Ετικέτα: NETANYA

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015

LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

«23Α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» 2015,4-5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «23α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» 2015

ΤΑΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΧΑΛΚΙΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΧΑΛΚΙΔΑ

ΙΗ’ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ,5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΙΗ’ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

«10ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ»,5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΤΡΙΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «10ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ Κ Ο Α Τ»

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 10ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ

SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SCC 2015

«ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2015»,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2015»

1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

7οι ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ,18-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «7οι ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ »

“ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2015”,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ “ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2015”

GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

“ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ”,ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ “ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ”

GREEK RESULTS LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

Πηγή:www.koe.org.gr

Πανελλήνια ρεκόρ για τον Βαζαίο

Μία μεγάλη επιτυχία για την ελληνική αποστολή, επιφύλασσε η πρώτη ημέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

Ο Ανδρέας Βαζαίος πέτυχε 2 Πανελλήνια ρεκόρ στα 100μ. πεταλούδα, με χρόνο 50.92 στα προκριματικά και στην συνέχεια με χρόνο 50.72 στα ημιτελικά του αθλήματος και προκρίθηκε 8ος στον τελικό που θα διεξαχθεί σήμερα το απόγευμα. Στο ίδιο αγώνισμα ο Στέφανος Δημητριάδης κατετάγη 27ος με χρόνο 52.71 και έμεινε εκτός τελικού.

Η Νόρα Δράκου με χρόνο 1.00.83 ήταν 30η στα 100 μ. ύπτιο.

Έβδομος με νέο Πανελλήνιο ρεκόρ ο Ανδρέας Βαζαίος

Την έβδομη θέση στον τελικό των 100μ. πεταλούδας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, κατέκτησε πριν από λίγο ο Ανδρέας Βαζαίος, σημειώνοντας ακόμη ένα Πανελλήνιο ρεκόρ (το 3ο διαδοχικά στο αγώνισμα, στην ιδια διοργάνωση), με επίδοση 50.72.

Νωρίτερα το πρωί η Νόρα Δράκου με χρόνο 55.57 ήταν 36η στα 100 μ. ελεύθερο.

Νέος τελικός για Βαζαίο

Με την 4η καλύτερη επίδοση  των προκριματικών (1.54.82) στα 200μ. Μικτή Ατομική, προκρίθηκε στον απογευματινό τελικό του αγωνίσματος ο Ανδρέας Βαζαίος. 

Η επίδοση του αποτελεί Πανελλήνιο ρεκόρ (προηγούμενο 1.55.26 από 14 Νοεμβρίου 2009 ο Ρωμανός Αλυφαντής, στο Βιαρέτζιο), το 4ο συνολικά που πετυχαίνει ο πρωταθλητής μας μέχρι στιγμής στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

5η θέση και νέο Πανελλήνιο ρεκόρ από τον Βαζαίο

Την πέμπτη θέση στον τελικό των 200μ. μικτής ατομικής, κατέκτησε πριν από λίγο ο Ανδρέας Βαζαίος, σημειώνοντας ακόμη ένα Πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνο 1.54.37. Το ρεκόρ αυτό είναι το 5ο συνολικά που πετυχαίνει ο πρωταθλητής μας μέχρι στιγμής, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ.

Αύριο το πρωί θα αγωνιστούν ο Στέφανος Δημητριάδης στα 50μ πεταλούδα, η Νόρα Δράκου στα 50μ ύπτιο καθώς και ο Ανδρέας Βαζαίος στα 100μ Μικτή Ατομική.

Πανελλήνιο ρεκόρ για την Δράκου

Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ ύπτιο, πέτυχε με χρόνο 27.71 η Νόρα Δράκου, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στους ημιτελικούς του αγωνίσματος, καταλαμβάνοντας την 17η θέση στους πρωινούς προκριματικούς του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 25άρας πισίνας στην Νετάνια.

Από την πλευρά του ο Ανδρέας Βαζαίος προκρίθηκε 9ος στον απογευματινό ημιτελικό στα 100μ Μικτή Ατομική με χρόνο 53.46.

Νωρίτερα, ο Στέφανος Δημητριάδης στα 50μ πεταλούδα κατέλαβε την 28η θέση με χρόνο 24.31.

Στον  τελικό των 100μ. μικτής ατομικής ο Βαζαίος

Μία ακόμη πολύ μεγάλη εμφάνιση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, πραγματοποίησε ο Ανδρέας Βαζαίος, όπου με χρόνο 53.25 στον ημιτελικό των 100μ. μικτής ατομικής,  προκρίθηκε 5ος στον αυριανό τελικό του αθλήματος.

15ος ο Δημητριάδης, 36η η Δράκου

Ολοκλήρωσαν πριν από λίγο την συμμετοχή τους στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, η Νόρα Δράκου αλλά και ο Στέφανος Δημητριάδης.

Η Δράκου κατέλαβε την 36η θέση στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 25.31, ενώ ο Δημητριάδης στα 200μ. πεταλούδα ήταν 15ος με χρόνο 1.55.36.

Χάλκινο μετάλλιο για τον Βαζαίο

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25αρας πισίνας, που διεξάγεται στην Νετάνια του Ισραήλ, ο Ανδρέας Βαζαίος ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 100μ. μικτής ατομικής με χρόνο 52.67, επίδοση που αποτελεί και Πανελλήνιο ρεκόρ.

Αυτή ήταν και η τελευταία ελληνική συμμετοχή στην διοργάνωση, με τους αθλητές μας να επιστρέφουν αύριο στην Ελλάδα.

LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS,2-6 DECEMBER 2015,NETANYA-ISRAEL

Πηγή:www.koe.org.gr 

Στη Νετάνια του Ισραήλ αναχωρούν αύριο (1/12, 07.35 μέσω Κωνσταντινούπολης) τρεις κολυμβητές μας για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας που διεξάγεται εκεί από 2 έως 6 Δεκεμβρίου.

Είναι οι Νόρα Δράκου (50, 100μ ελεύθερο, 50, 100μ ύπτιο), Ανδρέας Βαζαίος (100,200μ πεταλούδα, 100, 200μ Μ. Ατομική) και Στέφανος Δημητριάδης (50,100, 200μ πεταλούδα).

Συνοδός τους, ο προπονητής Γιώργος Λεκάκης.

Οι προκριματικοί, στη Νετάνια, αρχίζουν 09.30  και οι ημιτελικοί – τελικοί 17.30, τοπική ώρα.

RESULTS OF MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEETING,28-29 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,NETANYA-ISRAEL

Εκατοστά μακριά από το όριο για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων- Νεανίδων του Μπακού κολύμπησε η Ιωάννα Σαχά, στην πρεμιέρα των Πολυεθνών Συναντήσεων, που διεξάγεται στη Νετάνια του Ισραήλ. Η 16χρονη κολυμβήτρια, που κατέκτησε την 1η θέση, έκανε χρόνο 2:16.91 στα 200μ ύπτιο, πλησιάζοντας το 2:16.43, όριο για τη μεγάλη διεθνή διοργάνωση. Παράλληλα, η ελληνίδα αθλήτρια σημείωσε ρεκόρ αγώνων, καταρρίπτοντας εκείνο που κατείχε η Πολωνή Καρολίνα Ουρμπάνσκα, με 2:17.13, από το 2008.

Εξαιρετικές ήταν οι επιδόσεις των κολυμβητών μας στα πρωινά αγωνίσματα, με την Ηλέκτρα Λεμπλ να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στα 400μ Μικτή Ατομική, με χρόνο 4:56.68. Ο Νίκος Σοφιανίδης στα 200μ ύπτιο πήρε την 3η θέση, με χρόνο 2:03.45, ενώ χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε και ο Άλκης Κυνηγάκης, κολυμπώντας σε 3:30.79, στα 400μ Μικτή Ατομική. Τρίτη θέση και για τη Δέσποινα Μαρκαντέ, η οποία κολύμπησε σε 58.02 τα 100μ ελεύθερο, ενώ στο ίδιο αγώνισμα, η Φιλιώ Ραυτοπούλου ήταν 12η με 58.99.

Δυο μετάλλια κατέκτησαν και οι Εθνικές μας ομάδες στα 4Χ100 Μικτή Ομαδική. Η ομάδα των κορασίδων (αποτελούμενη από τις Σαχά, Κοντογεώργου, Λεμπλ, Μαρκαντέ) ήρθε 2η με χρόνο 4:17.59, ενώ η αντίστοιχη των εφήβων (αποτελούμενη από τους Σοφιανίδη, Φραγκουδάκη, Κυνηγάκη, Μάλαμα) ήταν 1η με χρόνο 3:47.77

Έκτος ήταν ο Χρήστος Παπαδόπουλος στα 50μ πεταλούδα, με 25.23, ενώ την έβδομη θέση κατέκτησαν οι Στάθης Μάλαμας στα 100μ ελεύθερο με 52.50 και η Ξανθή Μητσάκου στα 50μ πεταλούδα με 28.85.

Έξι μετάλλια και δύο όρια για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων- Νεανίδων του Μπακού επεφύλαξαν οι απογευματινές συμμετοχές των Ελλήνων κολυμβητών στο πλαίσιο των Πολυεθνών Συναντήσεων, που διεξάγονται στη Νετάνια του Ισραήλ.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Κώστας Μερετσόλιας, στα 200μ πρόσθιο, με επίδοση 2:15.82, πιάνοντας το όριο για Μπακού (2:16.76). Δεύτερη θέση και όριο και για την Ελένη Κοντογεώργου, στα 200μ πρόσθιο, με χρόνο 2:33.71. (2:33.76 το όριο) Το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση κατέλαβαν η Ξανθή Μητσάκου στα 200μ πεταλούδα και ο Νίκος Σοφιανίδης στα 100μ ύπτιο, με 2:19.87 και 56.81 αντίστοιχα . Στην ίδια θέση ήταν και η Εθνική μας ομάδα Νεανίδων στα 4Χ200 ελεύθερο (αποτελούμενη από τις Ραφτοπούλου, Κούκουλα, Μαρκαντέ, Λεμπλ) με χρόνο 8:36.55.

Τέταρτη θέση για την Εθνική μας ομάδα Εφήβων στα 4Χ200μ ελεύθερο, με τους κολυμβητές μας (Δημητρίου, Μάλαμα, Σοφιανίδη, Νέγρη) να τερματίζουν σε 7.43.

Στην πέμπτη θέση τερμάτισε ο Άλκης Κυνηγάκης στα 200μ πεταλούδα, με 2:03.79, ενώ την ίδια θέση κατέκτησε η Ιωάννα Σαχά στα 100μ ύπτιο με 1:04.92. Την 7η θέση κατέκτησε ο Χρήστος Παπαδόπουλος στα 50μ ελεύθερο με 23.81, ενώ 8η ήταν η Δέσποινα Μαρκαντέ στο ίδιο αγώνισμα, με 27.13.

Girls 400 m Individual Medley

Boys 4×100 m Medley Relay

Boys 50 m Butterfly

Boys 50 m Freestyle

Boys 100 m Backstroke

Boys 100 m Freestyle

Boys 200 m Backstroke

Boys 200 m Breaststroke

Boys 200 m Butterfly

Boys 400 m Individual Medley

Girls 4×100 m Medley Relay

Girls 50 m Butterfly

Girls 50 m Freestyle

Girls 100 m Backstroke

Girls 100 m Freestyle

Girls 200 m Backstroke

Girls 200 m Breaststroke

Girls 200 m Butterfly

Τέσσερα μετάλλια, ένα ρεκόρ αγώνων και δύο όρια για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων του Μπακού είναι ο πρωινός απολογισμός για  την ελληνική αποστολή, που ολοκληρώνει τις προσπάθειές τις σήμερα το απόγευμα στο πλαίσιο των Πολυεθνών Συναντήσεων Εφήβων-Νεανίδων στη Νετάνια του Ισραήλ.

Ο Νίκος Σοφιανίδης, με την επίδοσή του 26.30 στα 50μ ύπτιο, σημείωσε ρεκόρ αγώνων και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο πιάνοντας και το όριο για το Μπακού (26:40).Το δεύτερο χρυσό μετάλλιο ήρθε για την ομάδα μας και από το Δημήτρη Δημητρίου, ο οποίος ήρθε πρώτος στα 200μ ελεύθερο με χρόνο 1:51.49, επιβεβαιώνοντας το όριο του για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων του Μπακού

Το πρώτο χρονολογικά μετάλλιο για την Εθνική μας ομάδα ανήκει στον Γιώργο Φραγκουδάκη, στα 100μ πρόσθιο, ο οποίος κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο, με χρόνο 1:03.92. Στο ίδιο αγώνισμα, ο Κώστας Μερετσόλιας σημείωσε χρόνο 1:03.97. Η συνέχεια ήταν εξαιρετική, με τη Φιλιώ Ραφτοπούλου να κατακτά την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο, στα 200μ ελεύθερο, με χρόνο 2:07.08.

Η  Ελένη Κοντογεώργου, στα 100μ πρόσθιο,  κατέλαβε την τέταρτη θέση, με επίδοση 1:13.49, ενώ 4ος ήταν και ο Δημήτρης Νέγρης στα 1500μ ελεύθερο με χρόνο 16:04.78. Έκτη ήταν η Μελίνα Τροχαλάκη στα 50μ ύπτιο, με επίδοση 30.44 . Πέμπτη ήταν η Ευαγγελία Κούκουλα στα 800μ ελεύθερο με 9:17.17

Girls 800 m Freestyle

Boys 50 m Backstroke

Boys 100 m Breaststroke

Boys 200 m Freestyle

Boys 1500 m Freestyle

Girls 50 m Backstroke

Girls 100 m Breaststroke

Girls 200 m Freestyle

Θρίαμβος για την ελληνική κολύμβηση, με την Εθνική μας ομάδα να κατακτά την πρώτη θέση της Πολυεθνούς συνάντησης Εφήβων-Νεανίδων που ολοκληρώθηκε στη Νετάνια του Ισραήλ. Η ελληνική ομάδα συγκέντρωσε 386 βαθμούς (194 στα κορίτσια και 192 στα αγόρια), αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Πολωνία, με 380 και στην τρίτη τη Βραζιλία με 338. Είναι η πρώτη φορά που μια ελληνική αποστολή κερδίζει τη διοργάνωση, επιβεβαιώνοντας το μεγάλο ταλέντο και μέλλον που υπάρχει σε αυτό το άθλημα. Οι αθλητές μας κατέκτησαν συνολικά 17 μετάλλια, εκ των οποίων 6 χρυσά, 5 αργυρά και 6 χάλκινα.

 Στο αγωνιστικό κομμάτι των σημερινών απογευματινών τελικών, η αρχή  έγινε με το ασημένιο μετάλλιο, από το Δημήτρη Δημητρίου, στα 400μ ελεύθερο, με τον έλληνα κολυμβητή να επιβεβαιώνει το όριο του για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μπακού, με την επίδοση του, 3:55.19 (3:55.80 το όριο). Το χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση κατέκτησε η Ηλέκτρα Λεμπλ στα 100μ πεταλούδα, με επίδοση 1:02.14. Στο ίδιο αγώνισμα, η Ξανθή Μητσάκου σημείωσε χρόνο 1:04.22, όντας εκτός συναγωνισμού. Λίγο αργότερα, η μεγάλη πρωταγωνίστρια των απογευματινών αγώνων, Λεμπλ κατέκτησε και το δεύτερο χρυσό μετάλλιο, στα 200μ Μικτή Ατομική, τερματίζοντας σε 2:19.94. Στο ίδιο αγώνισμα, η Ιωάννα Σαχά είχε επίδοση 2:22.20, εκτός συναγωνισμού. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Γιώργος Φραγκουδάκης, στα 50μ πρόσθιο, με χρόνο 29.27.

Τη δεύτερη θέση πήρε και η ομάδα μας στα 4Χ100 Μικτή Ομαδική (αποτελούμενη από τις Λεμπλ, Μαρκαντέ, Ραφτοπούλου και Μητσάκου), με επίδοση 3:55.96.

Την τέταρτη θέση κατέκτησε ο Στάθης Μάλαμας στα 100μ πεταλούδα, κολυμπώντας σε 56.56, ενώ ο Χρήστος Παπαδόπουλος σημείωσε χρόνο 56.17, όντας εκτός συναγωνισμού. πέμπτη ήταν η Ευαγγελία Κούκουλα στα 400μ ελεύθερο με επίδοση 4:28.85. Ένα εκατοστό του δευτερολέπτου περισσότερο έκανε η Φιλιώ Ραφτοπούλου, τερματίζοντας σε 4:28.86, εκτός συναγωνισμού.

Την πέμπτη θέση κατέλαβε και ο Άλκης Κυνηγάκης, στα 200μ Μικτή Ατομική, με επίδοση 02:09.46. Εκτός συναγωνισμού αγωνίστηκε ο Κώστας Μερετσόλιας, σημειώνοντας χρόνο 2:07.52. Πέμπτη τερμάτισε και η Ελένη Κοντογεώργου, στα 50μ πρόσθιο, με επίδοση 34.56.

Πέμπτη θέση και για την ομάδα μας, στα 4Χ100 Μικτή Ομαδική (αποτελούμενη από τους  Δημητρίου, Κυνηγάκη, Σοφιανίδη και Μάλαμα), με επίδοση 3:30.10.

Boys 4×100 m Relay Free

Boys 50 m Breaststroke

Boys 100 m Butterfly

Boys 200 m Individual Medley

Boys 400 m Freestyle

Girls 4×100 m Relay Free

Girls 50 m Breaststroke

Girls 100 m Butterfly

Girls 200 m Individual Medley

Girls 400 m Freestyle

teamspoints_competition

STARTING LISTS MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEETING,28-29 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,NETANYA-ISRAEL

STARTING LISTS MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEETING ISRAEL 2015

Στη Νετάνια (Έφηβοι/Κορασίδες) μεταβαίνουν οι: Γιώργος Φραγκουδάκης (100μ πρόσθιο, 50μ πρόσθιο), Κώστας Μερετσόλιας (200μ πρόσθιο), Θανάσης Κυνηγάκης (400μ Μ. Ατομική, 200μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική), Δημήτρης Δημητρίου (200μ ελεύθερο, 400μ ελεύθερο), Ιωάννα Σαχά (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο), Ευαγγελία Κουκουλά (800μ ελεύθερο, 400μ ελεύθερο), Δέσποινα Μαρκαντέ (100μ ελεύθερο, 50μ ελεύθερο), Ξανθή Μητσάκου (50μ πεταλούδα, 200μ πεταλούδα), Φιλιώ Ραυτοπούλου (200μ ελεύθερο), Δημήτρης Νέγρης (1500μ ελεύθερο), Μαρία Τροχαλάκη (50μ ύπτιο), Ηλέκτρα Λέμπλ (400μ Μ. Ατομική, 100μ πεταλούδα,200μ Μ. Ατομική), Στάθης Μάλαμας (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα), Χρήστος Παπαδόπουλος (50μ πεταλούδα, 50μ ελεύθερο), Νίκος Σοφιανίδης (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο, 50μ ύπτιο), Ελένη Κοντογεώργου (200μ πρόσθιο, 100μ πρόσθιο, 50μ πρόσθιο).

Μαζί τους οι προπονητές Μίλτος Κανελλόπουλος και Γιώργος Βάλλας, η φυσικοθεραπεύτρια Έφη Βούλγαρη και ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Γιώργος Κατσαρός (αρχηγός αποστολής).

GREEK RESULTS MEDITERRANEAN CUP 2014,28-29 JUNE,NETANYA-ISRAEL

DAY 1 – MORNING RESULTS

Girls 100 m Freestyle Age 13-14

7 Markante Despoina 2000 Greece A 00:59.45

13 Damasioti Markella 2000 Greece A 01:00.74

EXH Pavlopoulou Georgia 2000 Greece A 00:59.84

Boys 100 m Freestyle Age 15-16

9  Stamos Ioannis 1998 Greece A 00:53.58

13  Malamas Efstathios 1998 Greece A 00:54.34

Girls 200 m Backstroke Age 13-14

9  Aravantinou Athina 2000 Greece A 02:27.24

12  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 02:28.48

Boys 200 m Backstroke Age 15-16

1  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 02:03.50

Girls 400 m Individual Medley Age 13-14

5  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 05:03.22

Boys 400 m Individual Medley Age 15-16

12  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 04:43.23

Girls 4×100 m Medley Relay Age 13-14

6 Greece A 04:30.75

Aravantinou Athina 2000 00:33.13 00:33.13 01:08.13 01:08.13

Pavlopoulou Nikoletta 2001 01:43.52 00:35.39 02:22.38 01:14.25

Damasioti Markella 2000 02:52.98 00:30.60 03:29.31 01:06.93

Markante Despoina 2000 03:57.73 00:28.42 04:30.75 01:01.44

Boys 4×100 m Medley Relay Age 15-16

4 Greece A 03:55.44

Sofianidis Nikolaos 1998 00:28.07 00:28.07 00:57.69 00:57.69

Meretsolias Konstantinos 1998 01:28.78 00:31.09 03:01.17 02:03.48

Kynigakis Athanasios 1998 02:30.77 00:00.00 03:55.44 00:54.27

Charalampos

Stamos Ioannis 1998 03:27.29 00:00.00 03:55.44 00:00.00

DAY 1 – EVENING RESULTS

Girls 400 m Freestyle Age 13-14

7 Katsiara Afroditi 2000 Greece A 04:30.13

18  Palla Ioanna 2000 Greece A 04:39.73

EXH  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 04:41.24

Boys 400 m Freestyle Age 15-16

2 Negris Dimitrios 1998 Greece A 04:00.04

Girls 100 m Breaststroke Age 13-14

4  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 01:12.41 7

18  Pavlopoulou Georgia 2000 Greece A 01:19.12

Boys 100 m Breaststroke Age 15-16

7  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 01:05.34

Girls 100 m Butterfly Age 13-14

9  Damasioti Markella 2000 Greece A 01:05.83

14  Chatzidopavlaki Paraskevi 2000 Greece A 01:07.67

Boys 100 m Butterfly Age 15-16

6 Kynigakis Athanasios 1998 Greece A 00:56.67

11 Stamos Ioannis 1998 Greece A 00:58.25

Girls 4×200 m Relay Free Age 13-14

6 Greece A 08:51.12

Pavlopoulou Nikoletta 2001 00:30.89 00:30.89 01:04.60 01:04.60 01:38.09 01:38.09 02:11.22 02:11.22

Pavlopoulou Georgia 2000 02:41.14 00:29.92 03:14.65 01:03.43 03:50.15 01:38.93 04:23.80 02:12.58

Katsiara Afroditi 2000 04:55.30 00:31.50 05:30.29 01:06.49 06:05.32 01:41.52 06:39.46 02:15.66

Damasioti Markella 2000 07:10.49 00:31.03 07:44.78 01:05.32 08:18.01 01:38.55 08:51.12 02:11.66

Boys 4×100 m Relay Free Age 15-16

5 Greece A 03:37.76

Stamos Ioannis 1998 00:26.09 00:26.09 00:54.24 00:54.24

Malamas Efstathios 1998 01:19.90 00:25.66 01:48.27 00:54.03

Kynigakis Athanasios 1998 02:15.10 00:26.83 02:44.25 00:55.98

Sofianidis Nikolaos 1998 03:10.06 00:25.81 03:37.76 00:53.51

DAY 2 – MORNING RESULTS

Girls 800 m Freestyle Age 13-14

10  Katsiara Afroditi 2000 Greece A 09:23.46

Boys 200 m Breaststroke Age 15-16

4  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 02:20.14

Girls 200 m Breaststroke Age 13-14

4  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 02:35.01

Boys 100 m Backstroke Age 15-16

1  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 00:56.59 NEW COMEN RECORD

Girls 100 m Backstroke Age 13-14

7  Aravantinou Athina 2000 Greece A 01:07.96

11  Katarachia Evangelia 2000 Greece A 01:09.54

EXH  Markante Despoina 2000 Greece A 01:07.02

Boys 1500 m Freestyle Age 15-16

1 Negris Dimitrios 1998 Greece A 15:37.21

4 Kynigakis Athanasios  Charalampos 1998 Greece A 15:50.66

DAY 2 – EVENING RESULTS

Girls 200 m Freestyle Age 13-14

11 Damasioti Markella 2000 Greece A 02:10.30

12 Pavlopoulou Georgia 2000 Greece

Boys 200 m Freestyle Age 15-16

8 Stamos Ioannis 1998 Greece A 01:56.40

Girls 200 m Butterfly Age 13-14

6  Chatzidopavlaki  Paraskevi 2000 Greece A 02:26.15

8  Palla Ioanna 2000 Greece A 02:29.03

Girls 200 m Individual Medley Age 13-14

3  Pavlopoulou Nikoletta 2001 Greece A 02:20.27

18  Katsiara Afroditi 2000 Greece A 02:33.59

Boys 200 m Individual Medley Age 15-16

8  Meretsolias Konstantinos 1998 Greece A 02:09.98

11  Sofianidis Nikolaos 1998 Greece A 02:11.16

Girls 4×100 m Relay Free Age 13-14

4 Greece  03:59.53

Markante Despoina 2000 00:28.84 00:28.84 00:59.28 00:59.28

Pavlopoulou Georgia 2000 01:28.08 00:28.80 01:59.22 00:59.94

Pavlopoulou Nikoletta 2001 02:27.74 00:28.52 02:58.75 00:59.53

Damasioti Markella 2000 03:27.90 00:29.15 03:59.53 01:00.78

Boys 4×200 m Relay Free Age 15-16

5 Greece 07:55.01

Sofianidis Nikolaos 1998 00:27.86 00:27.86 00:58.01 00:58.01 01:29.47 01:29.47 01:59.32 01:59.32

Malamas Efstathios 1998 02:27.14 00:27.82 02:57.57 00:58.25 03:29.33 01:30.01 04:00.26 02:00.94

Stamos Ioannis 1998 04:27.28 00:27.02 04:58.15 00:57.89 05:29.16 01:28.90 05:58.69 01:58.43

Negris Dimitrios 1998 06:26.04 00:27.35 06:55.45 00:56.76 07:25.50 01:26.81 07:55.01 01:56.32

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Mediterranean Cup Israel 2014

STARTING LISTS MEDITERRANEAN CUP 2014,28-29 JUNE,NETANYA-ISRAEL

Starting lists Mediterranean Cup Israel 2014

Στη Νετάνια του Ισραήλ μεταβαίνει αύριο (27/6) η Εθνική μας ομάδα Παίδων – Παγκορασίδων για να μετάσχει στο Μεσογειακό Κύπελλο Κολύμβησης που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (28-29/6).

Στην αποστολή μετέχουν οι: Γιάννης Στάμος (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Νίκος Σοφιανίδης (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ100μ ελεύθερο), Δημήτρης Νέγρης (400μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο), Θανάσης Κυνηγάκης (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πεταλούδα, 1500μ ελεύθερο, 200μ πεταλούδα, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Στάθης Μάλαμας (100μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Κώστας Μερετσόλιας  (400μ Μ. Ατομική, 100μ, 200μ πρόσθιο, 200μ πρόσθιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Αφροδίτη Κατσιάρα (400μ Μ. Ατομική, 400μ ελεύθερο, 800μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ200μ ελεύθερο), Παρασκευή Χατζηδοπαυλάκη (100μ, 200μ πεταλούδα), Μαρκέλλα Δαμασιώτη (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ευαγγελία Καταραχιά (100μ, 200μ ύπτιο), Αθηνά Αραβαντινού (100μ, 200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Νικολέτα Παυλοπούλου (400μ Μ. Ατομική, 100μ, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική, 4χ100μ ελεύθερο), Δέσποινα Μαρκαντέ (100μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική), Γεωργία Παυλοπούλου (100μ πρόσθιο, 200μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ιωάννα Πάλλα (400μ ελεύθερο, 200μ πεταλούδα).

Συνοδοί προπονητές τους οι Γιώργος Δαμασιώτης, Τάσος Χατζηγεωργίου. Αρχηγός αποστολής ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ, Γιώργος Κατσαρός.