Ετικέτα: koe.org.gr

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ,10-11-12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΑΛΙΜΟΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ,10-11-12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΑΛΙΜΟΣ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ,10-11-12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΑΛΙΜΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,21-22 ΜΑΪΟΥ 2016,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων Α’ και Β’ κατηγορίας στο κλειστό καταδυτήριο του ΟΑΚΑ, το οποίο διεξήχθη το Σαββατοκύριακο, με πρωταθλήτρια ομάδα την ΑΡΓΩ. Το Αθηναϊκό σωματείο κατέκτησε 72 βαθμούς, με πολλές πρωτιές και θέσεις στο βάθρο των νικητών. Στα αγόρια το πρωτάθλημα κατέκτησε η ομάδα του Παναθηναϊκού, με 66 βαθμούς, ενώ στα κορίτσια, το Κύπελλο κατέκτησαν οι Βολιώτισσες του ΝΟΒΑ, με 60 βαθμούς. Πλήθος καλών εμφανίσεων σημειώθηκε στην αυλαία της χρονιάς, που θα κλείσει με το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, στη Ριέκα της Κροατίας τον Ιούνιο. Παράλληλα με το πρωτάθλημα, διεξήχθη και ξεχωριστή Ημερίδα, για τους λιλιπούτειους αθλητές της Ε΄ κατηγορίας.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:
Αγόρια Β΄ κατηγορία, 1μ
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος (ΠΑΟ) 34.45
  2. Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 334.15
  3. Κωνσταντίνος Λαλιώτης (Ακαδημία Φυρίγου) 242.95
Κορίτσια Β’ κατηγορία  1μ.    
  1. Μελίττη Ευθυμίου (ΑΝΟΑ) 245.45
  2. Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 235.40
  3. Μαριάννα Αθανασάκη (Αργώ) 227.00
Αγόρια Α’ κατηγορία  3μ.
  1. Νικόλαος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 461.65
  2. Δημήτριος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 441.85
  3. Κωνσταντίνος Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 430.65
Αγόρια Α΄ κατηγορία  3μ.
  1. Νίκολαος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 422.65
  2. Ανδρόγεως Σαμψάκης- Μπακόπουλος (ΑΝΟΑ) 383.65
  3. Δημήτριος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 378.65
Κορίτσια Α΄ κατηγορία  1μ.
  1. Ευαγγελία Λαγαρά (ΝΟΒΑ) 248.70
  2. Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 243.05
  3. Μελίττη Ευθυμίου (ΑΝΟΑ) 242.60
Αγόρια Β’ κατηγορία 3μ.
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος (ΠΑΟ) 384.20
  2. Θεόφιλος Αυθίνος (ΑΡΓΩ) 368.60
  3. Μίνως Γιαννόπουλος (ΑΡΓΩ) 334.95
Κορίτσια Β΄κατηγορία 3μ.
  1. Μελίττη Ευθυμίου (ΑΝΟΑ) 260.10
  2. Ευαγγελία Λαγαρά (ΝΟΒΑ) 226.30
  3. Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 213.15
ΗΜΕΡΙΔΑ Ε’ κατηγορία
Αγόρια Ε΄κατηγορία 1μ.
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος (ΑΝΟΑ) 107.60
  2. Σταύρος Σιφναίος (ΠΑΟ) 89.15
  3. Αναστάσιος Λιβέρης (Ακαδημία Φυρίγου) 78.85
Κορίτσια Ε΄κατηγορία 3μ.
  1. Σιμόνη Μοναχά (Αθλ. Ακαδημ. Αστέρια Θεσσαλ.) 89.70
  2. Αλεξάνδρα Ζούκα- Μπαντούρη (ΠΑΟ) 89.15
  3. Ευαγγελία Οκουόσα (ΑΡΓΩ) 73.05
Αγόρια Ε. κατηγορία 3μ.
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος (ΑΝΟΑ) 101.30
  2. Σταύρος Σιφναίος (ΠΑΟ) 84.50
  3. Κωνσταντίνος Χρηστάκος (ΑΡΓΩ) 69.30
Πλατφόρμα Σταθερά, 5μ, 7,5μ και 10μ.
Αγόρια Β’ κατηγορία
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος (ΠΑΟ) 353,00
  2. Μίνως Γιαννόπουλος (ΑΡΓΩ) 265,55
  3. Ιάσων Μωραϊτης (ΑΡΓΩ) 238,80
Κορίτσια Β’ κατηγορία
  1. Ευρυδίκη Σιώρου (ΝΟΒΑ) 191.20
  2. Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 178.35
  3. Μαριάννα Αθανασάκη (ΑΡΓΩ) 173.25
3μ Συγχρονισμένων Καταδύσεων
Δημήτρης Μόλβαλης- Νίκος Μόλβαλης 270.60

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ «22Α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ»,5-6-7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ, η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελάδας και η Περιφερειακή Επιτροπή Κολύμβησης Κεντροδυτικής Μακεδονίας, διοργανώνουν στις 5-6-7 Δεκεμβρίου 2014 τη Διεθνή Κολυμβητική Συνάντηση με την επωνυμία «2α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» ,αφιερωμένη στη μνήμη του αείμνηστου εφόρου μας Αθανάσιου Χατζηγεωργίου.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΩΝ 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ρεθύμνου 5-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 20-1,Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Λαμίας 12-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 8-8, ΝΟ Ρεθύμου – Τρίτων Αμαρουσίου 8-1, Νηρέας Λαμίας – Ολυμπιακός 4-40,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 43-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 20-4, Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 4-23, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-25.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10

2. Ολυμπιακός 10

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Τρίτων Αμαρουσίου 3

5. Νηρέας Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-8, ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 2-7,Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 3-9, Ηρακλής – ΝΕ Πατρών 15-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 24-1, Ιωνικός – Ηρακλής 3-10,Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 5-7, Εθνικός Πειραιά – Ηρακλής 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 21-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

2. Ηρακλής 9

3. Ιωνικός 6

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο Ολυμπιακός θα αναμετρηθούν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, σήμερα στις 18.00, στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό διεκδικώντας τον τίτλο του πρωταθλητή 2014.

Η ομάδα της Βουλιαγμένης νίκησε στον έναν ημιτελικό, το πρωί, τον Ηρακλή με 12-10, ενώ στον άλλον ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΑΝΟ Γλυφάδας με 7-5.

Στους αγώνες κατάταξης: Θέσεις 5η-6η: Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 12-10, Θέσεις 7η-8η: Εθνικός – Τρίτων Αμαρουσίου 11-3.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα του πρωταθλήματος Νεανίδων. Η ομάδα του Λαιμού νίκησε την περσινή κάτοχο ομάδα του Ολυμπιακού, σε έναν συγκλονιστικό τελικό που έγινε στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης και χρειάστηκε να κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι, με 12-10 (κανονικός αγώνας 9-9, πέναλτι 3-1).

Οι δυο ομάδες ήταν ισάξιες, με τον Ολυμπιακό να υπερέχει στα πρώτα δύο οκτάλεπτα και τον ΝΟΒ να παίρνει το πάνω χέρι στα δυο τελευταία και να ισοφαρίζει με την Βαρελίδη, στα 25 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη στο τελικό 9-9.

Τα πέναλτι, όπου πρωταγωνίστρια αναδείχθηκε η τερματοφύλακας του ΝΟΒ Νιόβη Ζοφώλη, που έπιασε δύο, εξελίχθηκαν ως εξής: Πλευρίτου Ελ. 0-1, Ξενάκη 1-1, Καλογεράκου δοκάρι, Πρωτόπαππα απέκρουσε η Σταματοπούλου, Πλευρίτου Βασ. απέκρουσε η Ζοφώλη Ν., Ντάσιου 2-1, Σαφέτη απέκρουσε η Ζοφώλη Ν., Μαυρωτά Ιφ. 3-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 9-9 (12-10 μετά τα πέναλτι):

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-3, 2-2, 4-3, 2-1, πέναλτι 3-1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Ζοφώλη Ν., Βαρελίδη 1, Χυδιριώτη, Μαυρωτά Ιφ. 1, Πρωτόπαππα, Ξενάκη 5, Μαυρωτά Αμ., Ζοφώλη Β, Μαστροκάλου, Ντάσιου 3, Σελετοπούλου 2, Αντωνιάδη, Ιωαννίδη, Κοκκινάκη, Πράππα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιάννης Μπενόπουλος): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελευθ. 6, Κουντούρη, Δουρέκα Α., Πρέκα, Σαφέτη, Καλογεράκου 1, Λογοθέτη 1, Πέττα, Πλευρίτου Βασ. 2, Γκούζουλα, Εξαρχάκου Σ., Δουρέκα Στ., Εξαρχάκου Στ., Λιαπάκη.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Δασκαλοπούλου

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 10 συνολικά ομάδων σε δύο Ομίλους, αρχίζει αύριο (3/7) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. ’97).

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ): Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου

3/7: 17.00 Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ρεθύμνου, 18.00 ΝΟΒ – Τρίτων

4/7: 10.00 Τρίτων – Νηρέας Λαμίας, 11.00 Ολυμπιακός – ΝΟΒ, 17.00 ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων, 18.00 Νηρέας Λαμίας – Ολυμπιακός

5/7: 10.00 Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου, 11.00 ΝΟΒ – Νηρέας Λαμίας, 17.00 Τρίτων – Ολυμπιακός, 18.00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟΒ

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ): Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά

3/7: 19.00 Ιωνικός – ΑΝΟ Γ, 20.00 ΝΕΠ – Εθνικός

4/7: 12.00 Εθνικός – Ιωνικός, 13.00 Ηρακλής – ΝΕΠ, 19.00 ΑΝΟΓ – Εθνικός, 20.00 Ιωνικός – Ηρακλής

5/7: 12.00 Ηρακλής – ΑΝΟΓ, 13.00 ΝΕΠ – Ιωνικός, 19.00 Εθνικός – Ηρακλής, 20.00 ΑΝΟΓ – ΝΕΠ

Την Κυριακή 6/7: 10.00 1Α – 2Β (Ημιτελικός), 11.00 1Β – 2Α (Ημιτελικός), 12.00 4Α – 4Β (Θέσεις 7η – 8η), 13.00 3Α -3Β (Θέσεις 5η – 6η), 17.00 Μικρός Τελικός (Θέσεις 3η – 4η), 18.00 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η – 2η)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ – ΑΝ∆ΡΕΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 180 αθλητών / τριών από 19 Σωματεία αρχίζει αύριο (9/5), στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου, το Εθνικό πρωτάθλημα Τεχνικής κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας το οποίο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (11/5).

Οι προκριματικοί διεξάγονται το πρωί (09.15) και τις τρεις ημέρες των αγώνων  και οι αντίστοιχοι τελικοί στις 18.15 Παρασκευή, Σάββατο και 17.15 την Κυριακή.

Οι αγώνες του Εθνικού πρωταθλήματος αποτελούν την τελευταία ευκαιρία για την επίτευξη ορίων συμμετοχής στις Εθνικές ομάδες Νέων – Νεανίδων για το αντίστοιχο Παγκόσμιο πρωτάθλημα που φιλοξενείται στα Χανιά (25/6-1/7) και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών (Λινιάνο, 27/7-5/8).

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ «21α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ»,7-8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2013,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ο Δήμος Θεσσαλονίκης, η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας και η Περιφερειακή Επιτροπή Κολύμβησης Κεντροδυτικής Μακεδονίας, διοργανώνουν στις 7-8 Δεκεμβρίου 2013 τη Διεθνή Κολυμβητική Συνάντηση με την επωνυμία «21α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ».

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Η Κολυμβητική Συνάντηση «21α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» περιλαμβάνεται στη σειρά αγώνων Grand Prix και θα διεξαχθεί στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, πισίνα 50μ., 8 διαδρομών με ηλεκτρονική χρονομέτρηση.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν :

α.         Οι κολυμβητές-τριές που είναι μέλη των Προεθνικών ομάδων, σύμφωνα με την αντίστοιχη κατάσταση της ΚΟΕ, που εμφαίνονται στην ιστοσελίδα της Κ.Ο.Ε.(www.koe.org.gr).

β.         Οι κολυμβητές-τριες των οποίων οι επιδόσεις συγκαταλέγονται μεταξύ των 30 καλύτερων επιδόσεων κολυμβητηρίου 50μ. της Ανοικτής Κατηγορίας και οι οποίες πραγματοποιήθηκαν από 1/1/13 έως 24/11/13. 

γ.         Οι κολυμβητές-τριες των οποίων οι επιδόσεις συγκαταλέγονται μεταξύ των 30 καλύτερων επιδόσεων της σειράς αγώνων Grand Prix σε κολ/ριο 25μ., που πραγματοποιήθηκαν από 1/9/13 έως 24/11/13.             Οι πιο πάνω κολυμβητές-τριες των παραγρ. α, β, γ, έχουν δικαίωμα συμμετοχής το πολύ μέχρι 5 αγωνίσματα.             

δ.         Οι κολυμβητές-τριες που περιλαμβάνονται στις αντίστοιχες καταστάσεις επιλέκτων της ΚΟΕ 2013-14 (www.koe.org.gr) ηλικιών 1999-2000-2001 αγόρια – κορίτσια και θα συμμετέχουν σε 3 αγωνίσματα μόνον.

Το πρωί θα διεξάγονται οι προκριματικοί σε σειρές και το απόγευμα οι τελικοί, με εξαίρεση τα αγωνίσματα των 400μ. Μ.Ατομική, 800μ. Ελεύθερο Γυναικών και 1500μ. Ελεύθερο Ανδρών, τα οποία θα διεξαχθούν απευθείας σε τελικές σειρές.  Το πρωί θα αγωνισθούν οι κολυμβητές-τριες με τους πιο αργούς χρόνους και το απόγευμα οι 8 κολυμβητές-τρις με τους πιο γρήγορους χρόνους ανά αγώνισμα. Για τα αγωνίσματα των 800μ. Ελεύθερο Γυναικών και 1.500μ. Ελεύθερο Ανδρών, δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι 16 καλύτεροι χρόνοι, για το διάστημα από 1/1/13 έως 24/11/13 σε κολ/ριο 50μ. Για τα αγωνίσματα των 800μ. Ελεύθερο Ανδρών και 1500μ. Ελεύθερο Γυναικών θα διεξαχθούν από μία τελική σειρά το απόγευμα, στην οποία δικαίωμα συμμετοχής θα έχουν οι 8 κολυμβητές-τριες με τις 8 καλύτερες επιδόσεις από αυτούς που έχουν δηλωθεί θα ληφθούν δε υπόψη οι επιδόσεις από 1/1/13 έως 24/11/13 σε κολ/ριο 50μ.

Στους τρείς πρώτους νικητές – τριες θα απονεμηθούν μετάλλια και διπλώματα.

Η δήλωση συμμετοχής υποβάλλεται από τον σύλλογο που ανήκει ο κολυμβητής-τρια.

Δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να κατατεθούν το αργότερο μέχρι 29/11/13 στα γραφεία της Κ.Ο.Ε.

Οι 30 καλύτερες επιδόσεις εμφαίνονται στην ιστοσελίδα της Κ.Ο.Ε.(www.koe.org.gr). Καθιερώνεται παράβολο συμμετοχής 10 € ανά κολυμβητή-τρια. 

Το ποσόν θα καταβάλλεται στο Λογιστήριο της ΚΟΕ (ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 080/480901-72) και το καταθετήριο της Τράπεζας θα πρέπει να συνοδεύει απαραιτήτως τη δήλωση συμμετοχής.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 21α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 2013