Το αγωνιστικό πρόγραμμα των Αθλημάτων της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019

Το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ σας παρουσιάζει και φέτος το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των 6 Αθλημάτων της Ομοσπονδίας για το 2019, αναλυτικά για κάθε μήνα χωριστά.
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018
*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*17, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1η αγωνιστική, Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*31, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2018
*2-4, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3-4, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Αθήνα (1ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*3, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισραήλ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9-11, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*10-11, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Αθήνα (2ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*13, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*17, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*17, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*18, Ημερίδα Γκραν Πρι & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*21, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21, EURO CUP Ανδρών (1οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23-25, Ευρωλίγκα Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*24, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*30-2/12, Μίτινγκ “Αλεξάνδρεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*30, Σούπερ Καπ Ανδρών ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Φερεντσβάρος, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2018
*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*1, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, EURO CUP Ανδρών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8-9, Γκραν Πρι Χριστουγέννων (25μ), Καρπενήσι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*8-9, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*9, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*11, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ουκρανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*11-16, 14ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Χανκτσού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*12, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14-16, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14-16, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’, Δ’, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15-16, Χειμερινοί αγώνες Ταχυτήτων Βετεράνων, Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*15-16, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Κρήτη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*16, Ημερίδα ορίων, Αθήνα, ΤΕΧΝΙΚΗ
*18, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισραήλ – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*22-23, 1o Christmas International Finswimming, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2019
*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12-13, Χειμερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*12-13, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Βόλος, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*13, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ\
*18-19, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*18-20, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*18-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*18-20, Κύπελλο Μαδρίτης (Κατηγορίες Α’, Β’, Γ’), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19-20, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER
*19-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*19-20, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*20, Χειμερινή Ημερίδα & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*20, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ
*23, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23, EURO CUP Ανδρών (1οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*25-27, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*25-27, Κύπελλο Χριστουγέννων (Κατηγορίες Γ’, Δ’) & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Προαγωνιστικών, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*26-27, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστέρια 1-4 & 7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*27, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*29, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019
*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*6, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8-10, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10, Χειμερνοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14-17, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*15-16, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15-17, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*16-17, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ & Ημερίδα Αστέρια 6-7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*17, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ
*19, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*22-24, Χειμερινοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων & Εφήβων – Νεανίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*22-24, Χειμερινοί αγώνρς Κατηγοριών Βόρειας Ελλάδας, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*22-24, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23, Ευρωλίγκα Γυναικών (1οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, EURO CUP Ανδρών (2οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28-2/3, Γαλλικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Παρίσι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
ΜΑΡΤΙΟΣ 2019
*1-3, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7-10 Πανελήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ & Ημερίδα Αστέρια 5-6, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*8-10, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Ευρωλίγκα Γυναικών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15-17, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*16-17, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ
*17, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*20, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*22-24, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*23-24, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ
*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*29-31, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*29-31, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*29-31, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*30, EURO CUP Ανδρών (1ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2019
*4-7, Hellas Beetles Cup, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*5-7, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, (Super Final), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5-7, Κύπελλο Άνοιξης (Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’) & Ημερίδα Α’, Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ, Ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*5-7, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Β’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5-7, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12-13, Len Trophy Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12-14, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, EURO CUP Ανδρών (2ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Σούρσελ Ελβετία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων – Κορασίδων, Γκρατς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*14, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ
*18-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστέρι 5, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*19-20, Ευρωλίγκα Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19-21, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19-21, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*20-21, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER
*20-21, Μίτινγκ “Νιόβεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*20-21, Ημερίδα (Κατηγορίες ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’), ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*21, Επτανήσιοι Αγώνες, Αργοστόλι, ΤΕΧΝΙΚΗ
*23-24 Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*26-28, Ιαπωνικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Τόκιο, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
ΜΑΪΟΣ 2019
*2, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3-5, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ
*3-5, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*3-5, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*4-5, Μίτινγκ “Βενιζέλεια”, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*4-5, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Βελιγράδι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*4-5, Θερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*4-5, 4ο Greek Nireas Artistic Swim Cup, Χαλάνδρι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*5, Θερινή Ημερίδα ορίων & Ημερίδα ορίων 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β’ Φάση & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10-12, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Β’ Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10-12, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10-12, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*10-12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο, Καζάν, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β’ Φάση & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*11-12, Μακεδονικοί αγώνες, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*12, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*17-18, Μίτινγκ “Λευκός Πύργος”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*17-19, Μίτινγκ “Ακρόπολις”, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*17-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστέρια 1-4, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*18-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α’, Β’ & Ημερίδα Προαγνιστικών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΙΟΥΝΙΟΣ 2019
*1, Ημερίδα πρόκρισης (Θάλασσα), OPEN WATER
*6-8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Final 8), Ανόβερο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*6-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*7-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*7-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*7-9, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*8-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*9, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ
*9, Θερινές Ημερίδες & Θερινοί αγώνες 9-12, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*14-16, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Φάση, Όμιλοι Ανόδου & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*14-16, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*15-16, Πανελλήνιο πρωτάθλημα (όλες οι κατηγορίες), OPEN WATER
*16-23, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πράγα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*21-23, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*21-23, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21-23, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*22-23, Θερινές Ημερίδες, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*24-30, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*25-2/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ
*28-30, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*28-30, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ Ομίλου Ανόδου & Κατατάξεις 5-8 & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28-30, Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28-30, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28-30, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΙΟΥΛΙΟΣ 2019
*3-7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*5-7, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*5-7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ 1-4), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*5-7, Βαλκανικοί αγώνες, Βάρνα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*5-7, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*12-14, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12-14, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*12-20, Παγκόσμιο πρωτάθημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*12-20, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*13-19, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, OPEN WATER
*19-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – παγκορασίδων Β’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19-21, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21-28, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*25-28, Μεσογειακό Κύπελλο, Βελιγράδι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*26-28, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*26-28, Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*26-28, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*28-4/8, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σαρμ Ελ Σέιχ, ΤΕΧΝΙΚΗ
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2019
*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Ρασίν, OPEN WATER
*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Γενεύη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Ιταλία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών – Νέων γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων, Παίδων – Κορασίδων, Ράσιτσε, OPEN WATER
*2-5, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*5-11, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Χίος, ΤΕΧΝΙΚΗ
*11-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων, Τιφλίδα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*21-25, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Βουδαπέστη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
*25-31, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες, Πάτρα, ΤΕΧΝΙΚΗ
*28-31, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σλοβακία, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2019
*1-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Βόλος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
*7-8, Πρωτάθλημα Συλόγων που προετοιμάζονται στη Θάλασσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019
*5-6, Μεσογειακό Κύπελλο, Λάρνακα, OPEN WATER
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019
*4-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Γκασκόβη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι τυχόν αλλαγές και προσθαφαιρέσεις, θα γίνονται ανάλογα με τις σχετικές ανακοινώσεις και αποφάσεις της ΚΟΕ, της LEN και της FINA

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *