Ετικέτα: PLAY OUT

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PLAY OUT (ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ) ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι πέντε πρώτες αγωνιστικές του Ομίλου Υποβιβασμού της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (Play Out) στο κολυμβητήριο «Πεπανός» της Πάτρας. Η κατάσταση έχει αρχίσει να ξεκαθαρίζει σιγά σιγά και με τα μέχρι στιγμής δεδομένα έχουν σαφές προβάδισμα για να παραμείνουν στην κατηγορία οι ΓΣ Ηλιούπολης και Ηλυσιακός, ενώ κινδυνεύουν άμεσα με υποβιβασμό οι Ηρακλής και Πανσερραϊκός.

Θυμίζουμε ότι θα υποβιβαστούν οι τέσσερις τελευταίες ομάδες της τελικής κατάταξης. Οι υπόλοιπες τέσσερις αγωνιστικές θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20 Ιουλίου.

Τα αποτελέσματα και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

Ηρακλής – ΓΣ Ηλιούπολης 8-15, ΟΦΗ – Ηλυσιακός 5-12, Νηρέας Γέρακα – Πανσερραϊκός 13-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλίσιων – Νίκη Βόλου 9-9,ΝΕ Πατρών – ΓΣ Ηρακλής 11-8, Πανσερραϊκός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-14, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 12-8, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ 7-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός 10-11, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός 10-6, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 4-12, ΟΦΗ – ΝΕ Πατρών 11-9,ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 12-7, Ηρακλής – ΟΦΗ 5-11, Ηλυσιακός – Νίκη Βόλου 10-10, Νηρέας Γέρακα – Ηρακλής 8-5, Πανσερραϊκός – Ηλυσιακός 6-9, Νίκη Βόλου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 4-8.

Η Βαθμολογία:

1. ΓΣ Ηλιούπολης 15 (5 αγ.)

2. Ηλυσιακός 13 (5 αγ.)

3. ΝΕ Πατρών 9 (4 αγ.)

4. ΟΦΗ 6 (4 αγ.)

5. Νηρέας Γέρακα 6 (5 αγ.)

6. Νίκη Βόλου 5 (4 αγ.)

7. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4 (5 αγ.)

8. Ηρακλής 0 (4 αγ.)

9. Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ PLAY OUT (ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ) ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ανοίγει σήμερα Παρασκευή η αυλαία των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών στον Όμιλο Υποβιβασμού (Play Out) με τη συμμετοχή εννέα (9) ομάδων.

Μετέχουν οι: ΝΕ Πατρών, Ηρακλής, ΟΦΗ, Νηρέας Γέρακα, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Πανσερραϊκός, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης.

Οι πρώτες πέντε αγωνιστικές θα γίνουν από σήμερα Παρασκευή (27/6) μέχρι και την Κυριακή 29/6, ενώ οι υπόλοιπες τέσσερις θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20/7. Θα υποβιβασθούν στην Β’ κατηγορία Ανδρών οι τέσσερις τελευταίες ομάδες της τελικής βαθμολογίας.

Οι πρώτες πέντε αγωνιστικές:

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  18:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  13:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  18:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  21:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 29/6/14

ΩΡΑ:  09:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 29/6/14

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

Οι υπόλοιπες τέσσερις που θα διεξαχθούν το διήμερο 19-20/7:

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

6η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  13:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

7η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  

ΩΡΑ:  21:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

8η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  11:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

9η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  20:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ         

ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΤΩΝ PLAY OUT ΤΗΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.waterpololive.gr

«Στην Πάτρα και στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός», θα πραγματοποιηθούν οι πρώτες πέντε αγωνιστικές των πλέι άουτ της φετινής Α2 Εθνικής Ανδρών (όμιλος καθόδου) του πόλο, το διάστημα 27-29 Ιουνίου, με την ΝΕΠ να ελπίζει στην βοήθεια των πατρινών φιλάθλων έτσι ώστε να κάνει το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία», αναφέρεται αρχικά στην ανακοίνωση της ΝΕΠ, που θα είναι η «οικοδέσποινα» των αγώνων.

Επίσης στην ανακοίνωση υπογραμμίζεται κι ο άλλος «οικοδεσπότης» του δευτέρου γύρου: «Οι υπόλοιπες τέσσερις αγωνιστικές θα γίνουν στο Ηράκλειο το διάστημα 18 με 20 Ιουλίου. Η προετοιμασία της ΝΕΠ συνεχίζεται κανονικά χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα υπό τις οδηγίες του προπονητή Λάμπρου Αναστασόπουλου και με τη διοίκηση να κάνει το τραπέζι στα μέλη της ανδρικής ομάδας πόλο σε γνωστό εστιατόριο».

1η αγωνιστική: Ηρακλής – ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΦΗ – Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα – Πανσερραϊκός, Ποσειδών Ιλισίων – Νίκη Βόλου

2η αγωνιστική: ΝΕ Πατρών – Ηρακλής, Πανσερραϊκός – Ποσειδών Ιλισίων, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ

3η αγωνιστική: Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΦΗ – ΝΕ Πατρών

4η αγωνιστική: ΓΣ Ηλιούπολης – Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα, Ηρακλής – ΟΦΗ, Ηλυσιακός – Νίκη Βόλου

5η αγωνιστική: Νηρέας Γέρακα – Ηρακλής, Πανσερραϊκός – Ηλυσιακός, Νίκη Βόλου – ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών

6η αγωνιστική: ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός, ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου, Ηρακλής – Ποσειδών Ιλισίων, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα

7η αγωνιστική: Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης, Νίκη Βόλου – Ηρακλής, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΦΗ, Πανσερραϊκός – ΝΕ Πατρών

8η αγωνιστική: ΟΦΗ – Νίκη Βόλου, Νηρέας Γέρακα – Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός, Ηρακλής – Πανσερραϊκός

9η αγωνιστική: Νίκη Βόλου – Νηρέας Γέρακα, Πανσερραϊκός – ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών, Ηλυσιακός – Ηρακλής

Οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.