκαλέσουν επεισόδιο», κάτι που αποφεύχθηκε.
ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 9-4
Οκτάλεπτα: 2-1, 3-1, 0-0, 4-2.
ΝΟ ΧΙΟΥ
 
 
 
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
 
 
Αϊβαλιώτης
 
 
Γρηγοριάδης
 
 
Μιμίδης 1
 
 
Φλώρος Ανδ.
 
 
Θωμάκος
 
 
 
Χάλαρης
 
 
 
Τεσάνοβιτς 2
 
 
Αναγνωσρτόπουλος
 
Καλαργυρός
 
 
Δουδέσης
 
 
Αλάτσης
 
 
 
Ιωαννίδης 1
 
 
Κανδιόγλου 1
 
 
Τρόβας 1
 
 
 
Βουκμίροβιτς 4
 
 
Καφετζόπουλος
 
 
Γκιουβέτσης 1
 
 
Φαναριώτογλου
 
 
Αγιωργούσης
 
 
Καστανάκης
 
 
Καλής
 
 
 
Αλεβίζος 2
 
 
Μπερτόλης
 
 
 
 
 
 
Μένης
 
 
 
 
 
 
 
Γεώργαλος
 
 
 
 
 
 
Κόλλιας
 
 
 
 
 
 
 
Προπονητής: Μάκης Μικέδης
 
Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος
Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπιράκης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

Πηγή:www.koe.org.gr

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Κλειστό Καταδυτήριο του ΟΑΚΑ διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) το Κύπελλο Άνοιξης (κατηγορίες Β, Γ’, Δ’) και η Ημερίδα κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’ και Ε’ (προαγωνιστικά) στις Καταδύσεις. Το πρόγραμμα των αγώνων:
Σάββατο, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’
Τραμπολίνο 3 μέτρα ΟΠΕΝ, Α’
Σάββατο, (17.00)
Τραμπολίνο 3 μέτρα Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’
Κυριακή, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Δ’
Σταθερά Β’
Κυριακή (17.00)
Σταθερά Δ’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’
Τραμπολίνο 1 μέτρο ΟΠΕΝ
Σταθερά Α’
Σταθερά ΟΠΕΝ
Σταθερά Γ’

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Με τους Χειμερινούς αγώνες της Βόρειας Ελλάδας, που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας, ολοκληρώνεται ο χειμερινός κύκλος αγώνων στην Τεχνική κολύμβηση.
Στους αγώνες, όπου συνδιοργανωτής είναι το τοπικό σωματείο Δελφίνια Πτολεμαϊδας, μετέχουν συνολικά 260 αθλητές/τριες από 24 Σωματεία.
Οι ώρες έναρξης των αγώνων και τις δύο ημέρες, 09.15 και 17.15, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι τα αποτελέσματα τους θα μετρήσουν και ως όρια για τη συμμετοχή στις Εθνικές ομάδες του αθλήματος.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WORLD LEAGUE WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Νίκη που διατηρεί ζωντανές τις ελάχιστες ελπίδες της για πρόκριση στο Super Final του World League πέτυχε η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των ανδρών στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου των προκριματικών της ευρωπαϊκής ζώνης απέναντι στην Ολλανδία με 10-4 εκτός έδρας. Πλέον στην τελευταία αγωνιστική χρειάζεται νίκη επί της Γαλλίας εκτός έδρας και ταυτόχρονα βαθμολογική απώλεια των Κροατών στο εντός έδρας παιχνίδι με τους Ολλανδούς.
Το παιχνίδι ξεκίνησε νωθρά για την Εθνική μας που δεν μπορούσε να βρει λύσεις επιθετικά στο πρώτο μισό της πρώτης περιόδου, με αποτελέσμα η Ολλανδία να προηγηθεί με γκολ του Λίντχουτ. Στη συνέχεια όμως, δύο γκολ των «Ιταλών» Βλαχόπουλου και Γούνα έδωσαν προβάδισμα 2-1 στην Εθνική μας. Στην αρχή του δευτέρου οκταλέπτου ο Λίντχουτ κατάφερε και πάλι να παραβιάσει την εστία της Εθνικής μας ομάδας, όμως δύο γκολ των Χρυσοσπάθη και Γενηδουνιά οδήγησαν την Εθνική μας στο ημίχρονο με διαφορά δύο γκολ υπέρ της (4-2).
Το τρίτο οκτάλεπτο κύλησε χωρίς γκολ για το μεγαλύτερό του διάστημα με τους Ολλανδούς να χάνουν αρκετές επιθέσεις με παίκτη παραπάνω. Μάλιστα ένα λεπτό πριν το τέλος μείωσαν σε 4-3, όμως η άμεση απάντηση ήρθε από τον Αλέξάνδρο Γούνα που έκανε το 5-3 στην αμέσως επόμενη επίθεση.
Στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου μπήκαν αποφασισμένοι να «καθαρίσουν το παιχνίδι και με σερί 3-0 στο πρώτ τετράλεπτο κατάφεραν να φέρουν τη διαφορά στα 5 γκολ (8-3). Στη συνέχεια η Εθνική μας δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και έφτασε στο τελικό 10-4.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ 4-10
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 1-1, 1-5
Ολλανδία (Ρόμπιν Φαν Γκάλεν): Βάχενααρ, Φένχοις, Γκμπανταμάσι, Φαν ντε Μπουργκ 2, Ρούτεν, Λίντχουτ 2, Γκοτμέικερ, Μίλερ, Νίσπελιγνκ, Γιάνσεν, Κουπμαν, Φαν Ίπερεν, Χούπελμαν

Ελλάδα (Θοδωρής Βλάχος): Φλέγκας, Γενηδουνιάς 1, Καπότσης, Χρυσοσπάθης 1, Φουντούλης 2, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1, Ποντικέας, Δελακάς, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας 4, Βλαχόπουλος 1, Γαλανόπουλος

Στο άλλο παιχνίδι του Β’ Ομίλου, η Κροατία επιβλήθηκε εύκολα της Γαλλίας με 16-6.

Η Βαθμολογία στον Β’ Όμιλο Ευρώπης, μετά από 5 αγωνιστικές:

  1. Κροατία 12 (67-38)
  2. Ελλάδα 12 (51-38)
  3. Ολλανδία 6 (37-53)
  4. Γαλλία 0 (38-64)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΠΑΟΚ και ο ΝΟ Πατρών συμπλήρωσαν την οκτάδα των ομάδων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, καθώς αυτές οι δύο προκρίθηκαν από τους αγώνες του Ομίλου Βόλου (του μοναδικού που εκκρεμούσε) που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (12/3) στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου.
Έτσι οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Πανιώνιος (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΝΟ Πατρών (από τον Όμιλο Βόλου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):
Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 13-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 17-3,Παλαιό Φάληρο – Παναθηναϊκός 14-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 13-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο 5-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 9-7.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παλαιό Φάληρο 6
……………………………
3. Νηρέας Χαλανδρίου 3
4. Παναθηναϊκός 0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Πειραιά, Γέρακα):
Πανιώνιος – Ολυμπιακός 6-14, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-7,Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 13-5, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 10-11, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 9-10, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 9
2. Πανιώνιος 6
………………………
3. ΝΟ Χανίων 3
4. ΝΟ Ρεθύμνου 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 15-2, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Πατρών, που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός),ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 13-6, ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 3-14, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-18, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 8-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
2. ΝΟ Χίου 6
…………………………….
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΕ Πατρών -1
Σ.Σ.: Η ΝΕ Πατρών έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου 17-1, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 17-5,ΠΑΟΚ – Νίκη Βόλου 12-3, ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 13-3, ΝΟ Πατρών – ΠΑΟΚ 9-15, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 4-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. ΝΟ Πατρών 6
…………………….
3. Νίκη Βόλου 3
4. ΟΥΚ Βόλου 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 28-30/4. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.