Αρχείο ετικετών: SERBIA

Ιούν 25

RESULTS D’ DAY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr Την 7η θέση στον Τελικό του ελεύθερου προγράμματος στο Σόλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας της διοργάνωσης (Κυριακή 25/6) στο Βελιγράδι, κατέκτησε η Ελληνίδα εκπρόσωπος Μαρία Ελένη Αρμάου. Η πρωταθλήτριά μας από το Ηράκλειο βαθμολογήθηκε με 82,5333 β. για την εκτέλεση του προγράμματός της, που ήταν σαφώς καλύτερη …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούν 24

RESULTS C’ DAY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr RESULTS DUET FREE FINAL LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA Την 6η θέση στον Τελικό του ελεύθερου προγράμματος του Ντουέτου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων στο Βελιγράδι κατέκτησαν οι Ελληνίδες εκπρόσωποι Άννα Μαρία Ταξοπούλου και Ιφιγένεια Δίπλα, το μεσημέρι του Σαββάτου (24/6, προτελευταία ημέρα των αγώνων). Το νεανικό Ντουέτο της …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούν 22

RESULTS B’ DAY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr RESULTS SOLO PRELIMINARY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA Πήρε την 7η θέση στον Προκριματικό του ελεύθερου προγράμματος στο Σόλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, στη δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης (Πέμπτη 22/6), στο Βελιγράδι, η Ελληνίδα εκπρόσωπος Μαρία Ελένη Αρμάου και προκρίθηκε στον τελικό του αγωνίσματος που θα γίνει την …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούν 22

RESULTS A’ DAY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr RESULTS TEAM PRELIMINARY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA RESULTS DUET PRELIMINARY LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA Την 6η θέση στον προκριματικό του ελεύθερου προγράμματος στο Ντουέτο κατέκτησαν οι εκπρόσωποι της Ελλάδας στο άνοιγμα της αυλαίας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων στο Βελιγράδι την Τετάρτη (21/6) …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούν 17

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ LEN EUROPEAN JUNIOR SYNCHRONISED SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017,21-25 JUNE 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr Στο Βελιγράδι για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων (21-25 Ιουνίου) μεταβαίνει τη Δευτέρα (19/6) η αντίστοιχη Εθνική μας ομάδα της Συγχρονισμένης κολύμβησης. Στην αποστολή μετέχουν οι αθλήτριες: Άννα Μαρία Ταξοπούλου (Ντουέτο, Ομαδικό, Κόμπο, Φιγούρες), Μαρία Ελένη Αρμάου (Σόλο, Ντουέτο, Ομαδικό, Κόμπο, Φιγούρες), Ιφιγένεια Δίπλα (Σόλο, Ντουέτο, Ομαδικό, Κόμπο, Φιγούρες), Βασιλική Κοφίδη (Ομαδικό, Κόμπο, Φιγούρες), Όλγα …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Μαΐ 28

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ BALKAN JUNIOR DIVING GAMES 2017,26-28 MAY 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr Α’ ΗΜΕΡΑ Πληθώρα μεταλλίων για τους Έλληνες καταδύτες περιελάμβανε η πρώτη ημέρα των Βαλκανικών Αγώνων Νέων που διεξάγονται σήμερα (27/5) και αύριο (28/5) στο Βελιγράδι της Σερβίας. Η ελληνική αποστολή κατέκτησε στην πρώτη ημέρα των αγώνων συνολικά 10 μετάλλια (3 χρυσά, 4 ασημένια και 3 χάλκινα). Στα 3μ. Τραμπολίνο της Α’ Κατηγορίας υπήρξε διπλή …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Μαΐ 26

BALKAN JUNIOR DIVING GAMES 2017,26-28 MAY 2017,BELGRADE-SERBIA

Πηγή:www.koe.org.gr Στο Βελιγράδι για τους Βαλκανικούς αγώνες Νέων (27-28 Μαϊου) αναχωρεί την Παρασκευή (26/5) η αντίστοιχη Εθνική μας ομάδα των Καταδύσεων αποτελούμενη από 8 συνολικά αθλητές / τριες. Είναι οι: Χρήστος Μορφίδης (Τραμπολίνο 1 και 3 μέτρα), Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος (Τραμπολίνο 1 μέτρο, Σταθερά), Θεόφιλος Αυθίνος (Τραμπολίνο 1 και 3 μέτρα), Άννα –Μαρία Αθανασάκη …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Απρ 12

RESULTS 11 APRIL GRAND PRIX 2017,7-9 APRIL 2017,BEOGRAD-SERBIA

RESULTS 11 APRIL GRAND PRIX 2017,7-9 APRIL 2017,BEOGRAD-SERBIA

Οκτ 30

GREEK RESULTS (FINALS-SEMIFINALS) SERBIAN GRAND PRIX-KUP ZRENAJNIN 2014,30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ZRENAJNIN-SERBIA (25M)

DAY 1 Men, 200m Medley Results Final CHIOTIS, Panagiotis 96 Greece 2:03.90 Men, 100m Fly Results Semifinals KYNIGAKIS, Athanasios-Haralabos 98 Greece 56.50 Women, 100m Freestyle Results Semifinals OIKONOMOU, Iliana-Harikleia 98 Greece 57.13 Women, 50m Breaststroke Results Final SARAKATSANI, Aikaterini 77 Greece 31.76 Men, 200m Backstroke Results Final DRIGUTIS, Konstadinos 98 Greece 2:02.76 DAY 2 Women, …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Οκτ 30

SERBIAN GRAND PRIX-KUP ZRENAJNIN 2014,30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ZRENAJNIN-SERBIA (25m)

Μετά από σχετική πρόσκληση των Σέρβων διοργανωτών,επτά (7) κολυμβητές/τριες μας αναχώρησαν σήμερα (29/10) για το Ζρένιανιν όπου διεξάγεται (30/10 – 2/11) διεθνές μίτινγκ κολύμβησης (πισίνα 25μ.). Είναι οι Θανάσης Κυνηγάκης, Παναγιώτης Χιώτης,Κωνσταντίνος Δριγούτης,Κωνσταντίνος Φωτόπουλος ,Νέρι Νιανγκουάρα, Ιλεάνα Οικονόμου και Κάτια Σαρακατσάνη, συνοδευόμενοι από τον προπονητή Βόικο Ράτσε. Entry Statistics Club GREECE Athletes Men 4 Women …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 15

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.F’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Την ένατη θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας κατέκτησε η Εθνική μας ομάδα πόλο Εφήβων, αφού κέρδισε απόψε τη Ρουμανία με 9-7 στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 9-10. Μια θέση που για τον ομοσπονδιακό προπονητή, Περικλή Δαμάσκο, αλλά και για τον παλαίμαχο πολίστα και αρχηγό της αποστολής, Δημήτρη Γρυπάρη, δεν ήταν αντιπροσωπευτική των δυνατοτήτων …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 12

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.E’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Μια άνετη νίκη επί της Γαλλίας με 13-5 πέτυχε πριν από λίγο η Εθνική μας ομάδα πόλο Εφήβων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας για τις θέσεις 9-16. Απαλλαγμένη από το άγχος, η ομάδα του Περικλή Δαμάσκου ήταν εμφανώς ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Τα ποσοστά στον παίκτη παραπάνω (8/13) και στον παίκτη …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 12

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.D’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Εκτός στόχων έμεινε η Εθνική Εφήβων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας. Η ομάδα του Περικλή Δαμάσκου ηττήθηκε με 8-5 από τη Σερβία και δεν κατάφερε να προκριθεί στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης. Πλέον, θα διεκδικήσει μία από τις θέσεις 9 έως 16. Η ελληνική ομάδα εκφράζει σημαντικά παράπονα για τη διαιτησία του Ούγγρου Γκιόργκι …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 10

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.C’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Την πρώτη της ήττα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων της Μάλτας γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα από το Μαυροβούνιο με 11-8, τερματίζοντας έτσι στην 2η θέση του Γ’ ομίλου. Αυτό σημαίνει ότι οι παίκτες του Περικλή Δαμάσκου θα διεκδικήσουν αύριο (16:00 ώρα Ελλάδος), την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης, μέσω χιαστί αναμέτρησης με τη Σερβία, η οποία …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 09

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.B’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Το 2 στα 2 έκανε σήμερα η Εθνική μας ομάδα Εφήβων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας, επικρατώντας της Ουκρανίας πριν από λίγο με 17-11. Το συγκρότημα του Περικλή Δαμάσκου δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του, έχοντας 3/8 στον παίκτη παραπάνω ενώ δέχθηκε 4 γκολ στις 6 προσπάθειες στον παίκτη λιγότερο, δείχνοντας ότι οι διεθνείς …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 08

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA.A’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr Mε το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική πόλο Εφήβων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας, επικρατώντας σε ένα ψυχοφθόρο και συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι της Ρουμανίας με 6-5. Ψυχοφθόρο, καθώς η ομάδα του Περικλή Δαμάσκου βρέθηκε να χάνει με 2 γκολ διαφορά στις αρχές της τετάρτης περιόδου καταφέρνοντας με διαδοχικά τέρματα στα τελευταία …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 06

MEN’S EUROPEAN JUNIOR WATER POLO CHAMPIONSHIPS,8-15 SEPTEMBER 2013,MALTA

Πηγή:www.koe.org.gr Για την Μάλτα αναχωρεί σήμερα το μεσημέρι (15:25) η αποστολή της Εθνικής μας ομάδας για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων (8-15 Σεπτεμβρίου). Η αποστολή αποτελείται από τους εξής πολίστες: Γρηγοριάδης, Κοπελιάδης, Μασμανίδης, Καπετανάκης, Καλαϊτζής, Αργυρόπουλος, Καλογεράκος, Πρέκας, Μαυρωτάς, Μαζοκοπάκης, Λιαπάκης, Τσαχειλίδης, Σαρρής. Τους αθλητές μας συνοδεύουν ο προπονητής, Περικλής Δαμάσκος, ο βοηθός προπονητή, Γιάννης Φράγκος, …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Απρ 25

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΡ 2012

28-29 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012 28-29 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,NOVI SAD-SERBIA ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 28-29 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ 2012,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ 2012 29 3οι ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9 ΕΤΩΝ,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»  -ΠΑΤΡΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 3ων ΑΓΩΝΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9- ΕΤΩΝ

Ιούλ 10

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m). ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 3. Gkolomeev Kristian 93 Greece 23.15 Q 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 7. Ntountounaki Anna 95 Greece 28.21+0.80 701 Q 27. Panti Elissavet 96 Greece 29.22+0.71 631 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 10. Chalintei-Christopoulos Stefanos 93 Greece 4:29.25 R 50m: 28.00 28.00 150m: 1:34.72 35.63 250m: 2:47.95 39.54 350m: 3:58.97 30.95 100m: …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούλ 09

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m). ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 5. Karantakou Stavroula 95 Greece 26.41 Q 11. Samara Savvina 96 Greece 26.81 Q 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 7. Karantakou Stavroula 95 Greece 26.37 Q 9. Samara Savvina 96 Greece 26.55  R 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 8. Theocharidis Alexandros 93 Greece 26.71 Q 37. Karakaidos Charilaos 94 Greece 29.84 50 ΥΠΤΙΟ …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούλ 08

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m). ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 16. Panti Elissavet 96 Greece 30.58 Q 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 1. Samilidis Panagiotis 93 Greece 28.49 Q 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 40. Vasileiadou Eleni 95 Greece 2:09.12 50m: 29.15 29.15 100m: 1:01.14 31.99 150m: 1:34.93 33.79 200m: 2:09.12 34.19 200 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 3. Karakaidos Charilaos 94 Greece 2:03.67 Q …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούλ 07

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m). ΠΕΜΠΤΗ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 5. Vazaios Andreas 94 Greece 2:04.92+0.81 762 Q 50m: 26.52 26.52 100m: 58.57 32.05 150m: 1:34.37 35.80 200m: 2:04.92 30.55  200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 15. Chalintei-Christopoulos Stefanos 93 Greece 2:03.89 Q 50m: 27.98 27.98 100m: 59.14 31.16 150m: 1:31.26 32.12 200m: 2:03.89 32.63  4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 8. Greece   …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούλ 06

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m). ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  28. Karantakou Stavroula 95 Greece 58.09 50m: 28.14 28.14 100m: 58.09 29.95  34. Samara Savvina 96 Greece 58.29 50m: 28.68 28.68 100m: 58.29 29.61  44. Vasileiadou Eleni 95 Greece 59.25 50m: 28.42 28.42 100m: 59.25 30.83  100 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 3. Theocharidis Alexandros 93 Greece 56.53 Q 50m: 27.44 27.44 100m: 56.53 …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Ιούλ 04

European Junior Swimming Championships 2011, 6.7.2010 – 10.7.2011, Beograd (SRB), Long Course (50m)

Start lists Results Επτά Έλληνες αθλητές θα «πέσουν» στα αγωνίσματά τους στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος εφήβων-νεανίδων στο Βελιγράδι. Επτά εκπρόσωποι της ελληνικής κολύμβησης ανοίγουν σήμερα (6/7) την αυλαία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος εφήβων-νεανίδων στο αθλητικό κέντρο Tasmajdan του Βελιγραδίου. Στους πρωινούς προκριματικούς θα πάρουν μέρος: 50μ. πεταλούδα: Ανδρέας Βαζαίος , 100μ. ύπτιο: Χάρης Καρακαιδός , …

Συνέχεια ανάγνωσης »