Ετικέτα: www.koe.org.gr

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,4-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΝΟΒΑ ήταν ο πρωταγωνιστής στους Χειμερινούς αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’ που ολοκληρώθηκαν με επιτυχία το απόγευμα της Κυριακής στο Εθνικό κλειστό κολυμβητήριο Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ», με τη συμμετοχή ρεκόρ των 294 αθλητριών (από τις οποίες, οι 31 στην ημερίδα Αστεριών που έγινε παράλληλα) από 19 Σωματεία.
Ο ΝΟ Βόλου και Αργοναύτες κατέκτησε τα χρυσά μετάλλια και στο Ντουέτο, αλλά και στο Ομαδικό. Τα ασημένια μετάλλια σε Ντουέτο και Ομαδικό κατέκτησε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ενώ τα χάλκινα και στα δύο αγωνίσματα πήρε ο Πανσερραϊκός.
Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες στους δύο τελικούς:
ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. Ζωή Καράγγελου – Ευθαλία Δέσποινα Παγώνη (ΝΟΒΑ) 72,0963 β.
2. Μαρίνα Βασιλοπούλου – Κωνσταντίνα Γιακαλή, αναπλ. Όλγα Σκαμνάκη (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 66,5327 β.
3. Ελένη Βλαχάκη – Κωνσταντίνα Φιλέντα, αναπλ. Μιχαέλα Καραντινίδη (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ) 66,3051 β.
ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΝΟΒΑ (Κωνσταντίνα Δέσποινα Γρηγορίου, Ζωή Καράγγελου, Μελιτίνη Κυριακή Ντόβα, Δήμητρα Ουρανίτσα, Ευθαλία Δέσποινα Παγώνη, Ελένη Φράγγου) 65,6911 β.
2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Μαρίνα Βασιλοπούλου, Κωνσταντίνα Γιακαλή, Αποστολία Δούνια, Κατερίνα Μανασάκη, Αναστασία Ματσοπούλου, Αθηνά Παπαδάτου, Ιωάννα Σακέλλη, Όλγα Σκαμνάκη, αναπλ. Ζαφειρία Μουρατίδη, Βαϊα Παπαγιαννάκη) 64,5728 β.
3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ελένη Βλαχάκη, Νικολέτα Ραφαέλα Δαλγκίτση, Ελεονώρα Καραμανίδου, Μιχαέλα Καραντινίδη, Αθανασία Μάγειρα, Βασιλική Μολώζη, Θέκλα Οικονομοπούλου, Κωνσταντίνα Φιλέντα, αναπλ. Σοφία Μαρία Δόξα) 64,2532 β.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 14ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Ξανανέβηκε μόνος 5ος ο Εθνικός, 14-7 τον ΝΟ Πατρών

Ο Εθνικός επικράτησε εύκολα του ΝΟ Πατρών με 14-7 στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή (5/2) το απόγευμα στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά και έκλεισε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Έτσι η ομάδα του Κουντουδιού επανήλθε μόνη στην 5η θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πλέον πίσω από τον 4ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 14-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 5-2, 3-1, 4-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Τζωρτζάτος Αθανασόπουλος
Τζώρτζης Κανελλόπουλος – Γκίρης 1
Σκληρός Αθανασίου
Φούτρης Αλ. Κανελλόπουλος Β. 1
Σιώνης 1 Τουλγαρίδης
Παπαγεωργίου Καλιοράκης
Παπαδόγκωνας 2 Φύκουρας 1
Χονδροκούκης 3 Κωνσταντακόπουλος 1
Αγκόρτσας Παπάκος
Καζάζης 2 Γκότσης
Μπεριστιάνος 2 Βικάτος 3
Τσαγκάρης 3 Δίπλαρος
Κουμής Λιμαράκης
Πρωτοψάλτης Δουρίδας
Φούτρης Στ. 1 Πασσάς
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Παραϊκταρίδης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Εύκολα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 10-3 τον ΑΝΟ Γλυφάδας

Πιο εύκολα απ’ ό,τι αναμενόταν, ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, στο κολυμβητήριο του Λαιμού και παραμένει σταθερά στη 2η θέση της βαθμολογίας, έχοντας αυξήσει τη διαφορά από τους διώκτες του.

Με βασικό όπλο την πολύ καλή άμυνα και με πλουραλισμό και πολυφωνία στην επίθεση, η ομάδα του Λούδη κυριάρχησε απόλυτα και βρέθηκε να προηγείται από το πρώτο οκτάλεπτο με 4-0 και στο ημίχρονο με 7-1, για να στάσει χαλαρά στο τελικό 10-3.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10-3

Οκτάλεπτα: 4-0, 3-1, 2-1, 1-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Ζερδεβάς Γαβαλάς Θ.
Γκίκας Τζελάτης
Δελαγραμμάτικας Φωτόπουλος
Βελώνιας Παπανικολάου 1
Χρυσοσπάθης 2 Αγγελίδης
Γούβης 1 Παπαναστασίου
Αφρουδάκης 1 Παπούκας 1
Καλαϊτζής Αλεξίου 1
Βίκο Κατσαούνης
Καπότσης 2 Αλβέρτης
Τίγκας 2 Χατζηγούλας
Σολανάκης 2 Σκουμπάκης
Κουρούβανης Δ. Μαντής
Ξανθόπουλος Γιαννόπουλος
Κουρούβανης Ν. Παπασηφάκης
Προπονητής: Κώστας Λούδης Προπονητής: Δημήτρης Μάζης

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Νίκη στον Άλιμο ο Πανιώνιος, 13-8 τον ΝΟ Καλαμακίου

Ο Πανιώνιος πέτυχε μια πολύτιμη εκτός έδρας νίκη, για την 14η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, καθώς επικράτησε με 13-8 του ΝΟ Καλαμακίου μέσα στο κολυμβητήριο του Αλίμου και ανέβηκε πάλι στην 9η θέση της βαθμολογίας (ξεπερνώντας τον ΝΟ Χίου).

Οι κυανέρυθροι της Νέας Σμύρνης έχτισαν τη διαφορά στο πρώτο και στο τελευταίο οκτάλεπτο, με κορυφαίους τους Μαζοκοπάκη και Βέκκο.

Στο 5.55 πριν από τη λήξη της δ’ περιόδου αποβλήθηκε ο έφορος του Πανιωνίου Τοροσιάδης, με κόκκινη κάρτα, για διαμαρτυρία.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8-13

Οκτάλεπτα: 2-4, 2-2, 2-2, 2-5.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γρηγοριάδης Πρωτονοτάριος
Φλώρος Ανδ. 1 Καρακάσης 1
Χάλαρης Βυθούλκας
Αναγνωστόπουλος 1 Κουτσιαλής 1
Δουδέσης Μαζοκοπάκης 3
Ιωαννίδης 1 Κουλιέρακης 2
Φωκάς 3 Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1
Καφετζόπουλος Πανταζόπουλος
Φαναριώτογλου Γαβαλάς Σ.
Καστανάκης 1 Σταυρόπουλος
Αλεβίζος Βέκκος 3
Μπεκές 1 Ποταμιάνος 2
Φλώρος Χρ. Σιάχος
Μαρουλίδης Δημακόπουλος
Γαβαλάς Γ.
Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος Προπονητής: Κώστας Δήμου

Διαιτητές: Μοίραλης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός, 11-3 τον Παναθηναϊκό

Σε ρυθμούς ρελαντί ξεπέρασε και το εμπόδιο του Παναθηναϊκού ο Ολυμπιακός, νικώντας τον με 11-3 στην τυπική έδρα των πρασίνων στη Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Έτσι, οι ερυθρόλευκοι, που έκαναν το «14 στα 14» και είναι πάντα μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας, στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο ευρωπαϊκό παιχνίδι τους, με την OSC Budapest για την 5η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ, την προσεχή Τρίτη (7/2) στον Πειραιά.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-11

Οκτάλεπτα: 2-4, 1-2, 0-2, 0-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Γαλανίδης Γαλανόπουλος
Φλωρόπουλος Μυλωνάκης 2
Βασιλάκης Δελακάς
Ορφανός Γεννηδουνιάς
Βιτέλας 1 Φουντούλης 1
Μπερτόλης Μπούσλιε
Καλογεράκος Ποντικέας
Καρούντζος 1 Αργυρόπουλος – Κανακάκης
Φώσκολος Μουρίκης 3
Δερμιτζάκης Δ. 1 Κολόμβος 2
Χαραλαμπόπουλος Πρέκας 1
Καπετανάκης Εσπανιόλ 2
Καλομενίδης
Παπαδημητρίου
Πιτσιλαδής
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος

Διαιτητές: Μπουδραμής, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας, Μιχάλης Ανδρεάκος

Πέρασε νικηφόρα από τη Χίο ο Υδραϊκός, 7-5 τον ΝΟΧ

Ο Υδραϊκός πήρε την πολύτιμη εκτός έδρας νίκη στο νησί της μαστίχας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, καθώς επκράτησε με 7-5 του ΝΟ Χίου.

Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη είναι στην 8η θέση, ισόβαθμη με το 7ο Παλαιό Φάληρο και ελπίζει βάσιμα στην είσοδο στα πλέι οφ, καθώς απέχει μόνο δύο βαθμούς από την εξάδα.

Οι παίκτες του Υδραϊκού έτισαν γρήγορα μια διαφορά υπέρ τους, προηγήθηκαν γρήγορα 3-0 και στη συνέχεια 6-3 και 7-4 στις αρχές του τελευταίου οκτάλεπτου κι απλώς οι Χιώτες μείωσαν στο τελικό 7-5.

NO XIOY – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 5-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-3, 2-1, 0-2, 2-1.

NO XIOY ΥΔΡΑΪΚΟΣ
Αϊβαλιώτης Φλέγκας
Μιμίδης 1 Θαλασσινός
Θωμάκος 1 Μιτελούδης
Τεσάνοβιτς 1 Κοκκινάκης
Καλαργυρός Χατζηκυριακάκης 3
Αγιωργούσης
Κανδιόγλου Μπλάνης 2
Βουκμίροβιτς 1 Σαρτζετάκης 1
Γκιουβέτσης Αργυρόπουλος Κ.
Μαχαλιάς Λιαπάκης
Καλής 1 Βλοντάκης
Μπερτόλης Αλεξαντρέσκου 1
Μενής Μιγόπουλος
Σωτηριανός Στελλάτος
Γεώργαλος
Προπονητής: Μάκης Μικέδης Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης

Διαιτητές: Μπιράκης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Σταμάτης Σάτρας

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Ο ΠΑΟΚ υποσκέλισε το Παλαιό Φάληρο (7-6) και πέρασε 6άδα

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής του παιχνιδιού που άνοιξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, κόντρα στο Παλαιό Φάληρο, με 7-6, το Σάββατο (4/2) το μεσημέρι στο Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Έτσι, ο Δικέφαλος του Βορρά όχι μόνο έβαλε φρένο στην καλή πορεία του Φαλήρου, αλλά το ξεπέρασε και στη βαθμολογία και βρίσκεται αυτός πλέον μέσα στην πρώτη 6άδα που οδηγεί στα πλέι οφ.

Είναι, μάλιστα, προσωρινά 5ος στην ισοβαθμία με τον Εθνικό Πειραιά, ο οποίος αγωνίζεται αύριο Κυριακή (5/2) με τον ΝΟΠ, ενώ ευνοείται σε πιθανή ισοβαθμία με το Φάληρο (είχε κερδίσει και στον πρώτο γύρο στο Ρέστειο).

Ένα ξέσπασμα στο τρίτο οκτάλεπτο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ να προηγηθεί και με τρία γκολ διαφορά (7-4). Στην τελευταία περίοδο απλά οι Φαληριώτες μείωσαν στο ένα γκολ και το τελικό 7-6.

Στο 2.56 πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή του Παλαιού Φαλήρου Σκανδάλης για διαμαρτυρία.

ΠΑΟΚ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 7-6

Οκτάλεπτα: 1-2, 2-2, 4-0, 0-2.

ΠΑΟΚ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Καραμπέτσος Τσαλκάνης
Σαρησάββας Χάλαρης
Ζάτοβιτς 3 Γαρδίκας 1
Προσινικλής Ν. Αλαφραγκής
Νικολαϊδης Κουρλιάφτης
Νάνος Θεοδωρόπουλος 1
Παπαποστόλου 2 Πέττας
Σάριτς 2 Μαρινάγης
Δημητριάδης Τσαχιλίδης 1
Μουρατίδης Τρούλος 2
Τσολακούδης Σπηλιωτόπουλος
Προσινικλής Π. Γαβαλάς Ι. 1
Σιορδίλης Κατσαγούνος
Σιώπκας Φυτάλης
Πολύζος Κάκαρης
Προπονητής: Πάνος Βέργος Προπονητής: Νίκος Μαμούρης

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, την Κυριακή (5/2) το βράδυ, αναδείχθηκαν και οι 40 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν στη Β’ φάση μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 11 Ομίλους.
Οι 40 που προκρίνονται είναι οι: Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλμα Κλαμπ, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χαλκίδας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Κερατσινίου 24-0,ΑΕ Κερατσινίου – Εθνικός Πειραιά 2-31, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 11-4, Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 20-1, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-8,Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 10-7, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 3-5, ΑΕ Κερατσινίου – Παλαιό Φάληρο 1-20, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 11-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Πανιώνιος 9
3. Εθνικός Πειραιά 6
4. ΓΣ Περιστερίου 3
…………………………..
5. ΑΕ Κερατσινίου 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Αλίμου):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 16-3, Νηρέας Γέρακα – Απόλλων Σμύρνης 16-2,Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 1-30, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 21-2, ΝΟ Καλαμακίου – Απόλλων Σμύρνης 20-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 6-11,Ολυμπιακός – ΝΟ Καλαμακίου 15-3, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 1-6, Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός 5-27, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΝΟ Καλαμακίου 3
………………………………
5. Απόλλων Σμύρνης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 7-12, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-26,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – Άρης Νίκαιας 22-3, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-13,ΝΟ Χίου – Ηλυσιακός 14-2, Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 6-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 11-8, Ηλυσιακός – Άρης Νίκαιας 17-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
2. ΝΟ Χίου 9
3. Ηλυσιακός 6
4. ΓΣ Ηλιούπολης 3
…………………………
5. Άρης Νίκαιας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Νέας Σμύρνης):
Ιωνικός –  Μίλων 13-4,Παναθηναϊκός – Ιωνικός 13-4, Μίλων – Παναθηναϊκός 2-13, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 14-3, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παναθηναϊκός 6
3. Ιωνικός 3
…………………………….
4. Μίλων 0
Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Ολυμπιάδα Πετρούπολης  – Άλμα Κλαμπ 4-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-15,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 9-1, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-5, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-1,ΝΟ Χαλκίδας – Άλμα Κλαμπ 5-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 6-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χαλκίδας 15-8, Άλμα Κλαμπ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12
2. Άλμα Κλαμπ 7
3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
4. ΝΟ Χαλκίδας 3
……………………………………
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 6-6, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ  Νεάπολης 1-16,ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-3, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 12-4, Ηρακλής – ΣΑΠΚ Νεάπολης 2-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 5-13,Πανσερραϊκός – Ηρακλής 12-4, Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 4-3, Ηρακλής – Μακεδονικός 6-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. Μακεδονικός 4
4. Ηρακλής 2
……………………………
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 7-15, ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8,ΧΑΝΘ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-6, ΠΑΟΚ – ΟΕΑΝΑΒ 36-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 16-5, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 1-28,ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 15-3, ΟΕΑΝΑΒ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-5, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 3-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΕΑΝΑΒ 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΠΑΣ Φοίβος 9
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
4. ΧΑΝΘ 1
…………………………………
5. ΟΕΑΝΑΒ 1
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος  Ιωαννίνων 7-4, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΕΑΤΕΚ 15-12,ΕΑΤΕΚ – ΚΕ Κοζάνης 5-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-8, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 21-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 13-13,ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωανίννων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 3-15, ΕΑΤΕΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-13, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 10
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 10
3. Πύρρος Ιωαννίνων 6
4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3
…………………………
5. ΕΑΤΕΚ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-7, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 2-18,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 15-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-8, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 16-4,ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 5-14, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-22, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 18-4, ΟΥΚ Βόλου ΝΕ Λάρισας 16-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
3. ΝΟ Λάρισας 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
………………………..
5. ΝΕ Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 10-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 27-2,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-9, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 10-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-4, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. ΟΦΗ 3
…………………………
4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 7-10,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 10-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 6
2. ΝΕ Πατρών 3
……………………………
3. Νηρέας Λαμίας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 5-7/5. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «SENET DIVING CUP 2017»,2-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Πηγή:www.koe.org.gr
Α’ ΗΜΕΡΑ
Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το κύπελλο καταδύσεων του Αϊντχόφεν για τα ελληνικά χρώματα, αφού Θάνος Τσιρίκος και Νίκος Μόλβαλης ανέβηκαν από δύο φορές στο βάθρο, κατακτώντας συνολικά τρία μετάλλια, εκ των οποίων τα δύο ήταν χρυσά και το ένα ασημένιο. Στους αγώνες συμμετέχουν περισσότεροι από 210 αθλητές και θεωρείται ένα σπουδαίο μίτινγκ.
Στο αγώνισμα των συγχρονισμένων καταδύσεων από αναπηδητήριο 3μ., στην κατηγορία Α των αγοριών, οι δύο αθλητές κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο συγκεντρώνοντας 253.08 βαθμούς, ενώ λίγη ώρα αργότερα ο Θάνος Τσιρίκος ήταν πρώτος στο αγώνισμα των καταδύσεων από πλατφόρμα (5μ. – 7,5μ. – 10μ.) της κατηγορίας Β’ συγκεντρνοντας 346.90 βαθμούς.
Στο ίδιο αγώνισμα, ο Μίνως Γιαννόπουλος κατέλαβε την 7η θέση με 309.45 βαθμούς.
Το τρίτο μετάλλιο ήρθε από το Νίκο Μόλβαλη και είχε ασημένιο χρώμα. Ο αθλητής του Παναθηναϊκού κατάφερε να συγκεντρώσει 507.50 βαθμούς στο αγώνισμα των καταδύσεων από αναπηδητήριο 3μ. της κατηγορίας Α. Ο Θεόφιλος Αυθίνος που συμμετείχε στο ίδιο αγώνισμα της ίδιας κατηγορίας στάθηκε άτυχος, καθώς δεν πέρασε στην 6άδα του τελικού για μόλις 3.25 βαθμούς. Ο αθλητής του συλλόγου Αργώ, συγκέντρωσε 403.95 βαθμούς.
Β’ ΗΜΕΡΑ
Δεύτερη συνεχόμενη ημέρα που η παρουσία των Ελλήνων καταδυτών στο κύπελλο του Αϊντχόφεν συνδυάζεται με κάποιο χρυσό μετάλλιο ήταν η σημερινή (4/2), αφού ο Θάνος Τσιρίκος, κατάφερε να ανέβει στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στο αγώνισμα των καταδύσεων από τραμπολίνο 3μ. της Β’ Κατηγορίας των αγοριών.
Ο αθλητής του Παναθηναϊκού συγκέντρωσε 405.20 βαθμούς και με αυτό τον τρόπο ολοκλήρωσε την παρουσία του με ένα απίστευτό 3 στα 3 χρυσά μετάλλια, αφού κατά τη χθεσινή ημέρα είχε πάρει άλλα δύο χρυσά μετάλλια.
Γ’ ΗΜΕΡΑ
Με ακόμη ένα μετάλλιο, αυτή τη φορά ασημένιο από το Νίκο Μόλβαλη στις καταδύσεις από σταθερό βατήρα 10μ. της Α’ Κατηγορίας έκλεισε την παρουσία της η ελληνική αποστολή στο κύπελλο του Αϊντχόφεν. Ο αθλητής του Παναθηναϊκού συγκέντρωσε 455.45 βαθμούς και κρέμασε το τρίτο του μετάλλιο σε αυτούς του αγώνες, αφού ήδη είχε κατακτήσει ένα χρυσό και ένα ασημένιο τις προηγούμενες δύο ημέρες.
Στο ίδιο αγώνισμα και στην ίδια κατηγορία εξαιρετική ήταν και η παρουσία που είχε και ο Ανδρόγεως Σαμψάκης, ο οποίος συγκέντρωσε 439.95 βαθμούς, χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο από τον Τούρκο Κιβάντς Γκουρ για μόλις 0.95 βαθμούς.
Ο συνολικός απολογισμός της ελληνικής αποστολής υπήρξε εξαιρετικός, καθώς ο Θάνος Τσιρίκος κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια, ενώ ο Νίκος Μόλβαλης ένα χρυσό και δύο ασημένια. Παράλληλα, υπήρξαν δύο τέταρτες θέσεις για τα ελληνικά χρώματα με τον Ανδόγεο Σαμψάκη και τον Θεόφιλο Αυθίνο, καθώς και μία έβδομη με τον Μίνωα Γιαννόπουλο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,4-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Με την Κατηγορία Κορασίδων Β’ συνεχίζονται, το Σαββατοκύριακο (4-5/2), οι Χειμερινοί αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης στο Εθνικό Κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά.
Μετέχουν συνολικά 294 αθλήτριες, από τις οποίες οι 31 στην ημερίδα Αστεριών που θα διεξαχθεί ταυτόχρονα, από 19 Σωματεία, αριθμός ρεκόρ όλων των εποχών στην Κατηγορία.
Χαρακτηριστικό είναι πως έχουν δηλωθεί 26 Ντουέτα και 19 Ομαδικά.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Σάββατο, 4/2
10.30 Ντουέτο (προκριματικά)
14.00 Ομαδικό (προκριματικά)
18.00 Φιγούρες
Κυριακή, 5/2
09.30 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
13.00 5ο, 6ο, 7ο Αστέρι

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2016-2017» με αριθμ.πρωτ: 5136/ 6.10.2016, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ (γενν. ’00) «2017» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΘ ΕΑΤΕΚ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΦΗ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α’ Φάση 03 – 05 / 02 / 2017

Β’ Φάση 05 – 07 / 05 / 2017

Γ’ Φάση 23 – 25 / 06 / 2017

Δ’ Φάση – Τελική 07- 09 / 07 / 2017

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 2000) και νεότεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ «2017», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μεγάλη) Ανδρική.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Δεν προκρίνονται στην Β’ Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/03/2017 και ώρα: 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν τα αναφερόμενα στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2017» με αριθμ.πρωτ.: 5136/Ε/ 06.10.2016.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Δεδομένου ότι οι μετακινούμενες ομάδες σε απόσταση πάνω από 75 χιλιόμετρα δεν θα επιβαρύνονται το ανά αγώνα κόστος, και αυτό θα διαμοιράζεται μετά την κλήρωση, στις μη μετακινούμενες ομάδες των ομιλών της κλήρωσης, το παράβολο συμμετοχής στην Α’ ΦΑΣΗ διαμορφώνεται ως εξής:

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 310 ΝΟ ΧΙΟΥ 0

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 310 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 310

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 310 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 310

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 310 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 310 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 310

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 310 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 310 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 310

4. ΔΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. ΕΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. ΑΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 310 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ 0

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ 310 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ 310 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 315

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 310 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 315

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 310 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ 310 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 315

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 310 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 315

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ 315 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 0 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 0 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 366 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 0 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 366 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 315 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 275

ΧΑΝΘ 0 ΕΑΤΕΚ 366 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 275

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 0 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΟΦΗ 330 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει το παράβολο στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 01/02/2017, διαφορετικά δεν θα συμμετάσχει.

Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει πριν από κάθε αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ. Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

Σε προπονητή-τρια που δεν θα φέρει το ανανεωμένο δελτίο προπονητή δεν θα επιτρέπεται η παραμονή στον αγωνιστικό χώρο.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Δ. ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 13:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 14:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 21:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 12:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΧΑΝΘ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΧΑΝΘ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

ΩΡΑ: 10:30 ΠΑΟΚ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 19:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

8. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΕΑΤΕΚ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΕΑΤΕΚ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 16:00 ΕΑΤΕΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,3-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

‘Ανετο πέρασμα από την Πάτρα ο ΠΑΟΚ, 10-5 τον ΝΟΠ

Με άνεση και πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα από το κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» της Πάτρας όπου επικράτησε με 10-5 του τοπικού ΝΟ Πατρών, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της εμβόλιμης 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Οι παίκτες του Δικεφάλου του Βορρά μπήκαν φουριιόζοι και έχτισαν γρήγορα μια μεγάλη διαφορά με αποτέλεσμα να προηγούνται 7-1 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι Θεσσαλονικείς χαλάρωσαν και οι Πατρινοί μείωσαν στο αξιοπρεπές τελικό 10-5.

Κορυφαίος σκόρερ του ΠΑΟΚ ήταν και πάλι ο Σάριτς με 4 γκολ (ΦΩΤΟ).

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΟΚ 5-10

Οκτάλεπτα: 0-3, 1-4, 3-1, 1-2.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΟΚ
Αθανασόπουλος Καραμπέτσος
Κανελλόπουλος – Γκίρης Σαρησάββας 2
Αθανασίου 1 Ζάτοβιτς 2
Κανελλόπουλος Β. 2 Προσινικλής Ν.
Τουλγαρίδης Νικοκολαϊδης
Καλιοράκης Νάνος
Φύκουρας Παπαποστόλου 1
Κωνσταντακόπουλος Σάριτς 4
Παπάκος 1 Δημητριάδης 1
Γκότσης Σιώπκας
Βικάτος Τσολακούδης
Δίπλαρος Πολύζος
Λιμαράκης Σιορδίλης
Δουρίδας 1
Πασσάς
Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος Προπονητής: Πάνος Βέργος

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Κατσώνης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Σταθερά στην 6άδα το Παλαιό Φάληρο, 9-4 τον ΝΟ Χίου

Μια ακόμα σημαντική νίκη στην προσπάθειά του για συμμετοχή στα πλέιο οφ του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών πέτυχε το Παλαιό Φάληρο. Η νεανική ομάδα του Νίκου Μαμούρη επιβλήθηκε του ΝΟ Χίου με 9-4, στο Ρέστειο κολυμβητήριο, για την 13η αγωνιστική, και παραμένει σταθερά στην 6η θέση της βαθμολογίας, ό,τι κι αν γίνει στον αγώνα του Υδραϊκού με τον ΝΟΒ.

Οι Χιώτες προηγήθηκαν με 3-1, αλλά στη συνέχεια οι Φαληριώτες βελτίωσαν την άμυνά τους, ο τερματοφύκαλάς τους Κώστας Τσαλκάνης έκανε καθοριστικές αποκρούσεις, μείωσαν σε 3-2 και 4-3, ισοφάρισαν σε 4-4 και προηγήθηκαν με 5-4 στο ημίχρονο (καθοριστικά τα γκολ του Ι. Γαβαλά). Στο δεύτερο μισό του «καθάρισε» τον αγώνα το Φάληρο καθώς ήταν κυρίαρχο και έφτασε πλέον άνετα στη νίκη. Πολύ καλοί από πλευράς νικητών και οι Θεοδωρόπουλος, Τρούλος (ΦΩΤΟ).

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΧΙΟΥ 9-4

Οκτάλεπτα: 2-3, 3-1, 3-0, 1-0.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
Τσαλκάνης Αϊβαλιώτης
Γωνιωτάκης Μιμίδης
Γαρδίκας Θωμάκος
Αλαφραγκής Τεσάνοβιτς
Κουρλιάφτης 1 Καλαργυρός
Θεοδωρόπουλος 2 Μολοχάδης 1
Πέττας Κανδιόγλου 1
Μαρινάγης Βουκμίροβιτς
Τσαχιλίδης 1 Γκιουβέτσης 1
Τρούλος 2 Σωτηράκης
Χάλαρης Καλής 1
Γαβαλάς Ι. 2 Γεώργαλος
Κατσαγούνος Μενής
Πανταζής
Κάκαρης 1
Προπονητής: Νίκος Μαμούρης Προπονητής: Μάκης Μικέδης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Δύσκολα ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 8-7 τον ΝΟ Καλαμακίου

Η φετινή ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, ο ΑΝΟ Γλυφάδας, «τα χρειάστηκε» στον εντός έδρας αγώνα του για την 13η αγωνιστική  κόντρα στον εκ των ουραγών ΝΟ Καλαμακίου, που εμφανίστηκε αυτή τη φορά πολύ ανταγωνιστικός. Η ομάδα της Γλυφάδας, όμως, πήρε τελικά τη νίκη με 8-7 και παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι Καλαμακιώτες το πάλεψαν και από 6-3 εις βάρος τους έφτασαν να ισοφαρίζουν σε 6-6, στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τέταρτο οκτάλεπτο με γκολ των Χατζηγούλα και Δουδέση ο ΑΝΟΓ προηγήθηκε με 8-6 και λίγο πριν από το φινάλε ο Δουδέσης μείωσε για τον ΝΟ Καλαμακίου στο τελικό 8-7.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ  8-7

Οκτάλεπτα: 4-1, 1-1, 1-4, 2-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
Γαβαλάς Θ. Γρηγοριάδης
Ρομπόπουλος Φλώρος Ανδ.
Φωτόπουλος Μαμόγλου
Παπανικολάου Αναγνωστόπουλος 1
Αγγελίδης 2 Δουδέσης 2
Παπαναστασίου 1 Ιωαννίδης 1
Παπούκας 1 Φωκάς 2
Αλεξίου 1 Καφετζόπουλος
Κατσαούνης Φαναριώτογλου
Αλβέρτης Καστανάκης
Χατζηγούλας 2 Αλεβίζος
Σκουμπάκης Μπεκές 1
Μαντής Μπελιάς
Γιαννόπουλος Αθανασάκος
Παπασηφάκης 1
Προπονητής: Δημήτρης Μάζης Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος

Διαιτητές: Κουρέτας, Σαρρής

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός, 21-2 τον συμπολίτη Εθνικό

Ήταν κάποτε το ντέρμπι κορυφής στην υδατοσφαίριση. Τα πράγματα, όμως, έχουν αλλάξει και ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στην κόντρα με τον συμπολίτη Εθνικό, στον Πειραιά, την Τετάρτη (1/2) το βράδυ, για την 13η αγωνιστική της Α1 Ανδρών και επιβλήθηκε με 21-2.

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι ερυθρόλευκοι του Θοδωρή Βλάχου, με αδιαπέραστη άμυνα και σκοράροντας με όλους τους τρόπους, έφτασαν στο «13 στα 13» με άνεση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 21-2

Οκτάλεπτα: 7-0, 4-1, 5-1, 5-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Πάβιτς Τζωρτζάτος
Μυλωνάκης 1 Τζώρτζης
Δελακάς Σκληρός
Γεννηδουνιάς 3 Κόχειλας Ν.
Φουντούλης 5 Σιώνης
Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1 Παπαγεωργίου 1
Ποντικέας 2 Παπαδόγκωνας 1
Ντόσκας Χονδροκούκης
Μουρίκης 2 Αγκόρτσας
Κολόμβος 1 Καζάζης
Πρέκας 2 Μπεριστιάνος
Εσπανιόλ 4 Τσαγκάρης
Γαλανόπουλος Ματθαίου
Πρωτοψάλτης
Φούτρης Στ.
Προπονητής Θοδωρής Βλάχος Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός

Διαιτητές: Βόσικας, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης υπέταξε τον Υδραϊκό (11-7) στον Άλιμο

Στη μεταξύ τους αναμέτρηση του πρώτου γύρου της Α1 Ανδρών, μέσα στο κολυμβητήριο του Λαιμού, ο Υδραϊκός είχε κόψει δύο βαθμούς από τον ΝΟ Βουλιαγμένης (καθώς είχε πάρει ισοπαλία 6-6), τους μοναδικούς -εκτός φυσικά και από αυτούς της ήττας του από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό- που έχασε η ομάδα του Λούδη.

Στον Άλιμο, τυπική έδρα του Υδραϊκού, το βράδυ της Τετάρτης (1/2), όμως, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής και 2ης του Β’ γύρου, οι «μπέμπηδες» του ΝΟΒ πήραν το αίμα τους πίσω, καθώς επιβλήθηκαν με 11-7 και διατηρήθηκαν μόνοι στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Υδραϊκός προηγήθηκε 2-1 στην πρώτη περίοδο, αλλά, με ξέσπασμα σε δεύτερο και τρίτο οκτάλεπτο και με πλουραλισμό στην επίθεση, ο ΝΟΒ έφτιαξε τη διαφορά και εξασφάλισε τη νίκη, καθώς προηγήθηκε και με 11-5. Στην τέταρτη περίοδο ο Υδραϊκός μείωσε στο τελικό 7-11.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-11

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-5, 2-5, 2-0.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Φλέγκας Ζερδεβάς
Θαλασσινός Γραμματικός
Μιτελούδης 1 Δελαγραμμάτικας
Κοκκικάκης Βελώνιας
Χατζηκυριακάκης 1 Χρυσοσπάθης 2
Ξενάκης Γούβης 1
Μπλάνης Αφρουδάκης 1
Σαρτζετάκης 1 Καλαϊτζής 1
Βίκο 1
Λιαπάκης 1 Καπότσης 2
Βλοντάκης Τίγκας 1
Αλεξαντρέσκου Σολανάκης 2
Μιγόπουλος Κουρούβανης
Στελλάτος 3 Δήμου
Πάτερος
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης Προπονητής: Κώστας Λούδης

Διαιτητές: Μοίραλης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας

Πέρασε από τη Νέα Σμύρνη ο Παναθηναϊκός, 10-8 τον Πανιώνιο

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα και από το κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, την έδρα του Πανιωνίου, τον οποίο νίκησε με 10-8 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών και κρατάει γερά την 3η θέση της βαθμολογίας.

Οι πράσινοι έχτισαν μια μικρή διαφορά από το ξεκίνημα, ενώ έφτασαν να προηγούνται και με 8-5 στο τέλος της γ΄περιόδου. Οι κυανόρευθροι της Νέας Σμύρνης το πάλεψαν, αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν τα πράγματα και το τελικό 8-10.

Με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε, στο 5.00 πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου, ο βοηθός προπονητή του Παναθηναϊκού Λεμπέσης για διαμαρτυρία.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-10

Οκτάλεπτα: 0-2, 4-3, 1-3, 3-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Πρωτονοτάριος Γαλανίδης
Καρακάσης Ν. 3 Φλωρόπουλος
Βυθούλκας Πίσσας
Κουτσιαλής Ορφανός
Μαζοκοπάκης Βιττέλας 1
Κουλιεράκης 3 Μαλισιώβας
Θεοδόσης – Παπαλουκάς Καλογεράκος 3
Πανταζόπουλος Καρούντζος 1
Γαβαλάς Σ. 1 Φώσκολος
Σταυρόπουλος 1 Δερμιτζάκης Δ. 2
Βέκκος Χαραλαμπόπουλος 2
Ποταμιάνος Καπετανάκης 1
Πιτούλης Καλομενίδης
Δημακόπουλος Παπαδημητρίου
Γαβαλάς Γ. Πιτσιλαδής
Προπονητής: Κώστας Δήμου Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε με 10-7 του ΝΟ Χανίων στο κολυμβητήριο του Αλίμου και θα βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου, τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αγωνιστική.
Στα άλλα δύο παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 28/1, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας (στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου) του ΝΟ Ρεθύμνου με 9-3 και ανεβαίνει 2ος στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου, ενώ ο Ιωνικός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, για τον ίδιο Όμιλο, με 12-6 στην έδρα του επί του Νηρέα Χαλανδρίου. Οι υπόλοιποι αγώνες της αγωνιστικής, ένας για τον Α’ και τέσσερις για τον Β’ Όμιλο, θα γίνουν την Κυριακή 29/1.
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου (για τον Α’ Όμιλο):
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-9 (0-2, 1-2, 0-2, 2-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Σφακιανάκης 1, Παναγιωτάκης 2. Ηλυσιακός: Χριστοφορίδης 1, Ελισαίος Κ. 2, Γούσης 1,Τασσιόπουλος 2, Μπενέας 2, Καινούργιος 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-7 (2-1, 3-2, 2-3, 3-1). Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Μαυρωτάς Λ. 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 1, Χατζηστεφάνου 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Παπαδόπουλος 1, Πετρόχειλος 2, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-6 (5-1, 1-1, 3-2, 3-2). Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Παττακός 2, Τσιρογιάννης 1, Θέος 1, Λομβάρδος 3, Καραχριστοδούλου 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 2, Σιάρκος 1, Ανδρής 2, Κωνσταντινόπουλος 1.
Ο ΓΣ Ηλιούπολης έκοψε τη φόρα και το αήττητο του Νηρέα Γέρακα και τον νίκησε 6-5, με ανατροπή, στο σημαντικότερο από τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν την Κυριακή (29/1) κι έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου. Μαζί του ισόβαθμος ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε στην έδρα του της Νίκης Βόλου με 11-7.
Στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, η ΑΕ Χαϊδαρίου νίκησε 8-6 τη ΝΕ Πατρών και ο ΟΥΚ Βόλου διπλασίασε επίσης της νίκες του, καθώς επικράτησε 13-8 του Μίλωνα.
Στον μοναδικό αγώνα του Α’ Ομίλου που έγινε την Κυριακή (οι υπόλοιποι είχαν γίνει το Σάββατο) ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 9-6 του ΟΦΗ. Στο παιχνίδι αυτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία, ο προπονητής, ο βοηθός προπονητή, ο έφορος και ένας παίκτης του ΓΣΠ για διαμαρτυρίες στους διαιτητές.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ 9-6 (0-0, 1-2, 4-0, 4-4). ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 2, Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 1, Πετρόπουλος 1, Στέλλας 1, Τσολακίδης 1. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 2, Λεονταράκης 1, Κλίμος 1, Γιγουρτάκης 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-6 (1-0, 3-2, 3-2, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας Ι. 5, Λαγουδάκος 1, Έντμοντ 1. ΝΕ Πατρών: Πολάτος 1, Ζερνιώτης 1, Γκαράνης 4.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 13-8 (3-2, 4-3, 4-1, 2-2). ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 2, Κολημήτρας 4, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 2, Γιάγκος 1. Μίλων: Χαλιάσος 2, Οικονομίδης 2, Δούκας 1, Καλογερόπουλος 2, Αμπατζόγλου 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  11-7 (3-2, 3-0, 3-3, 2-2). ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Ορφανάκος 1, Μερκουριάδης 4, Κόρακας 1, Αθανασίου 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Καραγκούνης 1, Πισσίας 3, Γλούμης 1.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 6-5 (2-1, 1-2, 0-0, 3-2). ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής 2, Προγάκης 1, Κολυβάς 2. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 4, Παπαδόπουλος Γρ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης (40-22)  10
2. Ηλυσιακός (38-26)  8
3. ΝΟ Χανίων (34-23)  7
4. ΓΣ Περιστερίου (34-26)  7
5. ΟΦΗ (20-22)  4
6. Ιωνικός Ν. (24-32)  3
7. Νηρέας Χαλ. (24-36)  1
8. ΝΟ Ρεθύμνου (20-47)  1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ Ηλιούπολης (40-22)  10
2. ΝΟ Χαλκίδας (35-24)  10
3. Νηρέας Γέρακα (33-17) 9
4. ΟΥΚ Βόλου (39-46)  6
5. ΑΕ Χαϊδαρίου (23-31)  6
6. ΝΕ Πατρών (22-26)  3
7. Μίλων (23-35) 3
8. Νίκη Βόλου (24-38)  0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr

Πέρασε άνετα και από τη Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός, 13-4 τον ΠΑΟΚ

Σε ρυθμούς ρελαντί πέρασε και από την έδρα του ΠΑΟΚ, στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός.

Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών (πρώτης του Β’ γύρου) οι ερυθρόλευκοι επιβλήθηκαν με 13-4 του Δικεφάλου του Βορρά και παραμένουν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας με το απόλυτο των νικών (12 στα 12).

Ιδιαιτέρως ενθαρρυντική για το άθλημα ήταν η μεγάλη προσέλευση κόσμου στις εξέδρες του κολυμβητηρίου, χωρίς να δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα και με τους φίλους του ΠΑΟΚ να χειροκροτούν στο φινάλε και τις δύο ομάδες. Για λόγους ασφαλείας, πάντως, -σύμφωνα και με τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα-, οι πάγκοι μεταφέρθηκαν στην απέναντι πλευρά από αυτή της εξέδρας, μετά από συμφωνία όλων των εμπλεκομένων στον αγώνα.

ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-13

Οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 1-3, 0-4.

ΠΑΟΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καραμπέτσος Πάβιτς
Σαρησάββας Μυλωνάκης 1
Ζάτοβιτς
Προσινικλής Ν. Γεννηδουνιάς
Νικολαϊδης 2 Φουντούλης 3
Νάνος Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1
Παπαποστόλου Ποντικέας
Σάριτς 2 Ντόσκας 2
Δημητριάδης Μουρίκης 3
Μουρατίδης Κολόμβος 1
Τσολακούδης Γιάνοβιτς 2
Προσινικλής Π. Πρέκας
Σιορδίλης Γαλανόπουλος
Σιώπκας
Πολύζος
Προπονητής: Πάνος Βέργος Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος

Διαιτητές: Καρούλης, Μονιούδης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

Εύκολα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 14-3 τον ΝΟ Καλαμακίου

Χωρίς να συναντήσει κανένα πρόβλημα, ο ΝΟ Βουλιαγμένης πήρε την αναμενόμενη νίκη επί του ΝΟ Καλαμακίου, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών και παραμένει σταθερά μόνος του στη 2η θέση της βαθμολογίας, πέντε βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Ο Χρήστος Αφρουδάκης (ΦΩΤΟ) ήταν ο κορυφαίος παίκτης και σκόρερ στο συγκεκριμένο ματς για τον ΝΟΒ, με 4 γκολ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 14-3

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-0, 6-1, 3-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
Ζερδεβάς Γργηγοριάδης
Κοπελιάδης Φλώρος Ανδ.
Δελαγραμμάτικας 1 Κομτζιάς
Βελώνιας Αναγκνωστόπουλος 1
Χρυσοσπάθης Δουδέσης
Βγούβης 1 Ιωαννίδης
Αφρουδάκης 4 Φωκάς 2
Καλαϊτζής 2 Καφετζόπουλος
Βίκο 1 Φαναριώτογλου
Καπότσης 2 Καστανάκης
Τίγκας 2 Αλεβίζος
Σολανάκης 1 Μπεκές
Κουρούβανης Μπελιάς
Δήμου Αθανασάκος
Πάτερος Μαρουλίδης
Προπονητής: Κώστας Λούδης Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας

Εκπληκτικό 2-2 ο Παναθηναϊκός με τον ΑΝΟ Γλυφάδας

«Έσπασαν» τα δοκάρια και χάθηκαν απίστευτες ευκαιρίες στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών ανάμεσα στον τυπικά γηπεδούχο (στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας) Παναθηναϊκό και τον ΑΝΟ Γλυφάδας. Συνέβαλαν και τα μπλοκ από τις άμυνες και τους τερματοφύλακες και το παιχνίδι έληξε με το ισόπαλο εκπληκτικό και ποδοσφαιρικό σκορ 2-2.

Έτσι δεν άλλαξε κάτι στην κατάταξη μεταξύ τους, καθώς ο Παναθηναϊκός παραμένει 3ος με 26 βαθμούς και ο ΑΝΟΓ 4ος, τρεις βαθμούς πίσω (23).

Το παιχνίδι δεν μπορεί να διεκδικήσει δάφνες ποιότητας στα τρία πρώτα οκτάλεπτα. Ζωντάνεψε κυρίως στο τέταρτο. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 2-0, με γκολ των Καρούντζου, στο πρώτο οκτάλεπτο, και Δερμιτζάκη στις αρχές του τρίτου. Ο Μάριος Χατζηγούλας (ΦΩΤΟ, Νο 11) ήταν ο πρωταγωνιστής για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, καθώς πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του. Μείωσε στο τέλος του τρίτου σε 2-1 και ισοφάρισε στο τελικό 2-2, στο 1.24 πριν από το φινάλε του αγώνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2-2

Οκτάλεπτα: 1-0, 0-0, 1-1, 0-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Γαλανίδης Γαβαλάς Θ.
Φλωρόπουλος Τζελάτης
Πίσσας Φωτόπουλος
Μπαλτανίδης Ρομπόπουλος
Βιτέλας Αγγελίδης
Τοράκης Παπαναστασίου
Καλογεράκος Παπούκας
Καρούντζος 1 Αλεξίου
Φώσκολος Κατσαούνης
Δερμιτζάκης 1 Αλβέρτης
Χαραλαμπόπουλος Χατζηγούλας 2
Καπετανάκης Παπασηφάκης
Καλομενίδης Μαντής
Παπαδημητρίου Γιαννόπουλος
Μπερτόλης Σκουμπάκης
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης Προπονητής: Δημήτρης Μάζης

Διαιτητές: Μοίραλης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Αποφασιστικός ο Εθνικός, 11-4 τον Πανιώνιο

Δεν ήθελε να αφήσει την ευκαιρία να πάει χαμένη -μετά την ισοπαλία της Γλυφάδας με τον Παναθηναϊκό-, ο Εθνικός και έδειξε ιδιαιτέρως αποφασιστικός στο εντός έδρας παιχνίδι του (στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά) με τον Πανιώνιο, τον οποίο υπέταξε πιο εύκολα απ’ ό,τι αναμενόταν, με 11-4, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Έτσι οι κυανόλευκοι του Πειραιά παραμένουν στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο ξεκίνημα του Β΄γύρου, αλλά πλησίασαν στον 1 βαθμό τον 4ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11-4

Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 2-1, 0-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Τζωρτζάτος Πρωτονοτάριος
Τζώρτζης 3 Καρακάσης Ν.
Φούτρης Α. Δημακόπουλος
Κόχειλας Ν. Κουτσιαλής 1
Σιώνης 1 Μαζοκοπάκης
Παπαγεωργίου Κουλιεράκης 1
Παπαδόγκωνας Θεοδόσης – Παπαλουκάς
Χονδροκούκης 2 Πανταζόπουλος
Αγκόρτσας 1 Γαβαλάς Σπ. 1
Καζάζης 1 Σταυρόπουλος
Μπεριστιάνος 1 Βέκκος 1
Τσαγκάρης 2 Ποταμιάνος
Κουμής Σιάχος
Πρωτοψάλτης Παπαδόπουλος
Φούτρης Στ. Γαβαλάς Γ.
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός Προπονητής: Κώστας Δήμου

Διαιτητές: Κουρέτας, Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Επέστρεψε στις νίκες ο ΝΟ Χίου, 13-9 τον ΝΟ Πατρών

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες ο ΝΟ Χίου, καθώς επιβλήθηκε με 13-9 του ΝΟ Πατρών, στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της μαστίχας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Έτσι οι Χιώτες ξεπέρασαν στη βαθμολογία τον Πανιώνιο και ανέβηκαν αυτοί στην 9η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς.

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 13-9

Οκτάλεπτα: 4-2, 1-3, 4-1, 4-3.

ΝΟ ΧΙΟΥ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Αϊβαλιώτης Αθανασόπουλος
Μιμίδης 2 Κανελλόπουλος – Γκίρης
Θωμάκος 1
Τεσάνοβιτς 3 Κανελλόπουλος Β.
Καλαργυρός 1 Τουλγαρίδης 1
Αλάτσης Καλιοράκης
Κανδιόγλου 1 Φύκουρας
Βουκμίροβιτς 1
Γκιουβέτσης 4 Παπάκος 4
Αγιωργούσης Γκότσης 2
Καλής Βικάτος
Μπερτόλης Δίπλαρος
Μένης Λιμαράκης
Σωτηριανός Δουρίδας  1
Μόκας Πασσάς 1
Προπονητής: Μάκης Μικέδης Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Σταμάτης Σάτρας

Ισοπαλία ο Υδραϊκός, 5-5 με το Παλαιό Φάληρο που ευνοείται (6ο) στην ισοβαθμία τους

Συναρπαστικός ήταν ο αγώνας με τον οποίο έκλεισε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, στο κολυμβητήριο του Αλίμου.

Ο εδρούχος Υδραϊκός ήρθε τελικά ισόπαλος 5-5 με το Παλαιό Φάληρο. Οι δύο ομάδες παραμένουν ισόβαθμες, στους 17 βαθμούς πλέον, αλλά στη μεταξύ τους διπλή ισοβαθμία ευνοείται η ομάδα του Φαλήρου και κατέχει την προνομιούχο 6η θέση, καθώς έχει νικήσει στον αγώνα του πρώτου γύρου.

Οι κλειστές άμυνες πρωταγωνίστησαν στο ματς. Ο Υδραϊκός προηγήθηκε και με δύο γκολ (3-1 στο ημίχρονο), αλλά οι Φαληριώτες το γύρισαν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ (4-5) στο 3.18 πριν από το φινάλε, με γκολ του Τσαχιλίδη. Στο 2.31, όμως, ο πιο πολύτιμος του Υδραϊκού στους τελευταίους αγώνες Νίκος Στελλάτος (ΦΩΤΟ) ισοφάρισε στο τελικό 5-5.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 5-5

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-0, 1-2, 1-2.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Φλέγκας Τσαλκάνης
Θαλασσινός Γωνιωτάκης
Μιτελούδης Γαρδίκας
Κοκκινάκης 1 Αλαφραγκής
Χατζηκυριακάκης Κουρλιάφτης 1
Κοτσάφτης Θεοδωρόπουλος
Μπλάνης 1 Χάλαρης
Σαρτζετάκης Μαρινάγης
Αργυρόπουλος Κ. Τσαχιλίδης 1
Λιαπάκης 1 Τρούλος 1
Βλοντάκης Σπηλιωτόπουλος
Αλεξαντρέσκου Γαβαλάς Ι. 1
Μιγόπουλος Κατσαγούνος
Στελλάτος 2 Φυτάλης
Λαδάς Κάκαρης 1
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης Προπονητής: Νίκος Μαμούρης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠ.Π.Ε.Θ. ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2017 KAI ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2017

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠ.Π.Ε.Θ. ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2017

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α’ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης (25/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις για την Α’φάση τεσσάρων πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης μικρών ηλικιακά κατηγοριών και συγκεκριμένα των Νεανίδων, Κορασίδων, Μίνι Κορασίδων και Μίνι Παίδων.
Αναλυτικά οι Όμιλοι που προέκυψαν από το αποτέλεσμα των κληρώσεων:
Α’ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (10-12/3):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός, Μίλων, Ηλυσιακός, Τρίτων Αμαρουσίου.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός (αναμένεται η έγκριση συμμετοχής του ΝΟ Λάρισας που θα ενταχθεί στον συγκεκριμένο Όμιλο).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου.
Α’ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (31/3 – 2/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Ολυμπιακός.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Μίλων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο,Ηρακλής, Πανσερραϊκός.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (21-23/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΟ Καστέλας.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (3-5/3):
Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης, Μίλων, Ηλυσιακός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Παλαιό Φάληρο, Άρης Νίκαιας.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ροή.
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Καστέλας, Άλμα Κλαμπ.
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΑΕ Κερατσινίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕΚ, Άρης, Μακεδονικός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΝΟ Καβάλας,ΟΦΘ, Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ορεστιάδα, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγ. Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου.